Idi na sadržaj

Polise za putno osiguranje

Fotografija

Uzimanje vitamina

• Please log in to reply
136 replies to this topic

#21 ivanamimi

ivanamimi

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 834 Postovi:

Objavljeno 05 October 2007 - 11:53 AM

Originalno postavio/la vekiksPrva 3 meseca trudnoce sam pila Folnak a od treceg Prenatal (Richlife). Tako sam postupila i u prvoj trudnoci...

mozes nastaviti celu trudnocu da pijes folnak,nista ne skodi,moze samo da pomogne

#22 Lorena

Lorena

Newbie

• Members
  • Pip
  • 30 Postovi:

Objavljeno 30 November 2007 - 12:39 PM

Ja sam celu trudnocu pila folan i oligovit i ponekad oligogal radi selena..Zdravo sam se hranila, voce povrce, mleko..
Objavljena slika

#23 Lisa

Lisa

Newbie

• Members
  • Pip
  • 27 Postovi:

Objavljeno 21 December 2007 - 01:52 PM

До тринаесте недеље пила сам комплекс б витамина и фолну киселину, а од тада Мамавит, по препоруци свог гинеколога. :voimte

#24 lelenica

lelenica

Newbie

• Members
  • Pip
  • 20 Postovi:

Objavljeno 26 March 2008 - 09:39 AM

Drage moje zelim sa vama da podelim svoju nekadasnju muku i svoje novo resenje te iste muke... Evo o cemu se radi: Kao i sve trudnice od treceg meseca sam pocela da pijem kompleks vitamina za trudnice u mom slucaju prenatal i sta se desilo kad god popijem ,dobijem strasnu gorusicu nagon na povracanje koje se zavrsavalom besumucnim povracanjem i pucanjem kapilara po licu...doktorka promeni u mama vit ali stvar ista! pa cak i kad bi se desilo da svarim tabletu imala bih odmah zatvor koji je trajao danima... nisam znala sta mi je gore da li zatvor ili povracanje. I tako ja ocajna trazim pomoc na sve strane a moje zdavstveno stanje se pogorsava gvozdje palo ,hemoglobin naravno jos gori dok moja komsinica koja je isto trudna nije cula problem i kaze ona meni:\" Znas ja od pocetka nepijem vitamine vec mi je moja lekarka preporucila da pijen REVITU sa gvozdjem jer u prvoj trudnoci sam imala slicne probleme kao i ti . Sad mi je ekstra i ja se super osecam i krvna slika mi je super pa ti savetujem da probas i ti \" Mislim se ja u sebi ... ma da bas ce revita da mi pomogne ko da mi je rekla da odem u maksi i kupim cedevitu ,ma vazi... medjutim nakon nekoliko dana ocaja resila sam i mrtvu zabu da pojedem samo da mi bude bolje pa posaljem muza nakraju i po tu revitu. Drage moje nakon dva dana ja sam progledala, ma preporodila se ! Kao prvo nema povracanja kao drugo sredila mi se stolica skroz, a za mesec dana sam vratila krvnu sliku na normalu . I od tad , ostalo mi je jos 15 dana do porodjaja ja se neodvajam od revite i verujte mi nisam znala kako da joj se oduzim sto me je spasla muka .Pa sam odlucila d a i ja sa vama podelim moje spasonosno resenje ko zna mozda je isto neko ocajan ko i ja pa mu treba pomoc.

#25 makicaaa

makicaaa

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1139 Postovi:

Objavljeno 19 July 2008 - 06:55 PM

Ja sam prva tri meseca pila folnu kiselinu,c-vitamin i e-vitamin,to sve ujutru kada ustanem,posle toga mi je dr rekla da kupujem samo mamavitu koja se pije posle dorucka...
Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

#26 Tasia

Tasia

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 228 Postovi:

Objavljeno 19 July 2008 - 11:49 PM

Ja sam u obe trudnoce pila vitamine ( tablete) plus gvozdje ( isto tablete) Uzimala sam ih u toku jela bas zbog moguce mucnine i super sam ih podnosila.
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#27 dan/noc

dan/noc

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 20 July 2008 - 12:16 AM

Od vitamina pijem mamavitu a u prve dvije trudnoce nisam nista pila.
Objavljena slika Objavljena slikaObjavljena slika

#28 melanija

melanija

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 398 Postovi:

Objavljeno 20 July 2008 - 11:32 AM

u trudnoci sam pila vitamin c,kalcijum,cink i mgnezijum...oligovit obavezno...sada za vreme dojenja nekad popijem vitamin c ili kalcijum,a oligovit redovno...jedem dosta voca i povrc i tko uzimam potrebne vitamine...

#29 cocki

cocki

Newbie

• Members
  • Pip
  • 28 Postovi:

Objavljeno 22 July 2008 - 09:53 PM

U prvoj trudnoci i sada u drugoj od pocetka pijem Prenatal (po preporuci dr), mislim da ne mogu svi potrebni vitamini da se unesu ishranom, mada jedem puno voca i povrca, ipak sam sigurnija sa kapsulicama (koje sam by the way u prva 3 meseca zbog mucnine jedva gutala - smrduckaju i ogromne su). U prvoj trudnoci sam pred kraj pila i dodatno gvozdje i fluorogal. Tokom dojenja sam takodje uzimala Prenatal.
Lilypie 2nd Birthday TickerLilypie Expecting a baby Ticker

#30 iva84

iva84

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 29 July 2008 - 03:20 PM

ja pijem folmu kiselinu od kad sam saznala da sam trudna, a sada sam 20. nedelja i jos uvek je pijem, naj verovatnije do kraja trudnoce, a od 12. nedelje sam pocela da pijem i mamavit po preporuci doktorke i c vitamin od 1000.kod mene mamavit uopste ne izaziva povecan apetit, bas naprotiv.ne jedem nista vise nego pre trudnoce. za sada sam se ugojila samo 2 kg a 5-ti mesec sam.:)

#31 SanjaV

SanjaV

v.sanja

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5122 Postovi:

Objavljeno 29 July 2008 - 03:44 PM

Ja sam u toku trudnoce pila Natal Aktiv (HIPP). To je neka nadopuna ishrani, sadrzi sve potrebne vitamine i minerale i namenjena je bas trudnicama i dojiljama. U tecnom je stanju i pije se po jedna merica dnevno. Ne znam da li zbog toga ili neceg drugog, ja sam se u trudnoci ugojila samo 9 kg, visoka sam 1,55 m, a Elena se rodila sa 3, 800 kg i bila je dugacka 56 cm. Bila je neverovatno cvrsta i zivahna beba. I bogu hvala, zdrava.
Objavljena slikaObjavljena slika
Objavljena slikaObjavljena slika

#32 Pegi

Pegi

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 Postovi:

Objavljeno 30 July 2008 - 03:18 PM

Ja sam trenutno u osmoj nedelji i pijem folnu kiselinu, vitamin c i e, a po preporuci doktorke. Nekako sam pocela to da radim pred spavanje i uzimam sve odjednom, pa se pitam da li je to ispravno?
Lilypie Expecting a baby Ticker

#33 iva84

iva84

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 09 August 2008 - 12:25 PM

pegi, folnu kiselinu, vitamin c treba ujutru da pijes, a ne uvece.c vitamin naj bolje pre dorucka a folnu posle dorucka.pozdrav

#34 makicaaa

makicaaa

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1139 Postovi:

Objavljeno 10 August 2008 - 09:56 AM

Slazem se ja sam pila ujutru sve to tako mi je doktorka rekla da treba....sada pijem samo mamavitu i to mi je ok.pozz

#35 Pegi

Pegi

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 Postovi:

Objavljeno 10 August 2008 - 02:52 PM

Hvala na informacijama, inace u medjuvremenu sam pocela da pijem i gvozdje. Kuma mi je preporucila Revita sok, zna li neko mozda nesto vise o tome?pozdrav svima :aplauz
Lilypie Expecting a baby Ticker

#36 makicaaa

makicaaa

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1139 Postovi:

Objavljeno 10 August 2008 - 03:45 PM

Originalno postavio/la PegiHvala na informacijama, inace u medjuvremenu sam pocela da pijem i gvozdje. Kuma mi je preporucila Revita sok, zna li neko mozda nesto vise o tome?pozdrav svima :aplauz

Revita je preparat na bazi maticnog mleca koji uz ostale sastojke izuzetno dobro pomaze organizmu da osposobi i ojaca imunitet,potpuno je prirodan pije se kao sok nekoliko puta dnevno i prijatnog je ukusa.Ne sme se davati alergicnima na med.Prodavnica se nalazi u ulici Milana Rakica35 na Zvezdari;)

#37 anja&milena

anja&milena

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 10 August 2008 - 05:59 PM

ja se danas nasla u cudu,trudna mi je snaja,mala trudnoca u pitanju i ima mucnine...I kao doktor joj rekao da ne uzima mamaVit jer on mucnine i izaziva!!! Zna li neko za ovo??????

#38 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11016 Postovi:

Objavljeno 10 August 2008 - 06:37 PM

Da, kazu da neke trudnice ne mogu da podnesu Maternu-Mamavit jer izaziva mucnine. Predlazu Prenatal Richlife (koji je potpuno istog sastava).
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#39 anja&milena

anja&milena

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 10 August 2008 - 06:45 PM

da,meni je samo cudno da je odmah rekao to,ali mucnine i dalje ima,dobro,mala je trudnoca pa nece skoditi ako ne unosi nista sada...Hvala Veki na ovom odgovoru.Moracu da joj kazem!

#40 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11016 Postovi:

Objavljeno 10 August 2008 - 06:52 PM

Originalno postavio/la anja&milenada,meni je samo cudno da je odmah rekao to,ali mucnine i dalje ima,dobro,mala je trudnoca pa nece skoditi ako ne unosi nista sada...Hvala Veki na ovom odgovoru.Moracu da joj kazem!

Nema na cemu - ovo sam ti rekla iz licnog iskustva. Uporedila sam sadrzaj Mamavita i Prenatala - sve je isto, a pored toga Prenatal je jeftiniji. Preporucuje se i tokom laktacije...
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika