Idi na sadržaj

Fotografija

Sum na srcu

• Please log in to reply
32 replies to this topic

#1 MajaK*

MajaK*

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1794 Postovi:

Objavljeno 11 July 2007 - 10:15 AM

Mi smo juce isli na redovnu kontrolu u dom zdravlja. Doktorka je pregledala Mateju,a posebno se zadrzala slusajuci mu srce. Vec tad je poceo da me obliva hladan znoj.Dala nam je uput za drugu kontrolu kukova (onu sa 6 mesesci),uput za ocnog lekara (oko mu krmelja od kada je rodjen) i uput za KARDIOLOGA!!!Kaze,cuje neki sum i bilo bi najpametnije da ga pregleda kardiolog. Ja jos uvek ne mogu da dodjem sebi.Moja sestra,koja radi kao medicinska sestra u KBC se juce malo raspitivala i doktori su joj rekli da vecina dece ima taj problem i da se na kraju ispostavi da nije nista znacajno i opasno. Ali ja se jos uvek tresem.Zakazala sam pregled u Tirsovoj 17.07.,ali cu izludeti do tada!Da li je neko od vas imao slicna iskustva i da li znate koliko opasno to moze da bude?
Objavljena slikaObjavljena slika

#2 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 11 July 2007 - 10:39 AM

i ja sam ?ula to to ti je sestra prenela,nemoj pani?iti unapred,bi?e nervozan i on,samo pozitivno i bi?e sve ok.Sretno!

#3 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 11 July 2007 - 11:19 AM

Slazem se s tvojom sestrom. KOd jedne komsinice isto se deslilo, s njenim sincicem. al kad je otisla na kontrolu kardiolog se nasmejao i rekao da je to cesta pojava kod muske dece i da nema potebe od zabrinjavanja jer to nije klasicni \"sum na srce\" nego kod njih malo drugacije radi srce ( a nije opasno), ali se nakon nekog vremena stabliizira sto pedijatri najcesce dijagnosticiraju kao sum na srce. tako je i bilo. decak, t.j sad je vec decko - je super. nema nikakvih problema.Ne brini bice sve ok. a za oko probaj(ukoliko vec nisi) da ga ispiras s cajem od kamilice - odnosno namocis vatu u caju od kamilice i time mu nekoliko puta na dan obrises okce.
Objavljena slika

#4 draginja

draginja

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 298 Postovi:

Objavljeno 11 July 2007 - 05:35 PM

jao kako su ovi doktori uzasni...bacaju nas u ocaj i to bez potrebe,u vecini slucajeva. nikoli je isto pedijatar nasao sum na srcu i sav ozbiljan uputio nas na ekg. ja i mm ostali zapanjeni ;) kad smo obavili i taj famozni ekg rekose nam da je to sasvim normalna stvar. i da oko 90% beba to ima,samo je kod nekih izrazeno, a kod nekih ne. i da nekoj bebi treba vise a nekoj manje vremena da to sve sraste i zatvori se. u vecini slucajeva nije nista strasno ali najbolje je cuti misljenje doktora... samo polako i nebrini se...

#5 MajaK*

MajaK*

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1794 Postovi:

Objavljeno 11 July 2007 - 07:31 PM

Hvala vam!Nadam se da je zaista bezopasno i da ce sve biti ok.Nikota,probali smo kamilicu,Isomare rastvor,Eritromicin kapi,Hloramfenikol kapi i mast,ali nista nije pomoglo.

#6 ninoslava

ninoslava

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 833 Postovi:

Objavljeno 11 July 2007 - 07:58 PM

Ma ne moze bez sekiracija! Cula sam i ja da se sum na srcu cesto javlja kod dece,ali uglavnom se izgubi.Hrabro , mama ,bice sve u redu samo treba izdrzati.

#7 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 11 July 2007 - 07:59 PM

Iska?em iz teme, oprostite. Majaimateja, o tom problemu s okom ima temu, \"suzni kanal\" mislim da se zove.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#8 MajaK*

MajaK*

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1794 Postovi:

Objavljeno 18 July 2007 - 02:53 PM

E pa mi smo juce bili kod kardiologa. Uradio mu je EKG,\"slusao\" ga i rekao nam da Mateja zaista ima sum,ali,kako oni to zovu, sum zdravog srca. Da vas ne davim tim njegovim strucnim izrazima,sve u svemu, rekao je da se to obicno izgubi do puberteta i da treba samo da dolazimo na kontrole na svakih 6 meseci i da se ponasamo kao da nismo ni bili od njega, dakle da ga pustimo da rate bez ikakvih ogranicenja. Hvala Bogu!!!Za oko sam procitala mnogo vasih saveta (hvala Jelka!!) i poceli smo sa masazom, pa cemo da vidimo dali ce biti promena.Jos jednom vam hvala!

#9 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 18 July 2007 - 02:57 PM

drago mi je da je ste ok.
Objavljena slika

#10 Dada82

Dada82

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 174 Postovi:

Objavljeno 30 July 2007 - 04:26 PM

Ja sam danas vodila Milicu na kontrolu poste je prosle nedelje imala upalu grla i temperaturicu i danas kad je presledala rekla je da uradim krvnu sliku i da ima \"sumic\" na srcu. Jako se brinem ali citajuci vasa iskustva i ja se iskreno nadam da nece biti nista opasno...ali treba to sve izdrzati!
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#11 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3012 Postovi:

Objavljeno 14 March 2008 - 12:25 PM

Juce sam vodila Stefana na kontrolu jel bio je prosle nedelje bolestan i doktorka mi rece da mu cuje sum na srcu da ga je cula prosli put al nije nista htela reci jer su pluca bila puna slajma pa nije bila sigurna.Eto sad zakazah pregled tek za 19 maj pa videcemo sta je.Tesko nam sve nas nesto snadje sto netreba.Mada mislim da to nije nista opasno kao sto sam vec procitala iz vasih iskustava al ipak provericemo da smo mirni

#12 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12927 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 14 March 2008 - 12:34 PM

Vilenjak,Ne brini se. Ja sam kada sam bila mala imala takodje sum na srcu... A to su mi otkrili tako sto sam imala upalu pluca, koja se manifestovala kasljem uglavnom i na kraju kada je neko shvatio da bi bilo dobro da mi slikaju pluca shvatili su da imam upalu pluca. Istom prilikom se poteglo i pitanje suma na srcu, a snimak pluca je nekako pokazao i to da srce ne stoji bas na levoj strani kao svima, nego vise prema sredini.Oko toga se bila podigla veeeelika frka. Secam se da je mama plakala danima i da su me vukli po doktorima i gde sve ne... i posle nista. Specijalista je ustanovio da je to tako i da mi sve to nece nista smetati u daljem rastu i razvoju i zivotu, sto se do sada pokazalo kao tacno. Osim te cinjenice da znam da mi je srce malo drugacije postavljeno nego drugima...Savet - ne nerviraj se, ne mora da bude strasno kako izgleda da jeste.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#13 GRUJA

GRUJA

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 406 Postovi:

Objavljeno 14 March 2008 - 12:42 PM

moja masa je bila dugo bolesna sa temperaturama koje su se vracale na dve tri nedelje,dobila je sum na srcu koji je sada pod kontrolom,tj povukao se.doktorka kaze da nema razloga za brigu mada sam se ja nakostresila kada sam cula.nervni slom samo sto nisam dobila ali eto i to je proslo.nadam se da ce sa stefanom, biti sve uredu sta da se radi kada su mali i neazsticeni od svi ovih virusa sto vladaju puno pozdrava i nebrini..

#14 ivanamimi

ivanamimi

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 834 Postovi:

Objavljeno 14 March 2008 - 01:10 PM

i ja isto kao Nata-srce mi je vise prema sredini,i do sad,hvala Bogu nisam imala nekih problemaVilenjak,nemoj da se nerviras,bice sve u reduljubi nam imenjaka

#15 boban

boban

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 22 July 2008 - 09:20 AM

Pozdrav,na poslednjoj kontroli i našoj Jani dr. je cula neki šum na srcu,uradili smo analizu krvi i ispostavilo se da smo malokrvni,sada pijemo Legofer i za par dana kontrola.Doktorka kaze da se šum može čuti usled malokrvnosti.Uplašeni jesmo ali nadamo se poboljsanju,vaše priče i iskustva dosta nas smiruju i ulivaju nadu!

#16 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6076 Postovi:

Objavljeno 26 September 2008 - 07:20 AM

Nama je doktorka upravo rekla da se ne plasimo ako se javi sum na srcu kad bude imala temperaturu, i da je to normalno, da se javlja kod dosta beba. Ipak, djavo mi ne da mira, morala sam da pogledam i ovde. Iskustva su umirujuca:)
St0kp2.png

zPL8p2.png

#17 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6076 Postovi:

Objavljeno 20 May 2009 - 10:07 AM

Mi smo se upravo vratili sa kontrole. Radili smo ponovo ultrazvuk srca, i sve je u redu. Dr kaze \"fizioloski sum\" ili \"sum zdravog srca\". Sledeca kontrola za godinu dana :puzzled
St0kp2.png

zPL8p2.png

#18 lidijahajko

lidijahajko

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 787 Postovi:
  • LocationKovačica

Objavljeno 20 May 2009 - 10:19 AM

Super,baš mi je drago da je sve u redu!

Objavljena slika