Idi na sadržaj

Fotografija

Sterilizator

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 DraganPo.

DraganPo.

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 Postovi:

Objavljeno 19 January 2007 - 11:45 AM

Pozdrav svim ljudima dobre volje.Ja sam Dragan, 76 god., i od novembra sam dobio jednu novu zivotnu ulogu. Sada sam u fazi potrage za sterilizatorom posto moramo da se dohranjujemo. Da li je neko to koristio i koliko se isplati.

#2 milicama

milicama

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1587 Postovi:

Objavljeno 19 January 2007 - 11:51 AM

to se ti?e flasica i duda najbolja sterilizacija je,ako nemas sterilizator da prokuvas u vodi u koju predhodno ubacis sode bikarbone i najmanje pet minuta pustis da kljuca.A Ima i tabletice za hladnu sterilizaciju flasica i drugih stvari,zovu se THERMOBABY,pozdrav!
Objavljena slika

#3 vesnakg

vesnakg

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 131 Postovi:

Objavljeno 19 January 2007 - 11:58 AM

Slazem se o nacinu sterilizacije koju ti je objasnila milicama,i mislim da ti sterilizator nije neophodan.Cena mu je negde oko 4000.00-5000.00 .
Objavljena slikaObjavljena slika

#4 DraganPo.

DraganPo.

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 Postovi:

Objavljeno 19 January 2007 - 12:12 PM

To sada radimo,voda i malo sirceta i kuvaj,i takodje kuvamo vodu kojom posle to ispiramo. Taj sistem koristimo pola meseca i dosao mi je racun za struju duplo i vise veci , a ne verujem da sterilizator trosi kao sporet, trebalo bi da je brzi i efikasniji. A za te tabletice nisam cuo, njih samo ubacis u hladnu vodu i kada odstoje neko vreme to jr to ,da li i posle njih flasice treba ispirati(a inace ne volim tu hemiju).

#5 zvoncica

zvoncica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 213 Postovi:

Objavljeno 19 January 2007 - 12:29 PM

Mi smo kupili Aventov strilizator i to onaj najveci za 6 flasica.Cena mu je oko 6.000,00. Mislim da se isplati jer je mnoooooogo brze i jednostavnije. Ja sam prezadovoljna. Mislim da je najmanji za 2 flasice ali ni on nije nesto jeftin.
Objavljena slika

#6 DraganPo.

DraganPo.

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 Postovi:

Objavljeno 19 January 2007 - 12:51 PM

Hvala na savetima. Nasao sam Aventov za 6200 i neki Mejbi(ako sam ih dobro razumeo) 5700,to je najpovoljnije i to u Aksi na Banovom brdu.

#7 zvoncica

zvoncica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 213 Postovi:

Objavljeno 19 January 2007 - 03:52 PM

Da, u Aksi je sve najjeftinije, tu smo ga i mi kupili.
Objavljena slika

#8 mama_daisy

mama_daisy

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2281 Postovi:

Objavljeno 20 January 2007 - 12:09 AM

I ja se slazem...ja u pocetku prokuvavala, a sad samo operem vrelom vodu...sve sto gura u usta, ne samo flasice...
Objavljena slika

#9 Ljubicinamama

Ljubicinamama

Newbie

• Members
  • Pip
  • 34 Postovi:

Objavljeno 17 July 2007 - 02:13 AM

Mislim da flasice i cuce treba sterilisati jednom dnevno. Mi imamo sterilizator za mikrotalasnu ( oko 1000 dinara) i super je, najvise 10 min. a koristimo vodu \"Vrnjci\" za sterilizaciju jer ne ostavlja kamenac.

#10 MajaK*

MajaK*

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1830 Postovi:

Objavljeno 17 July 2007 - 12:29 PM

Mi imamo Avent-ov sterilizator za sest flasica. 6 minuta u mikrotalasnoj i to je to! Brzo i efikasno! U Aksi je oko 5.000.

#11 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 17 July 2007 - 12:30 PM

Mi koristimo sterilizator, i meni je to super stvar! Chicco, koji radi na paru. Platili smo ga 30 (ovde u Italiji). Cini mi se da su tamo sterilizatori bas skupi.
Objavljena slika

Objavljena slika

#12 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 17 July 2007 - 12:45 PM

Originalno postavio/la majaimatejaMi imamo Avent-ov sterilizator za sest flasica. 6 minuta u mikrotalasnoj i to je to! Brzo i efikasno! U Aksi je oko 5.000.

Mi imamo isti, ali smo prestali da ga koristimo kada je Katarina pocela da puzi (smatrali smo da vise nema svrhe...)I sada ga ponekad koristimo, posle bolesti (kao sto je bila herpangina) da sterilisemo flasice koje cemo i dalje koristiti.

#13 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 17 September 2008 - 12:16 PM

Da li neko zna kako se koriste tablete za sterilizaciju?Kupila sam ih juče u apoteci, a nemaju uputstvo na sebi.
'Objavljena
'Objavljena

#14 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 17 September 2008 - 12:32 PM

Ja ih imam ali nisam nikada koristila. Javicu ti kad dodjem kuci. EDIT: Nasla sam... jedna tableta ide za 2.5 litara vode i da je to dovoljno za 3 flasice i 3 cucle. U hladnoj vodi rastopis tabletu - sacekas da se skroz rastopi. U to potopis unapred oprane flasice i cucle i ostavis pola sata. Flasice i cucle da se potpuno napune tom vodom sa rastvorom. Rastvor koji si napravila moze da sterilise naredna 24 sata. Ovo je uputstvo za Dodie tablete.

#15 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 17 September 2008 - 12:52 PM

Stave se u hladnu vodu. Mislim da jedna tableta ide na 1l vode, ali to zavisi od vrste. Koja ti je marka?
St0kp2.png

zPL8p2.png

#16 IVANAMAMA

IVANAMAMA

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1697 Postovi:

Objavljeno 17 September 2008 - 12:55 PM

ja sam kupovala chicco i u hladnu vodu idu i ja sam stavljala oko pola sata igracke i flasice,cucle,kasikice pa posle ispirala vodom , i drzi 24h sterilisano stavis da se istopi tableta pa onda potapas sve u vodu. meni su one extra
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#17 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 17 September 2008 - 06:41 PM

Ja kupujem i apoteci Milton.Ja stavljam jednu tabletu na 5 litara vode,kasnije stavim u flase i stelirizujem po potrebi,nekad naspem u flasice i ostavim 24 sat da odstoji.

Prikačeni fajl/fajlovi

Objavljena slika

#18 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 17 September 2008 - 07:58 PM

Zvala sam apoteku i rekoše mi 3 litra vode, pa posle rastapanja tablete pola sata držati flašice unutra.Tablete su neke ThermoBaby.Hvala svima na odgovorima.
'Objavljena
'Objavljena

#19 cokoholicarka

cokoholicarka

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postovi:

Objavljeno 15 November 2011 - 10:52 AM

Koristim Chicco sterilizator za sterilizaciju flasica. Po zavrsetku sterilizacije flasice ostanu vlazne od vodene pare. Da li se po pravilu one potom suse (i kako) ili mogu da se koriste i tako vlazne?

#20 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 15 November 2011 - 12:33 PM

Da, i meni ostanu vlazne. Otvori poklopac na sterilizatoru ili ih izvuci. Mada, i tako ostanu nekako vlaznjikave. Ja sam h koristila i tako. Vise ih i ne sterilisem!
Objavljena slika

Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika