Idi na sadržaj

Fotografija

A ogradica?

• Please log in to reply
129 replies to this topic

#1 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 28 November 2006 - 09:59 PM

Mi se nesto dvoumimo. Je li pametno i korisno kupovati ogradicu, imate li je i kako vasa deca reaguju. Postoje misljenja i da nije preporucljiva. Sta vi mislite?
Objavljena slika

#2 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 28 November 2006 - 10:08 PM

Meni je to kao da dete stavim u tunel i sve imam utisak da onda nema dovoljno vazduha. Znam da glupo zvu?i ali nekako ni ja ne bih volela da mi ograde krevet.Sa druge strane oni po?nu da se vrpolje pa mogu da se udare u reetke kreveca. Ja to reavam tako to guram igra?ke izme?u tih reetki. Tako krevetac nije skroz zatvoren, reetke su izolovane a ona se budi i uspavljuje tako to pipka i lupka te pliane igra?ke i raduje im se. A i krevet prelepo izgleda.
Objavljena slikaObjavljena slika

#3 Cexy

Cexy

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 233 Postovi:

Objavljeno 28 November 2006 - 10:18 PM

Ja sam malko zbunjena, meni je receno da je ogradica ono sto jos zovu i transportni krevetic. Bebe se tu stavljaju preko dana sa igrackama od 6. meseca odnosno kad pocnu da sede. Molim vas prosvetlite me!!!
Lilypie 2nd Birthday Ticker

#4 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 28 November 2006 - 10:29 PM

Au sad me sramota. Ogradicom se zove i ono polusun?erasto to se vezuje na ipke kreveca. Ili samo ja to tako zovem.Sorry. Ja sam za tvoju ogradicu ?ula naziv \"vrti?\" a transportni krevetac je neto drugo.Hajde neka se neko javi da rei dilemu.A za tu tvoju ogradicu sam i ja htela da pitam za savet

#5 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 28 November 2006 - 10:40 PM

Traila po netu. Postoje i tvoje ogradice i moje ogradice (bar nisam ispala skroz glupa).Trae?i naleteh na ?lanak http://www.roditeljp...e/ogradica.htma na nekom forumu pro?itah da se mame ale da im bebe ne?e u ogradicu zato to su kasno po?ele da ih stavljaju u nju (bebe su bile oko 7. meseca)A ovaj link je super. O ?emu treba voditi ra?una prilkom kupovine opreme za bebe i bezbednost u ku?i. Ima i ogradica koje oni zovu i vrti?i:Dhttp://www.consumer.gov.au/html/pdf/babycroatian.pdf

#6 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 29 November 2006 - 12:26 AM

Anja... ono sto ti mislis jeste ogradica - sto ide uz nju i posteljinica... Mi smo ih dobili cak 4:) a koristimo samo jednu narandzastu. To da ne bi izgledalo kao u tunelu;) samja resila tako sto sam stavila sa dve strane krevetca - one kratke gde je glava i one duze, a obicno se stavljaju na sve tri strane. S druge strane moram da vidim sta decko radi;)Ogradicom zovu i onaj putujuci krevetac. A ogradica je jos i... kad budem nasla link poslacu :D

#7 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 29 November 2006 - 12:29 AM

Ogradica ima rucke i beba se podize hvatajuci se za njih i tako uci da stoji.Kod transportnog kreveca ta opcija nema ..jer je to samo krevetac ali nekima sluzi kao ogradica te ubace dete u njega i igracke i onda se dete igra. Ja se razmisljam da mu kupim taj transportni krevetac.. u kuci ce sluziti za igru a kada krenemo negde na odmor, lepo ga spakujemo i dete ima gde da spava.
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#8 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 29 November 2006 - 12:29 AM

Mi imamo i ogradicu i ogradicu. :)Ovo to Anja pominje stavili na krevetac jer je de?ak lupao glavom o reetke do skoro. Korisno je, ali zaklanja pogled na bebu. Poto mu je krevetac pored bra?nog kreveta ne vidim ga u toku no?i, pa moram da se pridignem.A imamo i ogradicu u kojoj je od 6-og meseca. Stoji u dnevnoj sobi ispod prozora na kome su igra?ke, pa ih sam hvata, a naspram TV-a.Ona je super reenje za mamu koja sama ?uva bebu (kao ja) A mislim i da je vrlo korisna detetu. Srba je u njoj sam prvo sedeo, pa po?eo da ustaje i eta. Valjda zato to je bio siguran da se ne?e povrediti u njoj je mnogo oputeniji
'Objavljena
'Objavljena

#9 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 29 November 2006 - 12:50 AM

Izvinjavam se sto sam unela pometnju u redove. Postavljajuci ovu temu mislila sam na ono sto se prvobitno zvalo ogradica, jos dok nije bilo ovakvih posteljina sa \'ogradicama\', a ni prenosivih krevetaca sigurno ste to vidjale. Nisam snjuvala po netu da vidim gde ima o tome, interesovale su me vise prakticne stvari iskusnijih mama:) pa cu pokusati da ga definisem. Slicno je kao prenosivi krevetac po tome sto ima mrezicu, tj. mekane stranice ali nije predvidjeno za spavanje, nego bas za igru pa je stoga vece povrsine i malo drugacijeg oblika u odnosu na pravougaoni krevatac, ona dodje vise jajastog ili okruglog oblika. Najveca mi je dilema do kog uzrasta je ona deci interesantna. Da li sa ustajanjem ili prohodavanjem gubi svoju svrhu i prestaje da bude interesantna?
Objavljena slika

#10 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 29 November 2006 - 12:56 AM

Nisam videla da ste odgovorile (mammam i lucy) jer mi je stranica bila skinuta pa sam odgovarala ofline ali vidim da ste razjasnile nedoumice.:dja i to vrlo slikovito.
Objavljena slika

#11 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 29 November 2006 - 01:16 AM

E da, Anja hvala na korisnim linkovima.:)Vidim najvaznije je odabrati takvu da se beba ne oseti klaustrofobicno i skuceno...
Objavljena slika

#12 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 29 November 2006 - 02:08 AM

I meni je to pitanje aktuelno. Ne znam kako bi sad reagovala, probala sam pre jedno 3 nedelje da je stavim kod prijateljice u ogradicu i uopste joj se nije dopalo. Ali posto od danas Lenka zvanicno uspeva da se odrzi u sedecem polozaju bez oslonca:cool:, mozda bi joj uskoro to bilo interesantno. Meni bi bilo svakako, posto vise ne smem oka da skinem sa nje.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#13 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 29 November 2006 - 02:43 AM

Ovo je ogradica o kojoj prica T-Anja http://www.amazon.co...&node=166753011 ona normalno ide uz posteljinu i prati sve cetiri strane kreveca tako da beba ne moze da slucajno zalgavi glavicu ili rucicu i nozice.
babiesLilypie 1st Birthday Ticker

#14 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 29 November 2006 - 10:56 AM

mammam, tvoja slika demonstrira zato neki tu vsrtu ogradica zovu vrti?. Prelepa slika.Evo kako izgleda naa varijanta ogradice sa jedene strane, sa druge su manje lutkice da bih mogla da vidim Anju bez ustajanja (kao to je opisala mammam). I stalno menjamo raspored to nju jako veseliObjavljena slika

#15 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 29 November 2006 - 11:07 AM

Bas je dobar ovaj kuco, a na onoj JEleninoj adresi mi se plakalo od miline, sva sreca pa mi deca prerasla ogradice:P Pepa preskace i skolsku ogradu zajedno sa Brankom!

#16 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 29 November 2006 - 07:25 PM

Anja, ovo je super ideja. Nisam jo videla da se neko ovoga setio.I taman dok poraste i po?ne da ?upa igra?ke iz reetkica vie joj ne?e biti potrebne...Gde je bio ovaj forum kad sam se porodila? :(
'Objavljena
'Objavljena

#17 Kornofil

Kornofil

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 81 Postovi:

Objavljeno 29 November 2006 - 09:50 PM

Originalno postavio/la mammamObjavljena slikaOvo je ogradica kod druga Save. Srba probao i nije mu se svidela. Manja je, pod je klizav i ne moe da se nasloni na ogradu. Zato, jelka, Lenku u radnju, pa redom, da izabere dete...:(

Mi imamo ovakvu i spuer smo zadovoljni. Stavila sam dole neki prekrivac za bebe okolo malene jastucice... i Andjela uziva!:D
Lilypie 1st Birthday PicLilypie 1st Birthday Tickerhttp://b1.lilypie.com/uTctp1.png

#18 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 29 November 2006 - 11:06 PM

Mi imamo ovakvu Bertoni Travel kid samo je u crveno sivoj varijanti

Prikačeni fajl/fajlovi

#19 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 29 November 2006 - 11:08 PM

a imamo i o vakvu na naduvavanje (slicnu) samo sto je moj dragi \"strucno\" i \"pedagoski\" ubacio Matiju u ogradicu - citaj zamalo mu je ispao pa ga je lagano\" bacio\" u nju:) i dete se MAAAALO uplasilo i onda smo izduvali ogradicuuuu:(vise srece drugi put:)

Prikačeni fajl/fajlovi

#20 seni27

seni27

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 90 Postovi:

Objavljeno 30 November 2006 - 10:47 AM

Mi imamo ogradicu kao Kornofil medjutim Ajla nikada nije htjela u nju sreca da smo je dobili a ne kupili bile bi to uzalud bacene pare.Nemojte misliti da mi je zao ali zasto kupovati nesto sto ne iskorititi
[img]http://www.youngnutrition.net/member/tickers/528Generate Your Own Glitter Graphics @ GlitterYourWay.com - Image hosted by ImageShack.us 54/ticker4.png[/img]

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika