Idi na sadržaj

Fotografija

Sta poneti u porodiliste?

• Please log in to reply
224 replies to this topic

#1 Mellina

Mellina

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 230 Postovi:

Objavljeno 29 August 2006 - 08:47 AM

Polako pripremam torbu za porodiliste pa me zanima sta je ono najvaznije a i neophodno sto mi tamo treba?Uzeti malu ili vecu torbu ili pak ranac, sta staviti u nju?Ajmo mame,pomagajte..
Objavljena slika

#2 BigMama

BigMama

Member

• Administrators
  • 214 Postovi:

Objavljeno 29 August 2006 - 08:53 AM

Ja mogu samo da te posavetujem sa ovim linkom, ali ipak da ti mame sa iskustvom kazu sta je najbolje :)http://www.mojabeba....=46Srecnooooooo

#3 Duda

Duda

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 86 Postovi:

Objavljeno 29 August 2006 - 08:53 AM

JA SAM NOSILA 1 PAKOVANJE PAMPERSA 1 PAK. VLAZNIH MARAMICA MALU PAVLOVICEVU I 1 KUTIJU ADAPTIRANOG MLEKA LICNU HIGIJENU I DOKUMENTA(VENCANI LIST KNJIZICU I LICNU KARTU)
babybaby development

#4 ivamia

ivamia

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 253 Postovi:

Objavljeno 29 August 2006 - 01:50 PM

Mellina, vidim da si i ti iz Bg.Ja sam se porodila u Narodnom frontu. Tamo ne dozvoljavaju da uneses torbu, vec sve stvari moras da stavis u kesu. Ono sto ti je neophodno je: 1 pakovanje pelena, vlazne maramice, pavloviceva krema,mrezasti ulosci-barem 3 pakovanja,dokumenta(obavezno uput za porodjaj od lekara iz doma zdravlja),neseser sa stvarima za licnu higijenu, 1 spavacica (za posle porodjaja ali ima ih i u bolnici), papuce za sobu i jedne gumene za kupatilo, bade mantil, nekoliko peskira,telefon i punjac za tel. Ponesi i neku plazmu ili sta vec volis jer mozda ces biti gladna pre nego sto neko dodje i donese ti hranu, plasticnu casu za vodu. Ves ti nije potreban, posto ne preporucuju nosenje gacica posle porodjaja. Ja sa u bolnici kupila neke mrezaste gace koje su odlicne.Sve sto ti zafali lako ces javiti tvojima da ti donesu ali ovo sto sam ti napisala trebace ti prvi dan. SRECNO!

#5 zoka_z

zoka_z

Newbie

• Members
  • Pip
  • 25 Postovi:

Objavljeno 30 August 2006 - 11:23 PM

Potvrdjujem sto je i IVAMIA napisala to vazi za N.Front, samo ja sam ponela torbu i nista mi nisu rekli imala ih je vecina samo ne kofer kaqo sto sam videla neke.Ove dole na prijemu nedaju torbe a kad ides sa odeljenja u porodiliste onda sme niko te nepita.Nemoj da poneses 10 pelena kao sto sam videla neke neko celo pakovanje ja sam uzela pampers br.2 iunutra ima 22 komada i bilo mi je malo ova moja je kakila ko luda pa je nisam presvlacila na tri sata nego manje pa su mi moji doneli.E sad jos nesto moji su mi dostavili 2 benkice i 2 kapice jer sestre ti daju 1 benkicu na dan i ako je isprljas nemaju drugu nego bebu onako uviju ko kiflu .Ja kad sam se porodila bilo je hladno pa sam donela od kuce ,a kapicu, oni mi kupaju bebu a ona kosata i tako mi vrate sa mokrom kosom ono hladno samo je protrljali i vratili mi je i ja i kapicu donesm.url=http://www.snugglepie.com]Objavljena slika[/url]

#6 maca

maca

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 277 Postovi:

Objavljeno 03 October 2006 - 09:16 AM

Melina jos 7 dana do termina...kako se osjecas...mame su ti rekle ostalo...:D

#7 Mellina

Mellina

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 230 Postovi:

Objavljeno 04 October 2006 - 03:26 PM

Lagano pakujem ranac.Vrlo sam uzbudjena i jedva cekam da postanem Mama.:D
Objavljena slika

#8 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 04 October 2006 - 05:28 PM

Mellina,jako dobro znam kako se osećaš i želim ti da se lepo porodiš i doneseš kući jednu lepu,zdravu bebu..i onda nam se javiš da se pohvališ..sve najbolje,to je najlepši trenutak u životu jedne žene..ništa mu nije ravno..

#9 Mellina

Mellina

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 230 Postovi:

Objavljeno 08 October 2006 - 08:45 AM

Hvala na lepim željama,trudicu se svim snagama da na svet dodjejo jedna prava i zdrava beba.;)
Objavljena slika

#10 pooh25

pooh25

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 Postovi:

Objavljeno 08 February 2007 - 12:29 PM

Danas sam zvanicno usla u 9. mesec, mada, po merama, beba ide malo napred pa je moguce da cu uskoro u porodiliste. Treba da se porodim u Narodnom Frontu. Doktora imam, ali ne i neku sestru/babicu i sl. koja bi bila korisnija za nedoumice koje imam oko toga sta poneti. Videla sam vase poruke na forumu na tu temu, ali mi nije jasno ono sto su oni napisali na nekom obavestenju. Naveli su da za prijem treba poneti samo spavacicu, papuce i pribor za licnu higijenu, a sve to u plasticnoj kesi! Niko ne pominje pelene, Pavlovicevu i ostalo sto treba za bebu... + ja cuh da spavacice daju oni! A s obzirom da za licnu higijenu treba poneti i ko zna koliko rolni toalet papira, mali milion ulozaka i tome slicno, pitam se kako sve to natrpati u plasticnu kesu???? Ima li neko komentar koji bi mi pomogao? Unapred jako zahvalna!!!

#11 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 08 February 2007 - 12:37 PM

Spavaćice oni imaju, ali su predebele, pa se stalno znojiš i teba ti nova. Od nadolaženja mleka se na grudima ukruti. Zato ponesi svoju, pamučnu ili još bolje dve.Higijenu za sebe i bebu obavezno. To možeš da kupiš u prizemlju, ali ako te puste da siđeš. Ali, što bi?I ponesi mrežastih uložaka koliko god možeš,njih nikad dovoljno.Torbe ne dozvoljavaju, samo kese. Strpaj sve u jednu ili dve ogromne. P.S. Kese nosiš sa sobom na porođaj, pa obrati pažnju na to gde ti stoji novac.
'Objavljena
'Objavljena

#12 pooh25

pooh25

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 Postovi:

Objavljeno 08 February 2007 - 12:48 PM

Hvala na brzom odgovoru! Znaci ipak kesetine... Imam jos par pitanja u vezi sa tim. Da li da nosim grudnjake za dojenje? I da li smem da ponesem koju flasu vode, neki sok, cokoladno mleko, plazmu na primer ili ista tome slicno?!

#13 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 08 February 2007 - 12:49 PM

e pa mozda to treba da bude neka veeeeelika kesa,nemam pojma ,u ns kazu u vecu torbu ,ali podeljeno u par kesa,za svaki deo trebaju posebne sitnice,a sto se tice onoga za kasnije,mozda podrazumevaju da ce to vec tata naknadno doneti pelene i ostalo,moj savet ti je(ja naucila od kume kada smo krenuli na more,ja pet torbi,a ona jedno koferce)da kupujes ona mala pakovanja u kesicama sampona,za tusiranje najbolje male sapune,male dezodoranse,male vlazne maramice za dezinfekciju,a i ne treba preterivati,ne znam doduse kako u bg ,a u ns se izlazi za 24-48 sati,mislim da i preteruju sa brojem ulozaka koji napisu,a i to ti mogu doneti naknadno,ako ti zafali.....sretno

#14 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 08 February 2007 - 04:11 PM

Originalno postavio/la pooh25Hvala na brzom odgovoru! Znaci ipak kesetine... Imam jos par pitanja u vezi sa tim. Da li da nosim grudnjake za dojenje? I da li smem da ponesem koju flasu vode, neki sok, cokoladno mleko, plazmu na primer ili ista tome slicno?!

Ne znam kako je tamo a ponekad i ne zelim da znam bolje...ali ponesi grudnjake za dojenje to mi se cini kao super ideja!!!:) Ponesi labelo za usne,neku lizalicu ako sme tamo...Vecini zena se suse usne i usna duplja u toku porodjaja(kontrakcija) pa koristi dosta...to ovde preporucuju.
babiesLilypie 1st Birthday Ticker

#15 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 08 February 2007 - 11:30 PM

Pumpicu za grudi i ako si kupila melem za bradavice.Obavezno mrežaste gaćice da možeš da hodaš normalno.Plazmu i neke bombonice za osveženje. Ja sam nosila grudnjak za dojenje.Ako beba nije kraj tebe ponesi nešto za čitanje (ja pročitala dve knjige u porodilištu i sve časopise do kojih sam došla)Za sušenje usne duplje nama su u školici preporučivali da se nakapa limunI maskaru i sjaj za usne. Treba da budeš lepa kada izlaziš :)
Objavljena slikaObjavljena slika

#16 vuletic

vuletic

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 184 Postovi:

Objavljeno 08 February 2007 - 11:51 PM

Ja sam se pora?ala u Visegrackoj tamo nisu davali mnogo stvari barem ne kad sam ja bila.Ponesi uloske ,spavacice jer su njihove uzasne,pribor za licnu higijenu,mobilni,pare ako ti zatreba da kupis nesto,papuce,malo zminke da budes lepa , peskire i dobru volju .Osmeh je naj vazniji......
mima

#17 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 08 February 2007 - 11:57 PM

e sminka da budes lepa,ja pre pet godina sa prvim detetom....kaze babica malo su ti popucali kapilari,vidim ja malo kao pegice po grudima,pa rekoh to je to,a u betaniji nigde ogledala,sutradan da se spremim za izlazak,pa da se malo nasminkam,pitam ko ima ogledalce,da mi jedna,ja se pogledam,a oci krvave,spakujem sminku,ne pomaze,mesec dana sam se slikala izdaleka i sa pogledom u stranu....Tanja pa koliko si ti ostala u porodilistu i zasto?

#18 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 09 February 2007 - 12:02 AM

A znaš zašto mora kesa a ne torba? Ja kad sam čula onesvestila se. Kao, sve što izlazi iz porodilišta mora biti transparentno, da neko ne iznese krišom bebu. Mislim, stvarno...Papuče gumene, a ne sobne, praktičnije je zbog tuširanja. Ne preteruj sa ulošcima, doneće ti neko od tvojih. Peškiri malog formata, praktični su i zbog mleka koje nadolazi (curi s druge strane dok beba sisa), što zbog toga što ćeš ih prljati često zbog čestog tuširanja, pa će ti trebati više komada.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#19 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 09 February 2007 - 10:23 AM

Originalno postavio/la eminaTanja pa koliko si ti ostala u porodilistu i zasto?

došla u petak, izašla u ponedeljak, dan ranije od uobičajene procedure, na svoj zahtev. Porodila sam se carskim rezom.
Objavljena slikaObjavljena slika

#20 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 09 February 2007 - 10:30 AM

Originalno postavio/la jelka Kao, sve ?to izlazi iz porodili?ta mora biti transparentno, da neko ne iznese kri?om bebu. Mislim, stvarno...

Prvi put čujem. I ne čudi me uopšte.Srpska zaštita od kidnapovanja...ccc...
'Objavljena
'Objavljena

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika