Idi na sadržaj

Fotografija

Oporavak posle carskog reza

• Please log in to reply
126 replies to this topic

#1 ivancicabg

ivancicabg

Newbie

• Members
  • Pip
  • 13 Postovi:

Objavljeno 27 February 2007 - 03:10 PM

Volela bih da cujem vasa iskustva o ovomeJa sam se oporavila dosta brzo, za dve-tri nedelje sam bila skoro sasvim dobro, prosli su oni najveci problemi-jaki bolovi, zatezanje rane i slicnoZanima me kada se oporavi i zategne (ako se uopste oporavi :D ) stomak? Jeste li nosile pojas?Jeste li radile neke vezbe, i kada to moze da se pocne?Probala sam pre nekih 20-ak dana i bila porazena cinjenicom da ne mogu da uradim skoro nista od vezbi za stomak :) Posle mi neko rece da je to zato sto su misici preseceni, i nije im se vratila funkcija, ili tako vec nesto
Lilypie 1st Birthday PicLilypie 1st Birthday Ticker

#2 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 27 February 2007 - 05:10 PM

Pa i ja sam se bas brzo oporavila. Jake bolove sam imala samo u bolnici i to pri ustajanju iz kreveta uglavnom i kod saginjanja da dohvatim nesto (to sam mogla tek 3,4 dan posle operacije).. a kada sam izasla iz bolnice onda je mnogo manje bolelo.Stomak mi je ostao i jako malo je spao a steznik sam nosila evo do pre mesec dana..i nista nije pomogao. Vezbe nisam pokusavala da radim..sem onih oko deteta dizanje,djuskanje itd...i naravno setnje.A za to da su preseceni misici to nemam pojma prvi put cujem od tebe to, meni je rez jako nisko i to bas ispod stomaka i horizontalno i mali je... probala sam par trbusnjaka samo ali nista vise (lenja sam mnogo a i cekam lepo vreme)
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#3 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 27 February 2007 - 05:58 PM

da li si sigurna da su ti mišići sečeni? za tačnu informaciju moraš da pitaš lekara koji te je porađao. Ranije je jedini način bio da se seku i mišići ali se već duže vremena radi CR bez sećenja mišića.Pojas sam nosila mada mi je ginekolog rekao da on nema nikakvu ulogu (pisale smo negde o ovome).Ti možeš uveliko da vežbaš i nemoj da te porazi trenutna situacija. šta i koliko možeš da uradiš u velikoj meri zavisi i od toga u kakvoj si formi bila pre trudnoće kao i da li si u trudnoći vežbala.Da li se stomak vraća na staro? Trebalo bi, meni još uvek nije a baš vežbam. Nikako da mi se istopi sloj salceta preko mišića koji su ponovo tvrdi ali se to ne može videti. Ono što mi se sigurno nikada neće vratiti je struk :D Lucy, iako ti je vidljivi deo reza horizontalno (iz estetskih razloga) najverovatnije je da si \"unutra\" sečena vertikalno.
Objavljena slikaObjavljena slika

#4 mimi-paris

mimi-paris

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 63 Postovi:

Objavljeno 27 February 2007 - 09:57 PM

Ivancice, ja sam se brzo oporavila posle carskog, nisam imala bolove, ali sam morala da pazim 3 nedelje da ne nosim nista tesko, a stanujem na 4-om spratu bez lifta, tako da sam se pela polako uz stepenice.Posle porodjaja 2 meseca, isla sam kod kineziterapeuta da mi masira ranu neko masinicom na struju (da bi je malo istanjila, a dosta je uspela),isla sam 10 puta, i ta zena mi je pokazala koje vezbe treba da radim, da bi mi se stomak vracao na staro.Rekla mi je da nikako ne nosim steznik, jer u tom slucaju vezbe nece imati efekta, vec ce se misici samo otembesiti.Poslusala sam je, samo sto sam vrlo kratko radila vezbe, nekako nisam bila inspirisana, a tu je bio i umor.Znaci, neko kratko vreme sam radila vezbe i uvlacila stomak kad god sam se setila.Povukao se negde posle 6 meseci, a dotle je stajao kao da sam trudna 5-ti ili 6-ti mesec.I mene su sekli horizontalno, ali ne znam za misice, sta se radi s njima, nisam nikoga pitala, a bas me zanima.Sada mi je stomak sasvim ravan, samo sto mi ostaje da skinem 2 kg do stare kilaze, a u trudnoci sam imala 18 kg viska.Srecno :mad:
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#5 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 28 February 2007 - 12:11 AM

Originalno postavio/la AnjaLucy, iako ti je vidljivi deo reza horizontalno (iz estetskih razloga) najverovatnije je da si \"unutra\" se?ena vertikalno.

Odakle ti to?tacno gde su me sekli pa malo gore je bila glavica Danilova jer se on bas spustio za porodjaj.. Mada s druge strane sta ja znam kada nisam nista videla a i nemam pojma ni kako se radi c.r. a bas bih volela da vidim to negde...Posto znam da ti ceprkas po netu..ako nadjes nesto baci link

#6 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 28 February 2007 - 12:49 AM

Originalno postavio/la lucyOdakle ti to?

razgovarala sam o svim detaljima sa lekarom pre porođaja. Rekao mi je da se spolja više ne pravi rez kao ranije vertikalan preko celog stomaka jer je koža dovoljno elastična ali je iznutra otprilike takav.Možda i tu postoje podvarijante zato sam se ogradila rekavši \"najverovatnije\".što se položaja bebe tiče i Anja je bila dobro okrenuta.

#7 mimi-paris

mimi-paris

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 63 Postovi:

Objavljeno 28 February 2007 - 10:41 AM

I moja Andjela je bila dobro okrenuta, sem sto je gurala glavicom prema mojoj levoj nozi da izadje.Okretali su me dr i babica s jednog boka na drugi par puta, ne bi li se namestila, ali moj \"ovnic\" je bio uporan, i dalje je terala jedno te isto, tako da je CR bio neminovan.Iako sam primila peridural, osecala sam jake bolove tu gde je gurala, svake 2 minute, a mozda i cesce.Dugo posle porodjaja, leva strana mog stomaka je bila veca od desne (bas gde je gurala glavicom, bilo je ispupcenje).Cudno, zar ne?

#8 mariska

mariska

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 77 Postovi:

Objavljeno 28 February 2007 - 01:23 PM

Sa Lukom mi je bio jako brz i maltene bezbolan oporavak, a sa Mio je bilo malo teze rez me je uzasno boleo nedeljama i imala sam uzasno dugo i jako krvarenje, ali kazu da oporavak posle drugog carskog reza mnogo tezi posto se seku te priraslice koje su se stvorile ispod mesta gde je seceno prvi put. Bar su meni tako rekli

#9 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 28 February 2007 - 01:46 PM

Znaci neminovno je da ti se radi CR i drugi put? :(Puuuuu ja mislila da probam malo prirodno ali ne verujem da ce doktori rizokovati.A Marijetka gde si krvarila..dole ili na rani?

#10 mariska

mariska

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 77 Postovi:

Objavljeno 28 February 2007 - 03:40 PM

Iz donje cesmice:D:D:D. Ma to nije bilo krvarenje nego potok, uzas. Ne mora uvek da znaci da je drugi put obavezan carski, nego su moja deca bila ogomna (Luka 5100, 58cm a Mia 4700, 54cm) pa nisu uopste hteli prirodno da probaju:), moja kuma je prvo dete na carski a drugo bez problema prirodn

#11 ivancicabg

ivancicabg

Newbie

• Members
  • Pip
  • 13 Postovi:

Objavljeno 28 February 2007 - 04:21 PM

Ne znam za secenje misica, to sam negde cula, ne mora da znaci da je tacno.Ja sam pre trudnoce bila u solidnoj formi, celog veka nesto kao vezbam i bavim se fitnesom, pa me skroz razocaralo kad sam videla da ne mogu da uradim NI JEDAN trbusnjak. Nije da je nesto bolelo, prosto me misici ne slusaju, kao da ih nema :) Posle sam se raspitivala u obliznjoj teretani, jedan od instruktora mi rece da smatra da pre 6 meseci ne bi trebalo raditi nikakve teze vezbe, eventualno jogu ;)Meni nije ostao bog zna kako veliki stomak, ali je ipak ostao dovoljan da ne mogu da obucem BAS NISTA od stare garderobe, pa me sve to nervira jer vremena a ni volje za kupovinu nove nemam, pa sam non-stop u nekim dronjcima od trenerki, muka mi od sebe same :(A sto se ponovljenog carskog tice, ne mora da znaci da je obavezno. Sta vise, u Visegradskoj, na odeljenju gde sam bila, pokusavaju ako je ikako moguce da izbegnu CR, tako bar kazu...
Lilypie 1st Birthday PicLilypie 1st Birthday Ticker

#12 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 28 February 2007 - 05:00 PM

Originalno postavio/la mariskaIz donje cesmice:D:D:D. Ma to nije bilo krvarenje nego potok, uzas. Ne mora uvek da znaci da je drugi put obavezan carski, nego su moja deca bila ogomna (Luka 5100, 58cm a Mia 4700, 54cm) pa nisu uopste hteli prirodno da probaju:), moja kuma je prvo dete na carski a drugo bez problema prirodn

I moj Danilo je bio krupan (4700g i 52cm) pa mi je doktor kada sam ga pitala da li mora CR i drugi put ..on se samo slatko nasmejao i rekao pa ako bude kao i ovaj mali onda sigurno ali mi je i dodao da 10% je samo prirodni 2 put...A moja cimerka je kod prvog puta krvarila mnogo za razliku od mene.

#13 mariska

mariska

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 77 Postovi:

Objavljeno 28 February 2007 - 07:00 PM

Vidis izgleda da nema pravila, samo znam da me je to krvarenje posle CR. sa Miom iscrpilo uzasno, a sa Lukom kao da se nisam ni porodila, nikakvi bolovi, nista..

#14 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 01 March 2007 - 12:02 AM

Originalno postavio/la ivancicabgPosle sam se raspitivala u obliznjoj teretani, jedan od instruktora mi rece da smatra da pre 6 meseci ne bi trebalo raditi nikakve teze vezbe, eventualno jogu

potraži malo na netu. Videćeš da je njegova informacija pogrešna

#15 mimi-paris

mimi-paris

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 63 Postovi:

Objavljeno 01 March 2007 - 09:31 AM

I ja mislim kao Anja sto se tice vezbi, pa ja sam radila trbusnjake posle 2 meseca, oporavila se skroz, misici lepo zarasli, nema to veze, smes slobodno da pocnes sa vezbama, Ivanice, trebala si i pre, jer sto pre to bolje, ali dobro, nije kasno.Bitno je da pocnes nesto da radis, ali je moguce da ce ti se povuci stomak sam od sebe, ne znam.Napisala sam da je moj stomak bio tu celih 6 meseci po porodjaju i sad ga nema (sva sreca), a nisam radila redovno vezbe, a ni dugo.Tvoja beba ima tek 4 meseca, ne sekiraj se, uci ces u staru odecu, i ja sam tako razmisljala, kako cu kad ne mogu nista da obucem, ali vremenom se to sredi, samo zavisi od osobe i organizma.Dosta si mlada (cini mi se da sam negde procitala), pa ce sve to doci na svoje.Srecno :)

#16 mayya

mayya

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 146 Postovi:

Objavljeno 01 March 2007 - 12:37 PM

E, blago vama. Neka iskustva su daleko iza vas. A mene, kao svezu majku, sve to tek ceka. Moj Nemanja ima tek 16. dana. Pokusali smo da se porodimo prirodno, a kada posle 6 sati nismo uspeli, zavrsili smo na CR. Bolivi su vec skoro prosli, a za stomak se pitam nije li ostala jos jedna beba. Komsija me je juce pitao jesam li krenula na porodjaj, a zena u cekaonici mi je ustala da sednem, misleci da sam trudnica.Od svega toga mi je bitnije da moj malisa bude dobro. Stomak ce (valjda) spasti.Kissic!!!

#17 mimi-paris

mimi-paris

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 63 Postovi:

Objavljeno 01 March 2007 - 01:23 PM

Ne brini, Mayya, to je normalno.Svaka koja se porodi na CR ima stomak neko vreme (nekoliko meseci, zavisi), a mogla bi i ti da se bacis na vezbe kad se dobro oporavis. :)

#18 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 02 March 2007 - 12:37 AM

DA da neko vreme.. evo kod mene je to 8 meseci:(.. ali sta je tu je.. necemo se bedaciti. Kada bih radila nesto verovatno bi mi i spao.:PNego vec kada smo kod CR da ne otvaram novu temu..pitanjce...Da li vam se desi da osetite neko ziganje gde ste secene kada je promena vremena ili ne mora da bude promena?Ja osetim na desnoj strani ..leva ne.. a i desava mi se kada me zasvrbi taj deo gde sam secena da kada pokusam da se pocesem uopste ne osetim taj deo..kao da je utrnut. Evo sad posle 8 meseci pocinjem da ga osecam kod ceskanja.

#19 mimi-paris

mimi-paris

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 63 Postovi:

Objavljeno 02 March 2007 - 09:04 AM

Ja ne osecam nikakvo ziganje ni na jednoj strani, ali me svrbi pred promenu vremena (nekad i kad je lepo vreme) uzasno.I meni je trnulo pri dodiru, tj. kad krenem da se cesem, dugo, a sada osecam normalno.Kad pocne da me svrbi, namazem Pavlovicevu mast i brzo se smiri, tako da mozes i ti da probas, Lusy.

#20 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 02 March 2007 - 01:18 PM

moj drugi porođaj je bio na carski i oporavak je bio munjevit i lak..još u porodilištu mi je bilo dobro i opsluživala sam cimerke u sobi koje nisu mogle da se pomere i ustanu..počela sam da vežbam posle nepuna dva meseca,krenula sam sa laganim vežbama,pa kad sam videla da to ide,nastavila sam da vežbam punom parom i rezultati su bili vidljivi posle mesec dana,a kad je beba imala 4 meseca,stomak je izgledao skoro isto kao i pre trudnoće..jedva čekam leto i more i jedva čekam da obučem moj bikini..hvala im što ne rade više onaj rez od pupka na dole,oduvek sam mrzela kupaći kostim iz jednog dela..

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika