Idi na sadržaj

Fotografija

IVF- info!

• Please log in to reply
67 replies to this topic

#1 daki

daki

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 Postovi:

Objavljeno 15 June 2007 - 10:28 AM

Cao svima, i ja sam nova na forumu. 05 Marta sam postala mama jednog predivnog decaka nakon 15god. lecenja i lutanja od lekara do lekara. Moja istorija bolesti na svakoj otpusnoj listi je takva da lekari kazu da mi fali samo jos dva ispita pa da diplomiram ginekologiju ali proucavajuci je na sebi!!!!! Medjutim moj odgovor sada je da sam konacno diplomirala:D Malo sale na svoj racun ali verujte isplatile su se sve muke i svaka prolivene suza za sve ove godine unazad.Nakon 2 operacije,5 HSG,10-tak anestezija,4 IVF u BG, lek sam pronasla u Turskoj/Istanbul (Nemacka bolnica).Ako nekom treba vise informacija, tu sam da pomognem-javite se.Inace procenat uspesnosti klinike je 60%-70% Znam da vam zvuci neverovatno ali tako je.Primer:Od 30 parova kad smo mi bili, 28 njih je imalo uspeha. Ko hoce, mogu mu dati sve kontakte od telefona, web sit-a ,hotela pa na dalje.Probajte, ne gubite vreme i necete se pokajati sigurno.Pacijenti im dolaze iz celog sveta bukvalno.Puno srece svima

#2 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 15 June 2007 - 10:35 AM

Koji je nacin izbora pacijenata u toj klinici, jer od toga zavisi % uspesnosti?Mozda bi ti uspelo i ovde taj put...Inace, zelim ti da uzivas u majcinstvu.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#3 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 15 June 2007 - 08:30 PM

Izvini Daki, ali pod utiskom sam od svih prica koje cujem od mm kako ginekolozi(pretezno) varaju narod. To su tako divni nacini da te dovedu u bezizlaznu situaciju da prosto moras da platis.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#4 rikitiki

rikitiki

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postovi:

Objavljeno 27 June 2007 - 07:13 PM

Daki,molim te daj mi kontakt telefen i web site. Cestitam....rikitiki

#5 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 27 June 2007 - 09:59 PM

cestitamo
Objavljena slikaObjavljena slika

#6 dakini

dakini

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 Postovi:

Objavljeno 28 June 2007 - 05:10 AM

Daki nam se ne javlja a mi svi jako nestrpljivi...:(mozes li mi na email poslati podatke o toj klinicipolarskylight@yahoo.com

#7 detelina

detelina

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 04 July 2007 - 11:24 AM

Daki javi se molim te, objasni kako ide zakazivanje,koliko dugo se ceka,saljes nalaze postom/mailom ili kako vec to ide? Cestitam na uspehu!!!!

#8 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 05 July 2007 - 10:47 PM

bas mi je drago kad procitam ovakvo nesto. cestitam na majcinstvu.
Objavljena slika

#9 daki

daki

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 Postovi:

Objavljeno 12 July 2007 - 03:08 PM

Evo i mene konacno:Klinika gde se rade sve pripreme se zove \'bahceci clinic\" a zavrsni deo postupka IVF-a se radi u bolnici\"Alman Hastanesi\"( u prevodu nemacka bolnica) Web site je:www.bahceci.com na turskom je ali ima i engleska verzija. Mozete direktno stupiti u kontakt sa doktorom na njegov email: mgekurt@yahoo.com naravno na engleskom ili pak na turskom. Njegovo ime je Ali Enver Kurt mada je on samo jedan od lekara velikog tima tako da i ako odete kod drugog nema veze. Naime tamo jedan lekar vrsi pripremu, drugi vrsi punkciju, treci transfer itd. svako radi ono u cemu je najbolji. Dr. Enver ce vam objasniti sve ono sto vas interesuje i javice se sigurno u toku istog dana najkasnije sledeceg. Inace doktor je divan, provesce ako je potrebno i sat, dva vremena u razgovoru sa vama i odgovoriti na ama bas svako pitanje koje vas interesuje. Njihova parola je da su oni tu zbog nas a ne mi zbog njih. Inace najbolje je kontaktirati zenu koja tamo radi kao neka vrsta vodica za sve pacijente koji dolaze sa strane sa naseg govornog podrucja. Ona vas sacekuje na stanici ili aerodromu, odvodi u hotel (dosta jeftin hotel gde se nalaze svi pacijenti te bolnice) sa vama je prilikom svakog UZ i pregleda zbog prevoda osim ako nemozete sami komunicirati sa osobljem, sa vama je i prilikom punkcije jajnih celija-anestezije-,pomaze vam da se oporavite odvodi u hotel itd. Zatim obezbedjuje gde ce te kupiti terapiju kao i coveka koji ce vam istu dati u hotelskij sobi ako je potrebno i u pola noci. Na kraju vas ispraca kuci i sa vama je u kontaktu do rezultata a i nakon toga zbog dalje terapije. Njeno ime je Hicran(Hidzran) i zena je bukvalno zmaj u pozitivnom smislu. Njen mobilni je +905373142134 i ako se budete culi sa njom recite samo da vam je Seka (ja)dala njen broj telefona. Inace tamo trebate biti drugog dana ciklusa kad i imate prvi UZ i pocinjete sa terapijom. Najbolje je otici par dana ranije da bi se videli sa doktorom i pokazali sve ono sto imate od nalaza od prethodnih intervencija. Od najnovijih potreban vam je HSG, a za oba partnera HCV, HIV, HbSag, kompletna krvna slika i Kariotipski nalaz i za muza i za vas. Ja sam sve ove informacije dobila mailom od lekara i imala sve spremno pre odlaska tamo. Zakazivanje vrsi Hicran stim sto joj se javite par dana ranije kad stizete mada fleksibilnost postoji jer nikad ne znate BAS tacno kad ce te dobiti. IVF postupak u celom svetu je manje vise isti ALI NAJBOLJE U SVEMU OVOME STO SE U TURSKOJ RADI JE, DA SE TRANSFER RADI TEK NAKON 4,5,6, DANA KAD OPLODJENA JAJNA CELIJA DODJE U FAZU BLASTA. To se u BGD nigde ne radi. Na moje pitanje doktor mi je rekao da je uspesnost transfera blasta 90% a onih 10% ostavljau na Boga, zato oni nikad ne trasferisu vise od dva blasta. Ako pak do blasta nemoze doci iz bilo kojih razloga onda zakonom smeju da transferusu najvise tri oplodjene jajne celije. Sad malo o uspesnosti terapije na mom primeru: Za sve 4 IVF u BGD nikad nisam mogla imati vise od 4 jajne celije. Odgovor lekara je bio da je moj organizam jednostavno takav i to je to. Medjutim u TR imala sam 15, od kojih su oplodjene 8 a do blasta su prezivela samo tri. Transferisali su mi 2. To nije samo moj slucaj. Sve zene sa kojima sam pricala imale su takvo iskustvo. Inace pacijenti im stvarno dolaze iz celog sveta (amerika, evropa ...) i svi ljudi koji su culi za nas slucaj i nakon dobijenih informacija otisli i oni nakon mesec, dva javljali su mi se da im je Beta HCG pozitivan. Inace ja sam se porodila u Narodnom Frontu i doktor koji me je porodio kao i vecina ostalih su veoma dobro upoznati sa tom klinikom i sami kazu kako je cudo da imaju takav uspeh. Svi su moju bebu kad dodju u vizitu zvali :a to je ta bebica iz TR. Nakon carskog doktor mi je rekao a su se bas dobro zabavljali kad su me otvorili jer sam ja bukvalno bila cela slepljena od priraslica i da su oni ocistili samo ono sto je njima bilo potrebno da pridju materici i da se divi kolegama iz TR kako su to uspesno izveli a i meni da iznesem trudnocu bez ikakvih problema., pa vi sad zakljucite sami. Inace po zelji pacijenta mogu vam uraditi genetsko ispitivanje embriona pre transfera tako da kasnije nece imati potrebu za amniosintezom. A sad na kraju cena: ICSI - 2350, terapija:1500 - 2000( sve je to individualno), hotel za dvoje u trajanju od mesec dana 500 (bio prosle godine), zatim tu dodajte analize krvi svaki drugi dan, terapija nakon transfera, put, hranu itd sve ukupno trebate poneti sa sobom 6000 - 6500 sto i nije mnogo za uspesnost od 60-70% Znaci ili kontaktirajte lekara direktno ili zovite Hicran i budite tamo drugog dana ciklusa i verujte mi necete se pokajati.Svi zelim da Beta HCG bude pozitivan i da se ovom svetu pridruzi sto vise slatkih bebica. SRECNO!!!P.S. Ako vas jos nesto zanima a ja zaboravila da napisem javite slobodno.

#10 detelina

detelina

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 23 August 2007 - 01:16 PM

Daki hvala ti puno za ovakvog iscrpnog odgovora, ljubim tebe i tvoju bebicu

#11 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 23 August 2007 - 03:14 PM

i kod nas u skoplje se na popuno isti nacin radi IVF u privatnoj klinici \"Mala Bogorodica\". troskovi su:1300 evra za proces - punkcija, transfer itd. a oko 1500 evra za ISCi metod1500-2000 evra za terapiju (individualno naravno) a za smestaj u hotel (za strance) ima solidnih hotela po pristupacnim cenama. inace ako ne daj boze ne uspe iz prve IVF za sledeci ima popust. ako neko je zainteresovan mogu da mu dam podatke za kontakt i da se raspitam detaljnije dali ima neke promene. ovde je meni iz prve uspelo IVF. :)a za parove iz MK, fond za zdravstvo vraca pare. a od skoro pocelo je lekove za sterilitet da se izdaju na knjizicu.
Objavljena slika

#12 Beba82

Beba82

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 76 Postovi:

Objavljeno 23 August 2007 - 07:25 PM

Cestitam ti daki! Neka vam je bebica ziva i zdrava!

#13 detelina

detelina

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 03 September 2007 - 01:49 PM

Nikota,mozes li mi ti ostaviti tvoj mail da te kontaktiram, jer i ja sam iz Skopja:(

#14 detelina

detelina

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 05 September 2007 - 12:09 PM

Ustvari, evo ostavljam ti moj mail pa mi se javi, htela bih nesto pitati o Sistini, please:tuzan

#15 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 05 September 2007 - 12:39 PM

Nikota nam je na moru, detelina.Strpi se jos desetak dana za odgovor. ;)
'Objavljena
'Objavljena

#16 detelina

detelina

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 06 September 2007 - 10:48 AM

izvinite, nisam to znala, strpicu se......hvala ti na informaciji mammam:zbunjen

#17 Nena1

Nena1

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 Postovi:

Objavljeno 24 May 2008 - 01:38 AM

Originalno postavio/la dakiEvo i mene konacno:Klinika gde se rade sve pripreme se zove \'bahceci clinic\" a zavrsni deo postupka IVF-a se radi u bolnici\"Alman Hastanesi\"( u prevodu nemacka bolnica) Web site je:www.bahceci.com na turskom je ali ima i engleska verzija. Mozete direktno stupiti u kontakt sa doktorom na njegov email: mgekurt@yahoo.com naravno na engleskom ili pak na turskom. Njegovo ime je Ali Enver Kurt mada je on samo jedan od lekara velikog tima tako da i ako odete kod drugog nema veze. Naime tamo jedan lekar vrsi pripremu, drugi vrsi punkciju, treci transfer itd. svako radi ono u cemu je najbolji. Dr. Enver ce vam objasniti sve ono sto vas interesuje i javice se sigurno u toku istog dana najkasnije sledeceg. Inace doktor je divan, provesce ako je potrebno i sat, dva vremena u razgovoru sa vama i odgovoriti na ama bas svako pitanje koje vas interesuje. Njihova parola je da su oni tu zbog nas a ne mi zbog njih. Inace najbolje je kontaktirati zenu koja tamo radi kao neka vrsta vodica za sve pacijente koji dolaze sa strane sa naseg govornog podrucja. Ona vas sacekuje na stanici ili aerodromu, odvodi u hotel (dosta jeftin hotel gde se nalaze svi pacijenti te bolnice) sa vama je prilikom svakog UZ i pregleda zbog prevoda osim ako nemozete sami komunicirati sa osobljem, sa vama je i prilikom punkcije jajnih celija-anestezije-,pomaze vam da se oporavite odvodi u hotel itd. Zatim obezbedjuje gde ce te kupiti terapiju kao i coveka koji ce vam istu dati u hotelskij sobi ako je potrebno i u pola noci. Na kraju vas ispraca kuci i sa vama je u kontaktu do rezultata a i nakon toga zbog dalje terapije. Njeno ime je Hicran(Hidzran) i zena je bukvalno zmaj u pozitivnom smislu. Njen mobilni je +905373142134 i ako se budete culi sa njom recite samo da vam je Seka (ja)dala njen broj telefona. Inace tamo trebate biti drugog dana ciklusa kad i imate prvi UZ i pocinjete sa terapijom. Najbolje je otici par dana ranije da bi se videli sa doktorom i pokazali sve ono sto imate od nalaza od prethodnih intervencija. Od najnovijih potreban vam je HSG, a za oba partnera HCV, HIV, HbSag, kompletna krvna slika i Kariotipski nalaz i za muza i za vas. Ja sam sve ove informacije dobila mailom od lekara i imala sve spremno pre odlaska tamo. Zakazivanje vrsi Hicran stim sto joj se javite par dana ranije kad stizete mada fleksibilnost postoji jer nikad ne znate BAS tacno kad ce te dobiti. IVF postupak u celom svetu je manje vise isti ALI NAJBOLJE U SVEMU OVOME STO SE U TURSKOJ RADI JE, DA SE TRANSFER RADI TEK NAKON 4,5,6, DANA KAD OPLODJENA JAJNA CELIJA DODJE U FAZU BLASTA. To se u BGD nigde ne radi. Na moje pitanje doktor mi je rekao da je uspesnost transfera blasta 90% a onih 10% ostavljau na Boga, zato oni nikad ne trasferisu vise od dva blasta. Ako pak do blasta nemoze doci iz bilo kojih razloga onda zakonom smeju da transferusu najvise tri oplodjene jajne celije. Sad malo o uspesnosti terapije na mom primeru: Za sve 4 IVF u BGD nikad nisam mogla imati vise od 4 jajne celije. Odgovor lekara je bio da je moj organizam jednostavno takav i to je to. Medjutim u TR imala sam 15, od kojih su oplodjene 8 a do blasta su prezivela samo tri. Transferisali su mi 2. To nije samo moj slucaj. Sve zene sa kojima sam pricala imale su takvo iskustvo. Inace pacijenti im stvarno dolaze iz celog sveta (amerika, evropa ...) i svi ljudi koji su culi za nas slucaj i nakon dobijenih informacija otisli i oni nakon mesec, dva javljali su mi se da im je Beta HCG pozitivan. Inace ja sam se porodila u Narodnom Frontu i doktor koji me je porodio kao i vecina ostalih su veoma dobro upoznati sa tom klinikom i sami kazu kako je cudo da imaju takav uspeh. Svi su moju bebu kad dodju u vizitu zvali :a to je ta bebica iz TR. Nakon carskog doktor mi je rekao a su se bas dobro zabavljali kad su me otvorili jer sam ja bukvalno bila cela slepljena od priraslica i da su oni ocistili samo ono sto je njima bilo potrebno da pridju materici i da se divi kolegama iz TR kako su to uspesno izveli a i meni da iznesem trudnocu bez ikakvih problema., pa vi sad zakljucite sami. Inace po zelji pacijenta mogu vam uraditi genetsko ispitivanje embriona pre transfera tako da kasnije nece imati potrebu za amniosintezom. A sad na kraju cena: ICSI - 2350?, terapija:1500 - 2000?( sve je to individualno), hotel za dvoje u trajanju od mesec dana 500? (bio prosle godine), zatim tu dodajte analize krvi svaki drugi dan, terapija nakon transfera, put, hranu itd sve ukupno trebate poneti sa sobom 6000 - 6500 ? sto i nije mnogo za uspesnost od 60-70% Znaci ili kontaktirajte lekara direktno ili zovite Hicran i budite tamo drugog dana ciklusa i verujte mi necete se pokajati.Svi zelim da Beta HCG bude pozitivan i da se ovom svetu pridruzi sto vise slatkih bebica. SRECNO!!!P.S. Ako vas jos nesto zanima a ja zaboravila da napisem javite slobodno.

#18 Nena1

Nena1

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 Postovi:

Objavljeno 24 May 2008 - 01:40 AM

Da li mi mozete napisati koja je adresa za englesku verziju websajta bolnice u Istambulu jer nigde ne vidim link - opciju za engleski. (Mozda i pise ali turski stvarno ne razumem). Pozdrav,N.

#19 gaga30

gaga30

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 21 August 2008 - 10:11 PM

ej cure, pa ne morate ići u inostranstvo da bi uradile IVF.Ja sam to uradila kod nas i USPELO JE IZ PRVOG PUTA-sada čekamo termin i uživamo u ovim dugo očekivanim danima.:puzzled

#20 jadranka

jadranka

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 06 May 2009 - 10:30 PM

Cao zenske......ja sam upravo usla u program za ivf........mada kod nas u PG regilisu menzes kako njima odgovara kad skupe odredjen broj zena tada ujedno rade postupak. Interesujeme sve o ivf....pa molim zene koje su prosle ili prolaze kroz ovo da mi pisu......

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika