Idi na sadržaj

Fotografija

Ostavljena deca

• Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 Duda

Duda

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 86 Postovi:

Objavljeno 20 August 2006 - 12:54 PM

Sad lezim sa Saskom i mazimo se i mislim kako neko moze da rodi dete i onda ga ostavi? Kakve su to majke?Sta mislite o tome?:D
babybaby development

#2 Maki

Maki

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 394 Postovi:

Objavljeno 20 August 2006 - 02:57 PM

Svasta se dogadja! Ne daj Boze nikom!

#3 ivamia

ivamia

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 253 Postovi:

Objavljeno 21 August 2006 - 09:15 PM

To su bezosecajne i bolesne osobe.Mozda nekada postoje neki razlozi koji su iole opravdani ali ja to ne mogu da razumeme. Poznajem zenu koja je svog vanbracnog sina ostavila svojim roditeljima i udala se za nekog lika koji nije hteo da prihvati i njeno dete.Ponekada je dolazila da ga vidi. Nazalost, decak se pre dve godine udavio.Imao je 10 godina.

#4 Guest_radomdaca_*

Guest_radomdaca_*
  • Guests

Objavljeno 21 August 2006 - 09:31 PM

Znam jedanslican slucaj.Ali se nije tako grozno zavrsio! STRASNO!!:D;)

#5 mihailovamama

mihailovamama

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 238 Postovi:

Objavljeno 22 August 2006 - 10:48 AM

Ne razumem takve osobe koje su u stanju da ostave svoje dete. Mada, sto je rekao nas patrijarh Pavle, bolje da ga ostave nekome ko ce ga cuvati i voleti, mozda ga usvoji neka porodica koja dugo ceka dete i koji ce mu biti pravi roditelji nego onako ostavljati bebu u kontejneru ne daj Boze ili u zbunju ili nesto jos gore. Znam za onaj slucaj (bio je i na TV-u mislim) kada je zena rodila cini mi se 3 deteta i sva tri udavila odmah posle porodjaja u kofi punoj plodove vode. To je i Bogu plakati. Katastrofa i uzas i i i i....ne znam sta i kako to da okarakterisem
Objavljena slika

#6 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3005 Postovi:

Objavljeno 25 August 2006 - 01:55 PM

u mom komsiluku ima jedna porodica koja cuva decu i za to dobija platu.bolje da vam ne pisem kako ih i koliko cuvaju jer srce me boli svaki put kad ih vidim.to su deca koja su nazalost napustena od strane roditelja i nemogu da razumem majku koja ih je rodila 5 i dala ih drugom.
Objavljena slikaObjavljena slika

#7 Irena

Irena

Newbie

• Members
  • Pip
  • 41 Postovi:

Objavljeno 26 August 2006 - 11:19 PM

Moj svekar je dete iz doma za nezbrinutu decu.Njega je majka ostavila jer ga je vanbracno rodila \'48 godine u Crnoj Gori.Nije imala izbora.Posecivala ga je ali nije dozvolila da ga usvoji druga porodica sto je bas sebicno sa njene strane.Uskratila mu je pored svoje ljubavi i mogucnost da mu je pruzi neko drugi.Mogu da razumem nju pre 60 godina nije bilo lako biti samohrana majka bilo gde a kamoli u C. Gori ,ali sada pored svih kontracepcija dozvoliti sebi nezeljenu trudnocu pa na kraju i bebu koju ces ostaviti sistemu e to ne kapiram uopste:(
Objavljena slika

#8 marconi171

marconi171

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 08 February 2007 - 12:49 PM

Vilenjak,ako smatras da porodica koja ima na hraniteljstvu decu u tvom komsiluki i zlostavljaju ih i zanemaruju,slobodno to prijavi Vasem centru za socijalni rad,takvi ljudi kvare 2Imidz\" svim ostalim hraniteljima koji sa velikom ljubavlju udomuju decu bez roditeljskog staranja.A sto se tice dece koja su ostavljena to je posebna i duga prica.U domovima za nezbrinutu decu ima dece koja su ostavljena namerno deca koja su uzeta iz porodica zbog zanemarivanja i zlostavljanja i deca koja su morala da budu izmestena jer su roditelji spreceni iz zdravstevnih ili nekih drugih( da nekazem opravdanih)razloga.Suditi o tim roditeljima je jako tesko,opravdanja nema,al dok je nas zakon takav kakav je toga ce biti i dalje.:(
"nije lako biti fin"nase malo nekome znaci mnogo

#9 NenS

NenS

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postovi:

Objavljeno 08 February 2007 - 01:39 PM

Originalno postavio/la DudaSad lezim sa Saskom i mazimo se i mislim kako neko moze da rodi dete i onda ga ostavi? Kakve su to majke?Sta mislite o tome?:(

Ispricacu vam par istinitih prica, bez navodjenja imena i mesta radnje, a zakljucke mozete da izvedete i sami...Prica 1.: \"Mama\" kojoj je ocigledno hobi da ide iz braka u brak i \"seje\" okolo decu rodi, u tom svom x-tom braku preslatkog decacica...ali, ne lezi vraze, muz je na privremenom radu u inostranstvu, a ona tesko da je kandidat za bezgresno zacece...Elem, ona lepo pripreti doktorima u Porodilistu: ili ce te me pustiti kuci bez bebe - ili cu je baciti kroz prozor sa zadnjeg sprata...Epilog? Lekari naravno nisu imali izbora-a bebac je nasao nove roditelje koji ne smatraju da je on samo \"kolateralna steta\"...Prica 2.: Devojka, slobodnih stavova o zivotu i svetu, rodi andjela od curice, izvede je cak iz Porodilista i odnese kuci...Cuvala je jedno desetak dana, ali je onda zakljucila da joj se nove obaveze na slazu sa shvatanjem licne slobode i mirne duse - odrekla se deteta...Epilog? Ponovo je prica dobila srecan kraj - a beba nove roditelje za koje je ona centar sveta i ostvarenje svih njihovih zelja...Prica 3.: Devojka, iz dobre kuce, lepa, pametna, uspesna studentkinja, raskida dugogodisnju vezu sa mladicem da bi pocela da se zabavlja sa drugim, koji je danima opsedao...I sve pocinje idilicno-ali se tako ne zavrsava...Sa novim deckom ostaje u drugom stanju, sto ne sme da kaze roditeljima iz njoj poznatih razloga, DonZuan posle toga naprasno nestaje iz njenog zivota - a ona, ne videci drugi izlaz radja i ostavlja bebu...Prica 4.: Devojka, jedva punoletna, zivi sa majkom od socijalne pomoci...Njene dve mladje sestrice su vec smestene u hraniteljsku porodicu...Ostaje u drugom stanju i posto je to jedini obrazac ponasanja za koji zna, ostavlja dete da se o njemu brinu drugi...Ovakvih prica ima jos mnogo...Ali recimo da su ovo cetiri slucaja,potpuno razlicita, a ipak u necemu ista...Nije moje ni da branim ni da osudjujem, ja sam ih samo ispricala...a svako ima prava na svoje misljenje...

#10 marconi171

marconi171

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 08 February 2007 - 06:53 PM

mislim da ovom sto je napisala NenaS nema komentara,to je stvarnost i takvih prica ima mnooogooo a posledice su takve da su nam puni domovi nezbrinute dece..:)

#11 MajaMiki3

MajaMiki3

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 110 Postovi:

Objavljeno 08 February 2007 - 08:10 PM

Strasno je sta se desava. Obicno se sudbina poigra, pa onom ko nebrine iz Bog zna kakog razloga i ne mari za decu, Bog mu podari, a onaj ko bi trbao da ima decu, ne moze da ih ima!!!!
Lilypie 2nd Birthday PicLilypie 2nd Birthday Ticker

#12 samomama

samomama

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postovi:

Objavljeno 09 February 2007 - 06:59 PM

Originalno postavio/la vilenjaku mom komsiluku ima jedna porodica koja cuva decu i za to dobija platu.bolje da vam ne pisem kako ih i koliko cuvaju jer srce me boli svaki put kad ih vidim.to su deca koja su nazalost napustena od strane roditelja i nemogu da razumem majku koja ih je rodila 5 i dala ih drugom.

Svaki takav slucaj, ako ste sigurni da su deca zlostavljana ili zanemarivana ODMAH treba prijaviti nadleznom Centru za socijalni rad, timu za decu bez roditeljskog staranja ili osobama zaduzenim za rad sa hraniteljskim porodicama. Oni su duzni da prijavu istog trenutka provere i ako su navodi tacni decu izmeste iz takve porodice.Ukoliko smatrate da na vasu prijavu nije reagovano adekvatno sledeca instanca je Ministarstvo za rad i socijalna pitanja, koje ce onda proveriti ne samo tu hraniteljsku porodicu nego i rad ljudi koji su im poverili decu. Ponavljam, najvaznije je da ste vi sigurni da ih ta porodica zlostavlja ili zanemaruje - a najgore je cutati i okretati glavu i pustati da vreme prolazi da se ne bi mesali ili nekom zamerali...

#13 marconi171

marconi171

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 09 February 2007 - 07:11 PM

Najveca je muka ako mogu tako da kazem da ima nesavesnih hranitelja,koji su im motivi to samo oni znaju,moje misljenje je da ako se to desava nazalost,vecu odgovornost snose oni koji to znaju gledaju a ne reaguju,tesko je u programu za hranitelje stopostotno odabrati dobar profil hranitelja a verujem da nekada se pogresi i u proceni.samomama je apsolutno u pravu a mi pored svih nastojanja da promovisemo hraniteljstvo i da podignemo ugled takvom nacinu staranja o deci bez roditeljskog staranja,pojedinci sruse u trenu,Samomama bilo bi nam drago da nam se pridruzis ,da posetis nas sajt koji je posvecen hraniteljstvu a i da ovde kucamo na temu hraniteljstva.

#14 Veka

Veka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 703 Postovi:

Objavljeno 01 April 2007 - 03:10 PM

Pogodi me ova tema maksimalno. Ne znam kakvi su to ljudi, ali dok sam bila sa Danicom u bolnici pre godinu dana u istoj sobi je bilo ostavljeno dete sa Daunovim sindromom. Neki bi mozda rekli da je imala razloga ipak je to bolesno dete, ja kazem da joj i nije neki razlog. Nikad nije dosla da ga obidje za 7 meseci, otac je bio jednom. A moja teta ima devojcicu koja ove godine puni 9 god, boluje od cerebralne paralize, ne hoda, ne prica, ne sluzi se rukama, ali je zato njena mama uvek tu za nju iako radi iako je i sama bolesna, i pored svega toga ima muza ovisnika o picu, koji se inace propio kada je saznao od cega im boluje dete. Za mene je ona heroj svih ovih godina, zena sa celicnom voljom da osposobi svoje dete. A mogla je lako da je ostavi negde i posveti se svojoj porodici bez jednog clana.

#15 mayya

mayya

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 146 Postovi:

Objavljeno 03 April 2007 - 11:16 PM

Mnogim ljudima je najsrecniji dan taj, kada je neka majka ostavila dete, jer ce bas to dete usvojiti. Mozda je i toj deci to (nesvesno) najsrecniji dan, jer su izgubili mogucnost da odrastaju u paklu koji bi im stvorila poremecena osoba, jer samo takva moze da ostavi svoje dete.Mogu da razumem samo one slucajeve kada zena biva silovana i tom prilikom zatrudni. Ali, zar nije jako lako danas resiti takvu nezeljenu trudnocu?One koje su decu ostavile u domu, bar su malo, na neki nacin humane, jer pruzaju nekome drugom sansu za ljubav. One koje bacaju svoje bebe, treba po starim obicajima paliti na lomaci.Izvinjavam se ako sam surova.
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#16 Mirche1984

Mirche1984

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 59 Postovi:

Objavljeno 21 November 2007 - 04:04 PM

Nemoj tako surovo, takve extremne stvari ne rade ljudi koji su psihichki stabilni... Ne opravdavam, daleko od toga... ali bolest je to...Isprichacu i jednu prichu koju sam gledala svojim ochima i nisam mogla da verujem kakvih nas sve ima... Na praksi sam gledala porodjaj i nije mi bilo jasno zashto je 3 akushera i nekoliko babica unutra... kasnije mi je sve bilo jasno... Ona je doshla da se porodi i shvatila da nece dete!!! Ima vec jedno, a i njega chuva baba, pa jadna baba ne moze da postigne da chuva dvoje. Namuchila je i sebe i akushere i tog jadnog bebishona... Nije htela ni da ga vidi... A bio je najlepshe novorodjenche koje sam videla... Doshlo mi je da pobegnem negde i da plachem... Da neko toliko dushe nema, ali da ume da rashiri noge svakome u svakoj situaciji, nije mi jasno...

#17 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3183 Postovi:

Objavljeno 21 November 2007 - 04:26 PM

Ja mislim da se te osobe strasno kaju kasnije i da zive sa tim teretom do kraja zivota. Zivotinja nikad ne ostavlja svoje mladunce, sto bi znacilo da smo gori od njih...
Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image

#18 BabyBoo

BabyBoo

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 59 Postovi:

Objavljeno 13 May 2008 - 04:12 PM

ne bih opravdavala nikog ko uradi tako nesto, jer je to van svakog moralnog principa, vecini od nas,van i najkrajnije zamisli...ali isto tako ne bih ni osuđivala nikog..njima su verovatno poznati razlozi zbog kojih su tako nesto uradili...na kraju krajeva mozda ih je zivot na to naterao..finansijska situacija, zdravstveno stanje, ili ko zna sta..to niko ne zna...ali to je surova stvarnost, koji donosi 21 vek..sve vise napustene dece, dece bez roditelja, itd..ali iskreno po mom misljenju bolje i ostaviti dete u domu, nego ga baciti u kontejner, udaviti, zakopati zivo ili kako god..a to se u svetu desava, vec postaje nesto sasvim \"normalno\":S e to mi je vec bolesno :smilegrin

#19 GRUJA

GRUJA

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 406 Postovi:

Objavljeno 14 May 2008 - 09:51 AM

ja se samo najezim na sve ovo...culi ste verovatno pricu sa tv sto je bila ovih dana onaj lik stoo je drzao sopstvenu cerku 24 godine u podumu i napravio 7 dece?!strasno,zaista treba uvesti kontrolu da li smo sposobni da budemo roditelji ili ne.tipa papirologija kao i za usvajanje.pa ce onda da se vidi ko je ko i sta je sta...mada bilo je slucajeva da ljudi i pored ogromne procedure usvoje decu i na kraju ih opet maltretiraju!uzas.......neznam leka nema samo mogu da zalim i da otplacem svaki put za tim nekim detetom......

#20 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3005 Postovi:

Objavljeno 14 May 2008 - 10:48 AM

Originalno postavio/la samomama

Originalno postavio/la vilenjaku mom komsiluku ima jedna porodica koja cuva decu i za to dobija platu.bolje da vam ne pisem kako ih i koliko cuvaju jer srce me boli svaki put kad ih vidim.to su deca koja su nazalost napustena od strane roditelja i nemogu da razumem majku koja ih je rodila 5 i dala ih drugom.

Svaki takav slucaj, ako ste sigurni da su deca zlostavljana ili zanemarivana ODMAH treba prijaviti nadleznom Centru za socijalni rad, timu za decu bez roditeljskog staranja ili osobama zaduzenim za rad sa hraniteljskim porodicama. Oni su duzni da prijavu istog trenutka provere i ako su navodi tacni decu izmeste iz takve porodice.Ukoliko smatrate da na vasu prijavu nije reagovano adekvatno sledeca instanca je Ministarstvo za rad i socijalna pitanja, koje ce onda proveriti ne samo tu hraniteljsku porodicu nego i rad ljudi koji su im poverili decu. Ponavljam, najvaznije je da ste vi sigurni da ih ta porodica zlostavlja ili zanemaruje - a najgore je cutati i okretati glavu i pustati da vreme prolazi da se ne bi mesali ili nekom zamerali...

A sta vredi prijaviti ih kad ta deca i onako ne bi smela reci da im nesto hvali.Oni su preplaseni jer taj njihov nazovi hranitelj je teska budala.Pije,vice a i tuce ih.Deca ko deca nemirna kao i nasa sto su.On to resava naravno batinama.Jedno dete najmladje 10 godina po ceo dan je napolju.Zimi ide polu go u nekim platnenim patikicama.LJudi mu donesu garderobu al ovaj kao cuva kad negde dete ide.Dete ne ide ni u skolu jer malo je ogranicen al sposoban je bar za specijalno odeljenje.Njemu je lakse neslati ga u skolu jer za to dobija jos dodatne pare.Ma muka me hvata.Kuca im je stvarno lepa i prostor gde zive al dzabe kad nemaju ni trunke ne ljubavi nekgo bilo kakve paznje.Taj mali se igra sa mojom decom pa onda dodje meni se uvije oko nogu da ga mazim.Ja neznam kako da reagujem jer pre par godimna sam se bas bila vezala za jednog deckica od 2 -3 godine pa dete stalno trcalo za mnom i zvalo me mama.Srecom posle su ga odveli roditelji odatle bar da ga ja negledam tako nesretnog.Muka je sto toj deci nije bolje ni sa eroditeljima.To su uglavnom Romi .Kad ih dovedu u tu hraniteljsku porodicu ta deca budu toliko zapustena da je to strasno.Nije im dobro nikako.Ovde imaju krov nad glavom i sta jesti al sve ostalo im hvali i to mnogo.

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika