Idi na sadržaj

Fotografija

Da li vasa deca psuju?

• Please log in to reply
111 replies to this topic

#41 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 21 July 2008 - 08:55 AM

Uh nemoj mo psovki,ja volim da opsujem,i to samo kad sam iznervirana i nervozna,al neznam kako cu steci naviku,da nepsujem inace Sara ima da kupi sve...Mm nema naviku da psuje i nevoli to ,ja izbjegavam,al desi se neka da je jezik ,brzi hihihi...Juce mi iskoristili priliku ocistili zajedno stan,i mm brise prasinu,a Sara stalno za njim,a on u jednom momentu rece:J.... ti mater,zivac popustijo,a ja onako :D,sto to cujem nepamtim kad je opsovao ima godina i godina,a ja na to :jupi!!! Mm opsovao:smilegrinOkrenu se prema meni i rece:Samo se pitam kako ce biti sa Sarom,ima da kupi od tebe kao usisvac,a ja onako sj.... se,ispade sad ja po citav dan ne uvlacim jezik,stalno psujem:puzzled:puzzled
Objavljena slika

#42 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 01 August 2008 - 01:18 PM

Ja sam nedavno čula da klinci u stvari ponavljaju psovku koju su čuli zato što ona nosi neki emotivni izraz sa sobom (obično ljutnju ili bes), pa im je to simpatično da reprodukuju.Mi smo nekako prošli bez psovanja.Mm se omakne u vožnji ponekad (uvek je onaj drugi kriv :rolleyes), ali primećujem da se kontroliše otkad sam mu skrenula pažnju da su mu deca u kolima.U našoj okolini niko ne psuje, a ako se desi da se nekom omakne, ja kao pravi radar odmah primetim i kažem Srbi \'\'Kaži tetki da to nije lepo.\'\'I on kaže.:drool
'Objavljena
'Objavljena

#43 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 01 August 2008 - 01:24 PM

Moj Ogi je poceo pre neki dan :(Cuo je od komsije i sada kada nesto ne moze da napravi od kocki, ili kada nesto ispusti na pod i sl. kaze U PICKU MATEJINU:puzzled
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#44 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 01 August 2008 - 01:51 PM

Originalno postavio/la lucyZnam cak i od koga je cuo i prosto me izludjuje jer ja se bas kontrolisem da ne kazem ruznu rec pred njim ali mm i njegov otac.. to je strasno..

I da dodam... i mm-ova majka i tetke i strine i sva rodbina mm-a! Strasno! :pucajI meni se nekada omakne, ali se prilicno dobro kontrolisem.I Filipu se omakne, ali ne cudi me pored takvih psovaca!

Originalno postavio/la mammam a ako se desi da se nekom omakne, ja kao pravi radar odmah primetim i kažem Srbi \'\'Kaži tetki da to nije lepo.\'\'I on kaže.:drool

Ovo i ja radim i prilicno dobro funkcionise!
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#45 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 01 August 2008 - 01:54 PM

Da dodam, svekrva je do skoro \"tepala\" Filipu - i svoj maloj djeci i bebama: Stoko jedna!Uzas!!!Filip je to pokupio i ja sam je dobro iskritikovala i njemu rekla da babi svaki put kad to kaze on objasni kako to ne valja govoriti... i prestal je i ona i on.Sad je novo tepanje \"Glupaco jedna!\" - bilo djecaku ili djevojcici. Sad to moram sasjecati. :drool
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#46 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 22 September 2008 - 09:36 AM

Juce ja i Matija slazemo kocke i prica on \"evo ovo ide tako, znas... ovako... jebi ga... ova ovde...\" :pisbaba Ja kazem \"sta si rekao?\" A on \"ovo ovde... kocka.. jebi ga... vidis ovo...\" :voimte Ja ponovo \"sta si rekao?\" I on ponavlja ali sve nesto drugo i ja tek skapiram da on kaze JEBI GA!!!!!! I setim se da su jutros sa tatom nesto radili i tata mu kaze \"epa jebi ga Matija...\" I pozovem ja mm da cuje sta mu je pametno usadio u glavu i... posto smo se svi smejali poce Matija svaka druga jebi ga :P :tuzan :tuzan On naravno uopste ne kapira STA je to!!!!!!! Da bi kad smo ga iskulirali on prestao da ponavlja i ceo dan posle toga nista nije slicno izgovorio :tuzan :D :D
Objavljena slikaObjavljena slika

#47 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 22 September 2008 - 03:02 PM

Dobro je to, Filip polako prestaje da govori J... ga, to mu je sitno :zbunjen , vec sam rekla da mu se svasta omakne, neki dan on se nesto mazi, kenjka, ja pomislila da mu nije dobro, pa ga pitam da li ga boli stomacic, ili bilo sta... on odgovara NE, NE, pa mi se opet ucini cudan, pa ga ja opet pitam - Pa boli li te Filipe nesto, a on ce: Boji me k...c! Kad nisam pala sa kauca!
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#48 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 23 September 2008 - 02:22 PM

ijaooo.. odkud mu to???

#49 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 23 September 2008 - 02:48 PM

Vjeruj da nemam pojma!Imao je mm nekad obicaj... ali nisam ga odavno cula, bas odavno... ne znam od koga je mogao cuti! Mada, ovde je mnogima to svaka druga... mozda cak i od djece u obdanistu.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#50 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 23 September 2008 - 02:50 PM

Da dodam: prvo je rekao boji me kjinac, da bi na moje iznenadjenje dodao i goru varijantu... znaci da bas zna... :)
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#51 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 23 September 2008 - 06:23 PM

Ogi je prestao da psuje na moru - svaki dan je tamo polako smanjivao psovku po psovku i evo, vec 4-5 dana nisam cula od njega ni jednu ruznu rec.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#52 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 29 September 2008 - 08:54 PM

Srba ne psuje, na moje veliko iznenađenje.Mislila sam da će razne gadosti pokupiti u vrtiću, ali nije zasad.Ali zato koristi termine kao \'\'Ti si glupača (ili glupačica)\'\', \'\'Ti si svinja\'\' i slično.Ne često, na svu sreću...
'Objavljena
'Objavljena

#53 milicama

milicama

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1587 Postovi:

Objavljeno 09 October 2008 - 09:47 AM

Ružne reči postaće prolazna faza ako ih ignorišeteUkoliko u nekom trenutku čujete od svog mališana da izgovara reči poput „jebiga”, „majmune”, „idiote” ili „svinjo”, smirite se pre nego što odreagujete na bilo koji način. Verovali ili ne, psovanje je sasvim normalan deo odrastanja i nemate razloga za brigu. Sva deca to prevaziđu.Dokaz poverenjaUkoliko vam dete u trenutku ljutnje zato što nije dobilo gumene bombone ili željenu igračku kaže: „Ti, glupane”, to je odraz poverenja i sigurnosti u roditeljska osećanja. Naime, dete zna da ga volite i iz tog razloga se i usuđuje da to kaže jer time testira granicu do koje može da ide i težinu reči koje je izgovorio. I to je deo dečje svakodnevice i važno je za odrastanje. IgnorišiteU prvom momentu te reči zvuče apsurdno. Ali, svaka psovka je prilika za vežbanje socijalnih pravila. Ne postoji sumnja da dečju želju za provokacijom treba da dovedete na podnošljivu meru. Repertoar reakcija može biti raznovrstan, od toga da se tako nešto prečuje, pa do oštrog ukora. Uzrast deteta, takođe, igra posebnu ulogu - što je dete mlađe, to je jasnije da ono ne zna značenje ružnih reči koje izgovara. Iz tog razloga, trogodišnjaci koriste psovke jer im se sviđa reakcija okoline. U takvim slučajevima, najbolje je da ne kažete ništa. Međutim, starija deca će, opet, psovati i koristiti ružne reči u konverzaciji da bi provocirala. E, tada treba da objasnite detetu da psovke mogu da uvrede i da na taj način mogu da se izgube čak najbolji prijatelj. Izražavaju osećanjaUkoliko vaše dete često psuje i govori ružne reči, to je, u stvari, poziv u pomoć. Jedna od mogućih reakcija može biti: „Vidim da si ljut i besan. Šta se događa s tobom?” Na taj način možete saznati da je vaspitačica postavila nova pravila ponašanja koja su dete izbacila iz ravnoteže. Ili ga neko drugo dete stalno zadirkuje. Psovke u tom slučaju više nisu tema. Umesto kritikovanja, potrebno je pružiti pomoć. Psovke su osnova za prva objašnjenjaReči kao što su „budalo”, „idiote” i „glupane” roditelje posebno ljute. Kod psovki koje su posebno neprijatne ne samo da dolazi ljutnja nego i neprijatnost. Ako želite da detetu pojasnite stvari, morate da govorite o jednoj stvari o kojoj se obično ne priča kao o lepom vremenu, a to je seksualnost. Tome još doprinosi činjenica da prvi impulsi za objašnjenje nekih tema moraju da poteknu od deteta. (Blic)
Objavljena slika

#54 mamarija

mamarija

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 Postovi:

Objavljeno 10 October 2008 - 10:38 AM

o,moj boze!!!!psovke su kod mog 3,5godisnjeg sina kao dobar dan!ni suprug ni ja ne psujemo (o.k.ajd bas,ja i znam ponekad,ali vise ono j... ga)!ali moj uros!!!!!!ma,verovatno promenim sve boje u licu,posebno kad je na ulici ili kad nam dodju gosti. svesna sam da samo hoce da privlaci paznju i mi apsolutno ignorisemo te psovke a kad je dobre volje ja drzim govorancije kako to nije lepo,to su ruzne reci,mama i tata ne psuju i sl i on slusa,pazljivo i sve se ponadam ajd prestace al oces vraga!!!! imamo jednu prijateljicu koju on docekuje psovkama a ona ga jos i podrzava u tome,smeje se do suza i jos ga i uci svemu i svacemu...100 puta sam joj rekla da ne radi to ,da me dovodi u neprijatne situacije ali ne vredi...nekim ljudima jednostavno ne mozes utuviti neke stvari u glavu...a znam je vec 20 godina,ne mogu da je odbacim ko prijatelja... sve u svemu,ostaje mi jedino da se nadam da ce ga i to kao i sve ostalo do sada brzo proci!!!! evo i primera,juce je mom svekru(finom i kulturnom coveku,akademiku) rekao Jedi g....!!!!j.... ti mater i p... k....!!!!doslo mi je da u zemlju propadnem!!!!
deca su ukras sveta!!!!!

#55 Emily

Emily

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3032 Postovi:
  • LocationMontenego

Objavljeno 27 October 2008 - 10:44 PM

:tuzan

#56 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 28 October 2008 - 08:10 AM

Dunja vec kapira sta znace te psovke i retko kad opsuje.Zna da kaze budalo ili glupaco al je obavezno kritikujem a Stefan je sad nesto poceo svima \"majmune jedan\" i to tako socno kaze da neverujete.

#57 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 22 October 2009 - 06:53 PM

Harun počeo da govori mrš.Šta god mu se kaže da ne treba on mrš ,kada se igra ,a ne ide mu mrš.Ružim ga i govorim da ne vala ,a on okrene riječ na nešto drugo....Šta da radim?Da li je ovo prolazno?Evo sada Anes gleda utakmicu i on lupa ,Anes govori nemoj ,on mrš...Jeste da on to tako simpatično kaže ,ali nebih volila da kaže nekome vani jer do sada nije...Anes nije nikada psovao ,pa ni danas...
Objavljena slika Objavljena slika

#58 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 22 October 2009 - 07:03 PM

Ja ne smijem ni da pišem šta Sergej sve govori... super razumljivo! Ne znam da li je faza... Filip je smanjio, ali kad hoće da nas naljuti istrtlja sve što je ikada igdje čuo. A Sergej kao papagaj... još zna tačno kako i gdje da upotrijebi! Nadam se da će prestati... mi se trudimo da ne čuju od nas, ali nekada bude nemoguće (nažalost).
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#59 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 22 October 2009 - 07:09 PM

Odmah si me utješila...
Objavljena slika Objavljena slika

#60 majadelta

majadelta

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 492 Postovi:

Objavljeno 22 October 2009 - 08:05 PM

Stasa je imala perioda kada je psovala(nista strasno i nista preterano i svakodnevno,ali joj je bilo izletelo),ali moram da priznam da je to cula od mene po najvise,s tim sto ja ne psujem nekoga,nego kad se iznerviram pa sama sebe opsujem:udribreNe znam,ali u poslednje vreme je nisam cula,valjda sam se i ja malo smirila,pa me ne cuje! Ali ne znam da li bih ja mogla ignorisati i ne reci joj da to nije lepo,stim da bih joj i rekla zasto ja ponekad opsujem.Desilo se da kaze glupaco,ali i tu sam joj skrenula paznju i rekla da time moze povrediti nekoga,i da je sasvim drugacije kad se kaze glupko,jer bilo je u par navrata ta rec upotrebljena,a i sam patuljak(glupko,tupko,kako vec se zove..)

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika