Idi na sadržaj

Fotografija

Pomoc! Hocu da se razvedem

• Please log in to reply
119 replies to this topic

#1 Lola05

Lola05

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 19 February 2007 - 01:57 PM

Imam jako velikih problema u braku. Muz mi nista oko kuce i u kuci ne pomaze, sve se svodi samo na moj rad, sto na poslu, posle kada dojdem kuci ne stanem sa kucnim poslovima dok ne legnem. Dete kao obozava, a to je 5 minuta dnevno i onda je otera da ga ne smara dok gleda televizor. Po ceo dan bi drzao daljinski i mobilni u rukama. A sto se naseg odnosa tice to je katastrofa. Od 5 recenica, 4 su uvredljive, ponizavajuce i propracene dranjem. Jednom recju nikako ne funkcionisemo. Par puta smo pricali na temu razvoda, ali kada dodjemo do deteta, onda on kaze da ce on uzeti deti da mu nece niko moci zabraniti da dete zivi kod njega. A ako to ne moze kako je on zamislio, sve ce nas poubijati. A sto je najogre, u to mu verujem. Ima veoma agresivno ponasanje, cak me je i par puta udario. Ne znam sta da radim, kako da pobegnem od njega, kako da uradim taj prvi korak. Imam svoj stan u drugom gradu i tu bih mogla da zivim sa detetom, imam normalan posao. Znam da ce sud biti na mojoj strani, ali kako da pobegnem od muza? Kome da se obratim za pomoc i savet? Da li znate nesto o tome?

#2 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 19 February 2007 - 02:12 PM

Joj, draga Lola05, tesko je tu savetovati, ukoliko i sam nisi osetio tu poziciju. Predlazem ti da se posavetujes sa ljudima koji se profesionalno bave pomaganjem u ovakvim situacijama, evo ti par telefona:SOS tel. za zene i decu zrtve nasilja, svakog dana od 14-18 casova011 33-47-007;Savetovaliste protiv nasilja u porodici, radnim danima od10-19casova 011 787-573;011 2769-466;Savetovaliste za brak i porodicu 011 2650-258;Zenski centar protiv nasilja nad zenama, radnim danima 0d 12-20 casova 011 2645-328;
Objavljena slika

#3 zvoncica

zvoncica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 213 Postovi:

Objavljeno 19 February 2007 - 02:12 PM

Lola niko ti ne bio u kozi. To sto se tebi desava je strasno ali i cesto kod nas samo sto se dosta krije. I zene nisu hrabre pa cak ni ne razmisljaju kao ti. Ne znam nista o tome \"kako\" ali ima i onih sos telefona za takvu vrstu problema pa mozda njih da pozoves da ti objasne kakva je procedura i sta zakon kaze. Ovo je nesto sto sam nasla za beograd pa procitaj ima dosta informacija. www.sos-telefon-beograd.org.yu
Objavljena slika

#4 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 19 February 2007 - 02:16 PM

Stvarno grozno!Ja ne znam sta da kazem.. ako mozes nekako bezi odatle i od njega!Vidi za ove telefone sto su ti devojke dale pa pozovi.Eto ako ce ti biti makar malo lakse imas svu podrsku od mene (mada znam da ti nece znaciti ali..)
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#5 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 19 February 2007 - 04:03 PM

Krupan korak ka boljem je i to razmilja o tome da se skloni. Mnogo toga sam ?itala o nasilju u porodici koja je kod nas jo uvek tabu tema ili, naalost, neto to se podrazumeva. Kod nas su ene vaspitane da treba da se saviju i trpe jer je mu svemogu?. Sre?a u nesre?i je to ima posao pa nisi finansijski zavisna od njega. ?ula sam ?ak i da zakon titi majke tako to ih ostavlja u stanu u kome su ivele do tada a oca nasilnika iseljava bez obzira ko je vlasnik stana. Psihi?ko maltretiranje ume da bude i stranije od fizi?kog jer ostavlja dugotrajne posledice kako na majku tako i na dete. ao mi je to ti se sve to deava, ne mogu da ti pomognem izuzev da ti poelim puno sre?e. Na sajtu, ?iji link prilaem, moe prona?i brojeve telefona pravnika koji te mogu posavetovati.http://www.womenngo.org.yu/Jo jednom sve najbolje
Objavljena slikaObjavljena slika

#6 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 19 February 2007 - 04:23 PM

mislim da ti sve bitne stvari za razvod vec imas,na prvom mestu to sto si svesna situacije i hoces da je resis,vecina zena se snebiva pa prodju godine....a potom ti je reseno stambeno i finansijsko pitanje,sto je jako vazna stavka,a ako imas nekog bar da u prvo vreme bude pored tebe,zbog sigurnosti-roditelji,braca,prijatelji,jos jedan plus....ako je doticni vec takav kao sto opisujes(odnos sa detetom)verovatno ga to nece drzati dugo,kada i bude sam sa njom na duze vreme,verovatno ce shvatiti da mu to bas i neodgovara preterano,pa ce se na srecu ili zalost ,ohladiti od \'\'roditeljsva\'\'...u svakom slucaju samo hrabro i odlucno,ti valjda najbolje znas,sta je za vas dve najbolje,srecno

#7 mama_daisy

mama_daisy

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2281 Postovi:

Objavljeno 19 February 2007 - 05:20 PM

Ja se skroz slazem sa eminomja samo mogu da ti pozelim srecu..i da sto pre to resis, verujem da je mnoo tesko trpetiimas moju podrsku!!!!
Objavljena slika

#8 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 19 February 2007 - 05:44 PM

Lola,iz ovoga sto si nam kratko opisala kao tvoju situaciju ja ne mogu da vidim nikakvu bojazan da ce vas \"poubijati\"ukoliko se razvedes od njega! Cini mi se da je tvoj muz jako uracunljiva osoba cim zna sebi da ugodi a tebe da izrabljuje.Rekla bih tipican balkanac koji u nedostatku argumenata poteze za fizickom silom :P . Ti najbolje znas kako ti je i ukoliko mislis da ga ne volis vise i da nemate sta da spasite od braka onda je razvod najbolja solucija sto zbog tebe sto zbog deteta koje imate. U svakom slucaju imas podrsku i od mene!!!
babiesLilypie 1st Birthday Ticker

#9 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 19 February 2007 - 10:13 PM

Draga Lola, zovi one telefone to pre. Ne sme da dozvoli da ti ili dete bude dovedeni u opasnost. Pii nam kad god ti je teko, tu smo.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#10 Lola05

Lola05

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 20 February 2007 - 11:33 AM

Joj zvacu, samo jos malo da skupim hrabrosti. Potpuno mi je reseno egzistencijalno pitanje i od njega ne zavisim, ne treba mi cak ni njegova alimentacija. A on mi je jedom prilikom rekao, ja ne znam kako da te povredim, osim preko deteta, jer si samo na to osetljiva. A kada bi uzeo dete, samo bi ga nekome drugom uvalio svojo tetki(jer mu je mama umrla), svom bratu i snaji, jer je on nesposoban da brine o sebe, a kamoli o detetu, ali voli da se istice kako je on snalazljiv, prepametan itd.Moji zive u inostranstvu pa moram sacekati da i oni za pocetak budu u stanu, cisto da mi se nadju pri ruci ako bude napadao, provaljivao stan itd,jer sama ne mogu da izadjem na kraj sa njim.

#11 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 20 February 2007 - 11:46 AM

posto kazes da si sama, mislim da sto pre treba da nazoves one telefone. mozda je potrebno vreme nesto da se preuzme i barem ces znati da nisi sama, ako nesto ne daj boze krene lose. samo hrabro Lola. ako ne mogu drugacije da ti pomognem, bar da ti kazem da imas i moju poddrsku!
Objavljena slika

#12 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 20 February 2007 - 02:45 PM

naravno treba sacekati podrsku i zastitu roditelja,ipak mu se ne moze verovati ili da se prvo vreme ti sklonis kod njih,(ako se tako sme)ali pripremi one \'\'sitnice\'\'da u slucaju frke budes spremna(deciji pasos ako ga vec nema),kakvi su uopste ljudi ti njegovi rodjaci,da li su na njegovoj strani i svesni situacije?Ne znam bas kako to sada ide,ali predpostavljam da se i o tome vodi racuna(prvenstveno o drugom roditelju)kada treba odrediti starateljstvo nad detetom....a koliko je dete staro?

#13 Lola05

Lola05

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 20 February 2007 - 03:16 PM

Dete ce da napuni 2 godine u maju. A njegova porodica misli da je on andjeo, i sve se mora kriti, jer se bas ne vidjamo nesto cesto, a kada se vidimo, onda moram da se smesim i da glumim zadovoljstvo i ljubav. Par dana je bila njegova tetka kod nas jer je dete bilo bolesno, pa je konstotovala da se mi samo svadjamo i da ona ne bi mogla tako ziveti, na sta sam joj ja rekla pa nemam ni ja nameru ziveti tako. A ona je na to rekla, budi dobra i cuti, nemoj da uvek isterujes pravdu i posluzi ga kad god on zatrazi i radi kako on hoce, budi fina zena. Na to je dobila samo moj kiseli osmeh, pa nisam luda da to radim. p.s. Hvala VAM svima na podrsci, mnogo mi je lakse da mogu makar ovako da se izjadam i skupi hrabrosti za tako veliki korak

#14 zvoncica

zvoncica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 213 Postovi:

Objavljeno 20 February 2007 - 03:45 PM

sto volim to \"cuti i trpi\". ...e pa niko ne mora da trpi. Ti si u mnogo boljoj situaciji od vecine zena koje u potpunosti zavise od muzeva. Sigurno da nije lako da preseces ali moras da mislis i na dete.
Objavljena slika

#15 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 20 February 2007 - 04:23 PM

Na zalost nemoze se putovati sa malodobnim detetom u inostranstvo tek tako...Potreban je pasos,za pasos potpisi itd.Da ne pricam da moze doci do tuzbe pa 300 komplikacija... Licno mislim da je najbolje da zoves svoje Lola pa kad dodju da lepo podneses za razvod i zavrsis agoniju!Zakon je i za oca koliko i za majku...tako da iako dete ostane sa mamom otac ima pravo posete,vidjanja,izvestavanja o bolesti deteta,kad krene u skolu o roditeljskim sastancima itd. Primer je moja drugarica koja je amerikanka a bivsi muz nemac.Imaju troje dece i razveli su se.Ona proda kucu i preseli se kod mame u drugu drzavu(saveznu dakle u granicama US)i sud joj je nalozio da se vrati u Illinois da bi otac mogao da vidja decu.

#16 tirgric

tirgric

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 73 Postovi:

Objavljeno 20 February 2007 - 05:02 PM

Stvarno mi je zao kroz kakav pakao prolazis,pogotovo sa tako malim detetom,budi pametna i istrajna u svojoj odluci,najbitnije da si jaka i da u citavoj toj agoniji malisan ne ispasta.....Veliki pozdrav i znaj da te podrzavam
Lilypie Expecting a baby PicLilypie Expecting a baby Ticker

#17 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 20 February 2007 - 05:07 PM

samo hrabro i budi dosledna u svojim odlukama,ne dozvoli da te bilo ?im pokoleba..i to je najvanije,nisi sama u svemu tome-podrka je tu!

#18 BUBAMARICA

BUBAMARICA

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 Postovi:

Objavljeno 20 February 2007 - 05:08 PM

Draga Lola, zovi one telefone to pre. Ne sme da dozvoli da ti ili dete budete dovedeni u opasnost,odluci se i bezi od te budale sto pre
.Objavljena slikaObjavljena slika

#19 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 20 February 2007 - 05:51 PM

Ja se izivnjavam sto \"tehnicki\" gledam na problem i trudim se da izbacim emocije...Vec sam negde napisala da bih se razvela momentalno od svog muza kada bi poceo da maltretira dete ili mene...:)

#20 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 20 February 2007 - 08:21 PM

Lola, posavetuj se sa stru?nim licima mora da se pravno zatiti pre nego se odlu?i da ode. Nemoj da situaciju okre?e protiv sebe. Ne dozvoli da te neinformisanost dovede do nekog pogrenog koraka. Ti zakonski nema pravo da se samo pokupi i odvede dete jer te on moe tuiti, ako nema dokaza, ako nisi razgovarala sa socijalnim radnikom ili nekim nadlenim on moe re?i da si otila iz ?ista mira i da si nesavesna majka. Bi?e tvoja re? protiv njegove, ako ho?e da te povredi moe da izmisli svata, kako ?e bilo ta dokazati? A tek to ?e se vremenski otegnuti. Moja prijateljica se razvodi ve? godinu dana, jo nisu okon?ali.Ako te udari odmah zovi miliciju da naprave zapisnik. Tubu oni automatski podnose i onda nema anse da mu sud dodeli dete. Kod nekih vidova agresije, za koje se nadam da nisu slu?aj kod vas, sud ?ak ne dozvoljava da otac pose?uje dete.
Objavljena slikaObjavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika