Idi na sadržaj

Fotografija

Prvi ginekoloski pregled

• Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 Zuto_Pile

Zuto_Pile

Newbie

• Members
  • Pip
  • 24 Postovi:

Objavljeno 18 December 2007 - 03:39 PM

Kada je pravo vreme da se ode kod ginekologa....Ja sam sad usla u petu nedelju trudnoce[to sam izracunala na netu] i jedni mi vicu kako je rano dok drugi govore da sam trebala vec da odem...Kakva su vasa iskustva?? Kad je pravo vreme za posetu ginekologu?

#2 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7764 Postovi:

Objavljeno 18 December 2007 - 03:42 PM

sto se mene tice idi odmah. Ja sam otisla cim sam uradila test. odlazak ginekologu ti sigurno nece skoditi. ne vidim nikakvu potrebu da cekas.

LdcBp1.png
CrL4p2.png

#3 kjarapg

kjarapg

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1042 Postovi:

Objavljeno 18 December 2007 - 03:44 PM

vec si jednom trebala da podjes,a u 12. nedelji obavezno,ja sam od drugog mjeseca na svakih 5 nedelja isla
Objavljena slika
Objavljena slika

#4 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3183 Postovi:

Objavljeno 18 December 2007 - 07:35 PM

Kod ginekologa odmah. Imas mali milion analiza koje si vec dosad trebala da uradis. Od pregleda, preko ultrazvuka, krv, mokraca, i td. Nema cekanja.
Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image

#5 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6540 Postovi:

Objavljeno 18 December 2007 - 08:15 PM

Mislim da pre 8 nedelje na ultrazvuku ne može da se vide otkucaji srca fetusa. Pregledom može da se ustanovi trudnoća, ali ne i vitalnost fetusa. Trudnoću ti u DZ sigurno neće potvrđivati preko krvi, a od analiza ćeš raditi krvnu sliku, merenje pritiska i težine, što možeš da uradiš i za 2-3 nedelje. Nemoj da propustiš u 12 nedelji da radiš dabl test.Ako ne možeš da se odlučiš okreni DZ i pitaj.

#6 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3183 Postovi:

Objavljeno 18 December 2007 - 08:26 PM

Originalno postavio/la CveticMislim da pre 8 nedelje na ultrazvuku ne može da se vide otkucaji srca fetusa. . .

Moze, moze. Jedino ako aparat nije praistorijski. Kao sto rece cvetic urade ti krvnu sliku, isto tako dajes nalaz mokrace. Neznam kod vas ali ovde radis: krv na sidu, sifelis, hepatitis B i C, citomegalovirus. Dajes vaginalne briseve na sve moguce i nemoguce bolesti. Radis nalaz urina. E ako je sve uredu, puste te da odanes jedno tri nedelje pa opet kod njih. I sve ove nalaze radis ponovo pred porodjaj. Tako je makar ovde.
Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image

#7 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 18 December 2007 - 09:20 PM

ovde na žalost nisu tako rigorozni što se tiče svih tih analiza,bar ne u državnim ustanovama...za privatnike već ne znam....jedino ,ako ne daj bože ,nešto krene loše,onda traže sve moguće ,jer u najvećem broju slučajeva,ne znaju šta i zašto se dešava....

#8 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6540 Postovi:

Objavljeno 19 December 2007 - 06:02 AM

Da zaboravila sam na pregled mokraće...Ono što sam gore napisala je moje iskustvo sa DZ Vračar, Bgd. Javila sam se dr kada sam uradila test a to je bilo polovinom decembra, ona mi je rekla da se javim posle NG pa će tada raditi UZ. E sad, istina je da se ja nisam nešto posebno interesovala da proverim da li mogu i ranije na UZ, tada sam još uvek mislila da zna šta radi.

#9 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11080 Postovi:

Objavljeno 19 December 2007 - 07:36 AM

Trebala bi da odes vec ove - sl. nedelje. Tacno je da se vitalnost fetusa ustanovljava tamo od 8. nedelje ali treba da uradis bar analizu mokrace i da te pogledaju na uyvuk. Recimo, ja sam otisla da potvrdim svoju sumnju na trudnocu (posto te testove za trudnocu ne kupujem) jos u 5oj nedelji i bilo je dobro sto sam tako uradila jer su na uyvuku videli da u materici postoji hematom. Dakle, pocela sam na vreme da primam injekcije progesterona i trudnoca je nastavila lepo da se odvija. Da nisam recimo otisla tada i da sam cekala jos neku nedelju mogla sam recimo dobiti i spontani pobacaj.

#10 Zuto_Pile

Zuto_Pile

Newbie

• Members
  • Pip
  • 24 Postovi:

Objavljeno 29 January 2008 - 12:05 PM

Evo bila sam vec drugi put na ultrazvuku.....videli smo i otkucaje srca... bebica je dobro,raste....radila sam sve analize sto spominjete [osim tog dable testa il sta li je vec,to mi je rekla doktorica da dodjem za 4 nedelje]...krv je super,mokraca malko bakterija ali nista strasno [nije mi nista dala za to da pijem],jedini \"problem\" je malko povecan pritisak 130/90 i doktorka se toliko uspanicila da mi je dala neki lek metildopa [tako nesto] da pijem ali ja ne pijem jer mislim da nema potrebe....E da..kad sam vec ovde da vas pitam u vezi ginekologa nesto....ja sam se odlucila za privatnu doktoricu jer su mi drzavne ustanove nekako nesigurne i sta zna...i sad cula sam da tu moze da p0ostoji problem kad odem na porodjaj..navodno u bolnici ne budu bas fini kad vide da je neko tokom ceke trudnoce isao rivatnu i na kraju jelte dosao kod njih u drzavno....jel imate vi nekakva iskustva u vezi sa tim...???U principu svi su me savetovali da ako imam mogucnosti idem privatno i to sam i uradila jedino sam se sad malo uspanicila zbog toga sto sam cula,mada mi je i moja doktorica rekla da to ne bi trebalo da bude problem i ako nesto zatreba ima ona svoje kolege koji rade u bolnici i nece biti frka..[sao da naglasim da moja doktorica ima samo privatnu ordinaciju i ne radi nigde u drzavnoj ambulanti...]Uf al sam vas sad ugnjavila hehehe
Objavljena slika

#11 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3183 Postovi:

Objavljeno 29 January 2008 - 12:13 PM

Bas mi je drago da je sa trudnocom sve ok, sto se tice pritiska nije mi jasno zasto ne slusas svoju doktorku?! A sto se tice ovog zadnjeg mislim da ne treba da slusas price, nego da se opustis i uzivas u trudnoci, a kad bude doslo vreme porodjaja ti lekari ce uraditi sve da prodje sve ok jer je to njihov posao!
Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image

#12 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11080 Postovi:

Objavljeno 29 January 2008 - 12:30 PM

U mom gradu bukvalno vise od :barfy% trudnica odrzavaju trudnocu kod privatnika i nemaju nikakav problem kada dodje vreme da idu u bolnicu. Uzivaj u trudnoci, zuto pile.

#13 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Objavljeno 29 January 2008 - 01:04 PM

Zuto_Pile, što se vođenja trudnoće kod privatnog lekara tiče ne bi trebalo da imaš problema, ali će ti trebati uput za porodilište pred sam porođaj, a to piše državni lekar.Zato nije loše da u DZ prijaviš da si trudna.Raspitaj se.Što se tvoje odluke da ne piješ preporučeni lek tiče, stvarno ne podržavam. Trudnoća ti je tek na početku, a visok pritisak može postati još viši ako se ne kontroliše i nije nimalo naivan u trudnoći. Razmisli ponovo ili bar potraži mišljenje drugog lekara.
Objavljena slika
Objavljena slika

#14 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4210 Postovi:

Objavljeno 29 January 2008 - 01:10 PM

Slazem se sa zenama ispred..visok pritisak nije za zezanje u trudnoci, moze biti opsano, sto kaze mammam ako nisi sigurna posavetuj se sa jos nekim doktorom.U DZ se prijavi zbog uputa, a i ako radis pa ti treba bolovanje to ne mozes od privatnika dobiti.Sve najbolje!
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#15 marry

marry

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1375 Postovi:

Objavljeno 29 January 2008 - 02:11 PM

ne treba nimalo da se zezas sa pritiskom,to nije mala stvar, razmisli????a sto se tice doktora i ja sam isla privatno do 5 meseca bas zbog samog porodjaja presla u drzavno.njihov zadatak je da te porode ali je bolje da je doktor malo vise upucen u tvoju trudnocu bas i zbog tvog pritiska.moje misljenjezelim ti sve najbolje u daljem periodu!

#16 Zuto_Pile

Zuto_Pile

Newbie

• Members
  • Pip
  • 24 Postovi:

Objavljeno 29 January 2008 - 02:28 PM

Ma znam ja da je pritisak opasan ... ali ja mislim da je tad bio povisen samo zbog uzbudjenja,isli smo na ultrazvuk i videli smo bebicu i ruke i nogice i glavicu i srce kako kuca i sve to... i verujem da je skocio od toga,ali bez obzira povela sam malo racuna pa se dosta setam ne jedem slanu hranu i masnu i merili smo par puta i normalan je pritisak,a jedan dan sam popila tu tabletu i toliko mi je pao pritisak da mi se vrtelo u glavi...zato mi se ne piju ti lekovi...a ovo za DZ raspitacu se pa cu da odem...Sve u svemu hvala vam na savetima...ovo mi je prva trudnoca pa me sve zanima i verujem da sam dosadna ali zar nismo sve dosadne u prvoj trudnoci heheh :D
Objavljena slika

#17 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 29 January 2008 - 03:20 PM

ne gnjavis nas ti uopste. sto se tice ovih tableta, ja sam ih pila nakon porodjaja jer nisam smela nista drugo zbog dojenja, a pritisak bas mi je bio visok - jednom je otisao i do 170/110.ako mislis da je to zbog uzbudjenja, onda ok. ali ipak dobro bi bilo da svakodnevno dva puta - najbolje uvece i ujutru i uvek u isto vreme meris pritisak. takodje moras pola sata pre merenja mirovati. tako se pravilno meri pritisak. pa onda zabelezis rezultate, i to radis nedelju dana. e tad mozes da vidis dali stvarno imas visok pritisak ili je trenutno od uzbidjena.i naravno obrati se lekaru, ko sto su savetovale mame.
Objavljena slika

#18 sanja.s

sanja.s

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1273 Postovi:

Objavljeno 08 April 2009 - 11:59 AM

u prvoj trudnoci na prvi prgled sam otisla sa 7 nedelja a u drugoj sa nepunih 4
Objavljena slika
Objavljena slika

#19 malabeba

malabeba

Newbie

• Members
  • Pip
  • 7 Postovi:

Objavljeno 17 July 2009 - 03:40 PM

Išla sam jako rano zbog konstantnih mučnina i povraćanja. Mislim da prvi put oko 7. nedelje, a onda ponovo u 9. nedelji.

#20 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11080 Postovi:

Objavljeno 07 May 2013 - 07:44 AM

Vodjenje moje prve i druge trudnoce se razlikovalo dosta manje nego vodjenje ove trece.
Prvi ginekoloski pregled ocekujem sl. nedelje...
Do sada ga nisam imala, dr je govorila da nema potrebe...
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika