Idi na sadržaj

Fotografija

trombofilija

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 28 July 2015 - 10:39 AM

Nisam neki stručnjak i nisam se mnogo bavila ovom problematikom ali vidim da mnogo žena ima problem. Ja sam 2006. bez ikakvih problema rodila prvo dete, nakon toga na jako oslabljeni organizam 2010. ostala u drugom stanju ponovo i imala klasični spontani pobačaj u 11. nedelji čini mi se, onako školski, kao što je opisan u literaturi. 2011. sam na svet donela još jednu bebu, opet uredna trudnoća, međutim porođaj u 37. nedelji , beba nezrela, dobija sepsu i petog dana svog malog života biva prebačen na neonatologiju. Posle toga 2013. opet ostanem u drugom stanju i plod ugine od prilike u 9. nedelji, u 11. mi urade kiretažu i taj pobačaj se vodi kao missed, jer nisam prokrvarila, valjda. Ginekolog koji me je gledao na dopleru misli da je ovo bila posledica virusne infekcije koju sam imala, ali ginekolog u dispanzeru mi savetuje da radim test na trombofiliju, ja ga tad ne uradim i iskreno odložim treće dete za možda nekad... E to možda nekad mi se desi slučajno u maju ove godine, prvi put potpuno nelogično, neplanirano, van redovne ovulacije, ja ostanem u drugom stanju. Pošto mi nije palo na pamet da sam trudna, tek 14 dana posle očekivanog ciklusa uradim test. E onda na brzinu uzmem opet upute za hematologiju i krenem. U bolnici se rade analize za stečenu trombofiliju ali za genetsku rade samo privatno. Pošto mi je S protein bio ispod minimuma, dr me je posavetovala da uradim genetsku (ne može da traži i insistira zato što se debelo plaća) . Cene u Kragujevcu idu od 10 do 15 hiljada dinara. Uradila sam ovo i ustanovljeno je da imam mutirane gene, čak na tom PAI - 1 su mi oba mutirana. Istog dana sam počela da primam clexane. Bockam se sama svaki dan, nije strašno, mada volim kad odem negde kod lekara u to vreme pa zamolim neku sestru da mi da. Primaću ovo celu trudnoću i 6 nedelja posle porođaja.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#2 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7280 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 30 July 2015 - 08:41 AM

Ojoj...zvuci strasno to bockanje.

Dobro je da si odradila sve te nalaze. Bico to sve oK.

l3rYp2.png
gjfYp2.png
jGl1p1.png

#3 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 30 July 2015 - 08:53 AM

Ahahahahaha, ma navikneš se na bockanje, mene sad mrzi da odem 100m do ambulante, pa se bockam sama. Da ne mogu išla bih, stvarno je blizu.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#4 milka76

milka76

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1100 Postovi:

Objavljeno 30 July 2015 - 03:21 PM

primala i ja ,bockala u u pocetku u ambulanti ,posle sama.iznela do kraja i rodila lazara.

tanasija koliko se puta ti bockas ja sam dva puta dnevno.

Objavljena slikaObjavljena slika

#5 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 30 July 2015 - 07:50 PM

Jednom clexane 0.6

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#6 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 04 October 2015 - 02:59 PM

Tek sad ovo čitam, tako mi je žao što nisam prije znala... Peđina prva rodica se udala 2-3 godine prije nas, i tek je prije nekoliko mjeseci dobila prvu bebu - slatku malu Anđelinu. Opšte slavlje - poslije toliko godina...  Tek su joj otkrili trombofiliju, i nije mogla prirodno da zatrudni, nego vantjelesnom. Bola se svaki dan dva puta. Mnogo su skupe injekcije... Ali, isplati se... Bebica je divna. 

Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#7 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 04 October 2015 - 07:45 PM

Ovde ti injekcije plaća država.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#8 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 04 October 2015 - 08:04 PM

Kod nas dio plaća država, ne znam koliki dio.

Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#9 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 04 October 2015 - 08:10 PM

Ovde plaća sve, ustvari podižem u domu zdravlja, a kad nema kupim i refundiram kompletnu sumu. Cimanje je veliko, jer dobijaju jednom nedeljno, nekad je nestašica, ne smeš da kupiš kutiju nego po jedan komad, osim za vikend, jer ako im stigne a tog dana si već kupila onda neće da ti refundiraju... Kao da mi nije dosta što sam trudna i moram da se bodem nego još i papirologija.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#10 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 05 October 2015 - 03:37 PM

Moja radna kolegica je takodje imala i nije mogla 9 godina da zatrudni i u aprilu je na moj rodjendan rodila curicu ,moju malu spicu kako je zovem ,sama se bola tim injekcijama i kupovala ih ,jer znam da je uzela kredit jer su skupe,radila je vantjelesnu oplodnju.

Objavljena slika Objavljena slika

#11 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 14 January 2016 - 03:57 PM

Još jedna glupa stvar sa trombofilijom je da bi trebalo da porođaj bude zakazan i indukovan, jer na vreme treba da se isključi terapija. To na vreme je bar 12 sati pre nego što krene porođaj, po pravilu je 24h.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika