Idi na sadržaj

Fotografija

Bronhitis, bronhiolitis i upala pluća

• Please log in to reply
206 replies to this topic

#121 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8648 Postovi:

Objavljeno 05 June 2009 - 08:53 AM

Olja, ja sam Akija inhalirala tako što u šerpu sa vrelom vodom, bosiljkom, kamilicom i morskom solju nabacam puno sitnih, plastičnih igračkica, da plivaju, pa onda grančicom bosiljka mešala po vodi i smišljala raznorazne pričice o morskim dogodovštinama. Kad je malo porastao, dobijao je grančicu da on meša. Inhalacija je bila glavna zabava, nismo mogli da ga odvojimo od šerpe. Probaj i ti.
Objavljena slikaObjavljena slika

#122 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3018 Postovi:

Objavljeno 05 June 2009 - 10:49 AM

Neznam ali ja evo vec celu godinu kako sam bila sa Stefanom u bolnici i dosla do novog pulmologa ne koristim antibiotike za bronhitis.On nikada nema temperaturu pa verovatno zato.Nasa tj njegova terapija je sledeca.Cim pocne curenej nosa pije Aerius 4-5 dana ako krene skripanje u plucima pumpica Ventolina a ako je stanje teze inhalacija Berodualom.Uvek mu ovo pomogne.Za iskasljavanje rekla je nista samo puno puno tecnosti.Nama ovo odgovara e sad svako je drugaciji.Cak i kad sam ga jednom vodila u Ns(ima tome 1.5 godina) bas je tada pio neki antibiotik rekla je da ga ukunem jer nema potrebe za njim.

#123 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3018 Postovi:

Objavljeno 05 June 2009 - 10:52 AM

Zaboravila sam da kazem da me pita uvek da li su mu sline iz nosa vodene ili zute ako su zute i guste onda kaze treba uvesti antibiotik.Ja eto skroz ukinula te antibiotike i mogu vam reci da su mi sve manje bolesni i kad se razbole brze ozdrave sami od sebe posebno Dunja

#124 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8648 Postovi:

Objavljeno 05 June 2009 - 11:15 AM

Dobro mi zvuči ova vaša terapija, vilenjače. Mi smo menjali više lekara,a terapije su svima iste, sa malim varijacijma, ali uvek antibiotik.To što su sve manje bolesni, naravno ima veze i sa time što rastu, pa jačaju i stiču bolji imunitet, a i ti si naučila šta im najviše pomaže, pa umeš omah da pravilno odreaguješ.

#125 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9856 Postovi:

Objavljeno 05 June 2009 - 03:00 PM

Mi smo bili na kontroli danas i bolje je ,a antibiotik smo dobili jer nije tako težak slučaj bronhitisa,inhalacije idu kod težih slučajeva tako mi je dr rekla.Pijemo do nedjelje i završena terapija.Dobili smo kapi za iskašljavalje.Inače njemu je ovo prvi put da ima bronhitis i lijepo diše.Samo jednu noć je bilo malo teže.Čak je noćas bolje spavao nego kada je zdrav.
Objavljena slika Objavljena slika

#126 olja13

olja13

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3059 Postovi:

Objavljeno 05 June 2009 - 08:11 PM

Winterbaby, hvala na savetima za inhalacijuu! Isprobacemo!
Objavljena slika

Objavljena slika

#127 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9856 Postovi:

Objavljeno 08 June 2009 - 09:52 AM

Mi sinoć išli na kontrolu ,sve čisto i uredu.Uzrok svega izbijanje zuba.

#128 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11137 Postovi:

Objavljeno 08 June 2009 - 11:07 AM

Dobro je, bebara...
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#129 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9856 Postovi:

Objavljeno 08 June 2009 - 01:30 PM

Nadam se ,veki,da će i kod tebe ako Bog da brzo biti dobro i Ogi ozdraviti...

#130 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11137 Postovi:

Objavljeno 08 June 2009 - 01:35 PM

Daj, Boze... I ponovo je imao visoku temperaturu, i povracao je, cuvaju ga svkar i svekrva i kazu da se jedva bore sa njim :(A ja odbrojavam minute do polaska prvo po Dunju u vrtic pa kuci - a na posao moram da dolazim, ovde je haos! Plate su smanjili u petak, priprema se spisak za otpustanje velikog broja ljudi, posla ima mnogo, koleginice idu na more (jedna sutra, druga u cetvrtak) i nema sansi da ne dolazim na posao.Uh...samo da se ovo sto pre sredi.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#131 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9856 Postovi:

Objavljeno 08 June 2009 - 01:44 PM

Držite se...

#132 mary

mary

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 136 Postovi:

Objavljeno 10 June 2009 - 09:42 PM

eto i moj ogi ima bronhitis.ide na inhalacije i prima injekcije.sutra je kontrola pa cemo videti sta ce biti dalje:zbunjen

#133 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11137 Postovi:

Objavljeno 11 June 2009 - 07:01 AM

Ogiju i dalje nije dobro - juce je povracao preko dana jednom, nocas u snu dva puta, jako malo jede, nema temperaturu, nema problema sa nosem ali zato kasljuca. Vise ne znam sta cu...:voimte
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#134 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13022 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 11 June 2009 - 07:04 AM

Veki, drzi se.... Ne znam sta da ti kazem.Mora biti bolje. Sigurno je pun slajma kad tako povraca.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#135 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8648 Postovi:

Objavljeno 11 June 2009 - 07:05 AM

To sam i ja pomislila. Šta povraća, hranu ili šlajm? Akiju se dešavalo da tako izbaci šlajm.

#136 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11137 Postovi:

Objavljeno 11 June 2009 - 07:05 AM

Jeste, uglavnom i povrati slajm :voimte
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#137 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8648 Postovi:

Objavljeno 11 June 2009 - 07:07 AM

Pa ne brini, dobro je to. Pošto ne ume da iskašlje, njbolje je da ga ispovrati. Ustvari, najbolje da ga izbaci kroz stolicu, ali, vidiš, njemu to ovako došlo. Sigurno mu krene i smuči mu se, zlato malo. Ne brini, dobro je da se očisti... Neprijatno jeste...

#138 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9856 Postovi:

Objavljeno 11 June 2009 - 10:09 AM

Mi smo kao što znate imali bronhitis i jedna dr nam je dala neke kapi za iskašljavanje i super su pomogle.Zovu se Bisolex i proizvodi ih pliva.

#139 mary

mary

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 136 Postovi:

Objavljeno 16 June 2009 - 10:58 PM

nama najvise pomazu inhalacije a postoje i razni melemi kao npr ivina mast kao i neki domaci sirup i jedno i drugo je dobro za iskasljavanje nama pomoglo:ket

#140 Narnija

Narnija

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 432 Postovi:

Objavljeno 12 March 2011 - 02:01 PM

Originalno postavio/la bebaraMi sinoć išli na kontrolu ,sve čisto i uredu.Uzrok svega izbijanje zuba.

Procitah ovo pa se pitam da li je moguce da je i kod nas sve krenulo od zubica?:zbunjenBas kada sam prvi put primetila da teze dise i skripi u grudima,primetila sam i da mu rastu donje dvojke,koje su sada vec izbile...Nama se sve to iskomplikovalo u upalu pluca i to tezu i jos nije gotovo...i dalje ima bronhitis sa desne strane i cini mi se da teze dise nego inace...bili smo kod dr. i dobili smo terapiju pa u ponedeljak na kontrolu...nadam se poboljsanju...Inace on je raspolozen,lepo spava i sisa,ali nece nista da jede :rolleyesPoludecu...samo da se ponovo ne iskomplikuje...

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika