Idi na sadržaj

Fotografija

Da li vasa deca psuju?

• Please log in to reply
166 replies to this topic

#1 zoka_z

zoka_z

Newbie

• Members
  • Pip
  • 25 Postovi:

Objavljeno 03 September 2006 - 10:22 PM

Moja sestra{od ujaka} ima dete od 4god koje nenormalno govori ruzne reci,sobzirom da kasno poricao jedna od prvih reci je bio k...c...Kad dodju kod mene jedva cekam da odu mnogo ga volim ali ne mogu da gledam to nevaspitanje.Mojo sestri je sve smesno sto god da kaze, ja te izraze ne koristim ne znam samo kako je njima zanimljivo da ga uce.Jednom je u autobusu rekao i to se prodrao :\"ja sam jebac\",naravno ljudi su se smejali a ja da umrem od blama.Sobzirom da je moja majka vaspitacica i ona je upozorava daje joj savete kako da radi sa njim sad ce u vrtic,ma jok nju boli uvo.url=http://www.snugglepie.com]Objavljena slika[/url]

#2 boniva

boniva

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 257 Postovi:

Objavljeno 03 September 2006 - 10:39 PM

Moje dete nepsuje a verujem da nece ni drugo dete psovati a to je samo iz razloga sto se ja i suprug nikada nismo smejali tome sta prica i nismo davali da ga drugi uce tome ma koliko to upocetku bilo smesno.A za tvoju utehu tvoje dete nemora biti tako jer ja imam cist primer razlike u deci.Moja zaova ima dete 10 dana mladjeg od mog starijeg sina i isto mu je sve dozvoljeno ali moj Nikola nije ucen tome tako da ja neki put opsujem ali on neponovi

#3 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 04 September 2006 - 12:31 PM

moja dunja ima dve godine i cetri meseca i pocela je da psuje al za to smo krivi mi cuje od nas one usputne psovke a je..ga,a u p.materinu....ta faza kod dece je prolazna mene to bas ne zabrinjava
Objavljena slikaObjavljena slika

#4 natasica

natasica

Newbie

• Members
  • Pip
  • 43 Postovi:

Objavljeno 24 November 2006 - 04:16 PM

moja Maki ima skoro 2 ipo god.i glavna psovka joj je Jebo mamu.Ali ja je totalno ignorisem,tako da se oladila.

#5 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 13 January 2007 - 11:39 PM

i mi smo imali fazu koja je prosla kada smo prestali da je opominjemo da se to ne sme.Iskreno i mi psujemo,muz cak i preterano,a ja se opustila pored njega,mada se u mojoj porodici nikad nije psovalo,(ja jesam u drustvu ali nikada pred roditeljima).Mislim da to igra veliku ulogu,naravno da ce psovati u drustvu,ali mora da se znaju granice i mesto gde se to moze nekako istolerisati(ipak je to u nasem mentalitetu),a gde nikako ne sme,roditelji ne smeju da dopuste da deca psuju pred njima,jer ako nemaju granicu pred roditeljima,nece je imati ni prema kome.

#6 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 14 January 2007 - 08:02 PM

Uasno mi je odvratno psovanje. Mrzim to smo uveli u na jezik psovku kao normalnu pojavu. Mojim prijateljima je poznato da sam ja veliki protivnik psovki pa im je ?ak i simpati?no da se trude da ne psuju bar predamnom. Neki kau da se ba poteno namu?e a onda shvate da nezadovoljstvo mogu i druga?ije da iskau. Kod mene u ku?i se nikada nije psovalo i jako sam ponosna zbog toga. A kada deca psuju i jo kada ih odrasli hrabre!!! Evo stresla sam se od grozote pri samoj pomisli na to. Anja je jo mala ne znam ta ?e biti, samo se plaim da me ne stigne ono to najvie mrzim.

#7 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 15 January 2007 - 01:59 PM

verovatno ce kada poraste neku i upotrebiti(okolina!!!)ali sigurno joj to nece biti sto bi rekli u krvi ,jer ako vi ne psujete nece ni ona,ja izludeh od mog muza ,a i njegovog oca koliko psuju(ni ne primete oni),pa jos kada mi njegovi kazu,u fazonu kako ja to dopustam,ili kako malo ne uticem na njega,meni se dize kosa na glavi,kao da bih ja mogla imati uticaja na nesto sto je postalo deo njegove licnosti od kada je progovorio(psovke su verovatno vec bile na spisku prvih reci)......

#8 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 17 January 2007 - 02:33 AM

mi ne psujemo, a kad Branko donese nesto od vani (retko) samo ga pogledam blego telecim pogledom, i on ukapira valjda da mu nije na mestu to sto je rekao i ne ponavlja.A je sam kao mala psovala kao kocijas, samo su me to ucili, tj. komsinica sosa:P
Branko i Petra

#9 mildan

mildan

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 417 Postovi:

Objavljeno 30 April 2007 - 10:07 PM

Ki?a ne psuje i ?ak pridikuje drugima, pa i njoj nepoznatim osobama, kada ih ?uje, da su to rune re?i i da nije lepo to da se kae.Ljudima je to simpati?no, pa joj se izvinjavaju i kau da ne?e vie to da govore.Mi smo je u?ili da su to rune re?i i da ne sme da se govore, jer to nije lepo, ali nismo je u?ili da ona svakog ukori zbog toga.MM ponekad izbaci neku kratku psovku i ona vi?e na njega sa gore pomenutom pridikom.

#10 Milica

Milica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 463 Postovi:

Objavljeno 30 April 2007 - 11:15 PM

Mi smo jos uvek mali za psovanje, ali po nekad promrmlja nesto, imam utisak do desetog kolena u nazad. Ali zato imam rodjkicu koja sedne ispod stola, i dok sa ne preslisa ne izlazi. To je sve gore od goreg, nekjh se psovki nikada ne bih setila. Onda izadje i kaze \' Mico psuvala sam\' Dusa mala.

Prikačeni fajl/fajlovi

#11 ninoslava

ninoslava

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 833 Postovi:

Objavljeno 01 May 2007 - 09:31 PM

Kod nas u kuci niko ne psuje pa ne bi trebalo da Marko psuje,mada to nije pravilo,kada krene u vrtic mozda ce cuti od druge dece.Pre neki dan sam shvatila da moramo paziti sta pricamo pred njim.Krenuli smo nas dvoje u prodavnicu ,a neko kuce je islo za nama ,ja sam se okrenula i izmarsirala ga.Kada smo se vracali Marko je ugledao istog psa ,zapretio mu prsticem i uzviknuo \"ma,ma,ma!\".Bila sam zaprepascena .

#12 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 13 May 2007 - 10:10 PM

Sad sam videla sta sam napisala na ovu temu pre nekih 8 meseci i zakljucila da je od tada Dunja bas dosta napredovala al u negativnom smislu nazalost:(mislim da sad zna vise psovki od mene i uzalud je opominjem ona nastavlja da psuje i zapamti svaku psovku koju cuje:(:)

#13 ninoslava

ninoslava

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 833 Postovi:

Objavljeno 13 May 2007 - 10:38 PM

Mozda treba da primenis neku drugu strategiju,npr ignorisi je i pravi se da je ne cujes .Mozda ce upaliti.

#14 Veka

Veka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 703 Postovi:

Objavljeno 14 May 2007 - 07:18 AM

Ili mozda da pokusate da svakoga ko opsuje kaznite tako sto ce morati da ubaci koji dinar u njenu kasicu, a ona ce dobiti sve ako ne bude psovala....

#15 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 14 May 2007 - 10:03 AM

veka super ideja moram nesto da smislim da ubacuju i u moju kasicu:)

#16 Dijana

Dijana

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 74 Postovi:

Objavljeno 14 May 2007 - 03:18 PM

moje dete do sada nikad nije psovalo,ali pre mesec dana posto ide u vrtic kao zamena vaspitaca dosla je neka \"ubi boze\".moj sin sada kao nezadovoljstvo vaspitacem poceo je da psuje kao kocijas.stvarno neznam sta da radim,u kuci niko ne psuje pa nam vec malo ide na zivce

#17 Veka

Veka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 703 Postovi:

Objavljeno 14 May 2007 - 08:58 PM

Isti savet odozgo.....

#18 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 28 June 2007 - 11:18 AM

Da li psujete pred decom?Da li vasa deca psuju?Da li ste smeli da psujete pred vasim roditeljima i da li su oni psovali pred vama?Ako ne psujete pred decom, cime zamenjujete ovaj verbalni odusak i nasusnu potrebu?

#19 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 28 June 2007 - 11:55 AM

ja se trudim da ne psujem pred decom, mada se ne iskontrolicem uvek. inace moji roditelji ranije nisu psovali, sad to vise i ne primecujem, moja majka inace ne psuje puno jer kao i ja misli da je to odlika nevaspitane i ne preterano recite osobe. i ja mislim da je psovanje iz fore jako ruzno, a u besu covek mora nekako da da sebi oduska. mada ja u svadji dosta vredjam i nagrdjujem ali ne psujem, posto sam jezicara smatram da kad opsujem nekoga u svadji samo pokazujem koliko je verbalno jaci.mislim da sva deca u nekoj fazi psuju jer cuju i od druge dece i od odraslih van kuce i da na to ne treba obracati paznju jer svaki smeh moze da dovede do toga da dete psuje da bi bilo interesantno, a ne treba ni grditi jer oni i ne znaju sta to znaci samo oponasaju.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#20 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 28 June 2007 - 12:15 PM

Kod mojih u kuci se nije psovalo niti se psuje. Sada kad cujem da neko od mojih roditelja upotrebi neku ruznu rec ili psovku - veoma retko - uvek mi je smesno. Nekako im ne stoji....U kuci mm i ja nastojimo da ne psujemo. Katarina svakako nece nauciti srpske psovke u kuci. One na Francuskom ce nauciti svakako, u to ne sumnjam...

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika