Idi na sadržaj

Fotografija

Hemorodi - šuljevi

• Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 bubica

bubica

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 136 Postovi:

Objavljeno 07 February 2007 - 07:55 PM

Pod sluzoko?om i ko?om ?mara na mestu prelaza ko?e u sluzoko?u, nalazi se venski splet, ?ije se vene vide kao sitni ?vori?i. Pod izvesnik okolnostima vene su u tom venskom spletu oko ?mara pro?irene u ve?e ?vori?e, tako da se vide kroz ko?u i sluzoko?u ?mara. Ti pro?ireni venski ?vorovi zovu se ?uljevi ili hemoroidi. Od hemoroida uglavnom pate osobe ?ije je zanimanje skop?ano sa sedenjem i osobe koje se neuredno i nejednako hrane ili upotrebljavaju mnogo za?ina u hrani, naro?ito paprike. Te osobe obi?no imaju zatvor i te?ko, sa naporom, prazne creva. Ljudi ?ije je zaposlenje skop?ano sa stalnim napinjanjem ?mara, kao ?to su muzikanti duva?kih instrumenata, radnici u fabrikama stakla i fla?a, gotovo svi pate od hemoroida. Kod starih ljudi koji se napinju pri mokrenju zbog pove?ane prostate, pojavljuju se ogromni hemoroidi. Kod ?ena se ovaj venski splet oko ?mara pro?iri prilikom trudno?e i poro?aja usled pritiska materice i de?je glavice na vene karlice. Usled pro?irenja hemoroidnih ?vorova u sluzoko?i ?mara nastaju nabori. U udubljenjima izme?u nabora zadr?ava se pomalo ne?isto?a, koja se stalno dra?i i izaziva otok sluzoko?e. To izaziva ose?anje vreline i puno?e u ?maru. Na ovo se vrlo ?esto nadovezuje nesnosni svrab u ?maru. Neprestano ?e?anje prouzrokuje povr?ne ranice i ekcem i pogor?ava svrab, koji i??ezava tek posle odstranjenja ili isceljenja ?uljeva. Zbog zastoja krvi i zapaljenja sluzoko?e ?mara ?esto dolazi do zgru?avanja krvi u hemoroidnim ?vori?ima. Ako se zgru?ana krv pretvori u o?iljasto tkivo, ?vori? se zatvori i namesto njega ostaje tvrda o?iljasta sisica. Hemoroid se sam zale?io. Ali mo?e se desiti da se ?vor zapali i zagnoji. Iz ?mara ispadnu ?uljevi i ukle?te se sa sluzoko?om u mi?i?-zatvara? ?mara. ?uljevi oteknu, postanu tamnocrveni, otvrdnu, oranjave i na pritisak i pipanje su vrlo bolni. Iz sluzoko?e ?mara lu?i se crvenkasta te?nost. Usled jakih bolova nije mogu?e vr?enje nu?de. Le?enjem otok splasne, ?vori?i se smanje i pretvore u tvrde o?iljaste sisice, pore?ane u obliku bradavica oko ?mara. Ako ?vorovi zagnoje, mo?e nastati te?ka krvna infekcija, vrlo opasna po ?ivot. Tvrda stolica izaziva ?esto krvarenje iz hemoroida. Pri naponu za vreme vr?enja nu?de, iz povre?enog hemoroida te?e krv kaplju?i ili u mlazu. Vrlo su ?este te?ke malokrvnosti zbog stalnog odliva krvi iz hemoroida. Bolesnici koji pate od hemoroida vrlo su osetljivi i nervozni. Kod oboljenja od hemoroida treba odgovaraju?om ishranom regulisati stolicu. Ishrana treba da sadr?i dosta celuloze, koje ima u vo?u i povr?u. Takve osobe treba da jedu crni hleb i da izbegavaju jako soljenu i ljuto za?injenu hranu. Za njih nisu suvo meso i premasna hrana. Oni moraju izbegavati i alkoholna pi?a. Zatim, takve osobe moraju odr?avati higijenu ?mara i posle stolice obavezno treba da peru ?mar sapunom i vodom. svet zdravlja

#2 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 08 February 2007 - 02:02 PM

Postoji jedna anegdota koja ukratko glasi ovako, bas na ovu temu...ako 50% ljudi ima hemoroide a, 50% ih nema, da li je normalno imati ih ili nemati?:(
Objavljena slika

#3 bubica

bubica

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 136 Postovi:

Objavljeno 08 February 2007 - 11:35 PM

Sve to je ljudsko nije mi strano...:):p:PNek\' stoji ovaj tekst, da poslui ako ovde svrati onih 50%...koji...nemaju...lek.:):p:P

#4 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 09 February 2007 - 11:06 AM

Bas dobro da stoji, to je cest problem u trudnoci, a malo je skakljivo mesto za pricu:P:P:P...dobro si se setila.
Objavljena slika

#5 bubica

bubica

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 136 Postovi:

Objavljeno 09 February 2007 - 12:25 PM

Ma jest\' kakljivo...ali, brate mili, stvarno moe da napravi probleme...i boli...e sad to je na nezgodnom mestu, boe moj....Mislim, boljka je na nezgodnom mestu....:P:cool:

#6 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 09 February 2007 - 01:38 PM

Mogu i da ne prave problem u trudno?i, meni nisu, ali zato mi se jedno dve nedelje nakon poro?aja pojavila krv na papiru nakon velike nude i odsekla sam se. Da bih posle saznala da su to hemoroidi koji nastaju od naprezanja prilikom poro?aja, da su vrlo uobi?ajeni. Ponovilo se moda jo jedanput, nije me nita bolelo i povuklo se samo od sebe, ali verujem da neke ene imaju mnogo vie problema s tim.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#7 pigi76

pigi76

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 103 Postovi:

Objavljeno 06 April 2007 - 09:59 PM

Meni su se pojavili pre trudnoce,ali mi nisu pravili vecih problema.Cini mi se da sam celu trudnocu provela jeduci kompot od sljiva i zahvaljujuci tome nisu bili bolni, ali su par puta krvarili.Ali zato bolove neposredno nakon porodjaja i jos nekih 10-ak dana ne bih pozelela nikom.Rana od epiziotomije je bila sala(iako je i ona prilicno bolela).Nisam mogla da sedim,da stojim,lezala sam samo na stomaku ili eventualno na strani....uzas,blago receno.Nikakve medicinske masti mi nisu pomagale i stvarno nisam znala sta cu.Spas je ipak stigao u vidu nekog biljnog melema koji mi je tata kupio u nekoj apoteci.Samo par sati nakon mazanja sam osetila kao neko zarenje i hladjenje istovremeno i povremeno probadanje.Uvece su oteceni hemoroidi splasnuli i od tada mi hvala bogu nisu pravili probleme.Prisutni su,ali se ne oglasavaju.;)
Objavljena slika

#8 tamarajz

tamarajz

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 437 Postovi:

Objavljeno 06 April 2007 - 10:05 PM

Meni su se pojavili jednom u toku trudnoce i bilo je poprilicno bolno, dok posle porodjaja nije bilo toliko strasno. Mazala sam mast koja se zove Faktu i neku biljnu kremu za hemoroide koja je kupljena na Zlatiboru.

#9 ninoslava

ninoslava

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 833 Postovi:

Objavljeno 06 April 2007 - 10:14 PM

Joj kad se samo setim kako je to !

#10 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 02 August 2007 - 12:11 PM

Ja nemoram da se prisecam jer upravo mucim tu muku.Mazem nevenovom mascu i kao malo mi je lakse al sve u svemu odvratno je.
Objavljena slikaObjavljena slika

#11 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 02 August 2007 - 12:21 PM

Ja sam i pre trudnoce imala iste probleme. Pa u trudnoci sam imala celo drugo tromesecje alternaciju izmedju zatvora i proliva. Doktor mi je rekao: \"E, pa to Vam stvarno ne pomaze za suljeve...\" i dao mi neke kreme koje nikada nisam dobila jer je mm izgubio recept, pa onda izmislio drugi koji je izdiktirao doktorovoj asistentkinji, na koji je stavio i nepostojece lekove, a doktor sve to potpisao lepo, pa se u apoteci cudili koji je to ludak pisao...Elem, ja sam kao i za sve ostale probleme, spas potrazila u homeopatiji... Pila sam nesto odvratno, sirup koji se zove Bursa Pastoris. Grozan je, ali skuplja krvne sudove i potpuno regulise hemoroide... preporucujem svima toplo. Moze da se uzima u trudnoci, jer je pravljen na bazi biljke bursa pastoris, koja se kod nas zove i Rucomaca i hocu-necu.Evo sajta sa informacijama na Srpskom o lekovitom dejstvu ove biljke

#12 ninoslava

ninoslava

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 833 Postovi:

Objavljeno 02 August 2007 - 02:14 PM

Vilenjak,probaj kremu Factum - pomaze.Ja sam suljeve dobila u trudnoci , a posle porodjaja su se pogorsali tako da sam se bas namucila.Takodje je jako dobro i kantarionovo ulje.

#13 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 03 August 2007 - 07:25 AM

Isprobala sam i kantarionovo ulje i jos neku mast mama mi poslala i bolje mi je ,nesto je od toga upalilo.:ket

#14 emica07

emica07

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 175 Postovi:

Objavljeno 18 August 2007 - 02:54 PM

pre trudnoce radila sam posao koji je zahtevao 8 sati sedenja (kancelarija) dobila suljeve nakon porodjaja se stanje pogorsalo. Do sad nisam nista stavljala osim sto posle svake velike nuzde sam se prala ali neki put nemogu bas da udjem i da se perem beba zove.
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#15 milicama

milicama

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1587 Postovi:

Objavljeno 18 January 2008 - 11:09 AM

Meni su se pojavili pred sam porodjaj i doktorka mi je rekla za \"apivis mast\" koja je od propolisa,nevena i kantariona.Svaka preporuka za mast,zaista je odlicna,a sto se tice \"factu\" kreme i ona je,medjutim ne bih smela da se koristi kada se krvari jer sadrzi u sebi kortikosteroid.
Objavljena slika

#16 milicama

milicama

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1587 Postovi:

Objavljeno 18 January 2008 - 11:15 AM

Zaboravila sam i napisati da mi je tada doktorka rekla da postoje i magneti protiv hemoroida - \"MAGNETOPLAG\" koje proizvodi \"Institut Mihajlo Pupin\".Kaze da su odlicni i da provereno problem nestaje nakon par dana i retko kad se vraca,ja nisam probala,ali moglo bi nekome da koristi.
Objavljena slika

#17 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 18 January 2008 - 12:07 PM

Ovo za magnete je super informacija!Hvala ti puno.

#18 milicama

milicama

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1587 Postovi:

Objavljeno 18 January 2008 - 12:08 PM

Nema na cemu!
Objavljena slika

#19 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 03 March 2008 - 09:48 AM

Mico, tu mast apivis smeju trudnice? Meni sad opet izašli ti dosadni hemoroidi i danas kad sam išla na wc vidim krv, odsekoh se živa! Imam kući neku biljnu mast od Josif Pančića koju sam mazala kad sam bila trudna sa Danilom, posle porođaja mi se povuklo skroz ali evo sad opet.. pritiska mi bebče crevca, ali mi se nikada nije desilo da krvarim.
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#20 larica

larica

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 65 Postovi:

Objavljeno 03 March 2008 - 10:27 AM

Originalno postavio/la lucyMico, tu mast apivis smeju trudnice? Meni sad opet izašli ti dosadni hemoroidi i danas kad sam išla na wc vidim krv, odsekoh se živa! Imam kući neku biljnu mast od Josif Pančića koju sam mazala kad sam bila trudna sa Danilom, posle porođaja mi se povuklo skroz ali evo sad opet.. pritiska mi bebče crevca, ali mi se nikada nije desilo da krvarim.

tebi bar u trudnoci izlaze, ja ih imam a nisam trudna! Juce ih ponovo dobila, groznooooooo:udribre

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika