Idi na sadržaj

Fotografija

Seksualni odnosi tokom trudnoce?!

• Please log in to reply
104 replies to this topic

#1 miciBG

miciBG

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 678 Postovi:

Objavljeno 26 May 2007 - 11:00 AM

Postovane forumasice,Imam malu nedoumicu pa me zanima da li neka od vas zna da li je u toku trudnoce dozvoljeno imati seksualne odnose sa ejakulacijom bez zastite. Naime, od vise ljudi odnosno zena sam cula da nije dobro u trudnoci imati odnose bez zastite i da tada dodje do ejakulacije. Kazu da to moze da utice na plod i da kod trudnice zbog prisustva sperme moze doci do hormonskog poremecaja. Svoju doktorku sam pitala da li smem da imam odnose i rekla mi je da mogu sve dotle dokle se osecam dobro. Naravno, rekla mi je da nije dozvoljeno \"divljati\" ali sve u granicama normale je dozvoljeno i pozeljno!S obzirom da nigde nisam nasla podatak o ovome sto me zanima molim vas da mi pomognete ukoliko znate nesto o ovome!Pozdrav i unapred hvala!!!!

#2 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 26 May 2007 - 11:16 AM

dozvoljeno je jer postoji zastita ploda od bilo kakvih infekcija, spreme ili nekih drugih stranih tela:)
Objavljena slikaObjavljena slika

#3 miciBG

miciBG

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 678 Postovi:

Objavljeno 26 May 2007 - 11:19 AM

Hvala najlepse!Mozda nekom zvuci smesno ovo pitanje ali kada ste prvi put u drugom stanju imate gomilu pitanja koja vas muci. Hvala jos jednom!

#4 Milica

Milica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 463 Postovi:

Objavljeno 26 May 2007 - 11:42 AM

Moze draga...ali lagano. I naravno ne u devetom mesecu i malo ranije.

#5 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 26 May 2007 - 07:12 PM

Pitah mm, on rece da od sperme se omeksa grlic, ali nece izazvati kontrakcije. Sto se tice infekcija, briga je neosnovana.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#6 irssa

irssa

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 102 Postovi:

Objavljeno 26 May 2007 - 10:49 PM

sve u granicama normale, ali zato ako prebacis termin, samo napred Objavljena slika

#7 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 27 May 2007 - 10:12 AM

To ti je sad prilika za muza da uziva, a da se ne brine da ces ostati trudna, posto vec jesi.Jedino se ne preporucuje cesto upraznjavanje sexa ako imas nekih problema u trudnoci(krvarenja, kontrakcije...).

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#8 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 27 May 2007 - 10:12 PM

ovo mi je cak pomalo i smesno\'hormonski poremecaji izazvani spermom.....meni je dr stalno govorio da ne bi trebalo jer sperma moze da izazove kontrakcije ili kao sto jelena rece da omeksa grlic.....

#9 tamarajz

tamarajz

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 437 Postovi:

Objavljeno 27 May 2007 - 10:20 PM

Originalno postavio/la eminameni je dr stalno govorio da ne bi trebalo jer sperma moze da izazove kontrakcije ili kao sto jelena rece da omeksa grlic.....

Upravo je i meni to dr govorio

#10 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 27 May 2007 - 10:29 PM

naravno da smes, ako je sve u redu:)

#11 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 28 May 2007 - 06:04 AM

Mm to nekad govori svojim pacijentkunjama, meni nije.Pa sad vi prosudite sami.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#12 miciBG

miciBG

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 678 Postovi:

Objavljeno 28 May 2007 - 07:15 AM

E drage moje, znam da vam je smesno ali nas su tako istraumirali da to nije normalno!!! Znamo da treba imati sex u trudnoci i da je on cak i pozeljan, ali opet vam kazem da nigde nisam procitala o tome. Hvala vam mnogo sada ste me zaista umirile!!!!!:)

#13 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 28 May 2007 - 12:06 PM

Meni je grlic bio skroz mekanna porodjaju, babica nije imala posla oko mene, uopste, ne znam da li je zbog toga :).
Objavljena slika

#14 Drazenkica

Drazenkica

Newbie

• Members
  • Pip
  • 10 Postovi:

Objavljeno 28 May 2007 - 02:08 PM

Mislim da nije pametno da imas sex sa ejakulacijom svoga muza.Sperma sadrzi prostaglandin koji dejstvom na grlic materice moze da izazove prevremene kontrakcije koje mogu da dovedu do prevremenog porodjaja u trecem trimestru ili u ranijem periodu trudnoce pobacaj.Takodje infekcije koje se mogu preneti na ovaj nacin su veoma ceste, tako da je najbezbednije da u toku drugog stanja sex upraznjavamo koriscenjem prezervativa.Infekcija ne utice na bebu jer je ona zasticena u amnionskoj tecnosti u materici koja je zatvorena, ali moze da izazove pucanje plodovih ovojnica, izlaska plodove vode pre vremena sto i same znate sta znaci, a kasnije prisustvo infekcije pri porodjaju i dete moze da je pokupi prilikom izlaska napolje i prolaska kroz vaginu.Naravno, da treba da uzivamo, ali u granicama opreza.;)

#15 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 28 May 2007 - 02:11 PM

Ovo je bas strogo.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#16 Drazenkica

Drazenkica

Newbie

• Members
  • Pip
  • 10 Postovi:

Objavljeno 28 May 2007 - 02:18 PM

Pa ne znam da li sam bila bas jako stroga nisam htela, ali prenela sam informacije koje ja imam.Nije lose pripaziti se, pogotovo ako imate kao i ja 34 i prvi put ste u drugom stanju;)

#17 MajaMiki3

MajaMiki3

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 110 Postovi:

Objavljeno 28 May 2007 - 07:14 PM

sve u skladu sa zeljama i cak i u devetom mesecu , ako se dobro osecas
Lilypie 2nd Birthday PicLilypie 2nd Birthday Ticker

#18 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 28 May 2007 - 07:17 PM

;):p:P:P:Pdosla sam tako naostrena, jer sam ovo Drazenkica ja procitala kao I=Ejos mi smesno:P:P:P

#19 Milica

Milica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 463 Postovi:

Objavljeno 28 May 2007 - 08:46 PM

Aj bre Barbara bas sismesna zeno, kako procitam iza tebe ne mogu da se uozbiljim pa jos ako odvojis na dve reci jako je zanimljivo za ovu temu. Procitala sam predhodne odgovori i opet cu reci da je dobro sve sto je ugranicama normala, a za to svrsavanje ne znam bas, nekako mi ne ide da....

#20 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 28 May 2007 - 10:06 PM

Ma, dajte... Ja nikad nisam imala opusteniji sex do trudnoce, a i mm je prijalo. Ako nemas nekih smetnji, mozes sve sto ti dusa zeli. Sta tebi prija, prija i bebi.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika