Idi na sadržaj

Fotografija

Dojenje, bebe i kafa

• Please log in to reply
43 replies to this topic

#1 mayya

mayya

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 146 Postovi:

Objavljeno 29 March 2007 - 01:43 PM

Sta mislite, da li ima neke povezanosti izmedju kafe koju majka unosi u organizma i bebinog nedostatka sna? Juce sam se nalila nes kafom, pa je moj mali vestac vilenio citavu noc. Jel\' moguce da mu je smetao kofein???Ima li neko slicna iskustva?
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#2 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 29 March 2007 - 01:58 PM

odbijam da verujem u to-kako cu inace da otvorim oci ujutru,posle ustajanja cele noci!?zezam se naravno.....a zasto onda to ne deluje na njih i kada popijemo kafu po ustajanju,a oni onda spavaju \'\'kao bebe\'\'......mislim da u svakom slucaju ne treba preterivati,1-2 soljice kafe,ne vise,jer kazu da to na njih deluje razdrazujuce.....mada kada bi se slepo pridrzavali svega sto nam se preporucuje,verovatno bi skomolale od gladi i zedji...ps.-nego nikako mi nije jasna ta slika sa zabom ispod tikera!?

#3 mayya

mayya

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 146 Postovi:

Objavljeno 29 March 2007 - 02:15 PM

Sta ti tacni nije jasno sa slikom?

#4 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 29 March 2007 - 02:43 PM

pa vidim dva tikera a slika prazna(osim zabice u dnu)a prilicno je velika,pa rekoh da li si bas tako htela.....

#5 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 29 March 2007 - 02:48 PM

Sto se kafe tice, ja nisam popila ni jednu tokom trudnoce, a dok sam dojila pila sam iskljucivo kafu bez kofeina.Generalno mislim da je kafa stvar navike. Meni je bilo dovoljno da popijem casu soka od crvenog grejpfruta i da se probudim, ili cak da ne popijem nista...Mm mora da popije kafu, kao sto kaze Emina, da se probudi.Bice da su to individualne stvari. Ipak, ovde u svim knjigama pise da treba smanjiti kafu na (kako opet rece Emina) razumne granice 1-2 dnevno. Moj ginekolog mi je rekao da jedna kafa nece nista uciniti bebi u stomaku, a posle kada sam se navikla bez kafe, nisam ni pitala pedijatra da li sme ili ne. U knjigama ovde pise kada dojite, ne treba da pijete velike kolicine kafe. Eto, nisam nista novo rekla.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#6 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 29 March 2007 - 02:49 PM

Nisi sacekala emina da se ucita slika! Eto ja i na dial -up uspeh da vidim ...mada su zamoljene mame da skinu te slajdove ili kako se vec zovu.. da bi brze radio forum.
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#7 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 29 March 2007 - 02:50 PM

draga mayya,ve? smo pisali o tome i zamolili sve mame da uklone video tickere jer ometaju rad foruma..predivan je,ali tako mora da bi svi imali lak i brz pristup forumu..hvala na razumevanju..

#8 mayya

mayya

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 146 Postovi:

Objavljeno 29 March 2007 - 02:59 PM

Nisam znala da nije dozvoljen video ticker. Bas sam ih ovde na forumu videla nekoliko. Samo sam ga tek postavila, pa mi je zao da ga bas odmah skidam. Eto, obecavam...uskoro...Sorry!!!

#9 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 29 March 2007 - 03:05 PM

poto ima tek dvadesetak postova,ne?e biti neki veliki problem da video ticker ostane tri dana..posle toga te molim da ga ukloni ili ?emo mi to morati da uradimo..koliko znam,sve mame koje su ga imale,obrisale su ga..ps. preslatki ste,teta to nemamo bolje uslove da vam i to omogu?imo..

#10 MissJ

MissJ

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 59 Postovi:

Objavljeno 29 March 2007 - 06:08 PM

Originalno postavio/la emina.....a zasto onda to ne deluje na njih i kada popijemo kafu po ustajanju,a oni onda spavaju \'\'kao bebe\'\'......

Verovatno zato sto bilo sta sto unesemo u organizam potrebno je 6 sati da dospe u mleko...:)
Objavljena slika Objavljena slika

#11 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 29 March 2007 - 06:18 PM

pa ja cekam i opet nista,ne videh sliku.... a zamalo jos i da naljutim mamu sa svojim pitanjem

#12 dvica

dvica

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 Postovi:

Objavljeno 29 March 2007 - 06:52 PM

Pozdrav svima, prvenstveno porodici Petrovic, a najveci pozdrav malom Nemanji!!!!Uskoro se vidimo :) IGNJATOVICI

#13 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 29 March 2007 - 08:24 PM

ja kafu ne pijem tako da nemam bas iskustva ali mislim da sve neumereno steti i mami i bebi.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#14 mayya

mayya

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 146 Postovi:

Objavljeno 29 March 2007 - 10:09 PM

Hej Ignjatovici, pa mi jedva cekamo da se dva mala frajera upoznaju!Kissic za naseg Ficka!!!:):D:D

#15 tamarajz

tamarajz

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 437 Postovi:

Objavljeno 29 March 2007 - 10:21 PM

Ja sam nes pila u trudnoci i pijem je i sada i nemamo problema sa spavanjem.

#16 mama_daisy

mama_daisy

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2281 Postovi:

Objavljeno 30 March 2007 - 12:45 AM

ja sam pila i u trudnoci a i sada dok dojim, jednu ili dve turske kafe...ali hvala Bogu do sada nikakve probleme sa spavanjem nismo imali...Doduse kad razmislim, ja popijem kafu i odmah legnem da spavam, na mene kafa ne deluje razbudjujuce.....
Objavljena slika

#17 Veka

Veka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 703 Postovi:

Objavljeno 30 March 2007 - 03:45 PM

Prva 2 meseca uopste nisam pila kafu, jer se i nama desavalo da bude razdrazljiva i da nece da spava po celi dan kad popijem kafu.

#18 mila_01

mila_01

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 86 Postovi:

Objavljeno 30 March 2007 - 04:56 PM

Meni je u trudnoci bilo muka od kafe. U stvari od svega mi je bilo muka kad bolje razmisljim. Bilo je grozno brrrrr! Tako da nisam pila ali od kako sam se porodila malo po malo i pocela sam opet da pijem i to mi bas, bas prija, prosto uzivam....mmmmmmm......ali me grize savest jer ne znam da li i do Mile dodje malo kofeina, popijem 1-2 solje dnevno ali srednje velicine. Popila bih mnogo vise al rekoh ne znam dal utice na nju.
Lilypie 1st Birthday Ticker

#19 raducka

raducka

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 168 Postovi:

Objavljeno 30 March 2007 - 09:28 PM

Meni je isto tako bilo muka od kafe pa cak i od mirisa kafe dok sam bila trudna ali kad sam prosla te porodjajne muke i dosla sebi, posto moja Aleksandra spava vrlo vrlo malo i danju i nocu neizbezna mi je ta prva jutarnja... i verovatno je stvar navike postala. \\Savetovali su me mnogi da pijem pivo u vecim kolicinama dok sam dojila jer ce uci u mleko pa ce je uspavati, ali nista od toga. Nema sanse da popijem vise od 2 gutljaja. Mozda neko moze ... ali i to alkohol po meni. Kako onda da dobijem zelju da ga pijem. Ucili su nas u skolici da je dobro popiti zbog B vitamina i mleka, tj. nadolazenja mleka, ali... nije mi taj savet vredeo kad ga nisam ispostovala kako treba....
Objavljena slika

#20 tanja77

tanja77

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 89 Postovi:

Objavljeno 31 March 2007 - 06:01 PM

Ja nisam imala takvih problema ni u trudno?i a ni sada mada sam smanjila unos kafe najvie 2-3 olje i kada popijem vie muka mi je ali i dok sam dojila Milu isto sam toliko pila i ona se i tada kao i sada budi jednom u toku no?i da jede.
Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika