Idi na sadržaj

Fotografija

Zubic ili ne? Pitanje je sad

• Please log in to reply
396 replies to this topic

#1 ivy

ivy

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 113 Postovi:

Objavljeno 18 April 2007 - 01:03 PM

Izvinjavam se ako postoji ista ili slicna tema, ali ja je nisam pronasla. Hvala na razumevanju.Bas u petak 13. aprila kada je Daniel bio malo nervozan protrljala sam mu desni kao i obicno, jer ga to smiruje. Tada sam primetila da ima malu belu izraslinu tvrdu kao i zubi, ali sa strane je na donjoj vilici sa desne strane. Ja sam se obradovala mislila da je zubic, ali mi moja mama kaze da to nije zub i da treba da ga vodim kod lekara. Izgleda kao mala tacka i iste je cvrstine kao zub. Inace dosta balavi, pa mi je i to ukazivalo da je zubic u pitanju.Sta da radim? Da li je neko od vas imao slicnih nazovi problema? Da li je to nama nikao zubic na petak 13. ili ne? Sta vi mislite?
Objavljena slika

#2 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 18 April 2007 - 01:16 PM

Imam utisak da zubi ma kada da pocnu da rastu, rastu istim redosledom. Nema preko reda. Ja bih otisla do pedijatra na tvom mestu. Ili bar zvala Halo-Bebu ili doktora ili savetovaliste ili nekog strucnog
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#3 ivy

ivy

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 113 Postovi:

Objavljeno 20 April 2007 - 09:50 PM

Bili smo kod nase doktorke, kaze ne nije zubic, ali nije nista sto bi trebalo da me zabrinjava. Samo ce se povuci, jedino da se ne dira.Bila sam bas presretna proslog petka, pomislila da je zubic, eee kad nemam pojma kako izgleda taj famozni prvi zubic. Ima dana bice i toga. Pozdrav n9akovic, hvala na savetu.
Objavljena slika

#4 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 20 April 2007 - 10:01 PM

ivy, ne uri.ta ?e vam zubi sa tri meseca? :)A prepozna?e ih kad krenu, dete se promeni skroz....:)
'Objavljena
'Objavljena

#5 ivy

ivy

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 113 Postovi:

Objavljeno 20 April 2007 - 10:09 PM

Znam ali ne mogu da vam opisem kako mi bilo slatko da mu izraste prvi zubic bas na petak 13-ti. A sto se tice promene... joj nadam se da nece bas skroz, skroz da se promeni jer je sad jako dobra beba.
Objavljena slika

#6 Veka

Veka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 703 Postovi:

Objavljeno 21 April 2007 - 05:37 PM

Danici su od zuba prvo izasle cetvorke sa 4,5 meseca i to obe gore i jedna dole, kad smo pitali doktoricu rekla je da ne mora da izadju po onom propisanom redosledu. Nama su probili i stali sa rastom, sacekali su svoj red iako su probili.

#7 ivy

ivy

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 113 Postovi:

Objavljeno 22 April 2007 - 12:41 AM

Pa to je pravilo da nema pravila. Svaka beba za sebe. Samo ima puno slicnosti. hihihi:D
Objavljena slika

#8 Ivana76

Ivana76

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 Postovi:

Objavljeno 29 March 2008 - 08:39 PM

Moja beba ima 3 meseca. Od pre dve nedelje gura ruku u usta, povremeno balavi i jako je nervozna na trenutke. Sve ukazuje na zubice. S obzirom da je mala, sta mogu da koristim da mu smanjim muke? ( sem glodalice)

#9 dinosaurce

dinosaurce

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 508 Postovi:

Objavljeno 29 March 2008 - 08:43 PM

Ne brini,nece zubi jos.I moja beba je tako trpala sve u usta,to ti je normalno u toj fazi,tako dete spoznaje svet.Ja sam cak stavljala gel,ali nema potrebe da to radis...Kad krenu zubi,verovatno ce se zarumeneti obrazi bebi,to ti je prvi znak,mozda povraca,ima proliv,izgubi apetit...Neka bebe,neka glodje,znak da je sa bebom sve u redu.Pozdrav generacijo!
Georginin drugi rodjendan je 11.08.2009.Novu bebu ocekujemo 12.08.2009.

#10 nikita

nikita

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 723 Postovi:

Objavljeno 30 March 2008 - 02:43 PM

Slazem se da nece sigurno zubi......pogledaj mu desni,ako se bele...ako su natecene...ako se ocrtavaju zubi...onda je to-to...inace i moja Nikoleta je sa 2 ipo meseca sve gurala u usta i balavila nenormalno(cim nesto stavi u usta normalno je da dete balavi),a evo sad ima 10 ipo meseci i jos uvek nema zubice a desni samo sto nepuknu od natecenosti i tacno se ocrtavaju zubici ali kad dodje vreme izacice...

Originalno postavio/la dinosaurceNe brini,nece zubi jos.I moja beba je tako trpala sve u usta,to ti je normalno u toj fazi,tako dete spoznaje svet.Ja sam cak stavljala gel,ali nema potrebe da to radis...Kad krenu zubi,verovatno ce se zarumeneti obrazi bebi,to ti je prvi znak,mozda povraca,ima proliv,izgubi apetit...Neka bebe,neka glodje,znak da je sa bebom sve u redu.

...potpisujem to:singing
Objavljena slikaObjavljena slika

Objavljena slikaObjavljena slika

#11 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 30 March 2008 - 02:46 PM

Gel na bazi biljaka - Osagel i homeopatske granule Osanit i mi smo bili dosta mirni. Vise o tome pogledaj ovdeMnogi koriste ogrlice od cilibara. Polemika o ovome se nalazi tu.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#12 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 30 March 2008 - 05:11 PM

To je sasvim normalna pojava, a mame uvek misle da su zubi u pitanju. Mogu biti, ali uglavnom nije tako, jer se od 3. meseca nesto luci ili pojacava lucenje, ne znam tacno kako to ide,da ne lupetam vise, citala sam o tome, ali nesto sto bas i nema veze sa zubima.
Objavljena slika

Objavljena slika

#13 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 31 March 2008 - 04:33 AM

Proveri ti ipak i desni jer je mojoj Anjici prvi zubic krenuo pre 4-tog meseca.Poranilo ali mozda i bolje tako...Operi ruke dobro pa probaj da predjes preko donjih desni...obicno prvo krecu (ne kod sve dece) donje jedinice.
babiesLilypie 1st Birthday Ticker

#14 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 31 March 2008 - 09:33 AM

I kod nas su krenuli rano. Sa 3,5 meseca pojavile su se obe donje jedinice, ali su izbile tek sa 6 meseci.
'Objavljena
'Objavljena

#15 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 31 March 2008 - 01:26 PM

Moja je sa 2-3 meseca pocela da balavi i trpa ruke u usta, a prvi zub je dobila cini mi se sa 8,5 meseci.
Objavljena slika

Objavljena slika

#16 tasa

tasa

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 537 Postovi:

Objavljeno 31 March 2008 - 07:08 PM

Ilija je isto tako sa tri meseca počeo da balavi,gura ruke usta,a zubi su mu izašli sa nepunih 6 meseci.Sve to može biti a i nemora.Moja kumica se rodila sa zubom,tako da kod dece nema pravila.

#17 irenaivona

irenaivona

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 363 Postovi:

Objavljeno 31 March 2008 - 08:53 PM

Meni je dr. za željka vikala od 3 meseca zato što je balavio guro rukice usta i samim tim i slinio često da su zubići a prvi mu je izašo sa 9,5 meseci a opet može biti da jesu mojoj sestričini je prvi zub izbio sa 3.5 meseca sve u svemu nemam p. :D
Objavljena slika Objavljena slikaObjavljena slika Objavljena slika

#18 irenaivona

irenaivona

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 363 Postovi:

Objavljeno 31 March 2008 - 08:55 PM

imaju kapi za desne sa koima ih masiraš ali neznam kako se zovu ja sam koristila željku pitaj u apoteci! pozdrav za malu princezu :D
Objavljena slika Objavljena slikaObjavljena slika Objavljena slika

#19 mamamirka

mamamirka

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 296 Postovi:

Objavljeno 31 March 2008 - 09:02 PM

Ne mora da znaci da su zubici, zato sto sam imala iskustvo sa oba deteta da su gurali rukice u usta sa tri meseca, a prvi zubi izasli sa osam meseci.Inace koristila sam \"calgel\".

#20 lubenica

lubenica

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 129 Postovi:

Objavljeno 08 April 2008 - 07:01 PM

Nama se isto desilo u 4 mesecu, ali su izbile tek sad na 6mart, znaci na 6 meseci i za jedan mesec je izvadila 5 zubica;)
Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika