Idi na sadržaj

Polise za putno osiguranje

Fotografija

prva menstruacija posle porodjaja

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 necipeci

necipeci

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 Postovi:

Objavljeno 06 April 2012 - 10:16 PM

Imam jedan problem i volela bih da cujem neka vasa misljenja.
Porodila sam se pre 14 meseci, i jako sam tezak porodjaj imala.Vodenjak mi je pukao u 12 sati nocu tj. 00 h, i iscurio je na putu do porodilista,bolove nisam imala nikakve.Odmah sam primljena u porodiliste, i posle prijema strpali su me u sobu da mi mere kontrakcije , kojih nije bilo.Ja sam cula od nekih trudnica a i od doktora da treba odmah otici cim pukne vodenjak jer to je prvi znak porodjaja i da ne sme vise od tri sata ostati tako vec moraju preduzeti nesto da se beba rodi kako nebi bila bez plodove vode.Medjutim,kako je bio Bozic i svi moguci lekari su spojili odmore pa su po neki ostali da rade i mrzovoljne babice i sestre,ja sam ostavljena tako citavih 12 sati da se mucim i da cekam prirodne bolove i kontrakcije, pa je moj porodjaj bio "na suvo".Izuzetno bolan i stresan, i imala sam utisak da mi je ne samo beba i posteljica iscupana, vec ko zna sta jos.Inace rec je o drugom porodjaju, a sa prvim sam relativno dobro prosla.Elem, posle takvog iskustva i tolike traume,a da nepricam da su me sekli i da sam se iscepala kao svinja, a da su me jos grdje usili, nije mi palo na pamet da odem kod lekara ni na onaj postporodjajni pregled.Toliko sam traumu dozivela da se bojim da mi bilo ko dole cacka, ako tako mogu da kazem.Naime, da li je zbog takvog porodjaja doslo do neke ozbiljne povrede neznam, ali moj problem je sto jos uvek nisam dobila menstruaciju.Bebu i dalje dojim,pa se tesim da zbog toga nema menstruacije.Onda mi padaju na pamet svakakve strasne misli u pogledu raka materice ili jajnika i to me jos vise plasi da odem ginekologu.Zato vas molim da mi odgovorite i date savet, a ukoliko imate nekih nedoumica u vezi bebe nasla sam interesantan blog www.mojkutakzasve.blogspot.com pa mozda neko i nadje resenje za svoje nedoumice.Hvala vam na komentarima .Pozdrav

#2 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8594 Postovi:

Objavljeno 07 April 2012 - 06:46 AM

Necipeci, dobro nam došla.
Žao mi je što si imala takvo iskustvo, no, hvala Bogu da je sa tobom i bebom na kraju sve u redu.
Nemam savet, osim da skupiš hrabrost i odeš kod ginekologa. Objasni lepo šta se desilo i kakve traume vučeš, biće čovek pažljiv prema tebi. Nije loše da nadješ nekog dobrog doktora, neka ti neko preporuči. Što pre se odlučiš na taj korak, pre ćeš otkloniti sumnje koje te muče. Nadam se i verujem da je sve u redu. Pretpostavljam da je tako baš zato što ne krvariš.
Sve najbolje ti želim!
Posted ImagePosted Image

#3 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11016 Postovi:

Objavljeno 07 April 2012 - 07:25 PM

Zao mi je sto si tako lose prosla na drugom porodjaju, ali moras skupiti hrabrost i otici ginekologu. Ako ne cesce onda br jednom godisnje na kontrolu. Sve najbolje :)
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#4 necipeci

necipeci

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 Postovi:

Objavljeno 07 April 2012 - 09:12 PM

hvala na podrsci,pretpostavljam i sigurna sam da ste u pravu.Ono sto me jos muci a to je ne poverenje prema zdravstvenim radnicima,nekako vise verujem u autosugestiju i biljkama nego njima.Nego ne treba ih sve trpati u isti kos,pa cu ipak smoci snage i zakazati pregled.Obavesticu VAS o rezultatima.Pozdrav

#5 pokita

pokita

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 175 Postovi:

Objavljeno 28 August 2012 - 07:01 AM

Ima zena koje sve dok doje ne dobiju menstruaciju sto je po meni super, ja sam sa prvim dobila posle 50 dana ali je nisam intenzivno dojila tj pila je i dohranu, sa drugim sam iskljucivo dojila i dobila bih posle 8 meseci ali sam slucajno zatrudnela sa trecim, razlika je 16 meseci i jos uvek dojim treceg a dobila sam posle nesto vise od 6 meseci skoro 7 i sada dobijam skoro pa redovno, mada ja nikada nisam imala menstruaciju tacnu na vreme, zakasni po koji dan, zadnji put je 8 dana ali to je kod mene normalno.

Tako da za brigu nema razloga sto nema menstruacije doci ce, jedino je opasno da se ne desi kao kod mene, dojim i ne dobijam i cekam da dobijem kad odem na UZ a ono vec poodmakla trudnoca.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#6 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6465 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 29 November 2012 - 11:47 PM

Ja sam posle B dobila posle 10 meseci i evo jos uvek nije bas tacno u dan kao ranije.
Objavljena slikaObjavljena slika

#7 InaMomoc

InaMomoc

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2504 Postovi:
  • LocationRazlog, Bugarska

Objavljeno 12 December 2012 - 08:07 AM

Ja sam dobila sinoć, tačno na dan kada je trebalo prošle godine da dobijem. Tako je bilo i sa Janjom i, bar kod mene, nije povezano sa dojenjem, Janju sam u to vreme dojila a sad ne dojim.

#8 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11016 Postovi:

Objavljeno 06 April 2014 - 10:40 AM

Posle skoro sest meseci, 05.aprila.

Uzasno je obilna :(

Objavljena slika