Idi na sadržaj

Fotografija

Zatvor u trudnoći

• Please log in to reply
28 replies to this topic

#1 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 18 March 2013 - 08:19 PM

Nema ove teme ili ja ne mogu da nađem. Mislim da je treba otvoriti.
Kao što već znate pisala sam svugdje po malo u prvoj trudnoći me od početka do kraja pratio zatvor. Klistiranje pred porođaj mi zbog patnje sa zatvorom uopšte nije teško palo, čak naprotiv. U prvoj trudnoći zatvor je počeo čak i prije nego što sam i znala da sam trudna. Tokom cijele prve trudnoće sam pazila na ishranu koliko zbog trudnoće, toliko i zbog zatvora. Išla sam u wc više puta na dan, svaki put nastojeći da bar malo ispraznim crijeva.
Mislila sam da evo u ovoj trudnoći neću imati problema sa zatvorom, međutim od prije sedam dana je počelo ponovo. Danas sam se toliko namučila da mi je došlo da plačem. Poslala sam mm u apoteku po glicerinske čepiće, više nisam znala šta ću od muke. Sat vremena sam provela u wc-u. Grozno, to mi se jednom desilo i kad sam bila trudna sa Marijom. Sad ću opet da povedem malo više računa o ishrani. Evo kuvam kompot od suvih šljiva. Vidjeću sa ljekarom kad odem na pregled ima li on neku preporuku.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#2 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 18 March 2013 - 08:22 PM

Pitaj da li smes probavitu, ona pomaze sigurno, smo treba da je redovno koristis punih 10 dana. Ja sam je uzimala posle porodjaja, tad sam samo i imala takve probleme.
Mislim da nema nista u njoj sto ne bi smela, ima i recepr da napravis sama, samo da pogledam mere ako hoces. Ide: psenicne mekinje, psenicne klice, laneno seme, kim, susam. Valjda to bese sve.
Objavljena slikaObjavljena slika

#3 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7280 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 18 March 2013 - 08:29 PM

mare meni se to nikada nije desilo. Ja idem redovno na wc, svako vece. Imala sam malo problema nakon drugog poroda ali sam regulisala ishranom.
Nadam se da ces se brzo rijesiti problema i mogu samo da zamislim kakve su to muke.

l3rYp2.png
gjfYp2.png
jGl1p1.png

#4 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 18 March 2013 - 08:35 PM

To su uzasne muke. Kod mene izgleda su prateca pojava u trudnoci. Imala sam jos jednom zatvor u pubertetu kad sam pila vitaminske preparate sa gvozdjem zbog anemije.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#5 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 18 March 2013 - 09:14 PM

Smijem probavitu, uzimala sam je u prosloj trudnoci, medjutim nije bilo efekta. Posto imam zbog Marije iskustva sa zadrzavanjem stolice uvescu sam mljeveni lan, mozda pomogne.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#6 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 18 March 2013 - 09:15 PM

Smijem probavitu, uzimala sam je u prosloj trudnoci, medjutim nije bilo efekta. Posto imam zbog Marije iskustva sa zadrzavanjem stolice uvescu sam mljeveni lan, mozda pomogne.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#7 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 18 March 2013 - 09:17 PM

Uh, to je baš muka. Ja imam konstantno zatvor tokom trudnoće, ali čini mi se da nije toliko dramatično. Jedino što mi se u poslednje vreme svaki put čini kao da ću da se porodim :P . Meni pomažu jabuke i dosta tečnosti, a sećam se da je i tebi dr na prošlom pregledu zbog lab rezultata rekao da treba više tečnosti da unosiš, pa možda i to pomogne.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#8 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 18 March 2013 - 09:22 PM

Laktuloza deco, laktuloza mogu trudnice jer se ne absorbuje u telo....
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#9 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 18 March 2013 - 09:32 PM

Jelka ovo je bilo meni i gore od toga "kao da cu da se porodim". Da i laktuloza, vec sam je zaboravila. Ali interesantno, ja sam jos nastojala da praznim crijeva cesce u toku dana. Juce nisam imala nikako stolicu, zato danas uzas.
Jelka nista to sa tecnoscu meni ne djeluje. Bas sam mjerila samo dva litra vode popijem dnevno, a gdje je caj, supa, limunada. Nalivam se kao kamila, svaki cas idem u wc.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#10 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 18 March 2013 - 09:47 PM

A kivi ujutro?
Sok od ceđene pomorandže?
Musli?
Sočivo?

#11 InaMomoc

InaMomoc

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2684 Postovi:
  • LocationRazlog, Bugarska

Objavljeno 19 March 2013 - 08:19 AM

I ja sam imala iste muke. Ujutru sam prvo pila čašu hladnog mleka, a onda jela kivi i krušku. Nešto od toga je pomagalo.

LzyI9nM.jpgLzyIp3.png

Iy14vbA.jpgSonXp3.png

#12 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 19 March 2013 - 08:19 AM

Пробај да са ланом једеш бар 2 јабуке дневно.

Уствари треба да погодиш шта је код тебе ефикасно.

#13 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 19 March 2013 - 08:24 AM

Ja mislim da je kod mene efikasan samo porođaj :smilegrin

prije desetak dana sam pila nes u obližnjem kafiću ovdje kod posla i protjerao me taj nes. Idem da pitam konobara šta mi je smutio :bigsmile

Šalu na stranu, ja u prvoj trudnoći nema šta nisam probala i mislila sam jao kad nastanu muke poslije porođaja, međutim nisu, sve se vratilo na staro. Meni je ovo strašan problem, jer ja inače nemam problema sa tim, poslije jutarnje kafe ili doručka obavezno idem u wc. Ali zato je trudnoća drugo stanje u pravom smislu te riječi.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#14 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 19 March 2013 - 08:50 AM

Mare sada cu da pitam sestricinu mm-a sta je ona jela... Rekla mi je da je imala strasan problem sa zatvorom sve dok joj mama nije dala recept sta da jede za dorucak - i od tada do porodjaja je bilo sve kako treba. Cim mi odgovori, pisem....

#15 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 19 March 2013 - 10:08 AM

Uvece se potopi u vodi 2 kasike supene mlevenog zita (ne kuvanog...tacnije belija se samo samelje), stavi se suseno voce koje god zelis - suve sljive ( jedna do dve) i tako i ostalog susenog voca pomalo, iseckati i pomesati sa zitom. Sve se prelije vodom i izmesa ( vode da ne bude mnogo retko ali da ne bude ni gusto mnogo.... otprilike koliko ima smese toliko i vode. To se ostavi u toku noci da odstoji pa se ujutru u to doda neko seckano ili izmiksano sveze voce (po zelji, jabuka ili kruska ili mix sumsko voce zamrznuto)...

Sve moze po zelji i ukusu samo mora da se pomesa zito sa suvim sljivama ( to je najbitnije) i naravno u to moze i koj badem, lesnik ili sta god se nadje pri ruci....

#16 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 19 March 2013 - 10:11 AM

Hvala n9!

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#17 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 19 March 2013 - 11:21 AM

Da ne trazim sad i ja gde smo pisale, ali mislim da ima negde da sam ja pila laxomucil i da mi je pomagalo.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#18 S&S

S&S

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4428 Postovi:
  • LocationBanjaluka

Objavljeno 19 March 2013 - 12:11 PM

I suve smokve su dobre,
Nadam se da ce nesto da ti pomogne!
Objavljena slika

#19 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 19 March 2013 - 12:16 PM

Večeras ću da pripremim ovu smjesu što je n9 pisala, pa ćemo da vidimo. Nešto će da da efekat, ako ništa onda laktuloza.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#20 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 19 March 2013 - 01:55 PM

Meni pomaze dosta sok od kajsije, 100%.
Objavljena slika

Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu