Idi na sadržaj

Fotografija

Zubi!

• Zaključane teme Ova tema je zaključana
524 replies to this topic

#1 boniva

boniva

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 257 Postovi:

Objavljeno 31 August 2006 - 12:18 PM

kako spreciti njihovu nervozu kada krenu zubici?Sta im mazati da lakse podnesu?Nikola mi nije pravio problem samo su mu se pojavili zubici dok Vanja balavi mnogo trpa sve zivo usta kada mu pruzis prst on te ugrize i tako.Mazem mu dentinox kapi i miran je sat mozda malo duze.Sve sto mi se nije sa Nikolom desavalo sada mi se desava sa Vanjom.To valjda treba tako.

#2 mamaJ

mamaJ

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 153 Postovi:

Objavljeno 31 August 2006 - 01:09 PM

boniva, odlicno pitanje!mi smo u pocetnoj fazi...balavi mnogo, stavlja sve sto mu se nadje pri ruci...sisa svoje prste...cuclu okrene na onaj plasticni deo i ceska desni...dole mu je sve belo...za sada ga ne muci toliko da je kenjkav i sl...boniva, koliko je star tvoj malisa?
baby

#3 boniva

boniva

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 257 Postovi:

Objavljeno 31 August 2006 - 01:15 PM

Vanja 11 septembra punih 6meseci.Nikola 4,5god.

#4 kristina

kristina

Newbie

• Members
  • Pip
  • 40 Postovi:

Objavljeno 31 August 2006 - 08:16 PM

Mi nismo imali problema sa zubicima (mada ima samo jedan), bio je mozda malo nervozniji, ali proslo je...A, to sto sve trpaju u usta, to je tako normalno. Mi skoro da koristimo vise portiklica dnevno nego pelena.

#5 boniva

boniva

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 257 Postovi:

Objavljeno 31 August 2006 - 08:19 PM

I mi isto.Nego mnogo ti lepo dete

#6 kristina

kristina

Newbie

• Members
  • Pip
  • 40 Postovi:

Objavljeno 31 August 2006 - 08:24 PM

Cim je izbio prvi zub, kupila sam mu cetkicu, onako, iz fazona. Da se slikamo! A, on je obozava, valjda mu lepo cese desni i to mu prija, mada ja bas i ne volim da je precesto mulja po ustima, plasim se da se ne povredi. Ali zato, cim je \"pekmez\", ja izvadim tu \"carobnu\" cetkicu i osmeh je tu!Adrian bi se zahvalio na komplimentu, ali zaspao je!

#7 una

una

Newbie

• Members
  • Pip
  • 29 Postovi:

Objavljeno 31 August 2006 - 08:30 PM

Relja vec tri meseca balavi i trpa sve zivo u usta,a kad dohvati moju bradu ....,a jos uvek nista i nesto ne izgleda kao da ce uskoro.Jedno vreme sam mu mazala neki gel ali sam odustala,jeste zaustavljao balice ali smo trenutno.Neke su mi zene savetovala da mu mazem desni belim vinom,jos nisam pokusala,kazu da deluje lakse izbijaju i bez nervoze(jeste kad se beba alkoholise pa je joj sve lepo;))
Objavljena slikaObjavljena slika

#8 boniva

boniva

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 257 Postovi:

Objavljeno 31 August 2006 - 08:32 PM

Meni slika nikako nece.Pa kada popiju sve im ravno.

#9 kristina

kristina

Newbie

• Members
  • Pip
  • 40 Postovi:

Objavljeno 31 August 2006 - 08:42 PM

Ne veruj u babske price! Ok je to sto hoces svom detetu da olaksas, itaj nekog lekara, ali vino...mislim, stvarno! Ali da, i ja sam cula za tako nesto!

#10 una

una

Newbie

• Members
  • Pip
  • 29 Postovi:

Objavljeno 31 August 2006 - 08:46 PM

Cula sam i za perce od luka,e sad ne znam belog ili crnog
Objavljena slikaObjavljena slika

#11 kristina

kristina

Newbie

• Members
  • Pip
  • 40 Postovi:

Objavljeno 31 August 2006 - 08:51 PM

Grozni su i jedan i drugi, narocito u ustima deteta od sest meseci.(Moja svekrva je mom muzu stavljala beli luk u dzep od pantalona kada je isao na ispite, ne znam zasto, ali ko zna, mozda zato danas ima dobre zube?)

#12 boniva

boniva

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 257 Postovi:

Objavljeno 31 August 2006 - 10:14 PM

ma najbolje da pravimo salate od dece........haha

#13 Guest_radomdaca_*

Guest_radomdaca_*
  • Guests

Objavljeno 31 August 2006 - 10:26 PM

Originalno postavio/la bonivama najbolje da pravimo salate od dece........haha

LUDNICA\"SmileyCentral.com\"\"SmileyCentral.com\"\"SmileyCentral.com\"\"SmileyCentral.com\"\"SmileyCentral.com\"

#14 maca

maca

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 277 Postovi:

Objavljeno 01 September 2006 - 07:01 AM

i moj mali je sa 3 mjeseca poceo da balavi,trpa sve u usta,nervoza...sve simptomi zubica,al evo sad ce mu 6 mj i nema nista jos na vidiku..ja se bas bila iznenadila kad je pocelo-reko nece mi valjda djetetu sa 3mj. zubi narast:)

#15 boniva

boniva

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 257 Postovi:

Objavljeno 01 September 2006 - 04:53 PM

maco kog datuma ti je rodjeno dete?

#16 ilena

ilena

Newbie

• Members
  • Pip
  • 32 Postovi:

Objavljeno 01 September 2006 - 08:35 PM

Andreju je prvi zub izbio sa puna cetiri meseca,a drugi posle nekoliko dana.Istovremeno je imao upalu uha,pa ne znam da li je odbijao dojenje zbog zubica ili uha.Nije nam se desilo da se budi nocu,kao sto sam cula da se desava kad ih muce zubi.Najveci problem nam je dojenje.Sad cekamo gornje jedinice.Samo sto nisu izasle.Koristim Dentinox kapi bas kad se unervozi,ali stvarno ne znam koliko pomazu.

#17 boniva

boniva

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 257 Postovi:

Objavljeno 05 September 2006 - 10:39 PM

A da li planirate davati im komadice hrane kada izadju prednji zubici?Ja sam starijem tako davala i sa godinu i po vodila prvi put kod zubara i rekli su da ima perfektan zagrizaj a i on je super prihvatio.Sada idemo na 2-3m na kontrole posto su mlecni zubi jako kvarljivi
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#18 Goca

Goca

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 153 Postovi:

Objavljeno 19 September 2006 - 08:54 PM

ta da vam kaem moja Sara tek sto je po?ela da balavi kad eto ti ga zub, donja jedinica. Da ne poveruje sa 3 meseca i 9 dana prvi zub... A ta raditi kad po?ne da me ujeda za bradavicu-vec je po?ela. I ma li tu nekog reenja a da se ne prekine dojenje?

#19 bebizyy!!!!!

bebizyy!!!!!

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 111 Postovi:

Objavljeno 19 September 2006 - 10:34 PM

mi smo sa nepuna cetri meseca imali dva donja zubica.iz inostranstva sam dobila neku ogrlicu namensku za bebe,i koristili smo je i nism imali problema.i moje prijateljice su pre koristile takvu ogrlicu i bilo je bez problema,tako da sam je po savetu i nabavila.Nisam sigurna da li deluje,ali je nemamo problema.......

#20 boniva

boniva

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 257 Postovi:

Objavljeno 19 September 2006 - 10:54 PM

ta ogrlica je od cilibara koliko znam i cula sam da je jako dobra ali nama jos nije izasao nijedan zubic (jupi).Goco tu je bitno samo lepo da ubacis bradavicu i nedaj da je razvlaci pa nece da boli.
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika