Idi na sadržaj

Fotografija

Sve sto ste hteli da znate o bebinoj stolici (problemi sa kakenjem/boja/promene/sastav...)

• Please log in to reply
486 replies to this topic

#81 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 04 January 2008 - 09:05 AM

niki hvala puno!!!!!

#82 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 07 January 2008 - 05:29 PM

mi smo kao što znate imali problema sa stolicom....prvo je dva dana bila kašasta i kiselkasta,onda je prestala da jede,pa sve nešto bez veze ,neformirana,pa čas,žućkasta,pa manje ili više zelena ,manje,više količinski ,ja poludela,dete mi se istopilo,nalivaj vodom,čajem ,elektrolitom,ništa se ne dešava....u subotu počela kao uveče da jede,i u nedelju isto,ali stolice i dalje užas....i ja već onda pukla totalno i kažem-idemo u bolnicu,ja ne mogu više da podnesem,ali se setih jednog starog pedijatra koji je otišao u penziju,a nastavio da radi privatno.....elem,kaže on ,dete koje tako izgleda(raspoloženo,nasmejano,šeta,sela mu u krilo)nije puno bolesno...i da nam savet za ishranu....totalno suprotno od onog silnog nalivanja tečnošću,koji nije rezultirao....prvo- 4 sata čajna pauza,na sto ml vode,jedna ravna kašičica šećera,i samo se na par sekundi umoči kesica ruskog čaja...to lagano pije 4 sata.....drugo-posle toga,kuvani pirinač,kojem se doda dve kašičice rogača u prahu(e sad to nismo baš razumeli najbolje,prokuva se posebno u 2dcl vode ,pa se onda doda)treće-HN + formula(protiv dijareje) ili podojpa pauza.....(noć)sutradan se počinje sa kuvanom šargarepicom,pa opet čajna pauza,pa kuvani krompir i pileće belo meso bez supe,pa opet čaj,pa HN formula.......mi smo ručkali pre nekog vremena krompir i meso i sada smo na čaju.....posle sledi mlečna kaša (od nh formule)i podoj....sutra bi trebala i dalje dijetetska ishrana,a ako se ne formira stolica-smecta(prašak u kesici koji se razmuti u vodi i pije ceo dan po malo)......e sad.....rekoh gde smo mi i od ponoći je imala samo dve stolice,onako....nisu neke,žućkaste su,kašaste i kiselkaste,ali prethodni dan smo u ovo vreme već menjali 7-8 -u pelenu......i od sve one silne vode i elektrolita,koje je izbacila kroz stolicu,primetila sam da slabo piški,dok joj je malo pre pelena bila po prilici natopljena(u odnosu na prethodne dane).....ja sad naravno odužih,ali eto,ako neko bude imao problema sličnih i ne vidi poboljšanje klasičnim nalivanjem koje se preporučuje kod dijareje neka proba ovo......

#83 ivanamimi

ivanamimi

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 834 Postovi:

Objavljeno 13 January 2008 - 01:40 PM

meni je Stefan od Espumisana dobio zatvor,ne znam da li da probam da mu dam malo kamilice?

#84 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 13 January 2008 - 02:33 PM

ivana,kod beba koje sisaju(samo)toleriše se da nemaju stolicu i do 7 dana...meni to jeste preterano,ali malo se strpi i sačekaj....mada ne može mu ništa biti od kamilice....ili plantex još bolje....

#85 ivanamimi

ivanamimi

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 834 Postovi:

Objavljeno 13 January 2008 - 02:35 PM

Originalno postavio/la eminaivana,kod beba koje sisaju(samo)toleriše se da nemaju stolicu i do 7 dana...meni to jeste preterano,ali malo se strpi i sačekaj....mada ne može mu ništa biti od kamilice....ili plantex još bolje....

da,znam sve to,pije i plantex,ako ne bude nista,dacu mu vecers malo kamilice.hvala:voimte

#86 ninoslava

ninoslava

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 833 Postovi:

Objavljeno 14 January 2008 - 01:01 PM

Kad kuvas caj od kamilice samo provuci onu kesicu kroz vodu nekoliko puta,tek da se promeni boja vode jer caj ne sme da bude mnogo jak.

#87 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 15 January 2008 - 01:45 PM

Danas nemamo proliv :( ali i ne kakimo! :tuzan:P nema sta ni da kaki. koristila sam humana elektrolite i hipp ors protiv proliva i povracanja. Elektrolite je jedva pila, grozni su joj, terali je na povracanje.
Objavljena slika

Objavljena slika

#88 nokolica

nokolica

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postovi:

Objavljeno 01 February 2008 - 09:01 PM

mi imamo problem imamo 5.5 meseci i nekada jako tvrdo i jako suvo kakimo molimo vas da nam date neki savet. poceo je kasice jabuku sargarepu i bananu a uz to sisa neznam sta da radim

#89 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7766 Postovi:

Objavljeno 01 February 2008 - 10:50 PM

Originalno postavio/la nokolicami imamo problem imamo 5.5 meseci i nekada jako tvrdo i jako suvo kakimo molimo vas da nam date neki savet. poceo je kasice jabuku sargarepu i bananu a uz to sisa neznam sta da radim

Po mom misljenju, a posto sam imala slican problem, prvo sam pokusala da ustanovim sto tako kaki...i dosla do slijedeceg zakljucka, banana i sargarepa su joj smetale, bila joj je tvrdja stolica....tako da kad sam joj davala to da jede onda sam joj u toku dana davala da pije vodu, sto je vise vode pila bilo je bolje sa stolicom. A posto sisa, mozda bi trebalo da obratis paznju i sta ti jedes...

LdcBp1.png
CrL4p2.png

#90 obeliks

obeliks

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 195 Postovi:

Objavljeno 05 February 2008 - 10:21 AM

mom Vuku je retka a danas i sluzava stolica. Ne znam sta mu je nikada nije tako kakio?
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#91 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 05 February 2008 - 10:25 AM

Sluzava stolica moze biti iz nekoliko razloga, a moze biti i da nije nista. Moze biti u pitanju virus, alergija ili netolerancija na neku hranu, zatim moze biti i ako je prehladjen, pa na taj nacin izbacuje sluz. A moze biti i da nije nista i prodje samo od sebe.
Objavljena slika

Objavljena slika

#92 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 05 February 2008 - 10:27 AM

Ono što sigurno možeš je da mu daješ hranu koj povoljno utiče na stolicu-pirinač,pečenu jabuku,kuvani krompir i da ga dojiš,ostalo sve izbaci na dan,dva,a ako ne prolazi kod lekara....

#93 obeliks

obeliks

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 195 Postovi:

Objavljeno 07 February 2008 - 11:30 AM

dojim ga ijede i pirinac i sve ostalo a i dalje mu je retka.
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#94 iva-sa

iva-sa

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1033 Postovi:

Objavljeno 12 February 2008 - 08:32 PM

anastasija pije antibiotik i ima u nosu balice koja joj vadim sa pumpico i danas i juce mi ima redju i sluzavu stolicu i malo sa jaciim mirisom dali je to normalno,i danas mi malo prdi-neznam zasto,da napomenem pije amoksiklav lek 2ml na 8 sati,jede nan 1 i pije caj bibilibi.Da nezaboravim danas mi jednom povratila u mlazu:puzzled
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#95 milicama

milicama

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1587 Postovi:

Objavljeno 12 February 2008 - 08:35 PM

To je sasvim normalno od antibiotika,samo vodi racuna da se ne ojede jer joj je jaca sad stolica i kiselkasta od lekica.
Objavljena slika

#96 milicama

milicama

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1587 Postovi:

Objavljeno 12 February 2008 - 08:40 PM

Mozes joj slobodno davati liobif ampule,cini mi se u tom uzrastu pola ampule.Inace sluze za regulisanje i uspostavljanje normalne crevne mikloflore,inace su pozitivne bakterije i proizvodi ih torlah,pozdrav!
Objavljena slika

#97 iva-sa

iva-sa

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1033 Postovi:

Objavljeno 12 February 2008 - 10:22 PM

hvala milicama na savetu
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#98 IVANAMAMA

IVANAMAMA

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1697 Postovi:

Objavljeno 12 February 2008 - 11:04 PM

mihaeli je od juce zacepljen nosic i ja joj ga cistim pumpicom i stavljam joj fizioloski rastvor a i stolica joj je malo zidja i jaca pa se ojela.mazala sam je sa cikovom pastom al nije joj nista bolje . dal nekom zna neku kremu protiv ojeda. pije caj hippov od komoraca to nam rekla doktorka i sirup sinacilin tj kapi.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#99 milicama

milicama

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1587 Postovi:

Objavljeno 12 February 2008 - 11:31 PM

Nama se najbolje pokazala penaten za ojede u metalnoj kutijici.
Objavljena slika

#100 IVANAMAMA

IVANAMAMA

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1697 Postovi:

Objavljeno 12 February 2008 - 11:38 PM

kupujem je sjutra . Hvala milicama
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika