Idi na sadržaj

Fotografija

Proliv

• Please log in to reply
139 replies to this topic

#1 miso

miso

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 83 Postovi:

Objavljeno 12 March 2007 - 09:31 PM

Drage moje,mog malog sina evo već drugi dan muči proliv a i povrati jednom dnevno,više neznam šta da mu dam. Pije i Linex,dajem mu i Orosal za redehidraciju ali ništa ne pomaže. On je veseo, igra se po kući nema čak ni temperaturu a iz njega sama voda.Dajte neki vaš savet ili predlog,jel neko od vas imao sličan problem.Mitrica.
Objavljena slika

#2 irssa

irssa

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 102 Postovi:

Objavljeno 12 March 2007 - 09:36 PM

Vazno je da pije sto vise tecnosti, porobaj da prepeces hleb na sporetu (onako, malo da zagori) i da ga pojede sa jogurtom, to je super za stomak. Ali bih ti preporucila da ga odvedes kod lekara.
Objavljena slikaObjavljena slika

#3 lela

lela

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 155 Postovi:

Objavljeno 12 March 2007 - 11:30 PM

Marko je pre mesec i po dana imao bas strasan proliv koji je trajao punih 5 dana.Isto bez temperature.Bili smo i kod doktorke i ona je rekla da je to stomacni virus i da pije 3 dana po jednu kapsulu probiotika.Takodje je rekla da 2 do 3 dana umesto obicnog Aptamila koji inace pije predjemo na Aptamil HN25, a od voca samo jabuku i bananu.Sokici nikako, a moze caj od sipka ili nane.p.s.I caj od drenjina je dobar za proliv, ali ne znam da li bebe smeju da ga piju.
Objavljena slika

#4 vuletic

vuletic

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 184 Postovi:

Objavljeno 12 March 2007 - 11:36 PM

Ja sam imala sličan problem mi smo mu davali od lekova flonivin BS,normalno Orosal, kuvala sam mu pirinač i pio je tu vodu od pirinča to steže stolicu .Mada ga vodi kod lekara ako nisi. Pokušaj da mu daješ manje mleka jer ako je stomačni virus nama su rekli da onda što manje dajemo. Eto to je to ako se setim još nečega javiću,.
mima

#5 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 13 March 2007 - 08:36 AM

Pirincana voda je najbolja za proliv. Ja sam Djoletu kad je imao stomacni virus i proliv 7 dana sve kuvala u pirincanoj vodi. Dobar je i caj od Petrovca za proliv. Vidim da je dasa vec veliki tako da sve ovo mozes da ukljucis.

#6 Goca

Goca

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 153 Postovi:

Objavljeno 19 March 2007 - 01:14 PM

Antidijarejična ishrana - ADHDigestivni poremećaji predstavljaju jedan od najčešćih problema najmlađeg uzrasta, pogotovo kod odojčadi na veštačkoj ishrani, kako u siromašnim sredinama širom sveta, tako i u našoj zemlji. ADH koja se uvodi 12 do 24 h posle početka digestivnih poremećaja (t.j. u fazi posle rehidracije) ima za cilj da obezbedi unos kalorijskog minimuma neophodnog za odžavanje bazalnog metabolizma - s jedne strane a sa druge strane: zahvaljujući visokom sadržaju peptina treba da obezbedi apsorpciju toksina i bakterija. ADH se odlikuje visokim sadržajem pektina i mineralnih materija. Pektini imaju tu osobinu da u digestivnom traktu nabubre upijajući vodu i toksične supstance, tako da posle uzimanja ove hrane stolice postaju čvršće konzistencije i manje učestale. Bogatstvo u min. materijama obezbeđuje bržu nadoknadu elektrolita koji se u velikoj količini gube putem učestalih stolica. ADH predstavlja nepovoljnu podlogu za razvoj bakterija, oblaže sluzokožu dig. trakta i smanjuje hipersekreciju, povoljno deluje na peristaltiku i izaziva osećaj sitosti kod dece. Predstavnici ADH su: pirinač, šargarepa, dunja, jabuka, rogačevo brašno. Za rehidraciju se priprema čorba od zeleni i Moro čorba (od šargarepe) i uz to mogu da dođu i pirinčane šorbe. U fazi realimentacije priprema se:- pirinčana kaša (6-10 %)- pirinčana kaša + jabuke (pirja?)- pirinčana kaša + višnje (pirvi?)- pirinčana kaša + rogačevo brašno (ceratonija)Ako dete dobro podnosi ovu hranu, na kraju se prelazi na obrano mleko u prahu i mla?enicu.Čorba od zeleni: Moro čorba:- 250 ml vode - 1 l vode- 25 g šargarepe - 500 g šargarepe- 5 g korena peršuna - 1 g soli- 5 g paškanata- 5 g pirinča- 5 g pšenice- 1 g soliPirjač:- 100 g 10 % pirinčane kaše- 100 g zrele nakisele jabuke- 10 g šećeraPirvi?:- 100 g 10 % pirinčane kaše- 50 g propasiranih kuvanih višanja- 8 g šećeraCeratonija:- 100 ml vode- 10 g rogačevog brašna (prah ceratonije)Prvo se to kuva, a zatim- 100 g 10% pirinčane kaše- 100 g 10% ceratonije- 10 g šećeraCeratonija ima veliku kaloričnu vrednost i izaziva osećaj sitosti kod dece. Mogu da se daju samostalno ili u kombinaciji sa pirinčanom kašom. Ceratonija je bogata pektinima i kalijumom.Kada prelazimo na normalnu ishranu (posle šestog meseca), prvo dajemo obrano mleko u prahu a zatim može i mla?enica.Mla?enica se priprema od obranog mleka u prahu koje se zakiseli i umuti sa 5 g šećera. Mla?enica je bogata belančevinama a siromašna mastima i liposolubilnim vitaminima. Postoje fabrički preparati mla?enice koji se vrlo jednostavno pripremaju i jednostavnog su sastava. Starijoj odojčadi možemo umesto mla?enice dati jogurt plus.

#7 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2989 Postovi:

Objavljeno 23 July 2007 - 10:08 AM

Mi bas muku mucimo sa prolivom.Stefan svakih desetak dana ima proliv i to kaki po 10 puta na dan al po malo kao da je pticica.Vise cu poludeti od pirinca,dete mi se pretvori u Kineza.Prodje to njemu za dan,dam mu lek i pije caj od lista dunje al neznam zasto se tako cesto pojavljuje:o:(

#8 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4210 Postovi:

Objavljeno 24 July 2007 - 08:19 AM

Uh i nas strefio proliv. Od juce smo na nosi svaki cas.:(Jos jutros mi je i povracao. On je inace veseo i normalno se ponasa i nema temperaturu.Vodila bih ga kod lekara ali moj divni muzic je zaboravio da overi knjizicu u firmi.:saeRekla sam mu da danas proba da mu da neki od ovih stvarcica sto ste napisale.
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#9 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2989 Postovi:

Objavljeno 24 July 2007 - 12:19 PM

Mi dobili da nosimo stolicu na analizu da se vidi da nema neka bakterija ili gljivica.I jos nesto mnogo gore cega se strasno bojim doktorica kao i ja sumnja zbog njegove alergije na mleko ,jaja i ostalo da je mozda alergija na gluten pa da zato ima ceste prolive.Ceo dan razmisljam o tome i bas sam sva nikakva.Jedva smo se nekako privikli na ovu ishranu jos ako moramo izbaciti i brasno bice bas tesko.Siroto moje dete,al snacemo se nekako.Sa 18 meseci mu je zakazan test iz krvi na gluten al sad cu da zovem doktorku da se to ubrza nemogu toliko cekati poludecu od brige.

#10 Dijana

Dijana

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 74 Postovi:

Objavljeno 24 July 2007 - 01:04 PM

draga moja,pirincana voda,kuvana jabuka i keks,sargarepa,orosal,smecta i ima da proliv prodje :ket

#11 Dijana

Dijana

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 74 Postovi:

Objavljeno 24 July 2007 - 01:04 PM

ali u svakom slucaju najbolje je posetiti lekara :ket

#12 mildan

mildan

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 417 Postovi:

Objavljeno 18 September 2007 - 03:47 PM

Obe su mi imale proliv u poslednja dva meseca i veoma efikasnim se pokazao sirup Enterofuryl, koji se pije tri puta dnevno(gramaa zavisi od uzrasta) u kombinaciji sa Probiotic-om, jedna kapsula dnevno i naravno dijetom.

#13 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 18 September 2007 - 04:01 PM

uzmi Lactobaciluse u apoteci, to je super za stomacic. I neka pije jogurte, da bi se regulisala crevna flora. Sargarepa, riza, su takodje super za prolive
Objavljena slika

Objavljena slika

#14 kujkuj

kujkuj

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 147 Postovi:

Objavljeno 31 December 2007 - 12:39 AM

Evo i mi da se uclanimo u klub srackavica. Vec treci dan proliv a danas samo voda iz njega, veceras se pred veceru ispovracao. Nismo bili kod lekara ali imamo lekove od pre mesec dana kad smo bili u slicnoj situaciji samo je sada bez temperature, nece da pije lek ( to je neki prasak rastvori se u vodi ili mleku ali mleko izbegavamo sada) Najgore mi je sto nece nista da jede nemogu da ga nateram. grizne jedno minijaturno parcence jabuke ili pojede isto tako minijaturno parcence sargarepe a vec drugo pljune, rizu nikad nije ni hteo da jede slatku aj prevarim ga malo slanim onako zamaskiranim ali slabo i to, krompir pire nece i stvarno neznam vise sta da spremim. Pomagajte !!!!!

#15 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3183 Postovi:

Objavljeno 31 December 2007 - 06:33 AM

A jeste li bili kod lekara?Ako je virus, onda samo podravkinu supicu (petla), slane stapice...
Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image

#16 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Objavljeno 31 December 2007 - 10:39 AM

kujkuj, neka ga. Verovatno ga boli stomačić, a zna šta ga čeka ako bude jeo. Neće mu ništa faliti ako samo pomalo gricka keks i srkuće čajić par dana.Mi smo jesenas takođe prošli korz to i kad se završilo Srbonja je navalio na klopu takvom žestinom da smo se čudili.Naravno, ti mu stalno nudi ponešto, nemoj da odustaješ.I probaj sa nekim probioticima, dosta pomažu.
Objavljena slika
Objavljena slika

#17 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2989 Postovi:

Objavljeno 31 December 2007 - 11:48 AM

Nam je jednom lekar rekao da KOKA-KOLA al original zaustavlja proliv.Dunja nije htela, ide 1 kasika svakih 2-3 sata

#18 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12834 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 31 December 2007 - 12:05 PM

Kujkuj, da li mu dajes GES45 da ne dehidrira? To se razblazi u vodi i daje se detetu da pije. Uz to je jos i slatko, pa bolje ide.Osim cajica i keksa, probaj da mu das kuvani pirinac ili obicnu bananu - to zatvara prilicno. Sargarepa mislim da isto zatvara, ali mozda probaj da mu dajes pasiranu, ili kao za bebe pomesaj sa krompirom. To je sve lagano i ne bi trebalo da mu predstavlja problem da svari. Takodje, sve sto se daje, treba da se daje u malim kolicinama - par kasika, pa pauza. Nama to doktorka stalno ponavlja. Tako kazu, nece da se ispovraca, jer stomak dobija samo male kolicine hrane.Ovaj GES45 obavezno daj. To im vraca snagu.Takodje, mi kada pijemo antibiotike svakako moramo da uzimamo Perenterol - koji je zapravo probiotik. Preporucuje se i kada dete ima duze proliv.Ja vam dajem dijagnozu - stomacni grip.

#19 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12834 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 31 December 2007 - 12:06 PM

Originalno postavio/la vilenjakNam je jednom lekar rekao da KOKA-KOLA al original zaustavlja proliv.Dunja nije htela, ide 1 kasika svakih 2-3 sata

Koka kola ima isti efekat kao GES45, samo treba da izvetri. Ona nije toliko za zaustavljanje proliva, koliko je za hidrataciju deteta - da ne dehidrira.

#20 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7748 Postovi:

Objavljeno 31 December 2007 - 02:47 PM

Originalno postavio/la kujkujEvo i mi da se uclanimo u klub srackavica. Vec treci dan proliv a danas samo voda iz njega, veceras se pred veceru ispovracao.

Sjecam se kada je moj brat imao slicnu situaciju...i kao sto rece n9 stomacni grip...to je mojoj mami rekla i dr...sve ti je rekla n9, tako da se ne ponavljam....samo male kolicine hrane....kasika dvije pa pauza...i naravno daj mu nesto da ne dehidrira..sjecam se kad se mom bratu to dogodilo da smo mu davali nekakav prasak rastopljen u vodi...bukvalno po jednu kasicicu ili dvije na svakih 15 minuta.

LdcBp1.png
CrL4p2.png

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika