Idi na sadržaj

Fotografija

Nizak pritisak u trudnoci

• Please log in to reply
90 replies to this topic

#1 tirgric

tirgric

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 73 Postovi:

Objavljeno 30 January 2007 - 03:18 PM

Vec 3 dana osecam malaksalost,pospanost i povremeno blage vrtoglavice bojim se da su to simptomi niskog pritiska,inace nikada nisam imala tih problema!!Da li mi neko moze reci nesto vise o tome?Da li moze naskoditi bebi?:)
Lilypie Expecting a baby PicLilypie Expecting a baby Ticker

#2 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 30 January 2007 - 03:36 PM

I ja sam imala nizak pritisak u trudnoci i sa sobom sam nosila flasicu vode sa secerom, kad osetim vrtoglavicu ja popijem vodu.Vec smo negde o ovome pisali, a nemam vremena da trazim....probaj da nadjes.
Objavljena slikaObjavljena slika

#3 tirgric

tirgric

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 73 Postovi:

Objavljeno 30 January 2007 - 03:38 PM

VAzi,hvala!!:)

#4 zvoncica

zvoncica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 213 Postovi:

Objavljeno 30 January 2007 - 03:41 PM

imala sam normalan pritisak ali sam zato imala nizak secer.Osecala sam iste te simptome. Mislim da nizak pritisak i nije neki problem, samo dosta vode kao sto je djolence rekla.
Objavljena slika

#5 tirgric

tirgric

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 73 Postovi:

Objavljeno 30 January 2007 - 04:04 PM

Tecnosti pijem i previse preko dana 2,5-3l a tokom noci min.1l,za razliku od nocas 2l vode,dragi kaze da nije ni cudno da veci deo noci provedem na wc-e solji nego u krevetu!!!:):D:D

#6 zvoncica

zvoncica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 213 Postovi:

Objavljeno 30 January 2007 - 04:30 PM

svima nam je to poznato, sigurna sam.:) Je si li skoro proveravala secer?
Objavljena slika

#7 tirgric

tirgric

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 73 Postovi:

Objavljeno 30 January 2007 - 05:06 PM

Od poslednjeg pregleda koji je bio 22. 12 .2006. nisam,do tada je sve bilo ok.Ovih dana idem na pregled pa cu proveriti,mislis da je to mozda uzrok?

#8 zvoncica

zvoncica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 213 Postovi:

Objavljeno 30 January 2007 - 10:11 PM

Ma ne mora da znaci, nego je to kod mene bio slucaj. Cak su me slali da pijem onu glukozu da provere kako mi organizam reaguje na secer. i sve je bilo ok, gore je kada ti je visok secer.Ovako sam samo morala cesto da jedem :D
Objavljena slika

#9 tirgric

tirgric

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 73 Postovi:

Objavljeno 31 January 2007 - 10:59 AM

KAKO DOKTOR KAENe skakati iz krevetaNizak krvni pritisak moe da se javi nakon jela i zato treba uzimati vie manjih obroka s manje ugljenih hidrata, a umesto u krevet, posle jela se preporu?uje odlazak u etnju!!!!

#10 zvoncica

zvoncica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 213 Postovi:

Objavljeno 31 January 2007 - 04:00 PM

pa eto...samo opusteno
Objavljena slika

#11 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 31 January 2007 - 04:14 PM

Originalno postavio/la zvoncicaMa ne mora da znaci, nego je to kod mene bio slucaj. Cak su me slali da pijem onu glukozu da provere kako mi organizam reaguje na secer. i sve je bilo ok, gore je kada ti je visok secer.Ovako sam samo morala cesto da jedem :)

Ispijanje glukoze je ovde normalna stvar u trudnoci(test tolerancije)...Mislila sam da je i tamo???Ukoliko nije trazite ga, zasto da razmisljate kad mogu da se vrse strozije provere.:)
babiesLilypie 1st Birthday Ticker

#12 zvoncica

zvoncica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 213 Postovi:

Objavljeno 31 January 2007 - 09:52 PM

Ma kakvi normalno, samo ako ti je secer van granica, samo sto sam ja medju manjinom koja je imala nizak, pa su mi sve tamo zavidele sto mene teraju da jedem a one su na strogim dijetama.:) I naravno tada mi je bio normalan secer.
Objavljena slika

#13 mama_daisy

mama_daisy

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2281 Postovi:

Objavljeno 01 February 2007 - 12:03 AM

Originalno postavio/la tirgricKAKO DOKTOR KAENe skakati iz krevetaNizak krvni pritisak moe da se javi nakon jela i zato treba uzimati vie manjih obroka s manje ugljenih hidrata, a umesto u krevet, posle jela se preporu?uje odlazak u etnju!!!!

lepo kaze ja sam u trudnoci imala mnogo nizak priutisak....:D sa 50 ali nije mi smetalo...bolje je da bude nizak nego visok...koliko sam ja razumela dr visok moze da izazove prevremeni porodjaj
Objavljena slika

#14 mama_daisy

mama_daisy

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2281 Postovi:

Objavljeno 01 February 2007 - 12:03 AM

Originalno postavio/la tirgricKAKO DOKTOR KAENe skakati iz krevetaNizak krvni pritisak moe da se javi nakon jela i zato treba uzimati vie manjih obroka s manje ugljenih hidrata, a umesto u krevet, posle jela se preporu?uje odlazak u etnju!!!!

lepo kaze ja sam u trudnoci imala mnogo nizak priutisak....:D sa 50 ali nije mi smetalo...bolje je da bude nizak nego visok...koliko sam ja razumela dr visok moze da izazove prevremeni porodjaj
Objavljena slika

#15 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 01 February 2007 - 12:53 AM

pre trudnoce imala sam visok pritisak, tokom trudnoce normalan i kad sam bila pri kraj trudnoce poceo da mi pada, narocito zbog vrucine. mm odma mi zabranio da idem na posao, jer sam sama vozila auto. naravno poslusala sam ga jer me bilo strah da ne napravim udes ili da mi se nesto desi. tako od juna do kraja jula kada sam se porodila sedela sam kuci. e nekoliko meseci nakon porodjaja opet visok pa morala sam da prekinem nikoli dojenje u 10mesecu, jer sam pocela da pijem tablete. ne valja ni jedan ni drugi, ali bolje da je nizak. popijes malo vode, pojedes nesto slatko, prosetas, osvezis se i tako prodje. a ako je visak opasno je.
Objavljena slika

#16 Twins

Twins

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 67 Postovi:

Objavljeno 01 February 2007 - 11:20 AM

Osim sto moze visak pritisak da izazove prevremeni porodjaj on moze da bude i jako opasan po bebu.Moja drugarica imala je visak pritisak i lezala je na patologii od 5 mesec i porodili su je u 8.A pre toga (ne zelim niko to da se desi) imala je porodjaj sa mrtvom bebom.I sve radi pritiska.

#17 danny

danny

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postovi:

Objavljeno 09 February 2007 - 11:07 PM

Takodje povremeno imam \'\'pomracenja\'\', izmerim pritisak kad ono 95 sa 60. Prestravim se jer nikada nisam imala tako nizak pritisak, ali sad mi je mnogo lakse kada vidim da nisam jedina i da je to otprilike normalno. :-*

#18 jane

jane

Newbie

• Members
  • Pip
  • 27 Postovi:

Objavljeno 10 February 2007 - 02:18 PM

Meni je stalno pritisak 90/60. U prvoj trudnoci, pred kraj je bio malo \"povisen\" 120/80 ;) Nezgodan je taj osecaj komiranosti, ali bolje i to nego da je visok ;) . Nekada mi je pomagala kafa (jedna soljica, ne litri), ali sad ne mogu da je pijem jer mi je muka od nje. Ma ne mogu ni da je pomirisem...;)

#19 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 17 April 2010 - 04:53 PM

Eto mene ovde i u ovoj trudnoci. Sad bar znam sta da radim, pijem kafu kao sumanuta.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#20 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 17 April 2010 - 06:02 PM

Мислим да је боље да пијеш више течности него да пијеш кафу. кофеин није препоручљив у трудноћи.Мени се притисак у обе трудноће нормализовао - 120/:) иначе ми је низак.

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika