Idi na sadržaj

Fotografija

krvarenje

• Zaključane teme Ova tema je zaključana
53 replies to this topic

#1 linda

linda

Newbie

• Members
  • Pip
  • 17 Postovi:

Objavljeno 01 April 2007 - 10:09 AM

Moze li mi neko pomoci oko krvarenja. Ustvari neznam ni da li da ga nazovem tako. Ja sam u 10toj nedelji trudnoce i od 5te mi se povremeno javlja braonkast sekret koji je ponekad i crvenkast sa crvenkastim ispirkom. To me jako opterecuje i plasi. Inace sam primila 8 Progesterona depo na treci dan i pijem Utrogestan3x1. Pronadjem mi je mali hematom i blizanacka trudnoca a jedan plod je uginuo a drugi je OK. Doktorka mi je ukinula injekcije progesterona ali posle toga mi se pojavio crvenkast sekret koji posle predje u braonkast pa nestane nekoliko dana pa opet tako. Svaki put dozivim stres od straha da ne krene menstrualno krvarenje i spontani. Dali panicim?

#2 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 01 April 2007 - 10:55 AM

mislila sam da si slucaj kao ja... ali ipak nisi:) I ja sam u pocetku imala krvarenje i to bas krv - naravno ne preterano ali... Samo sam primala progesteron. Prijateljica moja je imala slicnu terapiju kao ti i poredlozili su joj bili da miruje... posto nije izgleda dovoljnoi mirovala:) morali su da je \"siju\" dole (ne mogu da se setim kako se bese to zove:( :P ) SETILA SAM SE:) serklaz!!!!Iznela je trudnocu do krajaIdi na redovne kontrole, ako imas neke sumnje javljaj se doktoru ma koliko da izgledas dosadna:) ... Ne znam sta da tikazem
Objavljena slikaObjavljena slika

#3 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 01 April 2007 - 10:36 PM

Tvoja situacija ocigledno zahteva konstantno pracenje ginekologa. Trudi se da budes smirena koliko je to moguce ali budi na oprezu. Znam samo da su opasnija krvarenja koja se javljaju u kasnijoj trudnoci, citala sam malo o tome, prijateljica mi je imala tesku trudnocu, koju je srecno iznela do kraja i ima zdravo i pravo dete.Lekovi koje pijes su verovatno za posteljicu, tako je i ona imala cesta krvarenja, i uvek je isla kod doce, uglavnom nije bilo razloga za paniku, nekada je to bilo jedva vidljivo, rozikasto, a nekad je bilo i sveze krvi. Morala je da miruje!!!!
Objavljena slika

#4 linda

linda

Newbie

• Members
  • Pip
  • 17 Postovi:

Objavljeno 02 April 2007 - 12:21 PM

Mnogo vam hvala sto ste se ukljucile u moj problem. Danas sam bila kod druge doktorke koja je prvo bila zbunjena i posto je cula da ujutru imam grcenje prednjeg trbusnog zida i skoro stalni nagon za velikom stolicom, uplasila se da nisu kontrakcije. Vratila me da napunim besiku i pregledala na ultrazvuku koji je lose rezolucije. Kaze da mi je beba aktivna i da je sve OK. Plakala sam kada sam ga po prvi put videla kako se pokrece i kako mu kuca srce... Ona ne vidi nikakav hematom i da ignorisem krvav sekret a da redovno pijem lekove i da mirujem. Hvala puno! Mozda cu nekom pomoci sa ovim mojim problemom.

#5 ninoslava

ninoslava

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 833 Postovi:

Objavljeno 02 April 2007 - 12:56 PM

Linda najvaznije ti je da mirujes i mislis pozitivno.Kada se dete rodi svs ce se to zaboraviti .Zelim ti sve najbolje!

#6 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 02 April 2007 - 09:40 PM

Poruku na Lindino pitanje sam napisala juce ali na drugom mestu (u topik - spontani). Nema veze drago mi je da je sve ok. Uzivaj u trudnoci i ne brini! Pozdrav.i naravno redovno nam pisi kako ste ti i beba!
Posted Image

#7 linda

linda

Newbie

• Members
  • Pip
  • 17 Postovi:

Objavljeno 03 April 2007 - 11:54 AM

Hvala vam puno. IVF nisamradila.Juce sam bila kod ginekologa i na losem UZ aparatu mi je videla bebu, koja je sasvim OK. Formirali su se i prstici, jako je pokretno,cak se i srce vidi. Ja sam bila odusevljena i smirila sam se, a doktorka me ubedjuje da ignorisem ktvav sekret i da primam progesteron na treci dan i da mirujem. sve to radim. Ali jutros je opet bila panika.Isla sam na veliku nuzdu i kada sam se obrisala imam sta da vidim. Na toalet papiru krvav trag i to ne samo sekret. Zvala sam doktorku i rekla mi je da mirujem a sutra da dodjem u njenu privatnu ordinaciju da me pogleda na jako dobrom UZ.Eto, do tada zivim u strahu da ne bude gore.Imam 39 godina i prva mi je trudnoca i jako se bojim da ako izgubim bebu kako cu dalje. Ovo sam pisala i na temu spontani. Kaada sam procitala tamo iskustva sa spontanim jako sam se uplasila.

#8 linda

linda

Newbie

• Members
  • Pip
  • 17 Postovi:

Objavljeno 04 April 2007 - 10:56 AM

Ja sam se danas smirila i srecna sam jer sam videla bebu kod doktorke. Vitalna je i regisruje se srcana radnja. Doktorka smatra da mi se sa krvarenjem praznio hematom koga ona ne vidi ili se praznila cista koje vise nema, a bila je 4x4cm. Tako sam se smirila, a krvarenje polako nestaje, barem se nadam da ga nece biti vise kao juce kada sam se prepala. Ovo ce nadam se da pomogne nekome sa slicnim ili istim problemom. Hvala svima na podrsci, DIVNE STE!

#9 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 04 April 2007 - 01:29 PM

Drago mi je da si sad bolje. Nemoj da uporedjujes sa drugim zenama. Svi smo razliciti. Jedna zena dva put bude trudna i dva put je trudnoca razlicita. Uzivkaj i pisi nam s vremena na vreme da znamo kako si :)
Posted Image

#10 linda

linda

Newbie

• Members
  • Pip
  • 17 Postovi:

Objavljeno 14 April 2007 - 10:53 AM

Eto da se javim sa mojim problemom. Posle svega ja sam 7 dana uzivala jer nije bilo krvi. Prekljuce sam bila na ekpertskom UZ i beba je super kako kaze doktor. Bila sam jako srecna jer sam usla u 4 mesec i mislila sam da nema vise krvarenja. Kad juce mi se opet pojavljuje crvenkast iscedak, da bi nocas imala pravu dramu. Nema nista odem u WC i kada sam se obrisala-krv na toaletnom papiru, kao kad dobijes menstruaciju. Ja u panici, minuti su prolazili kao sati i celu noc nisam spavala od brige i stresa i razmisljanja dali je za Hitnu pomoc ili ne. Nista me nije bolelo. Sada imam pomalo krvi ali samo na toaletnom papiru. Brine me sto je subota i sto do ponedeljka nemas kome da se obratis, cak i gospoda privatnici nerade.Sta da radim???

#11 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 14 April 2007 - 12:55 PM

Obrisano od strane moderatora, zbog pisanja iskljucivo velikim slovima.Molim procitajte pravilnik

#12 barbika

barbika

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 65 Postovi:

Objavljeno 14 April 2007 - 04:56 PM

Originalno postavio/la lindaEto da se javim sa mojim problemom. Posle svega ja sam 7 dana uzivala jer nije bilo krvi. Prekljuce sam bila na ekpertskom UZ i beba je super kako kaze doktor. Bila sam jako srecna jer sam usla u 4 mesec i mislila sam da nema vise krvarenja. Kad juce mi se opet pojavljuje crvenkast iscedak, da bi nocas imala pravu dramu. Nema nista odem u WC i kada sam se obrisala-krv na toaletnom papiru, kao kad dobijes menstruaciju. Ja u panici, minuti su prolazili kao sati i celu noc nisam spavala od brige i stresa i razmisljanja dali je za Hitnu pomoc ili ne. Nista me nije bolelo. Sada imam pomalo krvi ali samo na toaletnom papiru. Brine me sto je subota i sto do ponedeljka nemas kome da se obratis, cak i gospoda privatnici nerade.Sta da radim???

Imala sam isti slucaj i blago krvarenje tokom cele trudnoce.Bila sam kod doktorice i rekla mi je da je to normalno kod nekih trudnoca i da nije za zabrinjavanje.Moj savet ti je da ipak odes kod doktora koji ti vodi trudnocu da te pregleda.
Objavljena slika Objavljena slika

#13 Draga

Draga

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 Postovi:

Objavljeno 16 April 2007 - 11:54 AM

?ao Linda,ja sam nova na Forumu,i sad ba ?itam tvoj problem.Vjeruj mi da imam sli?nih priblema.Ja sam u 9 sedmici trudno?e i ve? 15 dana imam krvavi iscjedak.Ila sam doktoru i dao mi je inekcije progesteron svaki peti dan ali mi niko nije rekao zbog ?ega se to deava i da li je opasno za bebu..Ali ti nemoj da brine ako ti je doktor rekao da ti je beba ok.Javi mi kada prestanu ti problem?i?i i ta ti je rekao doktor.PUNO SRE?E!!

#14 linda

linda

Newbie

• Members
  • Pip
  • 17 Postovi:

Objavljeno 16 April 2007 - 01:43 PM

Cao svima! Hvala vam sto ste se javile i volim ovo sto izlazem kako bih sa mojim problemom nekome pomogla ili ga barem umirila, jer sigurno znate kakav je sok to videti i samo pomisliti da krece spontani. A najvise se brinem za bebu da njoj ne naskodim. To krvarenjekoje me je zadesilo tokom noci je prestalo odmah a ja sam posle toga izbacivala braonkast sadrzaj ili ono sto mi imamo na kraju menstruacije. Kao da je nesto trenutno puklo i ispraznilo se. Sve moje prijateljice to povezuju sa tim sto mi je doktor rekao da imam jos vrlo malo hematoma i da ce se on iscistiti. Posto mi je krvarenje ubrzo stalo a danas imam normalan sekret, ja se nisam javila lekaru jer mi je dosta njihovog cutanja i ignorisanja na tu temu. Jednostavno kazu, ne brini, idi kuci i miruj. Citala sam dosta o hematomu na nasim sajtovima gde opisuju krvarenje kao jedan od uzroka hematoma.Ja sam resila da prelezim najmanje 5 dana iako mi je sada sve u redu. Ukoliko se ponovi ovo, idem pravo kod ginekologa i necu izaci dok ne cujem ispravan odgovor. Toliko sam besna. A zao mi je sto nemogu da odem u BG na VMA kod jedne doktorke koja bi mi sigurno nesto konkretno rekla a nemoze bez pregleda. Jednostavno nesmem da rizikujem taj put. A smucilo mi se da stalno strahujem kada idem u WC i treba da se obrisem toaletnim papirom. Usla sam u cetvrti mesec i trebalo bi da se obrazuje posteljica koja preuzima funkciju zutog tela i progesterona. Danas mi stizu nalazi Doable testa krvi i videcu da sa tim sutra odem kod mog ginekologa, trazicu i ginekoloski pregled posto niko do sada nije hteo da me pregleda, samo UZ. A ja osetim pre krvarenja, ali i povremeno bockanje ili sevanje ili blago pecenje na grlicu materice. Nadam se da sam vam nesto rekla a kada dobijem nove vesti javicu vam obavezno.

#15 linda

linda

Newbie

• Members
  • Pip
  • 17 Postovi:

Objavljeno 16 April 2007 - 01:51 PM

Cao Draga! Ne, progesteron nije uopste opasan za bebu i ne brini za to, jer on pomaze odrzavanje ploda. Ja sam progesteron primala, cas na 7 dana, cas na treci dan i primila sam ih sigurno oko 12. Eto rekli su mi da ga primam na 7 dana ali kada mi se to te noci desilo ja sam ga sama sebi dala iako je bio 4ti dan. A sada se mislim dali da sutra primim jer mi je treci dan ili da nastavim na 7 dana. Pitacu doktorku ali ti ne brini za progesteron. Znam kako je dosadno gledati krvav iscedak. Samo miruj. Meni se to desava po nekoliko dana najvise pa prestane i taman se opustim i pomislim gotovo je, ono opet. Nema pravila.

#16 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4317 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 16 April 2007 - 06:31 PM

Ja mislim da bi bilo dobro da ode do doktora. Ponekad je ozbiljno, a ne izgleda tako. I obrnuto. Mm kae da taj progesteron pomae psihi?ki, a sem toga nita drugo. uU trudno?i nisam imala krvarenje, ali jake kontrakcije da. Rekli su mi da mi moe pomo?i leanje i nedostatak stresa.

Objavljena slika

Objavljena slika

#17 Draga

Draga

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 Postovi:

Objavljeno 19 April 2007 - 08:55 AM

Hvala puno na savjetima,Javi mi Linda je li ti prestalo krvarenje,ta su ti rekli doktori nakon Doable testa krvi.Slaem se s tobom da ovi doktori prelahko shvataju nae probleme a ipak se radi o naim bebama i naem zdravlju.Mene uopte ni ne upu?uju na neke dalje pretrage,niti mi govore zbog ?ega se javlja krvavi iscjedak samo kau da mirujem.Moja prva trudno?a je bila super i zato sada svaki put kada vidim krvavi trag na toalet papiru doivim stres.Kao lag na to sve imala sam i jaku infekciju mokra?nih kanala,zaista ne znam kako ?e se to odraziti na moju bebu.Ne znam kako da se oslobodim stresa.Pozdrav!!

#18 linda

linda

Newbie

• Members
  • Pip
  • 17 Postovi:

Objavljeno 01 May 2007 - 11:07 AM

Javljam se posle duzeg vremena. Juce sam izasla iz bolnice. Te noci kada sam vam pisala je krenulo krvarenje kao menstruacija. Bila sam izbezumljena i pod jakim stresom, noge su mi se tresle. Muz me je odvezao u Hitnu pomoc a oni u bolnicu. Tamo me je pregledao dezurni lekar, mnogo me je bolelo jer sam se stegla od straha. Rekao mi je da sam usla u 14tu nedelju i da progesteron vise nema smisla piti, pa mi je ukljucio Prepar putem infuzije, to moze u mojoj starosti trudnoce. Krvarenje je odmah prestalo, noc je bila duga kao godina, a ja sam sutradan pregledana na UZ i beba je bila DOBRO. Primala sam dva dana infuziju i pila tablete Partusisten koje pijem i danas. Krvarenja nije bilo 6 dana da bi u subotu opet braonkast sekret koji mi dojadi. Profesorka koja me vodi mi kaze da je sigurna da je krvarenje i ovo sto mi se dogadja od posteljice koja je nize postavljena i sada cekaju 10 dana da vide dali ona raste navise ili ce nanize. Ako ce nanize onda nesme serklaz, a ako ce navise (sto oni i ocekuju) onda ce da mi urade serklaz. Sve u svemu, proslo je a sada nemrdam iz kreveta. Nagledala sam se svacega u bolnici, od spontanih pobacaja, mrtvih plodova, serklaza,hematoma... Bolje i da neznate.Hvala Vam svima na savetima i iskrenosti i akonekome treba pomoc rado cu pomoci. To smo mi zene radile jedna drugoj u bolnici i svaka koja je odlazila je plakala zahvaljujuci na pomoci, pa i ja.

#19 linda

linda

Newbie

• Members
  • Pip
  • 17 Postovi:

Objavljeno 01 May 2007 - 11:16 AM

Izvini Draga sto ti nisam stigla odgovoriti. Koliko sam ja videla u bolnici, za tako nesto u vecini slucajeva nemaju objasnjenja. Ti si bila u 9toj nedelji a sada si vise. Samo nemoj da sekiras, opusti se i MIRUJ. To ja nisam radila, posteno. Kada mi je bilo bolje ja setam. Kada udjes u cetvrti mesec onda mogu da ti ukljuce prepar. Do tada oni isto rade u bolnici, pacijentkinje leze, primaju progesteron i ceka se, ceka se.... Moras da se naoruzas strpljenjem. Mozda ce ti kasnije uraditi serklaz jer si otvorena. Ja sam za vrh prsta. Dable test mi pokazuje povisen rizik, sutra radim Triple test a 9 maja amnicentezu.

#20 Veka

Veka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 703 Postovi:

Objavljeno 01 May 2007 - 01:20 PM

Ja sam imala super trudnocu, pa mi je dobar deo toga o cemu pricate nepoznanica. Znam samo da treba da budete smirene sta god se desavalo, da u glavi drzite samo lepe i pozitivne misli jer dobar deo toga dolazi iz glave. Ja vam zelim mnogo srece, nadam se da ce sve biti u redu i da cete nas obratovati za koji mesec.

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika