Idi na sadržaj

Fotografija

A danas smo klopali.....

• Please log in to reply
544 replies to this topic

#1 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 31 May 2007 - 09:27 PM

Da vidimo sta jedu vasi mali iz dana u dan. Pa mozda ukradem koju ideju. :PSto se tice mesa koristim samo teglice, a sto se tice voca i povrca nekad spremam a nekad koristim teglice. Ali, to nije bitno, nego da vidimo sta jedete (bez obzirta da li je spremljeno ili gotovo)Moja obicno za dorucak i za popodnevnu uzinu pije mleko, za prepodnevnu uzinu voce, tako da cu ja pisati samo za rucak i veceru ( za sada). Mi smo danas klopali ovakorucak: malo teletine+spanac+zitarice(jecam)vecera:pire krompir sa sirom i maslinovim uljem. (8,5 meseci) - stavljajte mesece, jer brojac ide, pa kako bi se druge mame snasle.Pa da vidimo sta ste vi klopali? I hocu svakodnevne izvestaje!:P
Objavljena slika

Objavljena slika

#2 irssa

irssa

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 102 Postovi:

Objavljeno 31 May 2007 - 09:43 PM

mi sa 7 meseci danas smo klopalizitarice- pirinac i kukuruztresnje i breskvu- pomesanokasicu od juneceg mesa, sargarepe, karfiola
Objavljena slikaObjavljena slika

#3 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 01 June 2007 - 10:41 AM

9 meseci i 3 nedelje (zubi?i - dve jedinice dole)doru?ak mlekce (jo u krevetu) + korica hleba sa pavlakom (pravi drutvo tati i mami)uina vo?ni jogurt (breskva)ru?ak tikvice+teletina+krompir (sve bareno i mleveno)uina 10tak trenji (izvadimo samo kotice i 1/4 klopa)ve?era palenta+jogurt mleko (flaica)uspavljivanje na sikip.s. ju?e je klopala supicu od skoro posnog pasulja (malo mesa). ina?e muku mu?imo sa hranom jer ne?e vie da jede kaice i mleveno ve? \"normalnu\" hranu ali nema zubi?e. za sada je varamo tako to je hranimo iz naeg tanjira dok i mi ru?amo. negde sam pisala da jede 3 puta nedeljno meso, 2 puta nedeljno umance i jednom nedeljno belu ribu. hranu uglavnom kuvam i to bez masno?e i brana.

#4 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 01 June 2007 - 10:47 AM

jo ideja za ru?ak:tikvice+pirina?+meso ili umancetikvice+jogurt+paradajztikvice+palentakarfiol+argarepakarfiol+mleko+pirina? (dok je bila manja)spana?+mleko+pirina?spana?+karfiol+argarepaspana?+krompir+argarepablitva+pirina?+argarepablitva+krompireto to mi sada pada na pamet. uglavnom meam povr?e po bojama, odnosno belo+zeleno+crveno. u poslednje vreme sam smanjila argarepu jer je devojka dobila \"narandastu\" boju.

#5 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 01 June 2007 - 03:23 PM

8,5 mesecirucak: curetina+razno neko povrce+kukuruzne pahuljice(grasak,boranija,sargarepa,krompir,spanac-teglica)vecera:jos uvek ne znam sta ce biti, pa cu napisati kasnijeA sta je sa ostalim bebama, jet to samo nase 3 bebe jedu? :cool:
Objavljena slika

Objavljena slika

#6 tajdzana

tajdzana

Newbie

• Members
  • Pip
  • 47 Postovi:

Objavljeno 01 June 2007 - 07:23 PM

Vukasin ima 9,5 meseci (jos malo 10)Ovih dana slabo jede,a danas je klopao:ujutru juvitana pahuljice sa keksomza uzinu pola rendane jabukerucak karfiol+krompir +zumance i supicu,iz dva puta jedvauzina sokicpred spavanje je malo sisao i flasicu bebelaca

#7 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 01 June 2007 - 08:17 PM

Katarina, 14 meseci.Dorucak: kravlje mleko sa dodatkom Lactoplus Malt, Nestle+ podelila sa mamom parce hleba i puteraRucak:krompir+sargarepa+blitva+ribaUzina:Kasica od voca (jabuka) + keksic (kao Plazma)Vecera:Parce tosta namazano sirom, dva mala (masna) jogurta za decu), malo francuskog sra (jakog ukusa), nekoliko tresanja, kravlje mleko sa dodatkom, isto kao i ujutro.Kakenja - 3 veeeeelika
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#8 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 01 June 2007 - 08:51 PM

Originalno postavio/la Sarina_mamaA sta je sa ostalim bebama, jet to samo nase 3 bebe jedu? :P

moji nisu bebe, ako treba pisacu :cool:
Branko i Petra

#9 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 01 June 2007 - 09:23 PM

Moja preteno sisa. Jede povr?e i meso uvek, vo?e ponekad, a mle?ne kae, pogotovo sa keksom-nikad. Ako je neko voljan da ?ita beskrajno iste kombinacije, onda ?u pisati.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#10 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 01 June 2007 - 09:41 PM

Originalno postavio/la n9akovicKakenja - 3 veeeeelika

:D:D:D e ovaj deo je najbitniji , a ja mislila da samo moja puno kaki ;)mi za vecreu danas jeli vocni jogurt od breskve sa keksom
Objavljena slika

Objavljena slika

#11 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 02 June 2007 - 05:58 AM

jelenav i kod nas isti slu?aj. uspem da je prevarim da pojede slatku mle?nu kau (?okolada, keks, strati?ela) jedno u 4-5 dana i to kada je ba gladna. Mi za doru?ak/ve?eru palenta/hleb+pavlaka/jogurt i nekada umance. Jednom sam joj poveala palentu sa tikvicom. Plazmu ho?e samo da gricka (mini plazme) ali joj dajem samo kada smo van ku?e jer uasno izmrvi. Pozdrav mizlici!

#12 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 02 June 2007 - 10:45 AM

Originalno postavio/la Sarina_mama

Originalno postavio/la n9akovicKakenja - 3 veeeeelika

:D:D:D e ovaj deo je najbitniji , a ja mislila da samo moja puno kaki :D

Ja imam utisak da smo mi sampioni u jaslicama. Blizanci ne iskake zajedno ono sto Katarina iskaki tokom dana. Islo je do 5 puta.Danasnji menu:Dorucak - mleko sa pomenutim dodatkomRucak - jagnjetina sa krompirom, sargarepom, paradajzom, tikvicama i blitvom - sve miksovano. Hleb sa kukuruzom. Mali vocni jogurtUzina - vocna kasa jabuke i breskve, sa komadicima sveze breskve, pravila mama.Vecera - ne znam jos. Najverovatnije Vesela kravica (La vache qui rit) iliti nas Zdenka sir, malo pakovanje, mazan na hleb, kiselo mleko i neka tresnjica posle svega toga. Mleko pred polazak u krevet, sa dodatkom.

#13 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 02 June 2007 - 12:33 PM

Evo nas danas, sem sisanja bilo je slede?e:Doru?ak-mle?na kaa(milupa)keks+itarice(7korn)Uina-soki? od breskveRu?ak-krompir+tikvice+argarepaVe?era- banana + kaa stra?atelaI sisanje u neograni?enim koli?inama.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#14 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 02 June 2007 - 12:41 PM

Nisam dodala-skoro 9 meseci.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#15 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 02 June 2007 - 02:49 PM

8,5 mesrucak:teletina sa karfiolom, sargarepom i blitvom i jednom kasicicom zitarica (jecam), za veceru jos uvek smisljamn9akovic, kada si pocela da dajes jogurtic nakon rucka i voce nakon vecera?da dodam, da smo za veceru imali: rizine pahuljice u supi od povrca + sira za bebe + kasicica maslinovog ulja , bilo je bas mljac ! I mama se malo ogrebla! :D
Objavljena slika

Objavljena slika

#16 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 02 June 2007 - 03:18 PM

Originalno postavio/la Sarina_maman9akovic, kada si pocela da dajes jogurtic nakon rucka i voce nakon vecera?

Od godinu dana jogurt i voce od kada mogu da nabavim sveze breskve i kajsije, jagode, tresnje... od nedavno

#17 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 03 June 2007 - 12:16 PM

8 mes i 3 nedeljerucak: zec,sargarepa,tikvica,brokoli,malo zitaricaza prepodnevnu uzinu pojela 2 breskve i mogla je jospopodnevna uzina: vocni jogurt od bananevecera: bice riza u supi od povrca sa sirom i malsinovim uljem
Objavljena slika

Objavljena slika

#18 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 03 June 2007 - 02:01 PM

gde uhvatiste tog zeca ?:P
Branko i Petra

#19 SAM