Idi na sadržaj

Fotografija

Kada uraditi test za trudnocu?

• Please log in to reply
43 replies to this topic

#21 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12738 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 19 June 2007 - 11:27 AM

Potrazi odgovore na ovo pitanje, u temi koju si sama otvorila veeeeelika dilematu su mame vec pisale o testovima i svojim iskustvima.Pozdrav i sve najboljeNatasa

#22 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 19 June 2007 - 12:22 PM

verujem da si nestrpljiva,ali sacekaj jos koji dan,ja sam uradila peti dan ujutru i po podne dob ijem.....sledeci put sam sacekala cini mi se nedelju dana

#23 njanja78

njanja78

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 281 Postovi:

Objavljeno 19 July 2007 - 12:30 AM

Meni je moj ginekolog objasnio da test nema svrhe raditi pre ochekivane menstruacije, jer se ti neki proteini (preko kojih se trudnoca i registruje) ne pojavljuju u krvi do tog vremena. Ne mogu ti tachno reci koji sam ja test koristila, ali mislim da je upravo to objashnjenje i napisano u uputstvu za upotrebu.

#24 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6540 Postovi:

Objavljeno 19 July 2007 - 10:03 AM

Kada sam ostala trudna test sam uradila onog dana kada je trebalo da dobijem. Jednostavno sam osetila da se nesto dogadja. I bio je pozitivan. Koristila sam Baby Rapid koji moze da ukaze na trudnocu 7 dana nakon zacecaa (tako pise u uputstvu). Inace test moze da bude pozitivan i pre ocekivane menstruacije ukoliko je tog meseca ovulacija bila ranije (ako ides na folikulometriju, ginekolog moze da ti kaze kada je folikul spreman za oplodnju).Posle porodjaja mi je u 2 navrata kasnila mens (jednom 12 a jednom 3 dana) i oba puta sam radila test posle 2 dana i bio je negativan. Ovo je moje iskustvo...

#25 ivanamimi

ivanamimi

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 834 Postovi:

Objavljeno 19 July 2007 - 03:15 PM

Ja sam test radila tri dana pre nego sto sam trebala dobiti,i to uvece oko devet sati i odmah su se pojavile dve crtice.Mada ja znam i trenutak kada sam zatrudnela/tada sam bila trudna 15 dana/.

#26 milenica_89

milenica_89

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 127 Postovi:

Objavljeno 12 August 2007 - 11:25 AM

Ja sam uradila test nakon 10 dana kasnjenja i to sam kupila BABY RAPID i njega cu da uzmem i sledeci put jer je stvarno najbrzi i pokazuje i najraniju trudnocu...:andjeo
Objavljena slikaObjavljena slika

#27 Maki

Maki

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 394 Postovi:

Objavljeno 12 August 2007 - 12:03 PM

Ja sam uradila test nakon 12 dana kasnjenja, pa kad je pokazao dve crte...totalno sam se komirala od srece!

#28 milenica_89

milenica_89

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 127 Postovi:

Objavljeno 12 August 2007 - 03:42 PM

:drool ja sam se komirala i od srece i od iznenadjenja...hehe ali to su nase bebice :andjeo
Objavljena slikaObjavljena slika

#29 obeliks

obeliks

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 195 Postovi:

Objavljeno 16 August 2007 - 10:28 PM

Ja sam uradila posle 10 dana kasnjenja jer mi je bas redovna. I imala sam sta da vidim. Vuk je bio u meni, tata mu je odmah dao ime.
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#30 Veka

Veka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 703 Postovi:

Objavljeno 17 August 2007 - 07:37 AM

Meni je toliko bila redovna pre porodjaja da sam znala u koje cu doba dana da dobijem. Test sam uradila posle nedelju dan kasnjenja i nisam mogla sebi da objasnim da li zelim da se pojave dve crte ili ne....kada su se pojavile bilo je \"Wow, trudna sam!\":singing:singing:singing:singing

#31 Guest_RachelEmma_*

Guest_RachelEmma_*
  • Guests

Objavljeno 31 August 2007 - 08:04 PM

Slazem se ovim sto si napisala, iako sam na forumu tek 3 dana. I jos da dodam da mi je jako zao sto nisi ostala trudna, ali ne gubi nadu, desice se kada se najmanje nadas :)

#32 Mirche1984

Mirche1984

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 59 Postovi:

Objavljeno 21 November 2007 - 02:08 PM

Zna i test da prevari, meni su dva testa jedan za drugim pokazala da sam trudna, a u stvari je bio jedan mnogo ruzan hormonski poremecaj... Ne uzdam se mnogo u testove...

#33 milana

milana

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 480 Postovi:

Objavljeno 21 November 2007 - 08:17 PM

mislim da si trudnoal da si poranila sa testom

#34 Aqua

Aqua

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 133 Postovi:

Objavljeno 21 November 2007 - 08:46 PM

ja sam radila test i pokazao mi da nisam trudna...otisla kod lekara na ultra zvuku se ne vidi nista...kaze nisam trudna, uradili hcgt...pokazuje trudnocu...znaci test je bio negativan na ultra zvuku se nije videlo a vadjenje krvi je pokazalo da sam trudna...ta trudnoca se videla tek posle nedelju i po dana i to vaginalnim ultra zvukom(na obicnom se nije moglo videti)...mislim to je bila rana trudnoca..od tog meseca
OD REKE SE DECAK UCI, KA MORIMA DA POTECEhttp://aqua.blog381.com/

#35 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 21 November 2007 - 10:00 PM

Da, samo krv jasno pokaže na početku, pogotovo ako je vanmaterično.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#36 Mirche1984

Mirche1984

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 59 Postovi:

Objavljeno 21 November 2007 - 10:12 PM

jao gde ti to pade na pamet, odmah na patologiju predjosmo :-)Krv bi trebala posle 7 dana koliko ja znam da pokaze skok nivoa humanog horionskog gonadotropina (hcg)...

#37 anja&milena

anja&milena

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 02 July 2008 - 04:59 PM

totalno sam zbunjena!Ovaj tast je posasavio! Radila ja test danas popodne,i vidim nista! Bacim ga u kantu...Sad uzela da bacim pikavce kad zagledah se ja i imam sta i da vidim...Nije da je ima ali nije ni da je nema.Mislim ova gornja je bordo boje,ali ova donja nekako rozikasta,ma jedva,jedva da se vidi.Prvi pit radim ovaj baby rapid test...Mozda je kod njega normalno,pa sad pokazuje znak gde bi trebala da stoji ova druga...Vidi se samo kad se zagledas...Ima li neko iskustvo sa ovim? Na gramen+ se ova druga,ako nema trudnoce,uopste ni ne vidi...Zbunjuje me sto kaze u uputstvu,da ako je mala kolicina h da je svetlo ruzicast,ali isto tako pise da ne treba ocitavati rezultat posle 30 min,a proslo je vec sat vremena.Ne verujem da je pozitivan,ali cisto da pitam da znam!

#38 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6540 Postovi:

Objavljeno 02 July 2008 - 07:24 PM

Тест ради са првим јутарњим урином јер је тада и највиша концентрација хормона. Тај тест је врло осетљив, мени је потврдио трудноћу када ми је менструација каснила 1 дан. Уколико хоћеш да будеш сигурна провери колики је ниво хормона у крви.

#39 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12738 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 02 July 2008 - 07:31 PM

Ili idi kod ginekologa da ti uradi test krvi...

#40 Bojana_Nis

Bojana_Nis

Newbie

• Members
  • Pip
  • 32 Postovi:

Objavljeno 02 July 2008 - 07:33 PM

Ja sam radila isto baby rapid jer mi je kasnilo sest dana,i to uvece,tako da mislim da ako jesi trudna on ti pokaze dve crte,pa nebitno dal ujutru ili uvece!kod mene bile dve!:)

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika