Idi na sadržaj

Fotografija

Porodjaj u Bijelom Polju, da ili ne??

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Mushroom

Mushroom

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 13 September 2013 - 07:34 PM

Zdravo svima!

Ovako stvari stoje :)/>

Naime, ja sam upravo usla u 8.mjesec trudnoce. Sve ide kako treba, malo sam teza, ali ok je :)/>
Problem je medjutim sljedeci: Zbog poslovnih pozicija, muz i ja djelimicno zivimo razdvojeno: On u Crnoj Gori, a ja u BiH.. Pa se trenutno vidjamo sedmicno... Dok ne nadjemo bolje poslovne pozicije u jednoj od dvije navedene drzave...

Trudnocu mi prati sarajevska doktorica..i sve ide super, jer znam mnogo ljekara i usluga je na nivou. Medjutim, moj muz ima veliku zelju da nam se prvo dijete rodi u CG, po mogucnosti u Bijelom Polju.. Mene je iskreno malo strah, jer ne znam uopste kakvo je osoblje... sve mi je strano... A on ionako misli da to nije neka velika stvar, nego eto, samo se porodis :)/> Jos plus, tesko mi je, ako moja mama ili neko od mojih ne bude u blizini da me podrzi. Koliko god svi bili super, ali mama je mama. U sustini mi nije bitno mjetso rodjenja djeteta, ali draze bi mi bilo Sarajevo, iz razloga sto mi je sve poznato i bolnica i osoblje....tako da bih imala jednu brigu manje, pored samog porodjaja...

Na kraju krajeva, ne znam ni kakva je procedura oko porodiljske naknade... ako se porodim van BiH... i kako cu primati istu, ako se nisam tu porodila.

Sta mislite? Kakva je situacija u porodilistu u Bijelom Polju??? Sta mi preporucujete?

Nocima ne spavam zbog ove dileme i sve me vise trema hvata! :/

Hvala unaprijed na odgovorima!

#2 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 13 September 2013 - 07:51 PM

Dobro ti nama dosla!!!
MOja je rodica rodila pro dijete u BP,a drugo u PG,mada je ona tamo rodjena pa je i ostalo drugacije.
Sve je proslo ok,nije se zalila na dr.,ali njene pola familije od muza su doktori pa je opet i to druga prica.
Objavljena slika Objavljena slika

#3 Mushroom

Mushroom

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 13 September 2013 - 08:43 PM

Hvala na odgovoru! Jeste, puno je lakse kad se poznaje neko ko radi u medicini...

#4 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 14 September 2013 - 11:00 AM

Pa gdje živite vi? U Bijelom Polju ili u Sarajevu? Gdje planirate da živite poslije porođaja? Ako planirate da živite u BP onda mi je logičnije da se tamo porodiš. Nemam pojma kakva je situacija u BP. Ali znam kakva je u Sarajevu. Ja živim u I.Sarajevu, porodila sam se oba puta u Kasindolu. Mislim da izbor mjesta porođaja ne treba da ti stvara toliki problem. Ako ti je jednostavnije u SA jer si sigurnija ja bih ti savjetovala da se porađaš ovdje. To što ćeš biti sigurnija je bitan faktor jer ćeš biti smirenija i opuštenija kad krene. Muževe želje su jedno, ali on treba da zna da se ne porađa on nego ti. Što se tiče porodiljske naknade to trebaš da se raspitaš? Da li radiš? Ne znam šta podrazumjevaš pod naknadom.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#5 Mushroom

Mushroom

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 15 September 2013 - 03:13 PM

Pa zivjecemo i dalje na nekoj relaciji Sarajevo Bijelo Polje, zbog psola... ali se namjeravamo definitivno smjestiti u Sarajevo...

A pod naknadom podrazumijevam porodiljsku naknadu koja se isplacuje zaposlenim i nezaposlenim majkama.. ali su razliciti iznosi. Samo me zanima, da li cu to uspijeti dobiti, ako se slucajno ne porodimu Sa.

Hvala svakako na odgovoru :)

#6 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 15 September 2013 - 05:20 PM

Mislim da porodiljska naknada ne bi trebala da ima veze sa mjestom porođaja. Ako radiš, to bi osoblje u kadrovskoj službi trebalo da zna, odnosno neki pravnik iz firme.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#7 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 16 September 2013 - 08:14 AM

Draga Mushroom, ja zivim u inostranstvu. Dve trudnoce i dva porodjaja - oba u inostranstvu. Tu gde zivim, gde mi je doktor.
Stvari se razlikuju, znam - mene je porodio moj doktor koji je vodio obe trudnoce, u klinici koju sam ja izabrala, posetila je pre porodjaja, tamo isla na pripreme za porodjaj. Dakle to je bilo mesto i ljudi kojima sam verovala. Gde sam bila ne mogu da kazem opustena, ali znacilo mi je to da znam gde idem... znas, porodjaj je ipak neizvesnost za porodilju, ma koliko puta da se poradjas, nikada nije isto, ne mozes da znas kako ce se stvari odvijati. Zato mislim da treba da se porodis po sopstvenoj zelji, a ne po zelji muza. Sa druge strane, verujem da on zeli da bude pored tebe i bebe, blizu... I to je razumljivo.
Gde ste pripremili bebi sobu? Gde cete ici kada izadjete iz porodilista? I to je vazno. Tamo gde budes treba da imas nekoga ko ce da ti pomogne, muza, majku, drugaricu. Bice tesko ako budes sama.
Razmisli.

Pre svega se raspitaj za porodiljsku naknadu - pa onda odlucuj.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#8 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 16 September 2013 - 08:49 AM

Mislim da je za te naknade bitno gde je detetu i majci mesto boravka a ne gde se poradjas, ali kao i devojke mislim da treba da se porodis tamo gde ces imati gde da se smestis i zivis bar neko vreme posle izlaska iz bolnice. U tvom slucaju ja bih se porodila u SA jer imam utisak da si ti tu stacionirana.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#9 Mushroom

Mushroom

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 25 September 2013 - 08:48 PM

Hvala vam svima na odgovorima!! Dosta mi pomazete u mojoj nedoumici!

Javicu, sta odlucim :)

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika