Idi na sadržaj

Fotografija

Povesti dete sa sobom ili ne?

• Please log in to reply
61 replies to this topic

#1 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 30 March 2007 - 05:19 PM

Da li kada idete u goste kod onih koji nemaju decu da li vodite i svoje dete kod njih ili ostavite ga kod kuce (ovo se odnosi na one koji imaju kome da ostave decu)Zna se obicno kada ides sa detetom u goste kod nekoga retko sta mozes i da stignes da pricas sa njima jer moras da pazis sta dete radi. Pa onda, uglavnom tata se rasprica a vi oko deteta ...Ja recimo izbegavam da ga vodim kod onih koji nemaju dece i to idemo kod njih kada Danila uspavamo.. znaci posle 9.Ukoliko je neko vece drustvo i gde ima dece onda ga povedem uvek sa sobom.
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#2 Veka

Veka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 703 Postovi:

Objavljeno 30 March 2007 - 09:41 PM

Cak i kad imam kome da ostavim dete radije je vodim sa sobom. Sigurnija sam kad je uz mene, a i tata hoce da pritekne u pomoc pa je pazimo na smenu.

#3 mama_daisy

mama_daisy

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2281 Postovi:

Objavljeno 30 March 2007 - 10:00 PM

Do sad smo ga vodili svuda, a kad jos poraste videcemo...Cuvamo ga oboje pa mislim da cemo ga i tada voditi..sto da ne...
Objavljena slika

#4 tamarajz

tamarajz

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 437 Postovi:

Objavljeno 30 March 2007 - 10:07 PM

Uvek je vodimo sa sobom. Mm uvek priskace u pomoc, tako da mogu i ja da se druzim sa ljudima. Uvek sam sigurnija kada je sa mnom.

#5 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 30 March 2007 - 10:08 PM

Nase babe i dede ne zive u istom gradu,ustvari i nemamo nikog ovde ko bi mogao da ih pricuva,desilo se mozda par puta za neke izlazke-koncerte da ih je pricuvala tj nju drugarica(dok je spavala) ili kada sam bas nesto morala da odradim....s toga smo obicno kada nam dodju babe imali obicaj da to ipak iskoristimo i smugnemo negde bez nje,sto je naravno bilo retko....ali sto da ne,i ovako smo je svuda vukli sa sobom od prvih dana,jer drugacije nismo ni mogli

#6 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 30 March 2007 - 11:01 PM

ja kad idem negde gde nema dece, svi puse itd ne vodim dete, a ne volim ni ja da idem tako da se ne zadrzavam. dok je samo sisala nisam je ostavljala osim da odem do grada da nesto zavrsim ili kod kozmeticara, cak se desavalo da je vodim i na depilaciju. u sustini volim da jednom u ko zna koliko odem sama negde da mogu malo da se opustim ili eventualno da mi dodje neko dok ona spava ili da je moji uzmu na dva sata da mi rucamo i malo se odmorimo.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#7 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 31 March 2007 - 10:10 AM

mi Matiju vodimo svuda. Jedino ga ne vodim kad trebam da obavim nesto u gradu a lose je vreme. Inace... bas svuda sa nam ide. I to smo ga naucili jos od malih nogu. Isao je sa nam na planine Goc, Stolove sa nepuna 3 meseca... u Vojvodinu... a u goste ide i gde ima i gde nema dece
Objavljena slikaObjavljena slika

#8 vesnakg

vesnakg

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 131 Postovi:

Objavljeno 31 March 2007 - 03:17 PM

Za sada ga vodim sa sobom,jer ako ga ostavim kod nekoga necu biti opustena,a onda bolje da nisam ni otisla.Medjutim , moram malo da se opustim sto se ovoga tice , i da pocnem drugacije da razmisljam,jer kad pocnem da radim bice mi mnogo tesko.Bolje je postepeno .

#9 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 01 April 2007 - 08:39 AM

Pored toga to zavisi kod koga idem vodim ra?una i o tipu okupljanja. Ne volim da po svaku cenu \"trpam\" dete svuda iako se ja najradije ne bih odvajala od nje apsolutno sam svesna da postoje situacije ili ljudi koji bi se udobnije ose?ali ako bih im se komplentno posvetila kada sam sa njima. S obzirom da nemam vie puno vremena za svoje prijatelje smatram da ponekad trebam da im priutim po koje vi?anje bez Anjinog prisustva, kako fizi?kog tako i u pri?i. Sa druge strane imam prijatelje koji nas isklju?ivo pozivaju sa Anjom, to me posebno raduje, i ta?no znaju njen redosled obroka i spavanja.Koliko god ja oboavala svoje dete ne mogu da se ne setim mu?nih situacija kada mame po svaku cenu vuku dete kod frizera ili u oping, detetu dosadno, pipa i zaviruje po tu?im torbama, obara stvari po radnji i dosa?uje nepoznatim osobama kojima je neprijatno pa se samo smekaju.

#10 Cexy

Cexy

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 233 Postovi:

Objavljeno 01 April 2007 - 09:30 PM

Originalno postavio/la Anja...Koliko god ja oboavala svoje dete ne mogu da se ne setim mu?nih situacija kada mame po svaku cenu vuku dete kod frizera ili u oping, detetu dosadno, pipa i zaviruje po tu?im torbama, obara stvari po radnji i dosa?uje nepoznatim osobama kojima je neprijatno pa se samo smekaju.

:P:D:DBas vala! Isto razmisljamo. Mada je Filip mali za tako nesto a i dobar, uglavnom se otimaju ko ce da ga drzi i mazi kad odemo negde ali evo na primer bili smo kod kumova za praznik Mladenci i u poslednjem trenutku odlucili da idemo bez Filipa, mada su nam rekli da dodjemo sa njim obavezno, i dobro smo odlucili, bila je takva guzva i extra zagusljivo i toplo da je meni bilo lose, mogu da zamislim njemu kako bi bilo. Verovatno bi se vratili posle 10 minuta. A kuma koja je inace u 7 mesecu trudnoce se razbolela sledeceg dana!
Lilypie 2nd Birthday Ticker

#11 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 02 April 2007 - 11:02 AM

Momentalno smo kod mojih u poseti, nedelju dana. Sada mogu da biram. Jos jednu nedelju provescemo u poseti kod svekrve, i tamo mogu da biram da li hocu da vodim Katarinu negde ili ne, u protivnom, nemamo izbora. Katarina ide uvek u paketu sa nama :D
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#12 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 02 April 2007 - 12:33 PM

Vodim ga kod bliskih prijatelja i rodbine i ako se ne zadrzavamo kasno. Inace ostavljam ga bakama.U shoping ide s nama ako nema kome da ga ostavimo i ako idemo u market - gde ima kolica u kojima mogu da ga sednem i on uziva. Inace kod frizera ili ako idem u shoping za mene ne vodim ga - stvarno se dosadjuje a i mene nervira kad moram da trcim za njim umesto da uzivam i gledam
Objavljena slika

#13 ninoslava

ninoslava

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 833 Postovi:

Objavljeno 02 April 2007 - 12:48 PM

Zavisi od prilike da li ga vodim ili ostaje kod bake.Uglavnom volimo da je sa nama

#14 vuletic

vuletic

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 184 Postovi:

Objavljeno 02 April 2007 - 10:11 PM

Mi nau decu uglavnom svugde vodimo jedino ako su to jako kasna skupljanja oda ih baka i deka pri?uvaju.Mi smo se dobro organizovali tako da nam neprestavlja problem,.
mima

#15 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 13 April 2007 - 12:21 PM

JA MOJU OSTAVIM KAD IMA KO DA IH CUVA JER DUNJI JE UZASNO DOSADNO U GOSTIMA GDE NEMA DECE,JEDINO VOLI JEDNU MOJU PRIJETELJICU KOJA SE KAD DODJEMO IGRA SVO VREME S NJOM TAKO DA JE MENI DOSADNO I JA BI KUCI;)

#16 mildan

mildan

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 417 Postovi:

Objavljeno 13 April 2007 - 12:44 PM

Mi vodimo nau decu sa nama.Ja bih ih u nekim prilikama moda i ostavila sa babama, ali suprug voli da ih vodi sa sobom, pa se zato i angauje skoro isto koliko i ja.Kada je neko veselje u pitanju sada je po?eo malo da poputa, pa ih ostavljamo, ili vodimo malo pa ih odvedemo, ina?e do skoro smo ili otkazivali tako neto ili ili malo pa svi zajedno ku?i.Deca mi ne smetaju kada idemo u goste.Vie puta idemo zbog njih da bih ih negde izvela.

#17 MajaMiki3

MajaMiki3

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 110 Postovi:

Objavljeno 13 April 2007 - 08:32 PM

Zavisi od prilike, ako je neko veselje i ako je bucno, ostaje kuci, a ako je neka poseta prijateljima koji imaju decu ide sa nama. U suprotnom osteje sa mojom svekrvom.
Lilypie 2nd Birthday PicLilypie 2nd Birthday Ticker

#18 Disney

Disney

Newbie

• Members
  • Pip
  • 28 Postovi:

Objavljeno 13 April 2007 - 11:55 PM

Ja sam se odlicno organizovala.Ponedeljak,sreda,petak moja mama,a utorak,cetvrtak,subota je za svekrvu.Zavisi u koje doba dana imam neku obavezu ili zelim da se vidim snekim jedna od njih dodje zavisi od dana i pricuva ga.Ukoliko idemo negde u goste gde ima dece naravno i Laki je obavezno sa nama.Nezelim da ga guram uz sebe pa da mu svo vreme govorim ne to da diras,ne to naljutice se teta...A ako kuliram i pustim ga da dira sta hoce poludece taj neko kod koga sam.Znam po sebi dok nisam imala dete sta me je nerviralo pa boze moj necu da pravim tenziju oko sebe, a i smatram da svima treba ventil da se opuste i izduvaju.

#19 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 14 April 2007 - 12:24 AM

epa moje nema ko da cuva, pa smo ko crevca, i u prodavnicama keramike, igracaka, gostima, bolnicama, pesku, s v u d a ! ja vise ne primecujem dali nekome smeta ili ne i nije me mnogo briga jer tako mora:)
Branko i Petra

#20 Disney

Disney

Newbie

• Members
  • Pip
  • 28 Postovi:

Objavljeno 14 April 2007 - 12:42 AM

Barbara nemoj da se ljutiskas pa pitanje i jeste bilo za one koji imaju kome da ostave bebce.

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika