Idi na sadržaj

Fotografija

Uzimanje vitamina

• Please log in to reply
136 replies to this topic

#1 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 18 February 2007 - 11:54 PM

vezano i za period trudnoce,ali i generalno.....ja obicno jedem voce kao prvi obrok u toku dana,jer sam citala da se vitamini i sve ono sto voce sadrzi najbolje iskoristi ujutru na prazan zeludac,utice dobro i na regulisanje stolice,a inace ga treba razdvojiti od ostale hrane(da prodje 1-1,5h).zanima me da li ste negde naisli na objasnjenje kada i kako treba uzimati vestacke vitamine tj.tablete?Znam da gvozdje preporucuju da se uzima pre jela,ali mi dr.zbog kiseline rekao uz ili posle jela,jer ipak pada tesko na stomak.Negde sam procitala da treba vitamine popiti uz malo tecnosti,negde posle dorucka.Opet ne znam da li bas idu uz voce ili ti prirodno i vestacko u isto vreme(da li se mozda efekat potire ili pojacava....)?

#2 goldie

goldie

Newbie

• Members
  • Pip
  • 9 Postovi:

Objavljeno 19 February 2007 - 12:20 AM

Ja sam pokusala sa vitaminima na pocetku trudnoce i nisam mogla da ih uzimam koliko mi je bilo muka od njih,tako da sam ih ostavila skroz. Ja isto jedem dosta voca,povrca i pokusava da se hranim sto zdravije pogotovo sada u trudnoci,i mislim da ako unosis dosta prirodnih vitamina vestacki postanu skroz bespotrebni,jer se telo posle nekog vremena navikne na njih i odbacuje vitamine iz pravog voca i povrca.
Objavljena slika

#3 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 19 February 2007 - 02:18 PM

Uvek sam za prirodne varijante, pogotovu zbog ovoga sto goldie kaze da se organizam posle nekog vremena navikne na vestacke vitamine jer mu je lakse da ih iskoristi. Za gvozdje znam da se najbolje resorbuje ako se uzima na prazan zeludac uz istovremenu konzumaciju vitamina C. Imas u apoteci u obliku praska, ali mozda je bolje uz limunadu,
Objavljena slika

#4 Drazenkica

Drazenkica

Newbie

• Members
  • Pip
  • 10 Postovi:

Objavljeno 19 February 2007 - 11:09 PM

Meni je ginekolog prepisao kompleks vitamina, minerala i elemenata u tragovima koji su prilagodjeni za period trudnoce i dojenja.To su Bayer-ove Elevit film tablete tako da ne mogu mnogo da naskode sluzokozi zeludca a i uzimam ih uvek u toku jela.Iskreno bolje se osecam od njih.Na pocetku sam imala uzasan apetit i mnogo problema sa hranom tako da sam cak imala i keton tela u mokraci (to su belancevine iz sopstvenih rezervi organizma koje organizam razgradjuje u nedostatku ovih kojih unosimo hranom npr kao da gladujem).Dr mi je objasnio da to nije ni malo dobro ni za mene ni za plod.Bolje mi je kako uzimam vitamine i apetit mi se popravio.Mislim da nije lose uzeti neki multi preparat, ali naravno u konsultaciji sa lekarom.

#5 miljica

miljica

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 Postovi:

Objavljeno 20 February 2007 - 07:52 PM

u 8. nedelji lekarka mi je od vitamina prepisala folnu kiselinu, vitamin e i vitamin c. na moje pitanje da li da uzimam neke od ovih preparata za trudnice, poput mamavita i sl. rekla mi je da je jos rano i da ih ona preporucuje tek od 12. nedelje (ja sam sada u 11. nedelji). mada nikako ne smes da zanemaris unos hranljivih materija putem hrane, sto ti vec ocigledno radis :)

#6 Milica

Milica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 463 Postovi:

Objavljeno 20 February 2007 - 10:00 PM

Cao, procitala sam tvoj tekst i mislim da ta doktorka malo preteruje.Celu trudnocu sam pila Folan i Prenatal, jer je materna prestala da se proizvodi, moja devojcica rodjena je tvrda kao kuca, i vec sa 20 dana nisam imala potrebe da joj pridrzavam glavicu.Samo ti pijuckaj vitamine i uzivaj...J

#7 jane

jane

Newbie

• Members
  • Pip
  • 27 Postovi:

Objavljeno 20 February 2007 - 10:27 PM

Od pocetka trudnoce pijem Prenatal. To mi odgovara s`obzirom da stalno osecam otpor prema hrani. Sve sto sam inace jela sad ne mogu jer mi se gadi tako da tesko mogu da izbalansiram unos vitamina sa ogranicenim jelovnikom. Trudim se koliko toliko da mi prvi obrok bude vocni.Folan sam pila po preporuci dr-a do 16. nedelje. Sada takodje pijem i Tot`hem-u zbog gvozdja.
Objavljena slikaObjavljena slika

#8 ivanamimi

ivanamimi

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 834 Postovi:

Objavljeno 07 August 2007 - 02:49 PM

Koji preparati su vam se najbolje pokazali za nisko gvozdje:puzzled

#9 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 07 August 2007 - 09:34 PM

Ja sam pila celu trudnocu neki kompleks vitamina sa folnom kiselinom. Folna kiselina je veoma bitna u trudnoci, narocito u prva 3 meseca, kada je organogeneza.
Objavljena slika

Objavljena slika

#10 MACKA

MACKA

Newbie

• Members
  • Pip
  • 10 Postovi:

Objavljeno 09 August 2007 - 03:52 PM

Ja sam pila folna kiselina prva tri meseca, posle mi je gin.prepisao Mama Vit ali su mi bile veoma gadni i nisam moglada produzem da ih piem.Od 12 nedelja do sada ne piem nista i sve je u redu.Najbitna je ishrana;PUNO VOCE I POVRCE :eureka

#11 obeliks

obeliks

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 195 Postovi:

Objavljeno 16 August 2007 - 10:36 PM

Ma ja sam kao pila mesec dana mama vit po preporuci doktorke, i beba je super ne zbog toga nego sto sam jela puno voca i jela raaaznaaa jela.
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#12 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 16 August 2007 - 11:23 PM

Vitamini se mogu uneti i kvalitetnom ishranom, ali je folnu kiselinu vrlo tesko uneti onoliko koliko je potrebno u trudnoci. U tom slucaju, trebalo bi jesti kilograme lisnatog povrca i pomorandzi dnevno, sto bas i nije moguce.
Objavljena slika

Objavljena slika

#13 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 16 August 2007 - 11:34 PM

Originalno postavio/la Sarina_mama trebalo bi jesti kilograme lisnatog povrca

Ako umesto lisnatog povrca moze lisnato testo onda ni meni nisu trebale tabletice :smilegrin
Objavljena slikaObjavljena slika

#14 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 17 August 2007 - 10:11 AM

sem folne kiseline(do 5 meseca) i ferum lek (za gvozdze) nisam uzimala nikakve vitamine.pocela sam na svoju ruku da uzimam sumece tablete maternele - mislim da su bile. kad sam rekla lekaru koji mi je vodio trudnocu savetovao me da uzimam puno voca i povrca, a vestacke vitamine da izbacim. trudnoca mi je bila super, beba je odlicno napredovala i kad se rodio Nikola je bio tvrd ko kuca (ko sto rece milica:smilegrin). i nisam se puno ugojila. mislim da od vestackih vitamina samo se trudnica vise goji, a da beba nema bas neke koristi od njih. najbolje je kad joj damo prirodne vitamine.al ovo je samo moje misljenje i tako sam postupila u trudnoci. ne zelim da vas ubedim da ne treba da uzimate vitamine, ako je lekar preporucio ili smatrate da treba da ih uzimate. svako odgovara za sebe :barfy
Objavljena slika

#15 emica07

emica07

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 175 Postovi:

Objavljeno 17 August 2007 - 01:37 PM

Tokom svih 9 meseci uzimala sam samo folnu kiselinu, vitamin C od 1000 i vitamin E. Moj ginekolog je protivnik mamavita i ostalih vitamincica sto u sebi sadrze kao sve potrebno.
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#16 milicama

milicama

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1587 Postovi:

Objavljeno 04 September 2007 - 10:31 AM

U svakom slucaju najbolje je putem hrani i na prirodnoj bazi uzimati i unositi u organizam vitamine,a sto se tice folne kiseline to vec svi lekari predlazu.E sad i ja sam pila uz folnu i vitamin e (tockoferol).
Objavljena slika

#17 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12859 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 04 September 2007 - 11:34 AM

Ovde u Svajcarskoj situacija je sledeca:kada kazes ginekologu da hoces da zatrudnis - on ti prepise vitamine koje pijes tokom cele trudnoce i dojenja. To je zato da bi se organizam pripremio na ono sto ga ceka. Ja sam ovo prihvatila veoma pozitivno, jer mi je jasno da trebali mom organizmu ti vitamini i oligoelementi koje sadrze tablete ili ne - dobro je uzimati, jer beba ipak uzme sve sto joj treba. A mama.... sta ostane. Pa bolje da taj ostatak nekako bude veci nego da fali...
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#18 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10084 Postovi:

Objavljeno 06 September 2007 - 01:11 PM

Originalno postavio/la MilicaCelu trudnocu sam pila Folan i Prenatal, jer je materna prestala da se proizvodi, moja devojcica rodjena je tvrda kao kuca, i vec sa 20 dana nisam imala potrebe da joj pridrzavam glavicu.Samo ti pijuckaj vitamine i uzivaj...J

Ovo me zanima, posto i ja pijem Folan i Prenatal - da li je uopste potrebno da pijem Folan, posto na pakovanju Prenatal-a pise da sadrzi 100% dnevnih potreba trudnice za folnom kiselinom?
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#19 ivanamimi

ivanamimi

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 834 Postovi:

Objavljeno 29 September 2007 - 07:46 AM

ja od pocetka pijem folnu kiselinu i vitamin C,od pre mesec dana pijem i Heferol(za nisko gvozdje)-i pokazao mi se super,gvozdje mi je bolje.Pijem i fluor od nekog petog meseca

#20 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11082 Postovi:

Objavljeno 05 October 2007 - 07:41 AM

Prva 3 meseca trudnoce sam pila Folnak a od treceg Prenatal (Richlife). Tako sam postupila i u prvoj trudnoci...

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika