Idi na sadržaj

Polise za putno osiguranje

Fotografija

Kupinovo vino?

• Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 30 September 2007 - 01:20 PM

Dal je neko cuo nekad nesto o hranljivim sastojcima kupinovog vina?Moja sveki, koja je biolog (pa kao zastupa stav \"sve zdravo i prirodno\", a nesto ne vidim da je bas tako) i koja STALNO ima tako neke ideje tipa \"slanina detetu sa 6-7 meseci i sl. isla u �. Aleksandrovac i donela \"maticni\" sok od borovnice i \"kupinovo vino. I ima deju tj. CULA JE (ona tako stalno nesto cuje) da je to vino jako zdravo i da dajem Matiji po kasicicu dnevno. Ja sam bila izricita u tome pogotovu kad sam videla da u tom vinu ima 4% alkohola!!! To nije bas malo. Ali ona smatra da to nece da mu steti jer JE CULA 9da naglasim) da je jako zdravo. Trazim samo da cujem vase misljenje o tome, tj. dal ste culi za to vino, dal bi ste vi dali....ja inace ne volim sveki pa me svi njeni predlozi iritiraju:) Sta cu :bigsmile ;) :singing :bouncing
Objavljena slikaObjavljena slika

#2 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Objavljeno 30 September 2007 - 01:23 PM

Moj svekar pravi kupinovo vino sam i stalno me ganja da ga pijem (posebno sad kad sam trudna).To je alkoholno pi?e i nije za decu.Dobro je za krvnu sliku, ta?nije protiv anemije, ali za odrasle.
Objavljena slika
Objavljena slika

#3 ivanamimi

ivanamimi

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 834 Postovi:

Objavljeno 30 September 2007 - 01:40 PM

ja popijem jednu casu,otprilike jednom mesecnoda,dobro je protiv anemije

#4 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 30 September 2007 - 01:43 PM

ja nisam ni sumnjala u njegov kvalitet... ali ipak mislim da to nije za decu. Na stranu to sto ja nju ne volim, tj. ne gajim nikakve simpaticne emocije prema njoj:) ... ona je verovatno CULA da je zdravo ali ona sve poistovecuje - sta za odrasle to i za decu!!!!!

#5 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 30 September 2007 - 02:23 PM

ti si poznata po tome da ne slusas sveki pa sad i druge uvlacis u to:DSalim se naravno

#6 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 30 September 2007 - 02:38 PM

Ja ga ne bih davala, ipak ima alkohola u sebi, bez obzira na sve njegove korisne sastojke! Ali, zato ti navali! :bigsmile
Objavljena slika

Objavljena slika

#7 milicama

milicama

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1587 Postovi:

Objavljeno 30 September 2007 - 02:56 PM

I ja isto mislim da ne bi trebalo davati deci,pogotovu svaki dan! Pa neka je i kasicica u pitanju,ali alkohol je alkohol!
Objavljena slika

#8 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 30 September 2007 - 03:47 PM

:bigsmile:bouncing:bouncing:bouncing:bouncingbas mi drago sto je ispalo da ja ipak lepo razmisljam a nisam postupila tako zato sto ne volim nju (citaj sveki;) )

#9 milicama

milicama

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1587 Postovi:

Objavljeno 30 September 2007 - 03:57 PM

Normalno da si u pravu Sax,ali zato ti uzivaj u carima tog vinca i da znas da je zaista jako dobro i ako mozes nadji i vino od borovnice ono je tek bas bas.Mi nasli na Zlatiboru jedan deda pravi,lepseg je ukusa,ali zato i duplo skuplje:mad:
Objavljena slika

#10 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2956 Postovi:

Objavljeno 02 October 2007 - 07:18 AM

Ja sam probala da ga pijem u trudnoci i bas mi nije prijalo jer mi je jako bilo muka i od vode a od vina da nepricam .Deci ne bi davala jer kao sto rekoste alkohol je alkohol.Za krv je dobar sok od cvekle al je bljak ja ga nebi mogla piti a mozda se nekom detetu i svidi.

#11 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12666 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 02 October 2007 - 08:21 AM

Ne znam za kupinovo vino, nisam probala ali ga ne bih dala Katarini, jer se ipak zove vino - znaci ima alkohola u sebi. Ja sam se zeznula citajuci naslov teme: procitala sam Kupovno vino? I kazem sebi - sta ova Sax ima protiv kupovnog vina?????

#12 MajaK*

MajaK*

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1793 Postovi:

Objavljeno 02 October 2007 - 08:26 AM

Originalno postavio/la n9akovicJa sam se zeznula citajuci naslov teme: procitala sam Kupovno vino? I kazem sebi - sta ova Sax ima protiv kupovnog vina?????

I ja! :zbunjen:smilegrinI ja sam protiv toga da se detetu daje vino, pa i da ima 1% alkohola u sebi. Ima mnogo drugih zdravih namirnica koje su dobre za krvnu sliku i ne sadrze alkohol.

Originalno postavio/la vilenjakZa krv je dobar sok od cvekle al je bljak ja ga nebi mogla piti a mozda se nekom detetu i svidi.

Ja cveklu obozavam! U svakom obliku! I bas me interesuje kada mogu da je dam Mateji...zna li neko?

#13 tamarajz

tamarajz

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 437 Postovi:

Objavljeno 03 October 2007 - 10:30 AM

Ja kupinovo vino volim da popijem, jer je zdravo, ali detetu ne bih dala jer ipak ima alkohola.A sto se tice cvekle, meni je dr rekla da moze tek sa godinu dana.

#14 ivanaa

ivanaa

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 73 Postovi:

Objavljeno 03 October 2007 - 04:47 PM

samo ti sax popij to vino ja ga pijem svaki dan po 1 decilitar zbog anemije, a djetetu nemoj davati ipak je to alkohol, a sto se tice drage sveki samo joj reci da joj je unuk sve popio pa nek mu kupi jos, a ti samo pij. ajd zivla ti meni

#15 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 03 October 2007 - 04:51 PM

Ja pijem bacardi breezer od limuna, redovno,......zdravo je, ima vitamina C. :puzzled:smilegrin:smilegrin
Objavljena slika

Objavljena slika

#16 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4210 Postovi:

Objavljeno 03 October 2007 - 10:10 PM

Originalno postavio/la Sarina_mamaJa pijem bacardi breezer od limuna, redovno,......zdravo je, ima vitamina C. :D:smilegrin:smilegrin

Gde me nadje!? Obozavam to pice a nisam ga dugo pila.Kad sam bila u Bugarskoj tamo sam ga prvi put probala i zesce se navukla,srecom stadoh inace bi otisla u alkose!:pisbaba
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#17 vtanja

vtanja

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 79 Postovi:

Objavljeno 11 November 2007 - 08:10 PM

E Ivanaa je lepo rekla, ikoristi ti tu svoju sveki na svoj racuna a nek misli da njen unuk \"tuche\" alkohol :aplauzI ja sam cula da je kupinovo vino jako zdravo i bas sam se pitala da li smem da ga pijem posto se preporucuje na prazan stomak, pa neznam dal cu da se srusim posle toga :D Ma 4% alkohola nije puno za nas odrasle(al sa decu nikako ne dolazi u obzir), mada sam citala jos davno u jednoj knjizi da su ranije davali deci za krv(malokrvnost).I jos nesto, cula sam da kada se otvori kupinovo vino mora da se popije za 7 dana, znacisvaki dan malo manje od 2 dcl.Inace domace kupinovo vino ima 11% alkohola, spavala bih citav dan! :)

#18 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 12 November 2007 - 09:00 AM

ma pricu o kupovnom vinu smo apsolvirali..... kad je bilo kad je probala da me \"ponovo\" nagovara.. ja je ucutkala i vise se to ne pominje;)

#19 vtanja

vtanja

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 79 Postovi:

Objavljeno 12 November 2007 - 07:04 PM

dobro si uradila.Svaka ti cast!

#20 njanja78

njanja78

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 281 Postovi:

Objavljeno 12 November 2007 - 10:27 PM

Kupinovo vino je odlično, ali za nas, žene...mislim odrasle...Detetu NIKADA pa da se ta tvoja sveki okrene naglavačke!A ako baš puno navaljuje, ja bih se zabrinula da ga ne daje krišom...ja moju uhvatila kako je zamočila prst u rakiju, pa krenula da kao protrlja Vuku desne kad je imao svega 3 meseca!?! Ma, takvu sam dreku napravila, nadam se da sam je preplašila za ceo život...Ali, više je ne ispuštam iz vida kad dođe u goste!
Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika