Idi na sadržaj

Fotografija

Neprijatnosti

• Please log in to reply
47 replies to this topic

#1 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 21 March 2007 - 09:47 AM

S kim tacno od doktora i ostalih ste imale neprijatnosti?Za vreme trudnoce, porodjaja...

#2 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 21 March 2007 - 09:50 AM

Ako neko hoce i sme da kaze...

#3 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 21 March 2007 - 09:52 AM

MENI SU KAD SAM RADJALA DUNJU U SOMBORU SVI BILI GROZNI I ODVRATNI,IMENA IM NE ZNAM JER SU TOLIKO BRINULI O NAMA DA SAM JEDVA I VIDELA DA U TOM PORODILISTU IMA OSOBLJA:mad:
Objavljena slikaObjavljena slika

Objavljena slikaObjavljena slika

#4 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 21 March 2007 - 09:58 AM

Pa, da. I to moze biti problem. Nezgodno je kad su tu pa zeznu nesto... Roditelji koji se ne bune me najvise nerviraju. Znam dosta njih koji ismevaju kolege koji se ne guraju za lovu od pacijenata, a ne dao Bog da se zadese tu, a da im nije placeno

#5 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 21 March 2007 - 05:47 PM

Ne brini Daco, i moj muz bi polovinu udavio, ali ... Ne mozes da poverujes kakve gnusne price cujes kad si u tom okruzenju.

#6 Bubamara

Bubamara

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 66 Postovi:

Objavljeno 22 March 2007 - 03:23 PM

Uh, pa dje me nadje?! Pa ja sam ti glavni glasnogovrnik po tom pitanju, u mom okruzenju, sto se tice moga porodjaja tj. \"osoblja\" koje je \"prisustvovalo\", iliti posmatralo od servirke do doktorke, studenata, ljudi u plavom, zelenom i narandzastom, jos da su bili ljudi u crnom, e pa to bi bilo stvarno previse, ne nisam estradna, niti poznata licnost, niti mi je cale ili muz budza.Da, da mirna to bese noc u Visegradskoj u Beogradu, 29-og na 30-ti oktobar 2006, uoci noci vestica,trebalo se nekako zabaviti. Imena ne znam, cak ni ime doktora koji me je primio u sali, doduse on je bio extra fin, ali mi je pred odlazak sa dezurstva rekao \"Uzivajte u bolovima\"??!! Tad mi bi smesno, zabludo ime ti je naivnost!Kako ovo tumaciti?Ma more, stavila bi ga na sto da se poradja buahahaha Strucnost korektna,jer sam imala skolski primer porodjaja u biti, ali ponasanje NULA!!!Ljudski faktor zatajio, zamor materijala, ali mi zato napravise mnogo dobar vez, extra. Izvinjavam se na saljivom tonu ovoga pisanija, ali tako mi lakse :) I bolje da se ja ne raspisem, au, udavila bih vas :)Mnogo toga jos mora da se menja. Pozz za sve
Objavljena slika

#7 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 22 March 2007 - 03:53 PM

Jedna od sestara koja je prisustvovala porodjaju bas je bila fuj, e sad ne znam joj tacno ime i prezime, nisam se raspitivala, a trudim se i lik da joj zaboravim.
Objavljena slika

#8 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 22 March 2007 - 11:26 PM

pa evo reci cu,trudnocu sam vodila u ambulanti u Zmaj Ognjena Vuka i to osoblje je ubedljivo najneljubaznije i to sam cula na vise strana......jednom su za vreme renoviranja(za koje sam saznala zadnji radni dan,jer sam slucajno bas taj dan otisla)zatvorili odeljenje na dve nedelje,trebalo kao najduze nedelju dana,ali se naravno oduzilo....bez ikakve najave ili upustva sta ti da radis ako ti nesto zatreba.....ja onda otisla na bulevar,i odusevila se njihovom ljubaznoscu i tacno bih se tamo prebacila da nisam bila pri kraju trudnoce....a usput sam zdr.radnik i\'\' kao\'\' imam neke protekcije....

#9 njanja78

njanja78

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 281 Postovi:

Objavljeno 09 July 2007 - 12:10 AM

I ja imam donekle loshe iskustvo iz somborskog porodilishta. Kazem \"donekle\", jer ne mogu da generalizujem, bilo je i extra finog osoblja. Dr koji mi je vodio trudnocu je uvek bio fin i veoma ljubazan,uvek spreman sve da objasni a i saslusha (dr Virt), u samom porodilishtu su takodje bile veoma ljubazne babice i sestre, (mozda zato shto mi drugarica radi tamo? haha), ali bash i nisu bile raspolozene da svoj posao bash potpuno odrade. U sali su me retko obilazile iako sam im bila jedina porodilja skoro ceo dan. Nakon porodjaja (koji je meni trajao skoro 2 dana) niko te ne pita kako si, mozesh li (inache rade kao baby-friendly,pa ti bebirona odmah tutnu u ruke, i zavrshe posao)...Babice mi ni jednog trenutka nisu pregledale grudi, te da mi nije bilo moje drugarice koja je to uradila kad je doshla na posao nakon 24h od porodjaja, pazarila bih extra mastitis!Imam josh puno prituzbi i zamerki, ali tada nisam htela javno odreagovati iz poshtovanja prema mojoj drugarici.

#10 Veka

Veka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 703 Postovi:

Objavljeno 09 July 2007 - 01:52 AM

Ih sto sam ja fino prosla, ali stvarno fino....tako da nemam nikakvi prituzbi na osoblje, jos sam im bila primer najfinije porodilje koja im se u skorije porodila, a sve to samo zato sto se nisam dernjala....:(

#11 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 09 July 2007 - 09:23 PM

To dernjanje je omiljeno kod med. osoblja.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#12 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 09 July 2007 - 09:24 PM

Ipak, ta bol je neizdrživa...

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#13 njanja78

njanja78

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 281 Postovi:

Objavljeno 10 July 2007 - 02:59 PM

Mene je svo osoblje hvalilo po odeljenju kako sam bila \"tiha\", s obzirom da sam se tako dugo poradjala, al ja nisam imala kad da se derem, jer sam disala po pravilima koja se uche u shkolici. A i da sam vrishtala, vrlo brzo bih ostala bez snage, koja mi je i ovako na kraju zafalila + bilo me je sramota! A kad se samo setim jedne drugorotke Tatjane koja je ushla u salu oko 10h, a porodila se nakon 5min!!! Ta se drala tako da mi je parala ushi!! Al je ta imala glashchinu! A ja sam zaplakala kad se ona porodila, i to moram biti iskrena, od muke, besa i ljubomore shto je ona svoj posao \"odradila za 5min, a ja ... Posle smo zavrshile u istoj sobi, krevet do kreveta. Vala, i mala Zita je nasledila maminu grlatost,bila je najglasnija na celom odeljenju! A izgleda i Vuk moju - nije se uopshte chuo,sem kad su ga kupali i bockali. Veliki pozdrav mama Tatjani i maloj Ziti iz Sombora!
Objavljena slika

#14 tasa

tasa

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 537 Postovi:

Objavljeno 13 July 2007 - 09:37 PM

Neprijatnosti sam imala na pretek počev od toga da mi je doktorica rekla da dete ima daunov sindrom i da naravno trebam da abortiram,samo na osnovu onih 2mm nabora na vratu.Na porodjaju su dočekali da padnem u nesvest i da me poredjaju bez napona,a još sam kao imala neku vezu. Hvala Bogu rodih zdravog dečaka.Ali zato nemam nikakvu želju za novom trudnoćom...

#15 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 13 July 2007 - 10:52 PM

e meni je taj nabor bio 3,5 i da vam ne pričam muka i nespavanja dok nije stigao rezultat sa amniocenteze......jest van teme ali moram da kažem zarad ostalih trudnica,doduše mene su svi lekari ubeđivali da to ne mora da znači da je ono najgore,ali bilo mi je dovoljno što sam ja znala šta to može da znači.....

#16 tasa

tasa

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 537 Postovi:

Objavljeno 15 July 2007 - 10:02 PM

Mi smo još imali i tu nesreću da nam aminocinteza pokaže višak u jednoj ćeliji tako da smo radili i kordocintezu,tek u 27 nedelji smo konačno saznali da je sve u redu.Katastrofa je koliko se čeka na te rezultate...

#17 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 15 July 2007 - 10:20 PM

e kako to zaboravih......ja kao koleginica smuvam da mi daju te rezultate ranije......ali nemam papir,a sve hoću da ipak dr potvrdii da dobijem papir,koji inače podpisuju tri dr.,od kojih je jedna bila jako iznenađena,kako sam tako brzo dobila rezultat(a radim u toj bolnici) i onda sam bukvalno tri dana dolazila po taj papir,da bi ga ipak dobila četvrti....mislim,zaista nisam mogla da verujem,da me toliko zavlače moje kolege :cool:

#18 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 16 July 2007 - 05:56 AM

Veruj. Ne pomaže to puno, sem ako nekog lično poznaješ.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#19 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 16 July 2007 - 01:06 PM

znam da je potrebno vreme da to uopšte može da se uzme i uradi,ali tu i nije bio problem(žena ga je uradila kada je bilo vreme za to),problem su pravili ovi što izdaju nalaz.....

#20 emica07

emica07

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 175 Postovi:

Objavljeno 31 July 2007 - 02:33 PM

Hm neprijatnosti sto to volim. Pa da krenem u box za vreme porodjaja su svi bili ok ali neka se tamo u nekom drugom box drala do besvesti pa sam ja jednog trenutka rekla nekoj sestri da cu ja toj da platim epidural samo da prestane da se dere. Na sta se ova nasmejala i rekla da je kasno da joj se to da. Nakon porodjaja u sobi tek mi je kretalo mleko i nisam bas bila vesta sa dojenjem a beba mi je neprestano plakala. Kad je dosla sestra sa dohranom ja sva sretna sad ce valjda da se smiri na sta mi je sestra rekla vidis imam jos malo mleka a treba da nahranim jos 10 soba sa bebama kako to mislis da izvedem. A ja noj besno A KOLIKO KOSTA TO MLEKO ODMAH CU DA KAZEM MUZU DA KUPI I DA DONESE. SAMO VAS MOLIM DA JOJ DATE MALO DOHRANE JA VISE NEMOGU SISE ME BOOOOOLLLEEEEEEEEEEE. A ona namrsteno uze Emu i da joj dohranu nakon cega je beba odmah zaspala a ja besna ko ris sam se odmah zalila ujutru nacelniku odeljenja i nakon toga su mi titrali da nekazem sta. Tako da mislim da je najbolje da kazes sta mislis i ako smatras da si upravu uvek ima neko pretpostavljen nad tom osobom.
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika