Idi na sadržaj

Fotografija

Kandida

• Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 02 August 2007 - 09:11 AM

Stefan ima kandidu gljivicu u stolici pa je dobio nistatin kapi da pije.Zanima me da li neko ima iskustva sa ovim i koliko se brzo leci.Dunja je isto imala kandidu al njoj je to bilo kao pecati po kozi i lecilo se kremom .Pored toga ima i parazite ,tako da na more krecemo sa citavom apotekom:sae
Objavljena slikaObjavljena slika

#2 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 02 August 2007 - 09:23 AM

Jao i mi imamo tu kandidu u stolici isto smo dobili te kapi da pijemo, juce je krenula terapija. Tako da ne znam kako i koliko brzo se leci.Meni je doktorka rekla da ona nastaje od majcinog mleka (Danilo jos uvek sisa), i obicno bebe sto imaju sor na jeziku su ustvari te gljivice.Nego kako zaradiste parazite? Mora da je od prljavih ruku..
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#3 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 02 August 2007 - 09:29 AM

Bas se cudim otkud nam paraziti:zbunjen,pa stavlja sve zivo u usta od zemlje,igracaka pa da nenabrajam.Puzi i po kuci u po dvoristu a nemogu postici toliko puta da mu operem ruke koliko ih on puta isprlja.Jel Danilo imao neke promene na kozi u vidi crvenih pecata jer cula sam da hoce kad imaju kandidu da im izbija kao alergija slicno ekcemu.Stefan cesto ima te fleke za koje sam ja smatrala da je ekcem i ako mi je bilo malo sumnjivo jer nije bas sasvim isto ,nije onako hrapavo na dodir.

#4 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 02 August 2007 - 09:30 AM

A da doktorica mi rece da se kandida pojavljuje od ceste upotrebe antibiotika a mi smo svakih mesec dana na antibioticima.:bigsmile

#5 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 02 August 2007 - 11:20 AM

Onda je to, sigurno.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#6 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 02 August 2007 - 03:44 PM

Mi nismo nikada ni pili antibiotike..kod nas je od mog mleka. vilenjak mi nemamo nikakve pecate po telu.

#7 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 21 February 2010 - 11:12 PM

Danilo ima kandidu u stolici. Pije nistantin kapi. Ali mu je guza sva ojedena. Vise od 3 nedelje mu mazemo kremom sa cinkom i ne pomaze nista i sedi u hipermanganu. Stvori se kao skramica na mesto ojeda tj. obolelo i kad ga okupamo to spadne i onda se taj deo zacrveni. Ima li ko istustva sa ovim? Ili koja krema sa cinkom je najbolja po vama?

#8 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 21 February 2010 - 11:18 PM

Pa ne znam.nama se desilo samo po jednom da su bile mnogo ojedene.Eni sam tada(bila beba)stavljala obloge od kamilice,mislim mazala cinkovom masti....i borogalom ne sećam se....a za Lunu mi taj jedan put pomogla sebamed krema....probali nekoliko nije prolazilo ,a od sebe za dva dana se smirilo.....ali nisu imali infekcije,nego onako....ne znam od čega su se ojele.....

#9 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 22 February 2010 - 06:32 AM

Ако је гљивична инфекција требало би мазати неком кремом против гљивица. Не знам која је за децу, али ћу покушати да се распитам.

#10 kjarapg

kjarapg

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1042 Postovi:

Objavljeno 22 February 2010 - 08:32 AM

Mozes da ga poprskas nistatinom koji pije .
Objavljena slika
Objavljena slika

#11 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 22 February 2010 - 08:37 AM

Lucy pokusavaj da mu guzu peres samo vodom ili nekiom neutralnom kupkom koja ima ph-faktor kao i koza...Jaki sapuni pogoduju razvoju gljivica, cini mi se da sam citala da glivice vole kiselije sredine. Pitaj u apoteci postoji i krema nekog sirokog spektra za te gljivice.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#12 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 22 February 2010 - 08:42 AM

I dobro obrisati guzu, ne smije ostati vlažna, ni slučajno.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#13 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 22 February 2010 - 12:15 PM

Dunja je iz tog razloga pelene skinula sa 14 meseci-Ona je imala na guzi crvene pecate ali ne kao ojed sad kad se setim izgledalo je kao ekcem.Mazala sam joj kanesten kremom i kao sto rekoh skinula pelenu i brzo je proslo.Uzeli su joj bris i tako utvrdili da je kandida bila u pitanju.Taj ojed nije bio oko cmara nego kako bih rekla na \"guzovima\"

#14 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 22 February 2010 - 12:16 PM

Jos ovo da dodam ako pije antibiotike uvek mu dodaj i probiotik uz to da pije.

#15 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 22 February 2010 - 08:48 PM

Nije mu to od antibiotika, pre bih rekla od pada imuniteta da je, mada je tih dana bas pio sirup za jacanje imuniteta.U apoteci smo pitali za kanesten kremu, kaze da je on mali i da je to jako za njega, pa nam preporucili jos neke kreme sa cinkom, ali ne vredi mi cink kada mu nije pomogla. Za sad mazemo cink i neven u kombinaciji pravi sama apoteka. Mazemo je vec ima 5,6 dana ali ne vidim poboljsanje. Posto ga mm kupa kaze da ne koristi sapun. A sta sam jos primetila njemu se na samoj guzi pojavile i bubuljice. I da taj ojed u opste nije kod analnog otvora vec sve okolo.

#16 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 23 February 2010 - 06:11 AM

да ли постоји нистатин крема?

#17 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 23 February 2010 - 07:13 AM

Postoji Nistatin mast
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#18 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 23 February 2010 - 08:12 AM

Originalno postavio/la lucyprimetila njemu se na samoj guzi pojavile i bubuljice. I da taj ojed u opste nije kod analnog otvora vec sve okolo.

Pa to sam pisala Dunja nije imala u stolici kandidu vec bas na kozi i tad je imala 14 meseci i mazali smo sa kanesten kremom:zbunjen

#19 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 01 March 2010 - 10:35 PM

Uzela sam bila nistantin mast, ali nije pomogolo, mazali smo je par dana ali pomaka ni malo. Danas ga je mm vodio kod koznog i dala nam je neku triderm kremu, kaze ujedno je i antibiotik i protiv gljivica a i spreca svrab, i rekla da ga suncamo sa onim bioptronom (sreca te ga imamo ali slabo koristimo). Dala da uradimo i bris grla i ispod jezika, ali ne znam sto, kao da se uveri, a vec ima rezultat da ima mali broj kandida u stolici a i pio je nistantin. Drugi pedijater (kod koje je mm isao radi uputa) se cudila kako nismo odmah mazali neku kremu protiv gljivica?? Mislim se izem ti ove nase lekare ponekad, pa da nam je receno mazali bi, ja sam to na svoju ruku uzela na kraju pa opet nista.Nadam se da ce ga vise proci, jer mi ga zao kada vidim koliko je to crveno i sto ga uzasno svrbi.

#20 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 02 March 2010 - 05:36 AM

Узима брис из грла и језика да види да није ту жариште кандиде и да се одатле шири даље. Још мало па ће се средити! А лекари су....

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika