Idi na sadržaj

Fotografija

Pred pubertetske i pubertetske bubuljice

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 07 September 2015 - 09:08 AM

Drage moje, 

Verujem da nisam prva koja je sa užasom konstatovala da je čelo moje devetogodišnje ćerke puno zatvorenih belih bubuljica.

Sigurna sam da je toplo vreme doprinelo u mnogome stvaranju istih, ali moram priznati da smo i Kata i ja zabrinute.

U pitanju su zatvoreni komedoni (bele bubuljice) na čelu, pre svega na ivici kose ali ih u poslednje vreme ima i na drugim delovima lica, na leđima i nadlakticama.

Imate li savet kako pomoći mladoj koži, koja još nije krenula u velike hormonske promene, da ne proizvodi bubuljice?

Probala sam da nađem neke savete mama na francuskom govornom području - one govore o Eau Préciuse, losionu za lice koji se pravi od, pored ostalog, salicilne i borne kiseline.

Devojčice takođe hvale Avenovu kremu Cicalfate koja pored Avenove vode ima i cinka, dakle pre svega pospešuje zarastanje i obnavljanje kože.

Ništa od ovoga još nisam počela da koristim, a evo pitam i vas kakva su vam iskustva i kako se borite protiv raznih vrsta bubuljica?

http://farmaceuti.co...c/sve-o-aknama/ - mala pomoć oko vrsta bubuljica i naziva

d'acide salicylique et d'acide borique

d'acide salicylique et d'acide borique

Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#2 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 09 September 2015 - 07:26 AM

Samo ne diraj puno ,cesce umivanje i nadji neku kremu za mazanje protiv bubuljica i mitesera. anes ima po celu i na sredini lica neke ko miteseri nisu bubuljice i ja mu pomalo iscijedim jer ako mu ne iscijedim bude bas ruzno i upali see ,a onako odmah ocistim i bude ok.njemu po celu bude i od lopte jer je glavom cesto suta ,a vjerujem da kod vas malo i hlor doprinodi tome.
Objavljena slika Objavljena slika

#3 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 09 September 2015 - 08:20 PM

Iva ima mitisere po nosu, bubuljice još nema. Ako sam dobro shvatila koje su te bele meni je to samo kozmetičarka sređivala ali ne u njihovom uzrastu nego tamo negde sa 12godina.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#4 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 04 October 2015 - 02:39 PM

Kakvo je stanje s bubuljicama, Nato?

Moji nemaju uopšte, ali me strah... Ja sam muku mučila, jedva sam ih se otarasila poslije godina i godina mučenja...

Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#5 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 05 October 2015 - 08:00 PM

Taj losion je odličan! Smanjile su se bubuljice. Koristimo ga oko 3 nedelje

Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#6 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 06 October 2015 - 08:16 AM

I ja sam muku mučila, pa se plašim za moje. te zatvorene sam imala na ispod očiju nekoliko komada, sećam se da je kozmetičarka morala iglicom da ih probuši, ali su tako nestajali bez traga!

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika