Idi na sadržaj

Polise za putno osiguranje

Fotografija

Pokreti bebe u trudnoci

• Please log in to reply
195 replies to this topic

#21 danijela

danijela

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 119 Postovi:

Objavljeno 25 October 2006 - 04:22 PM

Zabrinuta sam jer bi trebalo da se bebica okrece!?Zar ne?A moja samo lezi na ledjima,(mada i tata tako voli da spava)znam da je svaka trudnoca razlicita kao i da svaka beba ima svoj ritam ali na svaki uz ista slika?Samo da je sve normalno kako kazes Jelena.Pitacu ginekologa idem za dva dana sta on misli o tome?

#22 danijela

danijela

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 119 Postovi:

Objavljeno 29 October 2006 - 05:41 AM

Kada sam bila zadnji put kod babice na uz ona mi je tako prodrmala stomak cinimi se kao da me je tornado udario otad i osecam male grceve?Kao htela je da probudi bebu?Dali se to vec nekoj od vas desilo?

#23 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 29 October 2006 - 04:56 PM

Ne nije mi se desilo i dobro je sto nije...Sa punom besikom ko zna sta bi bilo da su me drmusali:P Beba mi se nije mnogo pomerala na UZ ali kad odem kod zubara tad nastane pakao:) Ne razumem sto te je uopste drmusala tj. stomak kad je sve OK???
babiesLilypie 1st Birthday Ticker

#24 danijela

danijela

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 119 Postovi:

Objavljeno 30 October 2006 - 10:13 AM

:oSta mislis kako je meni bilo????celu noc i sutra dan imala sam grceve sa desne strane!!!Strasno!Posto je beba lezala na ledjima htela je da je probudi nebi li videla pol.Ja se cele trudnoce jako pazim doktor mi uvek preporucuje odmor.A sto je najgore beba se nije ni pomakla ali cim smo izasli iz bolnice i seli u auto nije mi dala mira!:):D

#25 danijela

danijela

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 119 Postovi:

Objavljeno 14 November 2006 - 07:11 PM

Izgleda da sam samo ja veliki panicar kada se radi o pokretima bebe ali stacu...Moram opet da vam se zalim,moja beba samo spava a kada je osecam osetim samo blago meskorenje od onih udaraca ni traga.Dali ima neko jos ovakvo iskustvo?Ja sam u 28 nedelji.

#26 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 14 November 2006 - 10:11 PM

Pa Danijelice ako je sa bebom sve OK ne kapiram zasto zelis da te vise udara???:cool: Veruj mi da treba da uzivas dok ne pocne da te sutira i dok jos mozes ko\' covek da spavas:) Ja sam desetak nedelja ispred tebe i ustajem nocu po 2 puta, zbog toaleta naravno.Samo strpljivo,videces i sama kad se bebac razgoropadi;) KISSIC

#27 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 15 November 2006 - 12:11 AM

danijelce lepo ti kaze jelena uzivaj dok mozes. moj nikola prvi put me udario t.e bolje reci zagolicao kad sam bila u 4 mesecu. i zatim tisina i mir jedno mozda mesec dana. ali zatim kad je poceo da udara, nije stao...veruj mi jos godinu dana posle porodjaja ja sam osecala kao da imam rupu ispod desne strane gudnog kosa. desavalao se po nekad i tri dana da je miran i nista. moja lekarka rekla mi je da mali uziva. kad se ti dvizis ljuljas ga i on spava. a kad legnes on pocne da mrda. secam se jednom radila sam po kuci spremali smo slavu i ja malo legnem da odmorim. e tad nemozes verovati sta je radio. kad je moj muz ugledao stomak kako mi se krece samo je rekao \"Jao covece, potsecas me na film \"Osmi putnik\"\". znas ono kad izlazi malo cudoviste iz stomaka svojih zrtava. e bogami ureko me :P imamo jedno malo cudoviste koje ne zna da stane ni pet minuta. a kazu ako je bio nemirna beba u stomaku takav bice i kad se rodi. eto kod mene dokazano. i jos samo ovo. kad sam isla u bolnici pre porodjaja da mi prave CTG, ako beba nije mrdala sestre su savetovale da pojedemo malo cokolade ili bombone, kako bi se \"probudila\" bebica.
Posted Image

#28 danijela

danijela

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 119 Postovi:

Objavljeno 15 November 2006 - 04:41 AM

Sve je to uredu ali ja mislim da je vreme da se jace okrece!!28 nedelja je a i osecala sam jace udarce sada nista od toga.Plasim se da mojoj bebi nije dobro.Procitala negde na internetu da je dobro popiti sok od narandje da bi se beba probudila ali to kod mene ne pali,sada cu probati i sa cokoladom.Jao samo razmisljam o tome dali je sve uredu sa bebicom???

#29 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 15 November 2006 - 12:11 PM

Mislim da nemas razloga za brigu. Ali ako ipak sumnjas idi kod lekara na kontrolu (vanrednu). Ultrazvuk ce pomoci. Vrlo je bitno da si ti tokom trudnoce opustena i srecna, ako si stalno u grcu prenosi se i na bebu. Idi na kontrolu i sigurno ce ti biti lakse.
Objavljena slikaObjavljena slika

#30 danijela

danijela

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 119 Postovi:

Objavljeno 15 November 2006 - 12:48 PM

Bila sam proslog utorka na kontrolu na svoj zahtev,merili su otkucaje bebinog srca i radili uz i sve je ok.Moja beba ima vrlo malo prostora u materici tako da samo osecam kako se protegne zato se jako plasim!Nema udaraca ni nalik na ono sto trudnice opisuju.Plasi me dali je dobro i da li ce imati prostora za rast(dali ce se lepo razvijati)Joj jadna ja umrecu!!

#31 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 15 November 2006 - 12:54 PM

Uopste onda nemoj da se sekiras. Sve je ok to je najvaznij. Beba ce sam naci polozaj koji joj odgovara i naravno u prostoru kojim raspolaze. Ne mozes nikad da uporedjujes sebe i druge trudnice, svaka trudnica je za sebe slucaj. Uopste ne slusaj druge i opusti se malo. Idi setaj, gledaj ajfelovu kulu i uzivaj u svakom trenutku.Cmok

#32 danijela

danijela

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 119 Postovi:

Objavljeno 15 November 2006 - 01:13 PM

Hvala ti puno na lepim recima to me malo opusti ali uvek ostaje strah koga se nemogu otarasiti mislim da cu se smiriti kada ugledam svoju bebu i kada mi bude potvrdjeno da je sve kako treba.Molim se svakog dana da tako bude.Inace ne zivim u Parizu vec u Mulhouse to je kod Bazela.Pozdrav CAO

#33 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 15 November 2006 - 01:57 PM

Strah je poceo sada i zavrsice se kad umres. To je najnormalnija pojava jedne majke. I naravno da se neces ni tada smiriti, tada brige postaju drugacije. Ali kao sto rekoh to je sve normalno. I bice sve u redu, samo optimizam....A i nije na odmet da se prosetas do Ajfelove kule. pa nam sa vrha posalji razglednicu.

#34 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 15 November 2006 - 03:22 PM

Danijelice, hajde molim te nemoj da se toliko opterecujes jer to samo skodi tvojoj bebici!Sve je to normalno i svaka beba je razlicita!!!Priseti se samo topic-a o bolovima koj si osecala pa je sve bilo OK.Briga kao briga za bebu je uvek tu, sto kaze Djolence ali pokusaj da uzivas u stvarima koj si i pre trudnoce radila,neki hobi na pr. i bice sve super.;) Veliki poljubac za zabrinutu mamicu KISS

#35 danijela_79

danijela_79

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postovi:

Objavljeno 15 November 2006 - 03:41 PM

ja sam moju bebicu osjetila kako se vrti tek u 20 nedelji. Sad se stalno vrti i golica me. uzivam u tome. i kad se beba malo umiri ja jedva cekam da me opet golica

#36 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 15 November 2006 - 03:50 PM

danijela nemas potrebe za brigu. bas sam danas pricala s jednom malo starijom koleginicom o ovome i ona kaze da je njena cerka bila mnogo mirna beba. kaze ne secam se da me je ritala i udarala ko sto pricaju sve trudnice. mogu reci da nisam ni znala dali nosim bebu. a evo i danas je takva mirna. ne brini sve je u redu videces.
Posted Image

#37 Tatyana

Tatyana

Newbie

• Members
  • Pip
  • 11 Postovi:

Objavljeno 15 November 2006 - 04:09 PM

Ja sam moju bebu prvi put osetila 3.novembra,tad sam bila u 15-oj nedelji,od tad je bas napredovala,sad sutira,boksuje,a posebno je nemirna kad slusam neku muziku i kad hocu da spavam.Inace prekjuce smo saznali da je decak:D.

#38 danijela

danijela

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 119 Postovi:

Objavljeno 16 November 2006 - 11:33 AM

Pokusavam da budem smirena znam nije dobro po bebicu sve ja to razumem ali to je jace od mene!Evo juce nista nisam osetila sve do jutros kada se vrlo malo protegla i to je to.Nadam se Nikota da je upitanju mirna beba citala sam neke sajtove o tome na internetu gde isto tako pise kako ti je opisala prijateljica.Molim se svakog dana da je tako!!!Pozdrav

#39 Tatyana

Tatyana

Newbie

• Members
  • Pip
  • 11 Postovi:

Objavljeno 16 November 2006 - 12:11 PM

Ma sigurno je sve super Danijela,nemoj da se brines.Neke bebe vole da se pokrecu,a neke samo stave palcic u usta i spavaju,to je slucaj i sa tvojom bebicom.Samo bez brige,beba to sve oseti,mazi stomak,pricaj svojoj bebici,pustaj joj muziku(Mocarta),budi vesela i mozda ti beba postane aktivnija,a i ako ne,pa nema veze,vazno je da je ona zdrava.Glavu gore i samo veselo;).

#40 danijela

danijela

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 119 Postovi:

Objavljeno 16 November 2006 - 01:11 PM

I ja samo to zelim da je zdrava i normalna.Pokusacu malo da se umirim

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika