Idi na sadržaj

Fotografija

Nizak pritisak u trudnoci

• Please log in to reply
50 replies to this topic

#21 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7854 Postovi:

Objavljeno 17 April 2010 - 08:07 PM

Meni je u drugoj bio mnogo niži nego u prvoj, oko 90/60, svakoga dana do porođaja, prva polovina dana prolazila mi je kao u snu, sva sam bila ošamućena i uši su mi bile zapušene.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#22 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 17 April 2010 - 08:09 PM

Originalno postavio/la jelka prva polovina dana prolazila mi je kao u snu, sva sam bila ošamućena i uši su mi bile zapušene.

I ja sam osamucena i stalno sam pospana, a ne mogu nista protiv toga.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#23 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7854 Postovi:

Objavljeno 17 April 2010 - 08:13 PM

Meni isto ništa nije pomagalo, kafa je sprečavala glavobolju, a nešto slatko je bilo prevencija da mi se baš sloši. Kažem ti, tegobe su prestale dan nakon porođaja. 20 nedeljica, šta je to za tebe:P
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#24 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10084 Postovi:

Objavljeno 17 April 2010 - 08:46 PM

Moj je u ovoj trudnoći 110/70 sva tri puta kada su mi mjerili. Da li spada u nizak ili je već na normali? A i ja sam ošamućena iako nije baš tako nizak.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#25 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7766 Postovi:

Objavljeno 17 April 2010 - 09:13 PM

Ja sam u trudnoci imala pritisak 120/:P.....i sam spavala kao nikad............pogotovu na pocetku trudnoce, a i kasnije.....to je bilo nevjerovatno koliko sam mogla da spavam.

LdcBp1.png
CrL4p2.png

#26 nikita

nikita

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 723 Postovi:

Objavljeno 18 April 2010 - 08:10 PM

i ja sam u problemu sa niskim pritiskom 100/60,i non stop sam zedna...
Objavljena slikaObjavljena slika

#27 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12864 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 22 September 2010 - 11:18 AM

Deco, ja sam potpuno u down-u!Ne znam sta da radim.Budim se sa glavoboljom i lezem sa glavoboljom, a u medjuvremenu sam kao pijano pile. I to sve od pocetka ove nedelje.Jos kad nesto pojedem.... pa ubi me varenje. Nisam merila pritisak (ne mogu kada sam na poslu), ali mislim da je uzasno nizak.U prvoj trudnoci sam pila te kapi od trave hocu-necu, po preporuci homeopate, sada vidim da se ne preporucuju u trudnoci - mislim.... Tako da ne smem da ih uzimam. Secam se da me je u prvoj trudnoci ne samo bolela glava, vec i oci. Tada sam jos mogla da nosim sociva na poslu, pa se secam da sam bacala sociva ponekad popodne (bila su u pitanju dnevna sociva, i inace bi ih bacila uvece) jer nisam mogla da izdrzim. Sada me isto bole oci, i glava i posebno imam bolove na levoj strani glave, kada se sagnem i ustanem...Kafu ne mogu da pijem - muka mi je od nje....
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#28 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6623 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 22 September 2010 - 11:42 AM

Natasa, ako su ti te kapi pomogle sa Katom u trudnoci idi i vidi od kad i zasto sad ne smeju da se piju, nelogicno mi je da pre 4 godine moglo a sad ne moze. Mislim da je svakako veci problem ta glavobolja od bilo cega drugog.

#29 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Objavljeno 22 September 2010 - 12:14 PM

Nataša, potegni za nečim što imaš u kući. Meni uvek pomogne supa iz kesice. Ili koka kola ili kikiriki. A ja baš često imam problema sa niskim pritiskom.
Objavljena slika
Objavljena slika

#30 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 22 September 2010 - 12:39 PM

I ja imam nizak pritisak. Sada u trudnoci mi je jos i \"skocio\", pa je najvise 120/60, dosao je na neku normalu! Kafu nisam ni ja mogla da smislim na pocetku trudnoce.Sada je pijem. Koka kola mi je prijala.Za jake glavobolje sam pila paracetamol. I mnogo sam jace glavobolje imala sa Sarom, nego u ovoj trudnoci. Ali samse zato razvalila od povracanja oba puta.
Objavljena slika

Objavljena slika

#31 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12864 Postovi:

Objavljeno 22 September 2010 - 02:18 PM

Originalno postavio/la tanasijaNatasa, ako su ti te kapi pomogle sa Katom u trudnoci idi i vidi od kad i zasto sad ne smeju da se piju, nelogicno mi je da pre 4 godine moglo a sad ne moze. Mislim da je svakako veci problem ta glavobolja od bilo cega drugog.

Jeste to i meni bilo malo bez-veze, ali one su pre svega na bazi alkohola. Nema bezalkoholne. I kao izazivaju kontrakcije... Ja sam od pre 2 godine istraumirana zena kada je trudnoca u pitanju, tako da.... Pre cu da trpim nego nesto drugo.Evo jela sam nesto slano za rucak i nije bilo strasno. Samo kada sam zavrsila varenje. Danas je mnogo bolje u odnosu na juce i prekjuce!Ja koka-kolu ne mogu.Rece mi koleginica da uzmem gutljaj-dva crnog vina. Ono steti isto koliko i kafa (kada se uzima u malim kolicinama, naravno - mislim na vino). Videcu, ako bas bude mnogo bolelo idem kod homeopate....

#32 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7854 Postovi:

Objavljeno 22 September 2010 - 07:46 PM

Mene je u 2. trudnoći često i mnogo bolela glava, verovatno isto od srozavanja pritiska. ČAk sam se u jednom momentu baš zabrinula jer me je jedno 2 nedelje non-stop bolelo sa desne strane, kao da me probada kroz čelo do potiljka, isto naročito pri saginjanju i ustajanju. Pisala sam i ovde negde o tome. Celu trudnoću su mi uši bile zapušene od kad ustanem pa do negde 6 popodne. Bukvalno dan nakon porođaja prestalo je. Devojke su ti sve već napisale od alternativa, ja nsam pila lekove, kafu i koka kolu jesam, slano i slatko i mnoooogo vode.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#33 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12864 Postovi:

Objavljeno 22 September 2010 - 07:51 PM

Hvala svima.Verujem da i zatvor malo pomaze svemu.A pocela sam da lucim i enormnu kolicinu sekreta iz sinusa i nosa. Strasno. I mene Jelka boli bas kao tebe samo sa leve strane. Toliko da sam sinoc mislila da je zub!Danas je bilo malo bolje. Mada nisam pila kafu, samo sam jela malo slanije...

#34 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7854 Postovi:

Objavljeno 22 September 2010 - 07:53 PM

E, da, i kod mene je bilo povezano sa zatvorom, sad sam se setila!
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#35 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6623 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 23 September 2010 - 09:44 AM

Meni supa iz kesice pomogne kad mi mnogo spadne pritisak, a desava mi se i da nije pritisak u pitanju nego da klonem zato sto mi spadne secer, onda mi kocka secera i malo vode pomognu isto. Ja od kad sam trudna bas izbegavam gazirane sokove, pa i koka kolu koju jako volim, kafu ne pijem ni inace, pa ne bih ni sad pocinjala tako da znam sta mi pricas.Sto se zatvora tice ja sam sva naopaka, obicno imam zatvor, a u trudnoci i prvoj i sad idem lepo u wc. Ne znam koliko tecnosti unosis ja pijem dosta vode, popijem jedan neki caj, bilo koji i jednu casu vocnog soka, bez secera najmanje dnevno. Jutros sam nastinu popila casu soka od kruske, mislim da mi taj sok ujutru resava sve probleme sa stolicom.

#36 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12864 Postovi:

Objavljeno 23 September 2010 - 10:31 AM

Sto se tice tecnosti - na stolu u kancelariji imam bokal od litre koji napunim ujutro i popijem sve dok ne krenem na posao.Ujutru popijem sok od jabuke.Posle posle posla isto pijem kod kuce (dosta sam i zedna) i eto.Moram probati sa kivijem na prazan stomak, on je kazu najbolji. Mada mi je doktor dao nesto na bazi sene, pa cu i to probati.

#37 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12864 Postovi:

Objavljeno 23 September 2010 - 12:04 PM

Za sada izgleda da magnezijum radi.... bar kada je pritisak u pitanju.Ne boli me glava posle rucka, kao prethodnih dana... a i ne spava mi se toliko.

#38 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11086 Postovi:

Objavljeno 23 September 2010 - 12:06 PM

Super, n9 - treba probati sa nekim od preporuka, nesto ce upaliti i ublaziti bol :)
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#39 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6623 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 23 September 2010 - 08:41 PM

Ne znam koliko ti sok od jabuke ubrza metabolizam, meni vise pomognu kasasti sokovi, ovde sad ima gusta jabuka, kasasti on mi je isto dobar. A pomogne mi i sveza jabuka, posto ja posle nje obavezno pijem vodu, pa me i to potera.:zbunjen

#40 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 24 September 2010 - 09:03 AM

Juce mi je pritisak bio 105/55 a otkucaji srca 95! Nista mi nije pomoglo - ni kafa, ni kola, ni cokolada! U principu mi nizak pritisak ne smeta, ali mi ubrzan puls bas smeta, kao da ostajem bez vazduha!
Objavljena slika

Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika