Idi na sadrĹľaj

Fotografija

Spontani

• Please log in to reply
397 replies to this topic

#1 pokita

pokita

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 175 Postovi:

Objavljeno 20 January 2007 - 10:48 PM

Imam ?erku od 19, 5 meseci i po?etkom oktobra, samo nekoliko dana nakon što sam uradila testa na trudno?u po?ela sam da krvarim.Došlo je do spontanog, po?ela sam da pijem progesteron (Utrogestan) ali mi ništa nije pomogao.Trudno?a je bila toliko rana da je nisu mogli videti na uz.I nisam ?ak ni na kiretažu išla nakon spontanog.Nije bilo bolova (samo u duši i to strašno).Od obi?ne menstruacije se razlikovalo samo to što je krvarenje trajalo dve nedelje umesto jedne.A u prethodnoj trudno?i uopšte nisam imala problema.Da li neko od vas ima sli?na iskustva?

#2 niki

niki

Newbie

• Members
  • Pip
  • 11 Postovi:

Objavljeno 21 January 2007 - 12:56 AM

Imala sam spontani u 12-oj nedelji trudnoce,prvo krvarenje se pojavilo u 6-oj nedelji ali uz pomoc Utrogestana to se sredilo na neko krace vreme,zatim u 12-oj nedelji dobijam temperaturu 39,ponovo krvarenje i posle 4 dana spontani.Reviziju su mi radili u privatnoj klinici pod totalnom anestezijom sto mi je puno znacilo,uzorak je poslat na analizu i najbitnije da nije bilo genetskih anomalija.Sve to sam odlicno podnela jer smatram da je plod bio u redu ne bi ga materica odbacila.Posle 6 meseci(dr preporucuju toliku pauzu posle spontanog)usledila je nova trudnoca koja imala normalan tok i ja sada imam moju divnu zdravu devojcicu.
Objavljena slika[/URL=http://www.glitteryourway.com]Objavljena slika

#3 pokita

pokita

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 175 Postovi:

Objavljeno 25 January 2007 - 06:08 PM

U drugoj trudno?i ti ništa nisu da piješ, sve je bilo u redu?Ja i pored toga što sam imala zdravu prvu trudno?u i odli?no iskustvo, ovo druge mi je pokvarilo prvo pa se mnogo plašim šta ?e biti slede?i put.

#4 tirgric

tirgric

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 73 Postovi:

Objavljeno 25 January 2007 - 06:34 PM

Jako mi je zao,saosecam se sa vama!!!
Lilypie Expecting a baby PicLilypie Expecting a baby Ticker

#5 niki

niki

Newbie

• Members
  • Pip
  • 11 Postovi:

Objavljeno 28 January 2007 - 03:06 AM

Sem folne kiseline nisam nista pila,sve je proteklo u najboljem redu.Nemoj da brines za narednu trudnocu,poznajem puno zena koje su trudnocu posle spontanog odlicno iznele.Koliko sam ja upucena ako se prve dve,tri trudnoce zavrse spontanim onda neki problem postoji.S\'obzirom da je kod tebe prva odlicno prosla nemas razloga za brigu.Jednostavno materica nije prihvatila plod,razlog nikada ne mogu da utvrde(tako mi je dr.rekao).
Objavljena slika[/URL=http://www.glitteryourway.com]Objavljena slika

#6 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 28 January 2007 - 04:15 AM

Posle treceg spontanog pobacaja se radi analiza hromozoma supruznika.Takodje moze da se utvrdi razlog pobacaja ukoliko se sacuva mesak i odnese kod Dr koja onda to prosledi na patologiju.To sve znam jer sam imala 2 spontana pre nego sto sam rodila ovo moje malo zlato! Pila sam samo folnu kiselinu pre nego sto sam ostala u drugom stanju...Htela je Dr na hormonsku da me baci ali nije bilo potrebe hvala Bogu.
babiesLilypie 1st Birthday Ticker

#7 pokita

pokita

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 175 Postovi:

Objavljeno 28 January 2007 - 08:36 PM

Originalno postavio/la JelenaPosle treceg spontanog pobacaja se radi analiza hromozoma supruznika.

Da znaš, možda ima nešto u tome.Detetu koje imam nije otac isti sa kojim sam imala spontani.

#8 vuletic

vuletic

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 184 Postovi:

Objavljeno 28 January 2007 - 10:43 PM

Ja sam imala slican problem izgubila sam bebu u 6 nedelji i nisam ni znala da sam trudna ali na srecu imam sada dvoje dece .Taj sok nikad necu zaboraviti ipak sve se posle lepo zavrsilo .Imam sina pa cerku .sto se tice spontanog ni sama neznam kako ni zasto ni lekari nisu znali.dobilasam krvarenje kao da sam dobila ali je bilo cudnije svekrva mi je rekla da odem u bolnicu i tako sam otisla i oni ustanovili spontani ja u soku ali bilo pa proslo ,.
mima

#9 bubica

bubica

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 136 Postovi:

Objavljeno 10 February 2007 - 10:01 PM

Evo ovako...tražila sam i ?inilo mi se najpogodnije da ovde postavim temu, ako nije pravo mesto premestite je...Uglavnom, kad sam ovde stigla ja sam bila trudna, sve je teklo normalno...a onda...spontani...Zato sam u temi \'\'predstavite se trudnice\'\' izbrisala svoje dve poruke gde vam pišem da sam sre?na i trudna, jer mi je bilo muka da to gledam...tako me sve to podse?a i rastužuje...Ja sam prošle godine imala dve trudno?e i obe su se završile spontanim poba?ajem...na moju veliku žalost...mnogo sam plakala i tugovala...ali, sam se nekako sabrala i nastavila sa životom....Oporavila sam se, i od ponedeljka planiram da krenem kod ginekologa...Dugo sam se dvoumila oko doktora, jer ne želim da opet pogrešim u izboru...Želim da se moja tre?a trudno?a završi sre?no...Nemam problem da zatrudnim, ali o?igledno imam da zadržim trudno?u...i želim da verujem da ?e tre?i put biti druga?ije....Ako neka od vas ima ovo tužno iskustvo, neka se javi ovde da podelimo pri?e i savete...A ovde ?u voditi i dnevnik pre trudno?e, o svim analizama i pregledima, ako se slažete....:)

#10 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 10 February 2007 - 11:23 PM

Bubice,nisi sama...Ja sam pretprosle godine imala 2 spontana:( Oba u otprilike 7-8 nedelji trudnoce! Prva trudnoca se \"desila\" i dok sam zavrsavala formalnosti morala sam na rendgen+ vakcine itd. a nisam znala da sam trudna tada sve se zahuhtavalo bezveze...Saznam posle toga da sam u drugom stanju ali dobila iseljenje i moram na put a malo krvarenje...Odem kod Dr ona kaze nesto ne moze bas da vidi plod itd. da ne zamaram.Na samo jutro puta nista...Udjem u avion sve super i izadjem u Cirihu zbog presedanja(sve vreme malo krvarenje kao i obicno)i zamlatim se u free shop-ovima kao i svi putnici.Odem sat vremena na terminal a oni meni kazu nema mesta u avionu!!!!!!Kako nema mesta???:) Tri znoja me obliju!Kazu mi za interkontinentalne letove 2h ranije treba da se dodje grrrrrrrrrrrr a ja bila na transfer slateru i lepo pitam kada treba da sam tamo!!!!Da ne duzim iza mene decko ko furija prilazi i kaze \"Djevojko odakle si?\" bla bla ispostavi se da i za njega nema mesta(oboje sa \"nasim\" pasosima)ali on iz Crne Gore.Tako nas dvoje nadrljasmo iako sam trazila sefa i nadredjene i pravila frku 3 puta ih vracala nikom nista.Mi opet do transfer saltera a meni krvarenje jos gore sve vreme se pojacava.Kazu morate van \"medju zone\" na svajcarsku teritoriju jer je tamo salter \"Star Alliance\" koji ce vam reci koji let ima mesta!Pitaju jel imamo vize!!!Moj pasos gledaju pa vide sengenske pa iako Svajcarska koliko znam nije potpisnica \"sengenskog sporazuma\" pitaju jel imam neku extra!!!Da,imam, najbolje da ih skupljam kao salvete ili markice!!!!:mad:Tu nas izmaltretiraju zesce i kopiraju neke papire, naplate i oduzmu pasose a mi jadni \"udjemo\" u Svajcarsku:( Mlatili se da ne duzim ja sve gore sa krvarenjem kad ne mogu ni da sednem nego jurcam levo-desno kao kreten!Kupila sam jos jednu kartu odrali me kao kretena i uzela \"day room \" na aerodromu da prenocim.(Sve vreme jadni Crnogorac koji ne govori engleski zamnom u stopu pa jos njegove papire zavrsavala.Naravno da sve to moja trudnoca nije mogla da izdrzi i osetim da mi je lose uzas jedan odem u toalet i to je to:( Druga trudnoca nije bila tako kao iz neke satiricne price ali je isto zavrsila. Za rtecu srecu sam pila folnu kiselinu ranije i vitamine i spremala se koliko sam mogla i eto...Sad imamo prelepu devojcicu koju obozavamo i koja me upravo \"zove\" iz sobe te moram da bezim. Bubice samo hrabro i bice sve OK videces!!!!;) Treca sreca!!!!

#11 bubica

bubica

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 136 Postovi:

Objavljeno 11 February 2007 - 12:23 AM

Jelena, pa ti si baš nadrljala, naro?ito sa tom frkom za vreme prve trudno?e...Hvala ti što si mi napisala svoje iskustvo i re?i ohrabrenja...Mislim, prili?no sam tužna kad vidim...toliko pregleda teme, a ni jednog odgovora...pa, makar re?i utehe i podrške...to mnogo zna?i...Jesu li ti otkrili uzroke spontanih, jesi li radila neke analize?Ja se spremam sad da krenem sa analizama, jer žarko želim bebu i nisam od toga odustala...I, molim vas, ne bežite ood ove teme...ima još ovakvih slu?ajeva u životu, na žalost, i re?i podrške su nam mnogo važne...Svima nama koje tek želimo da postanemo mamice...Jelena, hvala ti...Tvoje iskustvo ohrabruje.;)

#12 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 11 February 2007 - 12:25 AM

Izvini, bubice. Podržavamo te, naravno, bi?emo uz tebe na svakkom koraku, prati?emo tvoj dnevnik. Tvoja odluka da ne odustaješ je ve? pola posla! Samo napred!
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#13 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 11 February 2007 - 12:27 AM

Kao sto moja imenjakinja kaze TRECA SRECA!Uz tebe smo i samo napred!;)
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#14 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 11 February 2007 - 12:49 AM

Nisam radila analize jer mi je Dr rekla da se radi hromozomsko ispitivanje supruznika tj .kompatibilnost tek posle treceg pobacaja(uzastopnog).Hvala Bogu ne stigosmo dotle.Tehnicki je sve bilo uredu ali eto...I jos mi je rekla da sam sacuvala plod mogli bi na ispitivanja da posalju(neka njena pacijentkinja je djevdjirom \"nahvatala\" plod iznad toaleta)!!!!!:o Posle toliko stresa sam bila izuzetno depresivna a onda resila da tehnicki pridjem problemu jer od kukanja nema nista!Pila sam folnu kiselinu svaki dan i vitamine za trudnice...nismo se nesto bacali na posao ali ni cuvali posebno i tako...Happy end!;) Pri tom ne moram da napominjem da sam bila u strahu celu trudnocu!;) pa sam jos izasla na \"zao\" glas ovde na forumu kao preozbiljna:P

#15 mama_daisy

mama_daisy

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2281 Postovi:

Objavljeno 11 February 2007 - 12:54 AM

i ja se slazem sa Jelenama TRECA SRECAMi smo uz tebe...drzimo ti palceve i praticemo tvoj dnevnik...i zelimo da sto pre dobijemo malog sugradjanina-sugradjaku!!!!!!
Objavljena slika

#16 tirgric

tirgric

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 73 Postovi:

Objavljeno 11 February 2007 - 12:56 AM

Jako mi je zao sto opet prolazis kroz takav period...ali mi je drago sto si tu,sa verom i nadom u bolje sutra!!!Ne gubi moral,ostani prisebna,nadji nacina da odagnas svoju bol,prihvati podrsku svojih najmilijih i kada se najmanje budes nadala i ti ces biti najsrecnija mamica!!!!Ljubim te jako i znaj da smo uz tebe!!!
Lilypie Expecting a baby PicLilypie Expecting a baby Ticker

#17 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 11 February 2007 - 01:01 AM

zaista mi je zao zbog svega,a da li si radila neke analize i testove ili tek treba!?ja bih sve proverila,hlamidiju obavezno.....kazu da ona u najvecem broju slucajeva izaziva pobacaj,mozes da ostanes trudan,ali ne izneses do kraja bas kao sto se desilo kod tebe.....mada nju 90% populacije ima,ali mora biti pod kontrolom....moja rodjena sestra je posle 7 god.ostala trudna kada i ja sa prvim detetom,termin nam se razlikovao za dva dana i onda je ona u 4-5 mes.imala pobacaj,samo ona zna kako joj je bilo,mada je stoicki sve to podnela,ja mislim da bih odlepila potpuno........svaka cast na pozitivnom stavu.....sledeci put mora biti do kraja....

#18 bubica

bubica

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 136 Postovi:

Objavljeno 11 February 2007 - 01:13 AM

Ma, ja sam još kod prvog spontanog lepo pitala doktorku (bila sam kod privatnika) da li treba da uradim analize..jer nisam želela da rizikujem više...ona kaže \'ladno \'\'nema potrebe\'\' i ja hajde...nema potrebe.Kad mi je ustanovila drugu trudno?u (ja sva sre?na i prepadnuta od prošlog puta)..ispra?a me re?ima \'\'bi?e valjda\'\'i dala mi je Dabroston tablete da pijem...Materica mi je rasla srazmerno starosti trudno?e, ali mi je plod \'\'uginuo\'\'...kad su mi rekli na UZ, htela sam da umrem, da me nema....Jao...ne znam, ?ovek je stena...šta li ga samo održava u životu?Da nije po?elo slabo braon krvarenje, ne bih još ni znala da plod nije živ, jer nisam imala nikakve bolove....Znam da je hlamidija nezgodna...I zato od ponedeljka idem na sve potrebne preglede...Hvala na podršci i ohrabrenju!

#19 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 11 February 2007 - 11:49 AM

neke stvari se ne mogu prepustiti slu?aju..moraš se kompletno ispregledati,jer jedino tako može da se utvrdi zašto dolazi do spontanog..i to dva puta..za podršku se ne brini,tu smo uvek!!

#20 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 11 February 2007 - 12:43 PM

I ja sam htela da pomenem hlamidiju, jako je nezgodna, a teško se provaljuje. To je bio jedan od prvih testova koje sam radila u trudno?i i bio je pozitivan, tako da sam se le?ila od hlamidije u toku trudno?e, i prošlo je ok, hvala Bogu, a ko zna šta bi bilo da nismo otkrili.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

0 korisnik/a ÄŤita ovu temu

0 ÄŤlanova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika