Idi na sadržaj

Fotografija

Koliko hrane za bebu od 9 meseci?

• Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 merc170

merc170

Newbie

• Members
  • Pip
  • 10 Postovi:

Objavljeno 31 March 2007 - 09:03 PM

koliko puta dnevno bebi od 9 meseci dajete da jede?koliko mlecnih a koliko kasica?:D

#2 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 31 March 2007 - 11:08 PM

Moja beba ima 10, ali smo u istom ritmu ve? nekoliko meseci. Ima mleko ujutru, 2 vo?ne uine pre i popodne, ru?ak - povr?e + meso/umance, i uve?e mle?na kaica sa itaricama. Sisa nekoliko puta, po elji. Pogledaj malo teme u vezi sa ishranom, pisale smo na nekoliko mesta o tome.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#3 Veka

Veka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 703 Postovi:

Objavljeno 31 March 2007 - 11:27 PM

Ja sam vec dosta toga zaboravila i evo naprezem vijuge da se setim tog perioda, obavezno je sisala ujutru, cini mi se da je onda jela supicu, pa vocku, onda konkretni rucak, pa je sisala, pa posle spavanja opet vocku, i uvece obavezno mlecna kasa (cokolino ili sta je vec tad jela ne secam se). Mislim da je islo nesto otprilike tako, ali sve to vec zavisi od vaseg ritma.

#4 aljosa

aljosa

Newbie

• Members
  • Pip
  • 9 Postovi:

Objavljeno 01 April 2007 - 01:17 PM

:P Moj ce Aljosa u sledecu nedelju 8 meseci,bili smo bas zbog toga pre neki dan kod doktora da bih se posavetovala sa njim i evo kako bi trebalo i kako ja radim...ujutro flasica mleka pa kasnije vocna kasica pa rucak supa sa mesom ili zumance sa povrcem obojenim,najbolje jedan dan ssupa adrugi ovo drugo i tako naizmenicno,zatim sledi uzina voce ili puding ili vocni jogurt i uvece flasica mleka sa cokolinom,medolinom ili nesto drugo od toga.Tako ja hranim njega vec dugo i sasvim je ok.Vocni sokic mu nudim samo uz obrok jer vec ima dva zubica pa kazu lekari zbog cucle i karijesa ne valja stalno da ima slatko u ustima tako da mu izmedju obroka dajem samo vodu i to pije iz case.Nadam se da sam ti nesto pomogla. Pozdrav:D

#5 Ljubicinamama

Ljubicinamama

Newbie

• Members
  • Pip
  • 34 Postovi:

Objavljeno 02 April 2007 - 12:00 AM

Ljubica ima sest meseci i sada ukljucujemo i povrce. Ono sto me muci je koliko kasice da joj dajem, za sada se drzim kolicine koja staje u teglicu gotove kasice, ali dokle?

#6 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 02 April 2007 - 09:59 PM

Moja i dalje ne pojede vie od toga (govorim o maloj tegli, zna?i oko 130g). Negde sam ?itala da je ok toliko, ali nemam pojma dokle. Pa sami ?e pove?ati koli?inu, kad vidi da jo otvara usta, daj joj jo malo. Sve ?e?e ?e koli?ina pojedene hrane zavisiti od mnogo faktora - ukus, koliko je beba odmorna i raspoloena, da li joj je dosadno da jede itd. itd.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#7 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 04 April 2007 - 09:30 PM

uuuu... mi jedemo o nu veliku a ponekad i jos koji gram:) I to je kao i sve ostalo individualno ali mislim da vec od 7-8 meseca treba obrok od otprilike 200gr. Ja onaj dan kad smo isli na kontrolu procitala na zidnom plakatu \"ishrana do godinu dana\" da \"bebe\" u XII mesecu trebaju po 2 ne mlecna obroka dnevno u kolicini od 200-220grama!!!!Ljubicinamama - mislim da je i meni Matija sa 6 meseci jeo malu teglicu ali sa 8 - 9 punih vec veliku!!!
Objavljena slikaObjavljena slika

Objavljena slikaObjavljena slika

#8 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 04 April 2007 - 09:38 PM

iva sisa oko 7 pa nastavi da spava do osam, oko devet doruckuje i to obicno slano nesto, poparica, zumance... onda uzina oko 11-12 vocni jogurt ili vocnu kasicu (obozava hipp-ove i pojede celu od 190g) onda oko 15 ruca povrce i meso ili samo povrce ali je veliki mesozder. onda oko 18 popije sokic ili jede sokic sa malo keksa i konacno oko pola 9 vecera milupu posle toga sisa i spava. u toku dana jos jednom ili dva puta sisa dok je uspavljujem.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#9 InaMomoc

InaMomoc

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2684 Postovi:
  • LocationRazlog, Bugarska

Objavljeno 23 May 2013 - 05:37 PM

Mi se selimo iz teme u temu a problem ostaje :(
Ove nedelje smo probali hranu iz decije kuhinje (za bebe od 10 meseci pa do 2 gosine). Porcije su od po 200g, supa, glavno (opet corbasto) i desert ( njega ne jedemo). Ona pojede 60g i to 30 od njih na silu. Spava dva puta dnevno od 8:30 do 10-11 i od 13:30 do 15-16 i ne mogu lepo da rasporedim obroke. Ujutru popije jedva 120ml mleka, pre drugog spavanja 150ml i uvece 180. Ima dva traljava obroka posle oba spavanja i oko 18h vocnu kasu sa keksom ili pastu. Mislim da je problem sto ona jede samo dok malo utoli glad (onih 30g - ko diler sam sa digitalnom vagicom) i posle brzo ogladni. Ne znam da li da je pustim tako i koliko dugo. Proslog meseca je dodala 500g ali je pila samo mleko i eventualno prihvatala neky vockicu ili keks. Mislim da je vreme da smanjimo mleko.

LzyI9nM.jpgLzyIp3.png

Iy14vbA.jpgSonXp3.png

#10 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 24 May 2013 - 09:26 AM

Mozes da probas da smanjis mleko, odnosno da ga ogranicis na ujutru i uvece.
Ja sam zaboravila kada smo mi prestali da dajemo mleko tokom dana, ali mi se cini ranije od vas... Ja sam to u odnosu na vrtic...
To svakako moze da pomogne.

Sa druge strane, mislim da ne treba da se nerviras mnogo oko toga, niti da joj meris koliko je pojela. Mislim da je kolicina hrane velicine jajeta sasvim OK.

Sad gledam sta si napisala. Kada se ona budi kad vec spava u 8:30? I kada je uvece stavljas na spavanje?

Zasto joj dajes mleko pre spavanja u 13:30? Ako u 11 ruca?

Kod nas je u oba vrtica bio ovakav raspored:
Budjenje ujutro (oko 7) i flasica (Luka sjuri 330 ml kao od sale i sada, a to radi od kada je prestao da doji a to je sa 9 meseci)
Oko 9 uzina - voce
posle toga je moglo da bude i spavanje
Oko 11:30 -12:00 rucak(bez mleka)
odmah posle toga spavanje
oko 16 uzina - voce
mi smo onda oko 19 davali veceru (obavezno cvrsta hrana) i onda pred spavanje flasica mleka. Secam se da je odlazilo opet oko 330 ml.

Probaj da joj malo pomeris spavanje. Imam utisak da ona dosta spava, da je motivises da se probudi posle sat i po spavanja ujutro i sat i po popodne. Tako ces moci da joj ubacis uzine i rucak.

Mislim da Sofi jede dosta (kad vidis mleko koje popije, vocnu kasicu ili pastu) i tih 60 grama po obroku...

Probaj da se opustis kada je hrana u pitanju. Stvarno. Bolje da bude mrsava, nego da je tovis pa da posle drzi dijetu. Veruj mi... Tako sam ja bila sa Katom i njenim napredovanjem kada se rodila. Stres... A sada smo na dijeti. Pa ti vidi.

Sa Lukom sam - koliko pojede - pojeo je. Moze da nadomesti samo nekim vocem. Grickalice, cokolade i to - nema, ponekad.

Da li Sofi jede sa vama za stolom bar jedan obrok? Ili sa tobom i Janjom? To takodje moze da pomogne. Makar vecera... Da joj da inspiraciju...
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#11 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 24 May 2013 - 09:54 AM

не стигох јуче да ти напишем коју реч...
за спавање те разумем, моје прасе попије флашицу у 4ч и онда се буди око 6-7.30ч. Наравно у девет је већ мртвосан, мада успевам да га развучем до 10ч када први пут спава. Спава једно сат и по, чешће два. КАда се пробуди дам му да попије разблажен сок јер воду неће да пије (30мл сока и 100-150мл воде). После овога је сит једно 2 сата. Тада му дам ручак, после чега мало одспава (некада и сат). У пет има воће, а око пола седам вечеру. Млеко пред спавање мало после осам увече.
Сатница је оваква

4.00 млеко 240мл (до скоро је пио 210мл)
8.30 доручак, нпр 1.5 велика кашика качамака/проса/хлеба са сиром/кајмаком/кис.млеком сада додајем и сецкани краставац или парадајз
12.00 разбажени сок око 200мл
14.00 ручак око 150 г
17.00 банана мања или 2/3 веће, некада скувам јабуку са сувим грожђем и шљивама/шљиве
18.30 вечера 120г (углавном слатка, често инстант кашица јер немам времена :embaressed
20.15 млеко 240мл

#12 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 24 May 2013 - 10:02 AM

једно време сам покушала да убацим и другу ужину па сам одустала, јер не могу да га будим због хране. спавање нема шансе да померимо јер не може касније после подне да одмори од великих разбојника.

избаци дефинитивно млеко
да ли јој још увек блендираш храну? да пробаш да буде само изгњечена?
пробај да ти ритам буде следећи (без обзира када спава):
1. спавање
2. игра
3. јело
4. спавање

После јела треба да буде краће будна него пре јела.

мислим да је добијање 500г/месечно сасвим ОК у том узрасту.

(ево и препоручена табела за узраст 9-12мес)

доручак Подој или формула или житарице или кифла са бутером и јогурт

ужина Воћни сок

ручак месо,риба, поврће

вечера палента или макарони

пре спавања подој или формула

#13 InaMomoc

InaMomoc

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2684 Postovi:
  • LocationRazlog, Bugarska

Objavljeno 24 May 2013 - 11:56 AM

Hvala vam, devojke.
I ja sam planirala da svedemo mleko na jutro i vece. Ona se budi oko 6:30-7 a mleko pije malo posle 7:30. Posle 11 jede supu sa dvopekom, a oko 16 corbicu. U 18-18:30 voce/pasta/keks.
Pokusala sam da pomerim spavanje i najkasnije do 9 izdrzi i to uz negodovanje. Jedino da kad se probudi dobije voce a rucak pomerimo u 13, ili da ostane rani rucak a posle umesto mleka ponydim sok?! Pa da kasnije i jutarnju flasicu zamenimo doruckom, jer i ona oko 2 ujutru popije 120-150ml mleka.
Kod nas je nezgodno sto moramo da uskladimo i vreme za odlazak po Janju. Janja ne spava u vrticu jer nema ko da je pokupi u 16 posto se nikad ne zna da li ce Sofija biti budna. Ako pomerimo jutarnje spavanje moze se desiti da spava i u 12 i u 16. Mnogo smo mi komplikovani :)
Hvala vam jos jednom sto nam pomazete.

LzyI9nM.jpgLzyIp3.png

Iy14vbA.jpgSonXp3.png

#14 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 24 May 2013 - 12:42 PM

Ja ne znam kako da ti pomognem, jer je moj bio uzasan po tom pitanju i sve sam pokusala, ali on je jeo vrlo malo. Sve dok konacno nije sam ukapirao da i nije tako lose da se jede :P
A. nikad nije jeo blendiranu hranu, povracalo bi mu se od pasiranog. I nikad nije voleo da ga neko hrani, tako je jos uvek.
I ja sam mu izbacivala mleko, ali nije vredelo... Najvise je voleo nesto oblikovano, suvo i opipljivo da jede (hleb, peciva, krekere, sirovo povrce,voce)!!!
Ja mogu samo da ti kazem da budes strpljiva...
Objavljena slika

Objavljena slika

#15 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 24 May 2013 - 01:13 PM

Aaaa pa dajes joj dosta corbastog. Probaj sa hranom koja se lako zvace.

#16 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 05 March 2014 - 09:18 PM

Junior ima 9 mjeseci i koji dan. Ima dva nemliječna obroka i tri podoja. Ukoliko se probudi noću ima još jedan podoj. Danas je sa velikim očekivanjem gledao kašiku i praznu zdjelicu pa sam mu otvorila I teglicu. I to je pojeo. Ima oscilacija u apetitu kod njega. Juče, na primjer nije htio da okusi kašu sa mesom i povrćem. Danas opet, dreka. Ne može dočekati da mu se kašika prinese ustima.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#17 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 06 March 2014 - 04:15 PM

Mare, pa ni ti nisi svaki dan isto gladna - ne trosi se covek, zar ne? A i zavisi od toga sta jede prethodno (odnosno da li se lepo najede ili npr od necega ogladni).

Ja se ne bih mnogo osvrtala na to.

#18 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 19 March 2014 - 08:15 AM

Nato, i ne osvrćem se :)

Napisala sam to tek onako. Negdje sam nekad pročitala da se sva djeca rađaju sa dobrim apetitom, a ukoliko ga u međuvremenu pokvare za to su krivi roditelji :) Generalno mislim da sva djeca jedu onoliko koliko im je potrebno i da se neće svjesno izgladnjivati.  No to je druga tema.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#19 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 19 March 2014 - 08:40 AM

ma nema šanse, ja sam ih sve isto hranila, i svako ima različit apetit.

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika