Idi na sadržaj

Fotografija

Jelovnik bebe od 7 meseci

• Please log in to reply
141 replies to this topic

#81 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6033 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 09:40 PM

Uglavnom, iza doktorskih saveta postoji, otprilike, deset godina skolovanja, mnogo strucnog usavrasavanja, i prakse... nije preporuka bilo kog doktora bitna, Svetska zdravstvena organizacija, a u cilju sprecavanja daljeg sirenja bolesti 21. veka, donela je program ishrane odojcadi. Pre svega, zabrinutost SZO je usmerena na epidemiju alergija, dijabetesa i kardiovaskularnih oboljenja. Uzrok ovih bolesti je nepravilna ishrana u detinjstvu. To je ono o cemu smo ovde pisale milion puta... Sigurna sam da sam ovde to vec pisala, ali pnovicu: uopste mi nije bitno da moje dete u svom uzrastu \"jede sve\". Ne treba da jede sve, jer i ja ne jedem sve. Svinjetinu, recimo, ne jede niko u kuci. I Hana je nece jesti jos dugo, dugo... i jos mnogo stosta nece... zato sto, jednostavno, od takvih namirnica, vise stete nego koristi.
St0kp2.png

zPL8p2.png

#82 Adrijana

Adrijana

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 142 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 09:45 PM

Kato upravu si ti za doktorsku praksu, ali isto tako ja nisam samo na svoju ruku hranila svoju bebu vec sam imala podrsku njenog pedijatra i smatram da je taj nacin ishrane i uvodjenja namirnica u njenu ishranu bio dobar jer je Masa jedno zdravo , veselo i napredno dete. A naravno sve je individualna stvar od osobe do osobe, pa tako i od bebe do bebe.
Tickerplayground.com

#83 micacica

micacica

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 175 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 10:01 PM

Svako ima pravo na svoj izbor kako će da hrani dete i ne volim da komentarišem ali ipak moram da ti kažem Adrijana da promeniš pedijatra.
Objavljena slika

#84 Adrijana

Adrijana

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 142 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 10:05 PM

A to nikako,jer u nju imam zaista puno poverenja i mogu ti reci da smo se cak i sprijateljile pa je sada prvo tel. kontaktiram kada je Masi lose i savaka njena dijagnoza cak i tada je tacna. Nemam losih iskustava sa njom i ne zelim je menjati a i mnogi koje poznajem i vode decu kod nje imjau isto misljenje.
Tickerplayground.com

#85 mama_Meyo

mama_Meyo

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 83 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 10:41 PM

Ne zelim da me neko pogresno shvati, ali taj pedijatar treba procitati puno,mozda posetiti neki novi kongres ili kupiti neki renomirani medicinski jurnal. BEBA Od 3 MESECI, moze se samo potruditi da svari te sokice i normalno na kraju da ne uspe jer sa 3 meseci se tek pocinju stvarati enzime za varenje drugi hranu osim majcino mleko. Priroda ima svoj tek i dojenje je stvorila da organizam da sebi prostor da se pripremi. Ako je na adaptiranu formulu ta priprema se desi neshto ranije ali ne pre 4 meseci.Hraniti bebu sa svinsko na 6 meseci je cista ludost, jer beba ce tek na 8 meseci poceti stvarati enzime za ragradnju mesnih proteina, to tada samo se zeludnik optvaruje i telo i jetra se muce da izbace toksine. Posledice ishrane dolaze kasnije, ko shto rece kata, visoki pritisak, je u direknoj vezi sa konzumiranje mesa, Gojaznost, a da ne pricam shto sve toksini rade e telo. A prerano uvogenje namirnica je isto u direktnu vezu sa prerano dobijanje menzisa a s time i prerano ulazenje u pubertet. Programe prehrane menjaju je pravoproporcionalno sa napredak medicine, a s izvinjenje( ovo je moje licno mishljene) ta pedijatarka je zapela negde u :P godine u vezi prehrana.

#86 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4210 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 10:51 PM

Znala sam ja da sam ovolika sto me mama pocela hraniti (citaj kljukati) mnogo ranije!!C,c,c kakvo je vreme biloooooooo!Eto sad se ti pati da skines ovo sve.. :P
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#87 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 15 December 2009 - 12:12 AM

Tara 7mes. i 10 dana- oko 9h podoj i spavanje- oko 12h zitarice, podoj pre spavanja- oko 16h povrce sa mesom ili zumancetom, podoj pre spavanja- oko 19-20h vocna kasica- podoj pre spavanjasisanje u toku noci...... sisanje sisanje i samo sisanje :D ;) :(
Objavljena slikaObjavljena slika

#88 MajaK*

MajaK*

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1794 Postovi:

Objavljeno 12 January 2010 - 08:15 PM

Andrej ima punih 7 meseci.Do sada smo probali od povrca: krompir,sargarepu,tikvu,karfiol,brokoli i prokelj.Od voca smo stosta probali...jabuku,krusku,bananu,breskvu,sljivu...Sto se mesa tice, ruckamo teletinu i piletinu.Vidim da mogu polako da pocnem sa uvodjenjem zumanceta,jogurta,palente....?Sta sledi od povrca (to bas nemam pojma...zaboravila :embaressed)?Kada mogu da mu dajem pavlaku,sir (mladi)...hleb (i koji, beli,integralni,crni)?Ili je jos uvek rano za sve ovo?

#89 majadelta

majadelta

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 492 Postovi:

Objavljeno 12 January 2010 - 10:55 PM

Originalno postavio/la majaimatejaAndrej ima punih 7 meseci.Do sada smo probali od povrca: krompir,sargarepu,tikvu,karfiol,brokoli i prokelj.Od voca smo stosta probali...jabuku,krusku,bananu,breskvu,sljivu...Sto se mesa tice, ruckamo teletinu i piletinu.Vidim da mogu polako da pocnem sa uvodjenjem zumanceta,jogurta,palente....?Sta sledi od povrca (to bas nemam pojma...zaboravila :embaressed)?Kada mogu da mu dajem pavlaku,sir (mladi)...hleb (i koji, beli,integralni,crni)?Ili je jos uvek rano za sve ovo?

Pa sto se tice pavlake nemoj jos,ako nisi krenula sa jogurtom,i zumancetom,a sto se tice hleba slobodno mozes da krenes,doduse ja sam preferirala integralnom,ali kasnije sam cula da treba davati i beli,za sir nisam sigurna,ali mislim da on ide kasnije...Odojce uzrasta od 7 mesecirano jutro podoj ili formuladorucak palenta sa jogurtomrucak meso ili kuvano zumance sa povrcemkasno popodne vocni sok ili vocni pirevecera kombinovana zitna kasapre spavanja podoj ili formula

#90 jelenash

jelenash

Newbie

• Members
  • Pip
  • 48 Postovi:

Objavljeno 13 January 2010 - 08:48 PM

dakle, devojke, a voda?moj sincic nece ni da je lizne...nikola ima 6 mes. i jos uvek mu je osnovna hrana sisanje,imamo jednu slatku i jednu slanu kasicu (sto rece neko iz domace radinosti), i to tek od skora...e sad, ono sto me zanima je - s kojim mlekom pripremate rizolino, i koje vocne jogurte dajete bebama?griz puno goji,a neko je napisao da daje bebi i smoki (podseticu da u smokiju ima kikrikija koji je veliki alergen)

#91 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 14 January 2010 - 12:32 AM

Ni Tara nesto ne pije vodu a ni sokice al zato tamani cajeve. Ja kupila onaj HIPP od marelice.Sto se tice rizolina.... Ja koristim Milupine zitne kasice jer se one spremaju sa vodom. Ali sam otkrila da sam joj davala neku koja je za bebe od 4mes a ima gluten!!! Ne mogu da verujem da oni to tako guraju!!! Jos je neka BIO.... mislim............ ali sta da radim...... sad otvaram oci dok ne pronadjem gluten freeMeni je neko bio odgovorio da pavlaka saceka a da moze jogurt, mladi sir... A hleb??? I ja pitam :rolleyes

#92 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8595 Postovi:

Objavljeno 14 January 2010 - 08:18 AM

Mislim da sam sa glutenom krenula sa punih osam meseci. Ali, strasno kako se sve zaboravi za tren oka!

#93 MajaK*

MajaK*

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1794 Postovi:

Objavljeno 15 January 2010 - 09:26 AM

I ja jos jednom pitam za hleb :embaressed?I za povrce?

#94 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7758 Postovi:

Objavljeno 15 January 2010 - 09:46 AM

Majaimateja, ja bih sacekala sa hljebom, ja sam mariji hljeb dala tek sa 9 mjeseci, cini mi se i malo kasnije.Pa ne znam koje povrce mozes jos da das.....vidim da ste probali vecinu, ne mogu da se vracam, da li ste probali tikvice, bundevu...za karfiol je po mom misljenju jos rano, ne znam kad se uvode mahunarke, tipa grah, buranija.....ja sam to uvela tek sa deset mjeseci.....ja sam to nekako sve odugovlacila.Neko je pitao sa kojim mlijekom da pripremi cokolino, rizolino itd, pa ja sam sve to pripremala sa adaptiranim mlijekom. Napravim odredjenu kolicinu formule i pomjesam sa rizolinom.

LdcBp1.png
CrL4p2.png

#95 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Objavljeno 15 January 2010 - 09:47 AM

Ja mislim da sam Srbi dala koricu hleba sa 9 meseci.
Objavljena slika
Objavljena slika

#96 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6920 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 15 January 2010 - 09:49 AM

Uh..moja Sara je glodjala koricu hljeba sa sedam mjeseci. Tada je vec imala 5 zuba i bas je bila slatka sa tom koricom. Znala je po sat vremena sjediti u stolici i igrati se sa hljebom!evo jedan zanimljiv tekstic..http://www.stetoskop.info/Zdrava-ishrana-bebe-1512-s7-content.htm
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#97 jelenash

jelenash

Newbie

• Members
  • Pip
  • 48 Postovi:

Objavljeno 15 January 2010 - 01:31 PM

upravo smo se vratili iz savetovalista i lekar je rekao da pored voca koje smo uveli (kruska, jabuka, banana),povrca (sargarepa,bundeva,tikvice,krompir) i mesa (pileceg) smemo da uvedemo i *hleb*jogurt*mladi neslani sir*zumance*ostalo meso (junetina, teletina, jagnjetina, zecetina)*zeleno povrce(brokoli, zelje, karfiol)-sa graskom i boranijom cekati do 10.mes. jer je tesko za varenje-pitala sam i za vodu;-lekar je rekao; posto beba uglavnom doji (4 puta), mleko zadovoljava sve njene potrebe za tecnoscu i da kako budemo smanjivali dojenje beba ce sama da trazi vodu...u majcinom mleku se nalazi 87% vode!*do godinu dana ne:-riba-svinjetina-kostunjavo i jagodicasto voce-med (prepun polena)-smoki,plazma.podsecam vas i da je vreme za prvu zubarsku kontrolu, imali zubice ili ne....

#98 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11080 Postovi:

Objavljeno 15 January 2010 - 01:58 PM

Karfiol, hleb, sir - sa nepunih 7 meseci?!
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#99 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 15 January 2010 - 02:08 PM

jagnjetina????al to ti je kao kod mene u savetovalstu - u petom mesecu jagoda :sae :P ;)

#100 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 15 January 2010 - 02:22 PM

:sae jagnjetina je jedino oko cega bih se ja slozila. Ona stvarno moze da ide na pocetku uvodjenja mesa. I zecetina takodje. Ali se sa ostalim stavkama na bih slozila...
Objavljena slika

Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika