Idi na sadržaj

Fotografija

trombofilija

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 28 July 2015 - 10:39 AM

Nisam neki stručnjak i nisam se mnogo bavila ovom problematikom ali vidim da mnogo žena ima problem. Ja sam 2006. bez ikakvih problema rodila prvo dete, nakon toga na jako oslabljeni organizam 2010. ostala u drugom stanju ponovo i imala klasični spontani pobačaj u 11. nedelji čini mi se, onako školski, kao što je opisan u literaturi. 2011. sam na svet donela još jednu bebu, opet uredna trudnoća, međutim porođaj u 37. nedelji , beba nezrela, dobija sepsu i petog dana svog malog života biva prebačen na neonatologiju. Posle toga 2013. opet ostanem u drugom stanju i plod ugine od prilike u 9. nedelji, u 11. mi urade kiretažu i taj pobačaj se vodi kao missed, jer nisam prokrvarila, valjda. Ginekolog koji me je gledao na dopleru misli da je ovo bila posledica virusne infekcije koju sam imala, ali ginekolog u dispanzeru mi savetuje da radim test na trombofiliju, ja ga tad ne uradim i iskreno odložim treće dete za možda nekad... E to možda nekad mi se desi slučajno u maju ove godine, prvi put potpuno nelogično, neplanirano, van redovne ovulacije, ja ostanem u drugom stanju. Pošto mi nije palo na pamet da sam trudna, tek 14 dana posle očekivanog ciklusa uradim test. E onda na brzinu uzmem opet upute za hematologiju i krenem. U bolnici se rade analize za stečenu trombofiliju ali za genetsku rade samo privatno. Pošto mi je S protein bio ispod minimuma, dr me je posavetovala da uradim genetsku (ne može da traži i insistira zato što se debelo plaća) . Cene u Kragujevcu idu od 10 do 15 hiljada dinara. Uradila sam ovo i ustanovljeno je da imam mutirane gene, čak na tom PAI - 1 su mi oba mutirana. Istog dana sam počela da primam clexane. Bockam se sama svaki dan, nije strašno, mada volim kad odem negde kod lekara u to vreme pa zamolim neku sestru da mi da. Primaću ovo celu trudnoću i 6 nedelja posle porođaja.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#2 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7280 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 30 July 2015 - 08:41 AM

Ojoj...zvuci strasno to bockanje.

Dobro je da si odradila sve te nalaze. Bico to sve oK.

l3rYp2.png
gjfYp2.png
jGl1p1.png

#3 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 30 July 2015 - 08:53 AM

Ahahahahaha, ma navikneš se na bockanje, mene sad mrzi da odem 100m do ambulante, pa se bockam sama. Da ne mogu išla bih, stvarno je blizu.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#4 milka76

milka76

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1100 Postovi:

Objavljeno 30 July 2015 - 03:21 PM

primala i ja ,bockala u u pocetku u ambulanti ,posle sama.iznela do kraja i rodila lazara.

tanasija koliko se puta ti bockas ja sam dva puta dnevno.

Objavljena slikaObjavljena slika

#5 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 30 July 2015 - 07:50 PM

Jednom clexane 0.6

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#6 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 04 October 2015 - 02:59 PM

Tek sad ovo čitam, tako mi je žao što nisam prije znala... Peđina prva rodica se udala 2-3 godine prije nas, i tek je prije nekoliko mjeseci dobila prvu bebu - slatku malu Anđelinu. Opšte slavlje - poslije toliko godina...  Tek su joj otkrili trombofiliju, i nije mogla prirodno da zatrudni, nego vantjelesnom. Bola se svaki dan dva puta. Mnogo su skupe injekcije... Ali, isplati se... Bebica je divna. 

Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#7 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 04 October 2015 - 07:45 PM

Ovde ti injekcije plaća država.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#8 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 04 October 2015 - 08:04 PM

Kod nas dio plaća država, ne znam koliki dio.

Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#9 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 04 October 2015 - 08:10 PM

Ovde plaća sve, ustvari podižem u domu zdravlja, a kad nema kupim i refundiram kompletnu sumu. Cimanje je veliko, jer dobijaju jednom nedeljno, nekad je nestašica, ne smeš da kupiš kutiju nego po jedan komad, osim za vikend, jer ako im stigne a tog dana si već kupila onda neće da ti refundiraju... Kao da mi nije dosta što sam trudna i moram da se bodem nego još i papirologija.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#10 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 05 October 2015 - 03:37 PM

Moja radna kolegica je takodje imala i nije mogla 9 godina da zatrudni i u aprilu je na moj rodjendan rodila curicu ,moju malu spicu kako je zovem ,sama se bola tim injekcijama i kupovala ih ,jer znam da je uzela kredit jer su skupe,radila je vantjelesnu oplodnju.

Objavljena slika Objavljena slika

#11 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 14 January 2016 - 03:57 PM

Još jedna glupa stvar sa trombofilijom je da bi trebalo da porođaj bude zakazan i indukovan, jer na vreme treba da se isključi terapija. To na vreme je bar 12 sati pre nego što krene porođaj, po pravilu je 24h.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#12 PoarlesKenna

PoarlesKenna

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 20 August 2017 - 01:55 PM

He appeared to have no difficulty with his foot, although. He hurt his ankle and heel in last mlb jerseys sale 7 days's reduction at Green Bay. But after a week of treatment and even some apply time Friday, he was in the beginning lineup Sunday, a couple of days following Childress said he would think about starting Jackson if Favre was hobbled. http://www.montanolucino-ut.it The Braves could go with Troy Glaus at 3rd, a position he's hardly performed this season, and transfer Omar Infante to second foundation, exactly where Conrad has been taking part in. Or they could go with small-used rookie Diory Hernandez at 2nd. Conrad sure sounded in no form to go back out there following tying a postseason document for errors in a game. 2011 nfl season, april thelarry fitzgerald, top fantasy wide receivers, nfl scoresTE Dwayne Allen, 3rd round (#64), Indianapolis Colts: The former Clemson star outplayed the more heralded Coby Fleener (2nd round) and delivered a productive rookie season for the Colts. Allen caught 45 passes for 521 yards (11.6 per) and 3 touchdowns. Indy found a tight end that can block and give them some production as a pass catcher. There are not many tight ends that can provide help on both run and passing downs. The Colts found such a player in the 3rd round and that is terrific value. Allen's production should only increase as he and Andrew Luck gain experience. Teach your canine to sit down to welcome you, and then he could have a much better photograph of what you would like. .

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika