Idi na sadržaj

Fotografija

Virsle

• Please log in to reply
113 replies to this topic

#1 raducka

raducka

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 168 Postovi:

Objavljeno 24 May 2007 - 07:36 AM

Da li je dozvoljeno davati virslice deci. Ja sam zastupnik toga da u njima nema nista normalno, ali kad pogledam sva ta hrana se svede na isto sto joj dajem, i onda sam joj sinoc davala za veceru virslicu. Jeste da je ona pojela samo polovinu jedne, ali kad ih je videla, poludela je od zelje i trazenja da bi se brzo zasitila, i nece ni malo sira niti hleba uz to. Mora da joj je baba davala da ih jede, pa ih je prepoznala. Ja njoj recimo jos uvek ni argetu pastetu ne dajem. Ne znam da li gresim, ali te topiko pilece virsle ni sama ne jedem. !!!
Objavljena slika

#2 Veka

Veka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 703 Postovi:

Objavljeno 24 May 2007 - 07:42 AM

Ja sam inace protiv svih suhomesnatih proizvoda, ali sam i protiv toga da se detetu ama bas nista ne daje- jer poznato je da sve sto je zabranjeno to je najsladje....Pojede virslu jednom u nedelju dana, ili 2-3 listica sunke ili pilecih grudi, pastetu sam joj jednom ponudila i ona je odbila tako da joj vise ni ne nudim....zasto bi jela sve te vestacke preradjevine kada je sad pocela da tamani meso (inace ga do skoro nije uopste jela), a iz sela donesemo piletinu za koju znam kakva je.

#3 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 24 May 2007 - 07:45 AM

ni ja ih ne volim, ali ih dajem. I mislim da cu uskoro poludeti od razmisljanja sta je dobro da jedu, a sta ne:mad:

#4 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 24 May 2007 - 08:19 AM

Katarina je pre 2 nedelje probala virslu sa rostilja i mnogo joj se dopalo.I mada ne mozemo da vidimo sta tacno ima unutra, mislim da su virsle dobre. Otkud znam.Detetu se svidelo. Kada ce sledeci put jesti virsle - ne znam, ali mislim da ce joj se opet dopasti.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#5 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 24 May 2007 - 09:45 AM

verovatno ti niko ne moze reci da su dozvoljne ali i da nisu:) Apsolutno je tvoja stvar dalces dati. Mislim da u njima nije vrhunsko i kvalitetno meso:) ali... ja ih volim i dacu ih uskoro Matiji. Jos uvek ih nismo probali. I sa virslama je isto kao isa drugimstvarima - kasice, sokici sa secerom, sa glutenom, pastete.... SLATKISI...:cool: Nisam za to da se bas toliko strogo drzim i OPTERECUJEM svim tim \"glupih\" pravilima:)
Objavljena slikaObjavljena slika

#6 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 24 May 2007 - 09:59 AM

Moji ih vole i jedu ,ja nevolim virsle takodje ni salame al oni vole i dam im ponekad kad vec neznam sta bi drugo.

#7 ninoslava

ninoslava

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 833 Postovi:

Objavljeno 24 May 2007 - 10:40 PM

Marko ih jede odavno,to mu je omiljena vecera jer jede sam.

#8 kujkuj

kujkuj

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 147 Postovi:

Objavljeno 25 May 2007 - 11:34 PM

Luka jede virsle jednom do dva puta nedeljno.

#9 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 26 May 2007 - 12:02 AM

da li vaa deca jedu pahuljice,sutlija,griz,palentu,kornfleks.....i sli?ne stvari!?Moje ne.....ali ja neto moram da joj dam da jede,mislim neto mora jesti!!!I da to nekad budu i virle i salame i drugi suhomesnati proizvodi,trudim se da to ipak budu kvalitetnije stvari i kupujem po malo da se ne bi pokvarili.....

#10 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 26 May 2007 - 12:25 AM

a sta fali sutlijasu, pahuljicama.... sigurno je bolje od suhomesnatih proizvoda:)

#11 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 26 May 2007 - 10:45 AM

Emina, mesi (al nemoj da jede :( ).Tvoje dete je veliko, pa moe i da bira i izjasni se ta ho?e.Moje ne zna da virle, patete i suhomesnato postoje...Od toga su bolja varijanta pite, pice, proja, pala?inke, panska pita...
'Objavljena
'Objavljena

#12 raducka

raducka

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 168 Postovi:

Objavljeno 28 June 2007 - 12:53 PM

Mammam i ja sam za te stvari, tako da i ja spremam, al muz ih potamani sta ostane.... ne smem sebi to dozvoliti. ... :P
Objavljena slika

#13 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 28 June 2007 - 02:48 PM

Ja bas htedoh da pitam za te virsle da li ih dajete. Posto mene babe udavise sto mu ne dajem virsle. Ja lepo kazem ima vremena, a i cekam da mu poraste jos koji zubic, sta sa 4 moze da sazvace..nista vala.I ja ih volim da jedem i jedem ih tako da njemu necu braniti. Ali cisto da znate ako niste znale u virslama nema mesa tacnije najmanje ih ima a najvise otpadaka od mesa, takodje i u pasteti (u njoj najvise ima samlevenih kostiju), ali su ukusni.:P
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#14 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 28 June 2007 - 02:57 PM

Lucy,ne trebaju mu zubi za virsle... Na nekoj temi sam procitala da deci treba davati hranu u parcicima cak iako nemaju mnogo zuba. Ja se sa tim slazem, jer zapravo, klinci ne zvacu toliko, vise rastapaju hranu pljuvackom i drobe je desnima.Treba birati neke virsle dobrog kvaliteta...

#15 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 28 June 2007 - 03:22 PM

Pa Carnex su dobrog kvaliteta koliko znam i meni su najukusnije.A znam da ne trebaju zubi, jer on ili zvace desnima ili ume da topi hranu u ustima.Ja i njemu dajem u parcicima ali ume da me uplasi tako sto proguta odmah a ne pokusa da sazvace pa mu se vrati ... tako da cu sacekati jos malo.
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#16 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 28 June 2007 - 03:26 PM

Katarina se sa 12 zuba jos uvek \"davi\" ponekad. Kada tako halapljivo guta kao Dacha.

#17 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 28 June 2007 - 03:26 PM

mi nedeljom ujutru doruckujemo virsle, curece perutnina ptuj, ili ti fuj. mm i ja ih obozavamo ali ih ivi ne dajem i dok god hoce da jede keks i mleko, jogurt i kiflicu, poparice, kacamak kornfleks i tako te stvari ja cu da izbegavam da joj dajem suhomesnato, ima vremena za to. inace u virslama ima svega osim mesa i definitivno nisu zdrave ali su brate mnoooooooogo dobre ove curece.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#18 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 28 June 2007 - 08:24 PM

Mi ne?emo davati cvrelncetu ni virle ni patete dok to budemo mogli. Ako do?e trenutak da nemamo kud pokua?emo da virle zamenimo doma?im kobasicama, a kupovnu patetu doma?om.I kao to jedna mama re?e lako je govoriti kada vam beba sve jede...

#19 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 28 June 2007 - 10:01 PM

Nisu virle , al\' jeste pateta.Argeta pateta od tune (oko 70 din). Odli?na. Ja je oboavam, a po?ela sam da je dajem i Srbi (jo jednom - nikad ne reci nikad :P ).
'Objavljena
'Objavljena

#20 tajdzana

tajdzana

Newbie

• Members
  • Pip
  • 47 Postovi:

Objavljeno 27 August 2007 - 09:48 AM

moj mali je ovog meseca napunio godinu i sad mu dajem sve da jede ustvari skoro sve,ali nista ne odbija,od pasteta argetu 1-2 puta nedeljno,salame i virsle ne,samo je probao jednom,nekad malo slaninice,i ja retko jedem virsle i pastete pa nisam bas za to malo dete jede ali ne mozes protiv svetakad sam mu prvi put dala da proba pastetu sa 10 meseci moja mama je rekla \"hvala bogu da si pocela dete normalno da hranis\",a pojedinci su mi govorili jos od 6 meseci da moze virslu,sta reci...

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika