Idi na sadržaj

Fotografija

Uzimanje vitamina

• Please log in to reply
136 replies to this topic

#61 miciBG

miciBG

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 678 Postovi:

Objavljeno 17 March 2009 - 07:18 AM

Slažem se sa n9 i Majom. Vitamini su za mamu a ne bebu. Ja sam tokom cele trudnoće bila zdrava, sve super a kada sam se porodila malo-malo pa kašljucam, curi nos, čak sam oko Božića potpuno ostala bez glasa. A beba dobro da bolje ne može! Inače, u trudnoći sam pila Hipp-ovve vitamine za trudnice svaki drugi dan i baš sam se dobro osećala a na početku trudnoće folan. To što je Dr rekla mi je pomalo glupo a možda i nije... :ket

#62 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 04 February 2010 - 07:25 AM

Juce sam bila kod kucnog lekara i dao mije da pijem folnu kiselinu, a za kompleks vitamina je rekao da mi to ne treba! A ja bas mislim da mi treba! :P Sa Sarom sam pila i folni i Multicentrum materna i po nekad Mag2 ( magnezijum).Opet mislim da koristi...I vidim da su neke trudnice pile i vitamin C. Pa koja je dozvoljena doza tog vitamina u trudnoci?
Objavljena slika

Objavljena slika

#63 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6540 Postovi:

Objavljeno 04 February 2010 - 07:36 AM

Ја саамо пијем МамаВИТ у коме има фолне киселине. Слажем се са тобом да треба да уведеш витамине. Чини ми се, али нисам сигурна, да не можеш да претераш са витамином Ц (вишак се избацује урином), неке препоручене дозе су 1000 mg.

#64 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9558 Postovi:

Objavljeno 04 February 2010 - 08:46 AM

Sačekaj dok uradiš nalaze krvi i urina pa onda da ti vide nivo željeza u krvi možeš uzimati vitamine.Ja sam tako sa Harunom radila,ali počela sam da pijem tek od 6 mj.trudnoće i to na treći dan jer sam imala visok nivo željeza tek mi je u 6 mjeseci spao ugornju granicu normalne ...Ono jutro poslije operacije(cr) mi je željezo bilo 121 ,a dojnja granica je 118,znači još sam bila u normali,čitavu trudnoću i cr...
Objavljena slika Objavljena slika

#65 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6540 Postovi:

Objavljeno 04 February 2010 - 08:49 AM

Бебара у овим комплексима витамина нема гвожђа, оно се посебно пије. Свакако за гвожђе треба сачекати крвну слику, јер може да се претера.

#66 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9558 Postovi:

Objavljeno 04 February 2010 - 08:54 AM

Ja sa Anesom sam pila samo Retafer(željezo),a sa Harunom Prenatal i on je kompleks vitamina sa željezo.Nešto sada nisam sigurna...Folnu kiselinu nisam ni sa jednim pila nije mi niko davao da pijem...Jedite puno voća ,ja sam ovisnik o voću tako da vitamine i nisam trebala piti ranije tako mi je dr rekao...

#67 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8564 Postovi:

Objavljeno 04 February 2010 - 08:56 AM

Moja dva doktora:) nisu bili za uzimanje vitamina. Doktorka koja mi je ovde vodila trudnocu mi je cak rekla da mogu puno da se ugojim od materne, mammavita... Pila sam samo folnu kis. i gvozdje, jer mi je nedostajalo. Dr. koji me je vodio u Nisu insistirao je da vitamine unosim putem hrane.
Objavljena slikaObjavljena slika

#68 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 04 February 2010 - 08:59 AM

Ja se nisam ugojila od tih vitamina...
Objavljena slika

Objavljena slika

#69 mamus

mamus

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3337 Postovi:
  • LocationMakedonija, Tetovo

Objavljeno 04 February 2010 - 09:02 AM

ni ja :P
Objavljena slika

#70 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9558 Postovi:

Objavljeno 04 February 2010 - 09:03 AM

nisam se ni ja ugojila ,ali sam ponekada znala dobiti zatvor.Moj dr je takođe insistirao da hranom unosim vitamine jer sam ja bila u ljeto na početku trudnoće tek kada je došla zima i manje voća i povrća dao mi je da pijem Prenatal...

#71 olja13

olja13

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3050 Postovi:

Objavljeno 04 February 2010 - 09:04 AM

Originalno postavio/la winterbabyDr. koji me je vodio insistirao je da vitamine unosim putem hrane.

Slicno je bilo i kod mene. A pitala sam da li treba. Osim folne nisam vise nista pila.
Objavljena slika

Objavljena slika

#72 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8564 Postovi:

Objavljeno 04 February 2010 - 09:18 AM

Originalno postavio/la Sarina_mamaJa se nisam ugojila od tih vitamina...

Lako je vama. Ja se ugojim i od vazduha:)
Objavljena slikaObjavljena slika

#73 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6540 Postovi:

Objavljeno 04 February 2010 - 09:26 AM

Бебара и у Пренаталу и у Матерни има фолне киселине, она је неопходна за правилан развој нервне цеви (мозга и кичмене мождине). Недостатак фолне киселине доводи до појаве spina bifide и сличних поремећаја. Слажем се да витамини пре свега треба да се уносе храном, али нпр недостатак фолне киселине се не може утврдити. Такође витамини се не уносе само због бебе, већ и због мајке. Беба ће од мајке узети све што јој треба, тако да ће мајка бити у дефициту што свакако није добро. Наравно и жене су различитог здравственог стања. Мени је нпр гвожђе увек на доњој граници (и поред велике пажње посвећеној исхрани), тако да ми је и поред уноса гвожђа у првој трудноћи стално била тик изнад доње границе. После порођаја сам била анемична и требало ми је дуго времена да се повратим.

#74 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9558 Postovi:

Objavljeno 04 February 2010 - 09:37 AM

Cvetić,ja znam sve to za te vitamine,samo kažem kako je kod mene bilo....

#75 kjarapg

kjarapg

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1042 Postovi:

Objavljeno 04 February 2010 - 09:46 AM

Ja sam pila samo folnu kiselinu na pocetku trudnoce i na kraju trudnoce gvozdje koje mi je palo ali ne mnogo a posto sam ranije bila anemicna dr mi dao da pijem cisto da ne bi doslo do komplikacija na porodjaju.
Objavljena slika
Objavljena slika

#76 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10849 Postovi:

Objavljeno 04 February 2010 - 01:19 PM

Ja sam pila folnu kiselinu do kraja treceg meseca (ona se cak preporucuje da se pije i par meseci pred zacece - znaci par meseca pre nego sto zena zatrudni), a nakon toga Prenatal do kraja (Maternu nisam podnosila - imala sam mucnine od nje).
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#77 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7599 Postovi:

Objavljeno 04 February 2010 - 03:24 PM

Ja sam pila samo folnu kiselinu. Gvozdje mi je svu trudnocu bilo u normali. Nikakve druge vitamine nisam pila jer sam od njih imala mucninu i zatvor.
Objavljena slika
Objavljena slika

#78 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4317 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 05 February 2010 - 06:36 AM

Ja nisam pila nista prvi put, a sad uzimam mamaVit. Nije mi pojacan apetit od toga, ili bar ne jos.

Objavljena slika

Objavljena slika

#79 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7754 Postovi:

Objavljeno 05 February 2010 - 10:35 AM

Ni ja nisam tako reagovala na mamavit, a pijem ga i dalje, najvise zbog gvozdja.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#80 Lady&Tramp

Lady&Tramp

Newbie

• Members
  • Pip
  • 14 Postovi:

Objavljeno 06 March 2010 - 06:49 PM

probala mamaVit-ne podnosim ga uopstesada uzela prenatal i on mi potpuno odgovarafala bogumada ja jedem voce i povrce svaki dan,ali eto...za svaki slucaji pijem magnezijum zato sto sam imala grceve u nogama
Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika