Idi na sadržaj

Fotografija

Odvikavanje bebe od sisanja

• Please log in to reply
334 replies to this topic

#1 avramovSV

avramovSV

Newbie

• Members
  • Pip
  • 43 Postovi:

Objavljeno 24 September 2006 - 03:23 PM

Imamo bebu 10 meseci i hocu da je odvikavam od sisanja.Ona nece nikakvo drugo mleko sem moga.Pio je jedno vreme pre spavanja razblazeno ali sada vise nece.Ne koristi flasicu,niti cuclu,sve sto pije pije iz njegove male casice.

#2 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 24 September 2006 - 03:37 PM

Stvarno ne znam kako bih ti pomogla ali ako bih bas htjela da ga odviknem, sigurno ne bih nudila kravlje mlijeko nego adaptirano sve do prve godine. A zasto zelis da odviknes bebu ako tako lijepo sisa?
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#3 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 03 October 2006 - 05:53 PM

Ja sam odbila svog decaka pre dve nedelje. Ostavila sam samo jedan nocni podoj. Muz mi je bio na odmoru, pa ga je on uspavljivao deset dana, posto ja nisam ni umela da ga uspavam bez dojenja.Sad imamo 5 do 6 obroka dnevno, a od toga su tri mlecna (dorucak, jedna uzina i vecera). Dajem mu kravlje mleko po preporuci svog pedijatra i on lepo reaguje.Iskreno, samo odbijanje sam ja teze podnela od njega, plakala sam kao kisa dva dana. :(Mislim da je za dete odlicno da dugo sisa, ali opet sve zavisi i od bebe i od toga kada se majka vraca na posao (ja cu izgleda vrlo brzo, a nadala sam se da cu ga dojiti jos bar 3 - 4 meseca).Moj najveci strah je bio da, ako ga ostavim da dugo sisa (do 18- 20 meseci) necu moci da ga nateram da prestane, jer je vec sada vrlo svojeglav i tesko ga je naterati da uradi nesto sto ne zeli, a svakog dana je sve svesniji...:POn sad cini mi se i lepse spava, ne budi se u toku noci da vristi za sisom, a nekako mi se cini da i lepse jede, mada sve to moze biti subjektivna ocena.Jedini problem je sto se sad ljuljamo do besvesti, ruke mi otpadaju....
'Objavljena
'Objavljena

#4 puela

puela

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 63 Postovi:

Objavljeno 04 October 2006 - 10:38 AM

pogledaj ovde imas korisne tekstovehttp://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=96&Tekst2ID=238&Show=2129a polazak na posao nije razlog da se prestanemoze se i to izvesti :D

#5 avramovSV

avramovSV

Newbie

• Members
  • Pip
  • 43 Postovi:

Objavljeno 04 October 2006 - 03:11 PM

Hvala na pomoci i savetima al neplaniram da ga odvajam pre marta aprila jer tek tad planiram da se zaposlim a Veroslav ce tada imati 16-17 meseci i mislim da sto je veci to ce mi teze biti da ga odbijem.

#6 Snexic

Snexic

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 Postovi:

Objavljeno 04 October 2006 - 08:51 PM

Ja sam svoju cerku odbila sa 13 meseci. Ni ona pre toga nije htela da pije nijedno drugo mleko. Ja sam joj svaku noc spremala humanu 3 i u pocetku je pila malo pa malo vise i posle 10 dana vise nije bilo problema. Jedino je uspavljivanje nezgodno. Ja Leu drmusam na rukama i pevam joj. Jos malo pa cu da pocnem da je ucim sama da se uspavljuje.

#7 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 04 October 2006 - 09:26 PM

Snexic, molim te javi kako si to izvela i mene to ocekuje uskoro...
'Objavljena
'Objavljena

#8 avramovSV

avramovSV

Newbie

• Members
  • Pip
  • 43 Postovi:

Objavljeno 04 October 2006 - 09:32 PM

Snexic kako si to izvela kada moj nece ni flasicu ni cuclu?

#9 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 04 October 2006 - 10:29 PM

avramovSV,propustih gore da ti napisem,ni moja beba nece ni flasicu ni cuclu, pa mu ih i ne nudim.Od kad ne sisa mleko mu dajem u obrocima, sa plazmom, palentom ili sa zitnim pahuljicama (milupa,rizolino...).Ako vec nece flasicu mozes da probas sa jednom od onih magicnih casa (zatvorena solja sa rupicama na vrhu), moj bebac je to super prihvatio, a ako ni to ne prodje drzi se casice.
'Objavljena
'Objavljena

#10 avramovSV

avramovSV

Newbie

• Members
  • Pip
  • 43 Postovi:

Objavljeno 14 October 2006 - 11:19 AM

Nepali ni magicna casa a ni obicna casica

#11 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 14 October 2006 - 11:36 AM

;) Pa, ne znam kako da ti pomognem...Ostavi ga neka sisa kad vec toliko voli. Neka sam odluci da prestane...
'Objavljena
'Objavljena

#12 sirena

sirena

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 Postovi:

Objavljeno 04 December 2006 - 11:51 PM

Ista stvar..On ima 14 meseci i sve klopa ali mleko nema sanse sem moga.Nocu ga samo sika smiruje,stvarno neznam kako da ga naucim na mleko,nece iz nicega da ga pije...
aki

#13 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 05 December 2006 - 10:45 AM

Petruca takodje nije htela mleko dok sam je dojila, a onda je valjda videla da nema drugog pa prihvatila i to na onu casu sa rupicama ( ima i onih koje nepodlivaju). Uspavljivala sam je jedno vreme u kolicima, a onda pocela da je ceskam dok citam Branku pricu i sad se tako uspavljuje. \" Sta ja imam od toga , samo ruku prepunu umornih prstiju!\" - Carli BraunMoj jedini problem je sto od kad Pepa ne sisa, pocela da piski u gacice tj. pelenu:( kaki i dalje u nosu i solju ali kad treba da piski ona mi prijavi tek kad vec zavrsi:(:o:( Mislim da je ljuta na mene:(
Branko i Petra

#14 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 05 December 2006 - 02:54 PM

I meni Djole i sada ne pije mleko. U 13-om mesecu sam morala da ga odbijem i nece mleko ni da pomirise. Odbila sam ga tako sto je tri veceri sa njim spavala svekrva i davala mu po malo sokica jer mleko nije hteo. Uspeli smo nekako ali nam je ostala navika da pijemo sokic nocu...sto nikako nije za primer.
Objavljena slikaObjavljena slika

#15 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 05 December 2006 - 04:04 PM

Nama je problem nocno dojenje. Uskoro puni 3 meseca, a i dalje jede nocu na 2-3 sata! ;) Vrko retko se desava da prespava 5-6 sati u komadu. Ne znam kako da je odviknem od toga ili bar malo da smanji broj nocnih obroka!? Inace i mi imamo faze kad samo cica moze da je uspava! Prvih mesec dana je visila na meni non-stop! Dok nije bar malo prihvatila dudu!
Objavljena slika

Objavljena slika

#16 Kornofil

Kornofil

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 81 Postovi:

Objavljeno 05 December 2006 - 10:29 PM

Ne bih da te plasim, ali ja sam prolazila isto kao i ti. Ne znam da li gasis svetlo u sobi, trebalo bi da je naucis da razlikuje noc i dan. A moja Andjela se jos uvek bui nocu i siki dva puta, iako jede i nemlecnu hranu.
Lilypie 1st Birthday PicLilypie 1st Birthday Tickerhttp://b1.lilypie.com/uTctp1.png

#17 Kornofil

Kornofil

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 81 Postovi:

Objavljeno 05 December 2006 - 10:29 PM

Originalno postavio/la Sarina_mamaNama je problem nocno dojenje. Uskoro puni 3 meseca, a i dalje jede nocu na 2-3 sata! :) Vrko retko se desava da prespava 5-6 sati u komadu. Ne znam kako da je odviknem od toga ili bar malo da smanji broj nocnih obroka!? Inace i mi imamo faze kad samo cica moze da je uspava! Prvih mesec dana je visila na meni non-stop! Dok nije bar malo prihvatila dudu!

Ne bih da te plasim, ali ja sam prolazila isto kao i ti. Ne znam da li gasis svetlo u sobi, trebalo bi da je naucis da razlikuje noc i dan. A moja Andjela se jos uvek bui nocu i siki dva puta, iako jede i nemlecnu hranu.
Lilypie 1st Birthday PicLilypie 1st Birthday Tickerhttp://b1.lilypie.com/uTctp1.png

#18 avramovSV

avramovSV

Newbie

• Members
  • Pip
  • 43 Postovi:

Objavljeno 06 December 2006 - 02:08 PM

Sarina mama,i ja sam imala taj problem do 3 meseca Veroslav mi se budio nocu na svaka 2-3h da sisa dok su bebe mojih prijateljica spavale skoro po celu noc i onda sam mu uvela pre spavanja flasicu(naravno pre toga bi mu dala sisu)dvotrecinsko sa plazmom nekad bi popio 30ml a nekad cak 150ml i to je trajalo do 4meseca kada je sam odbio flasicu i vise je nece,a sto se tice spavanja pa valjda ga je to dodatno mleko zasitilo i spavao je onda po 7-8h.Probaj samo nemoj da je odbijes od sise moj Veroslav i sad sisa i nema sanse da ga odbijem NECE FLASICU A NI DRUGO MLEKO iako sam probavala na sve nacine.Pozzzz VEROSLAV sad ima 1god 10dana

#19 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 06 December 2006 - 03:18 PM

I Branko i Pepa su se budili nocu dok su siskali, nekad cesce nekad redje i nije mi zao. Imala sam trenutke slabosti, ali evo proslo je:P
Branko i Petra

#20 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 06 December 2006 - 08:23 PM

NIKAD NISAM SE OPTERECIVALA KOLIKO PUTA NIKOLA NOCU SISA. ON BI SE PROBUDIO , MALO SISAO (OKO 5-10 MINUTA) I ZASPAO. KAD SAM PITALA PEDIJATRA DALI MU JE DOVOLJNO, ON JE REKAO DA NJEMU USTVARI I NIJE DO SISANJA, NEGO SAMO PROVERAVA DALI SAM TU :P.ODBILA SAM GA KAD JE NAPUNIO 10 MESECI. MORALA SAM IAKO NISAM HTELA, JER POJAVIO MI SE VISOK PRITISAK I MORALA SAM DA PIJEM LEKOVE. A NE PRODJE DAN DA NE ZAZALIM STO SAM GA ODBILA TAKO RANO. PEDIJATAR ME SAVETOVAO DA GA DOJIM DOKLE ZELI (1.5 DO 2 GODINE) I TAKO SAM PLANIRALA, ALI ETO MORALA SAM DA PREKINEM RANIJE. NAJVISE MI FALI ONA BLIZINA KOJA SE OSECA KAD DOJIS DETE. TO JE NEVEROVATAN OSECAJ KOJI SE NEMOZE SPOREDITI S NIJEDNIM DRUGIM.
Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika