Idi na sadržaj

Fotografija

Ponasanje bebe

• Please log in to reply
39 replies to this topic

#1 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 03 February 2007 - 11:31 PM

koliko znam kazu da se beba pred porodjaj smiri,kakva su vasa iskustva sa tim,ako se bas secate,kako se vasa beba ponasala u stomaku par dana pred porodjaj?Iskreno ja mnogih stvari u vezi sa prvom trudnocom ne mogu da se setim,znam da mi je cerkica bila nemirna ,stalno je lupkala,stomak menjao oblike,ali mi nije to tako bilo neprijatno i bolno kao sada,ova beba retko lupa i udara,nemirna je i kada krene pokret tome nema kraja,razvlaci mi stomak da se svaki put upitam -pa dokle jos moze da ide,kaci mi nogicama za rebra,sto prva nije radila,a nosila sam je mnogo vislje,a onda opet gura i na dole....mm kaze da se nocas uplasio,kao sta se desava(ostala mu ruka na mom stomaku)ali vidi ja spavam,a ono sou pravi...

#2 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 03 February 2007 - 11:42 PM

Pa meni je Danilo isto bio mnogo aktivan cak i pred sam porodjaj..doduse smirio se..pa su pokreti bili mnogo manji nego inace.. ali zato mi je stomak stalno bio nesto izoblicen.
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#3 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 04 February 2007 - 05:18 PM

moji su oboje bili nestašni i stalno su pravili talase..jedina razlika je u tome što je Laza bio u normalnom položaju,sa glavicom dole,a Dora karlično..Laki se osvetio mojim rebrima i često sam morala rukom da sklanjam njegovu nogicu kad mi podboči rebra..a što se Dore tiče,imala sam utisak da ona pokušava da se opruži u meni,glavom podboči ispod rebara,a nogicama u bešiku-nekad je to bilo šak i bolno..ni jedno,ni dugo se nisu smirili pred porođaj,kao što kažu..

#4 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 04 February 2007 - 05:26 PM

Pred porodjaj nije imala mesta pa pokreti jesu bili malo mirniji ali sam ih svejedno osecala.
Objavljena slika

#5 mama_daisy

mama_daisy

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2281 Postovi:

Objavljeno 04 February 2007 - 07:05 PM

Meni je dule pravio sou u stomaku.....stalno se okretao , udarao...stomak mi je stalno menjao oblik...udarao e je u rebra i to nekad toliko jako da su mi od bola polazile suze na oci...a pred sam porodjaj se nije smirio, ali kako je imao manje mesta za manevrisanje nije bilo strasno.....ali i dalje je neprestano bio u pokretu!!!
Objavljena slika

#6 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 04 February 2007 - 07:05 PM

Ni Lenka se čak ni tog dana kad se rodila nije smirila, možda tek kad je porođaj već počeo...
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#7 Twins

Twins

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 67 Postovi:

Objavljeno 04 February 2007 - 11:06 PM

A mozete da zamislite tek kako je bilo meni sa dvoje bebe.Udarale su na sve strane,da ne znas ko kada udara i sa koje strane.
Objavljena slikaObjavljena slika

#8 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 05 February 2007 - 12:25 AM

Sad si ko iz filma \"Osmi putnik\" ! reko mi mm kad je prvi put imao prilike da \"vidi\" svog sina kako igra fudbal u mom stomaku! :PNikola je bio uzasno nemiran( a takav je i danas stalno u pokretu). U desnu stranu ispod rebara udarao me nogicama tako jako i neprestano do porodjaja da sam jos nekoliko meseci nakon toga osecala bol:mad:a i sad dok pisem ovo ko da osecam isti bol!
Objavljena slika

#9 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 05 February 2007 - 09:59 AM

Originalno postavio/la TwinsA mozete da zamislite tek kako je bilo meni sa dvoje bebe.Udarale su na sve strane,da ne znas ko kada udara i sa koje strane.

e to mora da je poseban doživljaj..uvek sam se pitala kako izgleda imati dve,tri bebe u stomaku..

#10 Ninchen

Ninchen

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 161 Postovi:

Objavljeno 13 January 2008 - 11:38 PM

Nina je bila dosta mirna beba, pokreti su joj bili nezni, cak i u stomaku je bila sva gracilna. A ova druga devojcica je nesto sasvim drugo - druga prica.. toliko se vrpolji da se ponekad uplasim i pitam da li je to u redu da beka toliko udara. Stomak mi menja oblike, ceo se pomera u svim pravcima, imam utisak da se bebica okrece unutra i da me istovremeno udara i nozicama i rucicama - bez milosti. Stvarno nije preterivanje, ranije sam mislila da mame preteruju kada opisuju kako ih njihove bebice jako udaraju prilikom pomeranja..jer je moja Ninica bila izuzetno mirna i nezna. Sada vidim da sam mnogo pogresila.. do porodjaja ima jos nekih mesec i po tako da ne znam da li ce se pred sam porodjaj moja devojcica malcice umiriti. Boze, kako smo samo uzbudjeni svo troje, koliko joj se samo radujemo! ;)
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#11 maja31

maja31

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 281 Postovi:

Objavljeno 14 January 2008 - 12:01 PM

Nikola se smirio pre porodjaja a koliko se secam Bojana i nije tako.Al se secam koliko sam puta htela da i muz oseti pokrete bebe kada sam ih ja na pocetku osecala i kako mu kazem stavi ruku na stomak sada se drma oni prestanu cenim da je mislio da ga zezam, ali je zato jednom secam se Nikola pravio sou u stomaku i najzad kada je dragi video nije mogao da veruje nije ni morao da stavi ruku posto se sve videlo, rekao je nebi ja mogao da imam to u stomaku.
Lilypie 5th Birthday PicLilypie 5th Birthday TickerLilypie 2nd Birthday PicLilypie 2nd Birthday Ticker

#12 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 14 January 2008 - 07:15 PM

Bubi kao i Lenka, skakala je ceo dan pred rođenje (vodenjak mi je pikao oko 19h). I akušer i ja smo bile ubeđene da će porođaj kasniti, odnosno da ću preneti Bubi jer 5 dana pre teremina nije snimljena ni jedna jedina kontrakcija na CTG-u. Međutim Bubi je bila ko satić - rodila se 2 dana pre očekivanog termina.

#13 Guest_majizza_*

Guest_majizza_*
  • Guests

Objavljeno 14 January 2008 - 07:34 PM

Sto se tice sare tacno se sjecam da su mi rekli da se beba umiri pred porodjaj da se ne repadnem,predvece je toliko skakala cini mi se kao nikad do tad i ujutro sam posla da se porodim.

#14 ivanamimi

ivanamimi

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 834 Postovi:

Objavljeno 14 January 2008 - 07:59 PM

meni je Stefan tokom cele trudnoce bio jako nemiran,a takav je bio i do samog porodjaja...

#15 milana

milana

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 480 Postovi:

Objavljeno 15 January 2008 - 06:30 PM

maja je jako bila nemirna u stomaku,stalno se teglila pa kad mi upre nogice u rebra meni oci da ispadnu,al na dan porodja nije nesto bila bas aktivna,al nocima pre toga nisam mogla da spavam,po sto puta ustajala sedela u kuhinji i spavala za kuhinjskim stolom,naslazem jastuke na sto naslonim se i zaspim
Objavljena slika

#16 makicaaa

makicaaa

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1139 Postovi:

Objavljeno 29 August 2008 - 07:35 AM

Ja jos nijednom nisam legla u krevet a da me beba nije udarila bar 2-3puta,a ponekad me ne pusti da spavam celu noc koliko je nemirna....cudno mi je sto mi stomak (kada menja oblik)ide ceo u desnu stranu a leva ostane skoro ravna:puzzleddr kaze da mu je tu guza pa mi nekako bas slatko:)preko dana je bas mirno retko kada me udari,izgleda da ce biti nocna ptica na tatu:):ket:)
Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

#17 Anabanana

Anabanana

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 105 Postovi:

Objavljeno 29 August 2008 - 09:31 PM

Marko nije bio tako los u stomaku...ma da je znao da ide i on na desnu stranu ap leva da ostane ravna....jedino sto je stalno radio bilo je stucanje....po 100 puta dnevno....pa i sad kad pocne nikako da prestane
Objavljena slikaObjavljena slika

#18 miranmarija

miranmarija

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 186 Postovi:

Objavljeno 07 October 2008 - 10:48 PM

Meni je Srdjan bio miran samo dva sata pre pucanja vodenjaka ali obzirom da u to vreme uvek spava ( oko ponoci) nisam nista brinula, ali koliko se secam, od kad mi je pukao vodenjak nisam ga osetila uopste
Objavljena slika Objavljena slika

#19 Leptir

Leptir

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 59 Postovi:

Objavljeno 13 October 2009 - 10:47 AM

Zelim da vas upozorim ali ne i da vas uplasim. :andjeoNemoj te puno verovati u to da se smiri pred porodjaj,tako sam se i ja tesila ali hvala Bogu koji je spasio moju bebu.U porodilistu gde sam se poradjala obicaj je da se dodje 3 dana pred termin i da se tamo lezi. Sto se meni i nije svidelo ali...Drugi dan beba od jutra se nije mrdala,po malo kad ja rukom tresem stomak,isla sam na ctg i sve je ok ali nema pokreta,sve do uvece moj dr. je bio dezurni i ja mu kazem da ne osecam pokrete ceo dan,misleci umirio se pred porodjaj.On me odma odvede na UZ kad ono... mora hitno na CR nestaje kiseonika :aplauz Sve se odigralo munjevito,na kraju sve je dobro ispalo,beban ziv i zdrav.A da sam bila kuci,ne verujem da bi otisla uvece u 22h u bolnicu jer se smirio.Ne bi da vas plasim ali budite oprezne!!!
Objavljena slika

#20 Arijel

Arijel

Newbie

• Members
  • Pip
  • 16 Postovi:

Objavljeno 13 October 2009 - 01:07 PM

Leptir,joj,svaka ti cast na hrabrosti,ja sam se ziva presecala akd se ovaj moj nije mrdao po 15 min,doduse on je bio jako aktivna beba (kao i sad ; ) )..za mene nije vazilo to da se umiri pred porodjaj,ja sam probila termin 5 dana,a on se ritao kao i ranije...
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika