Idi na sadržaj

Fotografija

Vezbice

• Please log in to reply
34 replies to this topic

#1 dinosaurce

dinosaurce

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 508 Postovi:

Objavljeno 30 November 2007 - 03:52 PM

Da li znate kada sme da se krene sa vezbama za stomacinu posle carskog reza?Izgledam kao testo za krofne........Ne smem da pogledam.Znam da ne sme odmah da se vezba,a bez vezbanja tesko da cu nesto postici.Takodje,znate li koje vrste vezbica treba da se rade.Sto ovo odvratno izgleda.I nista mi ona antistrijet krema ni pre ni posle porodjaja ne pomaze.Bacila sam pare opet.
Georginin drugi rodjendan je 11.08.2009.Novu bebu ocekujemo 12.08.2009.

#2 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3323 Postovi:

Objavljeno 30 November 2007 - 04:16 PM

Ne uzmi me za rec ali mislim da mozes posle 2 meseca. A sto se tice vezbi, pa klasika trbusnjake.
Objavljena slika[/url]

Objavljena slika[/url]

Objavljena slika

#3 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 30 November 2007 - 06:15 PM

Pitaću mm za vežbe. Što se tiše izgleda, tako uglavnom izgleda stomak i za običan porođaj. Ne može koža i sve to da se vrati tako brzo.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#4 dinosaurce

dinosaurce

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 508 Postovi:

Objavljeno 30 November 2007 - 06:26 PM

Blagodarim i zeljno iscekujem savete...Veceras veceram samo vodu...

#5 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 30 November 2007 - 06:33 PM

ja mislim da možeš početi...za početak statičke kontrakcije,recimo-legneš na leđa sa saavijenim nogama u kolenima i kukovima,ruke su odložene od tela i pod uglom od 90 stepeni u odnosu na telo i osloniš se laktovima na podlogu,onda istovremeno pritiskaš donjim delom leđa tlo(tj zatežeš trbušnjake),zategneš guzu,ubadaš petama,i guraš laktovima podlogu-to je vežba za celo telo,probaj i videćeš kako se svi mišići zatežu...ja tu vežbu obožavam i super je za donji deo leđa koji trpi najviše od trudnoće,porođaja i materinstva :ket....to isto možeš i u sedećem položaju,i kad stojiš(uza zid,guraš ga)...pa varijacije-sediš na stolici ispravljenih leđa,donji deo priljubiš uz stolicu,podižeš jedno koleno gore,a suprotnom rukom ga guraš na dole....to isto i u ležećem,zategneš trbušne mišiće,podigneš jednu nogu,a suprotnom rukom guraš(sve vežbe su iz zaštitnog položaja-na leđima,savijene noge u kukovima i kolenima,donji deo leđa priljubljen uz podlogu)i svaki put se u tom položaju zadržiš 6 sekundi ili duže.....to su Reganove vežbe ima ih još,a vezane su za bol u donjem delu leđa,a uzrok toga su slabi trbušnjaci...ovim vežbama se oni jačaju iz zaštitnih položaja,za početak statičkim kontrakcijama....naravno da možeš početi odmah sa pravim trbušnjacima ,ali je pitanje koliko ćeš moći da ih uradiš pravilno,i da li ćeš moći da ih uradiš uopšte ,pa da se ne obeshrabriš....ja opet malo poširoko,malo sam i nabacala,ali verujem da će nekom koristiti....u krajnjem slučaju,možeš i na grupne vežbe,aerobik ili šta već,ali se valja prethodno bar malo pripremiti...

#6 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 30 November 2007 - 07:59 PM

Možeš već da počneš, kako reče i emina.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#7 dinosaurce

dinosaurce

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 508 Postovi:

Objavljeno 30 November 2007 - 09:34 PM

Odmaaaaaaaaah!Bravo Emina na objasnjenju!I Jelena na podrsci!

#8 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 04 June 2009 - 09:06 AM

Vezbe za jacanje reproduktivnih organa Vežbe za jačanje reproduktivnih organaAutor: B. Tasić | 01.06.2009. - 18:56 (BLIC)Ako ste se tek porodili ili jednostavno želite da ojačate mišiće reproduktivnih organa, potrebno je samo da vežbate. Naime, splet vežbi pod nazivom „Freya“, koje je osmislila fitnes instruktor Jasmina Mladenović, služe za poboljšanje zdravlja i vitalnosti reproduktivnih organa žena, ali i ukupnog zdravstvenog stanja. - Jedna od najvažnijih karakteristika ovih vežbi je to što jačaju mišiće reproduktivnih organa, a kao prateći efekat, naše polaznice su primetile da od kada vežbaju, više uživaju u sebi i u odnosu sa svojim partnerom - objašnjava ona. Vežbe su namenjene svim ženama, bez obzira na godine. Savršene su za žene koje posle porođaja žele da svoje reproduktivne organe što pre dovedu u stanje kao kada su bile devojke. Tačnije, ove vežbe će vam pomoći da više uživate u seksu, da ojačate mišiće grlića materice, mokraćne bešike... Žene koje se bave „Freya“ fitnesom praktično vraćaju vreme unazad. Sistem vežbi „Freya“ je u stvari ono najbolje iz pilatesa, aerobika i tae boa. - Vežbe su potpuno proverene i bezbedne. Ali i pored toga svojim polaznicama uvek savetujem da se konsultuju sa lekarom i da redovnim pregledima osluškuju telo i njegove reakcije na vežbe - objašnjava Jasmina Mladenović. Prve rezultate možete da primetite već posle šest nedelja vežbanja, a pun efekat postiže se nakon tri meseca, kada mišići usvajaju novi impuls, snagu i oblik. Vežba I Glava, vrat, ramena i lopatice... leđa su na podlozi. Kolena su raširena, šake pored tela, zadnjica je sve vreme stisnuta. Podižemo karlicu i u tom položaju kontrahujemo mišić od pubične do trtične kosti. Pet kontrakcija sa izdahom, pa dve sekunde pauza. Vežba II Stopala šira od širine kukova ka spolja. Lopta postavljena između kolena i kolenima stiskamo loptu. U tom izdržaju stiskamo mišić genitalne regije 10 sekundi, opuštanje na tri sekunde, pa opet izdržaj. Ponavljanje pet puta. Vežba III Glava, ramena, šake, čitav trup je na podu. Stopala odignuta ka plafonu, raznožen stav. U tom položaju stiskamo mišiće genitalne regije na tri, i puštamo na jedan, i tako deset puta.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#9 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 04 June 2009 - 09:12 AM

Pa sta je to N9, promenila si \" luk i stajling \" :P :P , pa sad jos i vezbe pocinjes da radis? :P :P
Objavljena slika

Objavljena slika

#10 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 04 June 2009 - 09:27 AM

Jok, citala malo pre Blic, pa reko da podelim sa vama ovaj tekst, nisam ti ja neka vezbacica....
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#11 majadelta

majadelta

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 492 Postovi:

Objavljeno 04 June 2009 - 08:14 PM

Koliko ja razumem ti ocekujes bebu za par meseci,znaci da si trudna,a hoces da skines stomak? To tek draga moja posle porodjaja kada budes videla kako se odvija situacija sa savom na stomaku,koliko ti brzo zarasta rana! Gde se zuris,zategnuce se stomak vremenom,a kad budes spremna i vezbanjem,ali ce valjda uvek biti donji deo,jer je stomak presecen,ili je meni samo tako,ne znam! Stvarno nisam te razumela,kada hoces da vezbas,sada ili?

#12 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 04 June 2009 - 08:21 PM

Majadelta, ona je to htela u Novembru 2007!:DNego kad smo već kod vežbica, moram da se požalim. Ukočila sam se skroz, krsta mi se prepolovila, čini mi se. Savijam se iz kolena samo, ili samo gornji deo ledja. Čini mi se da se bebari to zimus dogodilo. Kakve je beše savete dobila? Seća li se neko gde je to pisalo(osim u rupi)?Ima neko neki savet za mene? Neku vežbicu?
Objavljena slikaObjavljena slika

#13 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 04 June 2009 - 08:24 PM

Joj, Winter... imala sam i ja te probleme i koristila Voltaren. Isto je koristila i Bebara, samo je ona pila tablete, a ja mazala. Mislim da ne treba da se koristi dok se doji, ali nisam sigurna.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#14 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 04 June 2009 - 08:31 PM

winterbaby to su ti one vežbe koje sam opisala gore;)Bitni su ti zaštitni položaji.Nikad se ne savijaj u leđima da nešto dohvatiš i podižeš,nego savijaj u kolenima,čučni,teret privuci što bliže sebi.Kada ležeš i ustaješ radi to u bloku-sedaš na krevet,istovremeno se spuštaš na lakat ,bočno i bočno podižeš noge,onda se u bloku(istovremeno ramena i karlica,bez uvijanja i cimanja )okreneš na leđa.Ako ležiš na leđima ,noge savijene u kolenima.Ako si na stomaku-staviš jastuk ispod donjeg stomaka,a na boku između kolena.

#15 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 04 June 2009 - 08:40 PM

Hvala, Emina. Mislim da drugačije ne bih ni mogla da legnem/ustanem/okrenem se u krevetu.A šta misliš, odakle ovo? Danas sam se zapitala da mi nije zbog kilaže... Ili možda zbog tereta, nosanja bebe... Mislim ,ne nosam ga ja mnogo, ali ipak... Ne sećam se da sam se ušinula/napravila neki nagli pokret... Kao da mi nije odjednom došlo... Uh!

#16 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 04 June 2009 - 08:41 PM

Winterbaby,ja sam pila diklofenak ,a ti ne smiješ samo da mažeš .I mammam, je bolilo u isto vrijeme kada i mene ,ona je i neke tablete za opuštanje mišića pila.Uzmi Voltaren gel pa maži.
Objavljena slika Objavljena slika

#17 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 04 June 2009 - 08:44 PM

Slabi trbušnjaci i mišići uopšte,loše držanje,pa sve ostalo (materinstvo:P)lako dovede do toga.....

#18 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 05 June 2009 - 07:02 AM

Originalno postavio/la winterbabyA šta misliš, odakle ovo?

Ja sam u istom periodu imala isti problem.I dalje ga imam. Nisam radila trbusnjake uopste, stomacni misici su mi skroz opusteni, uopste, u ocajnom stanju sam. Idem danas kod doktora.Probaj da spavas sa jastucetom izmedju nogu. Meni to mnogo pomaze i samo tako mogu da prespavam celu noc i ujutru odmah da ustanem itd. itd. Samo stavim jastuce izmedju kolena i savijem noge i legnem na stranu. I super mi je....

#19 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 05 June 2009 - 07:13 AM

Hvala, n9!Noćas sam spavala sa jastukom za dojenje, baš sam se fino ukutkala. Samo kad još ne bih morala da ustajem tri puta zbog dojenja... I tu se mnogo krivi kičma, kad uzmem bebana usred noći, ne tražim povoljan položaj, nije mi do nameštanja... Samo ga stavim u krilo i na dojku. A kičma je u groznom položaju, ja sam baš puno visoka. I tako tri puta po 10-15 minuta za noć, ostavlja posledice...

#20 Milicaa

Milicaa

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 462 Postovi:

Objavljeno 05 June 2009 - 07:24 PM

Winterbaby, da li si probala da u lezecem polozaju dojis bebu? S\'obzirom da si visoka, mislim da bi ti lezeci polozaj vise odgovarao za kicmu.
Tickerplayground.com

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika