Idi na sadržaj

Fotografija

Bolovi u kukovima!

• Please log in to reply
43 replies to this topic

#1 katja

katja

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 28 November 2007 - 08:20 PM

Drage trudnice,zanima me da li je neka od vas imala ili ima slican problem kao ja?Naime,pre dve nedelje pocela je da me boli noga u predelu kuka.U pocetku me je malo bolelo samo kada hodam,medjutim bol se pojacavao svakim danom i sada sam u fazi da jedva hodam i ne mogu da se obucem, obujem,boli me kada ustajem ,kada treba da sednem cak me boli i kada lezim.Zaboravih da kazem da sam sada u 35-oj nedelji trudnoce.Bila sam kod ortpopeda koji kaze da mi je sa kukovima sve ok,mada ja imam utsak da mi je neki nerv u pitanju.Zanima me da li je neko imao slican problem u trudnoci?

#2 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 28 November 2007 - 09:01 PM

nisam imala,ali je moguće da baš kako kažeš,beba pritiska neki nerv....čuj mene,sad se setih da je i mene povremeno bolela i trnula noga,aliveć zaboravih da li je u pitanju kuk bio ili šta :)...ne brini se ,to je samo još jedna od čari trudnoće.....

#3 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 28 November 2007 - 09:06 PM

Ma, da. Nije to ništa. Prođe čim se porodiš.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#4 katja

katja

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 29 November 2007 - 01:03 PM

Daj boze da nije nista i da prodje nakon porodjaja,jer trenutno imam utisak da me nikada nece proci.

#5 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3183 Postovi:

Objavljeno 29 November 2007 - 07:03 PM

I mene je tako bolela noga, ukoci me na sred ulice i ne mogu da se pomerim. Prodje kad se porodis ko sto kaze jelenav.
Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image

#6 katja

katja

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 29 November 2007 - 08:06 PM

Ali mene ne koci,ja imam konstantan bol kada hodam,bukvalno i izbegavam da se krecem,zato mi se cini da je moj slucaj specifican.

#7 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3183 Postovi:

Objavljeno 29 November 2007 - 08:20 PM

Beba ti se tako namestila i to je to, sigurno. Ne brini.:aplauz
Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image

#8 katja

katja

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 29 November 2007 - 10:49 PM

Hvala mamasha,nadam se da je tako.

#9 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 29 November 2007 - 11:04 PM

Nije strašno, jedino što je neprijatno. Angažuj tm da te malo pazi i mazi i masira, da prođe. Neće od toga, ali on to ne zna.:bigsmile Ako te brine, idi do lekara. To je bar jednostavno.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#10 katja

katja

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 30 November 2007 - 01:08 PM

Bila sam kod ortopeda koji mi je rekao da je sa kukovima sve uredu,a moj ginekolog kaze da je problem sigurno neuroloski,a obzirom da sam trudna nista ne moze da se radi.Rekao mi je da smem da pijem paracetamol,ali znajuci da mi on ne pomaze ni kada imam tempereturu nisam ga ni pila.Trpim i cekam da se porodim.Zaista je neprijatno.

#11 nikita

nikita

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 723 Postovi:

Objavljeno 27 February 2008 - 10:55 AM

Draga katja,ja sam imala uzasne bolove u predelu kukova,noga,prepona i krsta. Ponekad sam imala utisak kao da mi se koci noga. Toti se sire karlice i beba ti se spusta dole.Moguce da nosis devojcicu,to hoce kod devojcica. Evo i mene vec dve nedelje sve to boli, pa sumnjam u drugu trudnocu,ali jos je rano za proveru.Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika
Objavljena slikaObjavljena slika

#12 larica

larica

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 65 Postovi:

Objavljeno 27 February 2008 - 11:03 AM

Originalno postavio/la nikitaDraga katja,ja sam imala uzasne bolove u predelu kukova,noga,prepona i krsta. Ponekad sam imala utisak kao da mi se koci noga. Toti se sire karlice i beba ti se spusta dole.Moguce da nosis devojcicu,to hoce kod devojcica. Evo i mene vec dve nedelje sve to boli, pa sumnjam u drugu trudnocu,ali jos je rano za proveru.[

Pa valjda se karlica siri bilo da nosis decaka ili devojcicu?!

#13 nikita

nikita

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 723 Postovi:

Objavljeno 27 February 2008 - 11:31 AM

Originalno postavio/la larica

Originalno postavio/la nikitaDraga katja,ja sam imala uzasne bolove u predelu kukova,noga,prepona i krsta. Ponekad sam imala utisak kao da mi se koci noga. Toti se sire karlice i beba ti se spusta dole.Moguce da nosis devojcicu,to hoce kod devojcica. Evo i mene vec dve nedelje sve to boli, pa sumnjam u drugu trudnocu,ali jos je rano za proveru.[

Pa valjda se karlica siri bilo da nosis decaka ili devojcicu?!

Ma naravo,nisam se dobro izrazila,ali ako je tako nesnono boli zato je moja pretpostavka za devojcicu,jer kao navodno devojcica vise rasiri.To sam joj rekla iz iskustva a ne iz zezanja.Objavljena slikaObjavljena slika

#14 larica

larica

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 65 Postovi:

Objavljeno 27 February 2008 - 11:34 AM

ok, razumela sam. Samo sto i dalje mislim da to nema veze sa polom deteta. Mislim, generalno ne verujem u te price ako nosis devojcicu stomak ti je visi ili nizi ili neznam vec sta.I ja govorim iz iskustva, rodila sam devojcicu a po babskim pricama trebala sam sto posto roditi decaka.Ali svaka trudnoca je definitivno prica za sebe.

#15 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3183 Postovi:

Objavljeno 27 February 2008 - 12:05 PM

Naravno da nema veze, i mene je uzasno bolela noga a rodila sam Luku. Sa Anom i Djinom nisam imala tih problema.
Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image

#16 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 27 February 2008 - 12:24 PM

Ja sam imala užasan bol u levom kuku, ali nekako nisam mogla da lociram gde me tačno boli, činilo mi se da se bol prostire od leđa, iznad guze, pa sve do stopala i to nezgodno , u zavisnosti kako stanem ili se namestim boli jače ili slabije ali isto kao i kod tebe konstantno. To mi se javilo oko petog meseca i trajalo skoro mesec dana intenzivno, da bi se onda smirilo i javilo ponovo oko šestog meseca po porođaju i trajalo mesec i po. Sada trenutno nemam nepodnošljivo bolne tegobe, ali osećam da nešto nije u redu, kad duže sedim, ležim, pa naglo ustanem ili kad hodam ali to je više nelagodnost. Ne znam šta je da li je išijas, ali po onome što sam čitala ne bih rekla.
Objavljena slika

#17 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12864 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 27 February 2008 - 12:39 PM

Nije samo u pitanju to sto je beba velika i pritiska neki nerv, vec i to sto se karlica siri i tako priprema za izlazak bebe. Dok se karlica siri, ona se i pomera, pa samim tim moze da dodje do bolova u kukovima, nogama i do isijasa. Ovo sto Marijetka opisuje bi mogao biti isijas. Ja sam imala isijas od sestog meseca. Nisam mogla da hodam... Bas sam bila bez-veze. I sada imam isti problem.Moguce je i u trudnoci okloniti bol intervencijom kiroprakticara. Moj doktor (koji je i kiroprakticar ujedno) me je \"namestao\" skoro do samog porodjaja. To ne podrazumeva uzimanje lekova i traje neko vreme, dok se karlica opet ne pomeri....Dobro opustanje je bazen

#18 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 27 February 2008 - 09:16 PM

Čitala sam ono što si postavila o išijasu n9, i moram priznati da ovo moje zaista liči na to. Valjda nije. To mi je bila najveća neprijatnost trudnoće. Znači trebalo bi što pre da odem da se to proveri. Mada mi je ona dr što se bavi iridologijom rekla da je u pitanju povreda kuka. Rekla je i da se to ne bi videlo na snimku i da odem do hiropraktičara da me namesti, a ja ne znam nikog pouzdanog, od tada se raspitujem ali još uvek se nisam dala nikom:P.
Objavljena slika

#19 willma

willma

Newbie

• Members
  • Pip
  • 19 Postovi:

Objavljeno 28 April 2008 - 10:31 PM

Dobro je da sam vas nasla. Mene vec 10 dana boli leva noga, ujutru kada ustanem jedva hodam, nocu kada ustajem do wc-a, dodje mi da placem, koliko ne mogu da se oslonim na nogu. Mene boli ispod zadnjice i u stopalu... Dr kaze da popijem paracetamol, ali da se ne drogiram njime... Popila sam jednom i nije mi puno pomoglo. Malo mi je ublazilo bol ali nije prestalo, tako da ga vise ne pijem. Ipak, mi trudnice, dobijemo i neke kilograme u trudnoci za kratko vreme. A koliko to noge mogu da podnesu? Naravno i sirenje karlice, pritisak na odredjeni nerv... Mene ovo bas nervira...:puzzledA baksuz sam, imam mnogo stepenica u kuci, gde god da krenem naidjem na stepenice... uh
Objavljena slika

#20 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3183 Postovi:

Objavljeno 29 April 2008 - 04:36 AM

Wilma sta da ti kazem, sem proci ce kad se porodis.
Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika