Idi na sadržaj

Fotografija

skidanje fleka

• Please log in to reply
54 replies to this topic

#1 S&S

S&S

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4428 Postovi:
  • LocationBanjaluka

Objavljeno 08 February 2012 - 08:07 PM

Kako skidate fleke s garderobe? Koristila sam venis, ali mi on nije skinuo sve fleke.
Objavljena slika

#2 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 08 February 2012 - 08:39 PM

Ajd' polako. Kakve fleke? Od čega? Na kakvom materijalu?
Maja je skoro punu mašinu veša ofarbala u plavo (lepo plavo, ravnomerno :angry: ) jer je stavila nove crne pantalone. Plus je što je natrpala razne stvari, neke Hanine nove majice, moju novu sivu trenerku... plakalo mi se. I kupila sam neko sredstvo za skidanje takvih fleka, stavila stvari na kojima je bila najveća šteta... pa, sad imamo gomilu bež stvari. Poludela sam, al' stvari su stvari - nisu za nerviranje.
St0kp2.png

zPL8p2.png

#3 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 08 February 2012 - 08:43 PM

Vanish sapun.
Skida SVE. Čak i fleke od šargarepe.
'Objavljena
'Objavljena

#4 S&S

S&S

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4428 Postovi:
  • LocationBanjaluka

Objavljeno 08 February 2012 - 09:07 PM

Ma otkud znam cime ih isprlja u vrticu. :zbunjen Skoro je dosao u pamucnoj dukserici sa zelenim flekama. Sigurno su nesto bojili. Jos nisam uspjela da ih skinem.
S stvari su uglavnom pamucne.
Pokusacu i sapun. Ovaj tecni nije skinuo. Probala sam i venis za bijeli i venis za sareni.
Imam dvije S tamnoplave trenerke donji dio. Jedna ima 2-3 kruzica. Izgleda kao masna fleka. Ne vidi se mnogo, ali meni smeta. Na drugoj isto tako samo kruzici svjetliji od boje trenerke. <_<
Objavljena slika

#5 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 08 February 2012 - 09:27 PM

Sve fleke skidam deterdzentom za sudje Fairy. Probaj.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#6 S&S

S&S

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4428 Postovi:
  • LocationBanjaluka

Objavljeno 08 February 2012 - 09:39 PM

Probala. Mama mi rekla da pokusam. I nista.
Objavljena slika

#7 mama_daisy

mama_daisy

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2281 Postovi:

Objavljeno 08 February 2012 - 09:46 PM

Astonish oxy za fleke.. Skida sve.. Letos sam par puta sa platnenih belih patika skidala fleke od visnje! I te iz vrtica.. Cak i zejtin..
Objavljena slika

#8 S&S

S&S

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4428 Postovi:
  • LocationBanjaluka

Objavljeno 08 February 2012 - 09:57 PM

Pokusacu. Valjda cu da uspijem. :)
Objavljena slika

#9 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 08 February 2012 - 10:52 PM

Ja uopšte nisam opterećena flekama na dječijoj odjeći. Ako se opere opere, ako ne nikom ništa, Svakako neke stvari nosi pola godine samo ili čak i manje. Masne fleke skidam tako da stavim detrdžent za suđe pa onda to sve malo pospem solju. Opere se iz dva puta ako se ne opere odjednom. Nedavno sam bijelu majicu uflekala čajem, pila sam neki indijski čaj i nema sile koja će to da skine, Apsolutno se nisam potresla zbog toga. Mene mm izludi jer on svakoj fleki pridaje značaj, samo ne onoj mojoj na čizmicama <_<

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#10 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 08 February 2012 - 11:17 PM

Oko te fleke stavovi su vam zamenjeni :P

Nisam probala, ali moj drugar drži vešeraj i kaže da mu najbolje fleke skida Tide deterdžent - čak i one od ajvara na stolnjacima.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#11 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 08 February 2012 - 11:26 PM

I ja sam za venis sapun,natrljam na fleku(najbolje čim nastane),malo stoji i onda perem.Čak i kad izadje boja na drugi ves,ako odmah natrljam sapunom i stavim ponovo na pranje-skine se.

#12 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 09 February 2012 - 09:35 AM

А чиме скинути охо лепак са мајице. Васпитачице су јој на мајцу лепиле неко лишће, полудела сам.

Иначе малени се из вртића враћа са ручком на дуксу који је немогуће опрати. Флеке од мандарине исто скидате тим сапуном?

Мене флеке нервирају, посебно што чувамо гардеробу и за децу која долазе после нас.

#13 InaMomoc

InaMomoc

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2684 Postovi:
  • LocationRazlog, Bugarska

Objavljeno 09 February 2012 - 09:40 AM

Ne znam da li lepak može da se skine, otkud li im ta ideja da ih zalepe lepkom, zar nisu mogle a ih ušiju?!
I mene fleke nerviraju, posebno na dečijoj odeći i do sad sam ih uspešno skidala Ferijem (čak i na uniformama mm-a).

LzyI9nM.jpgLzyIp3.png

Iy14vbA.jpgSonXp3.png

#14 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 09 February 2012 - 09:40 AM

Cvetić oko ljepak bi trebao da se može skiniti acetonom. Jedino što ne znam da li bi se skinula i boja sa garderobe. Mada ni za ovaj aceton nisam sigurna.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#15 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7280 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 09 February 2012 - 09:41 AM

JA imam neki "uvozni" sapun za fleke iz Austrije...izgleda kao onaj zeleni stari sapun...super skine. ALi obicno ne sve prvo stavim detrdzent pa ako on ne skine onda ovaj sapun koristim. A da, koristi i TIde detrdzent...mozda je i do njega :P

l3rYp2.png
gjfYp2.png
jGl1p1.png

#16 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 09 February 2012 - 09:43 AM

ACE je takodje dobar za fleke.
Npr bele hulahopke u kojima dete ide boso - crne na tabanima posle upotrebe ACE budu bele.

Moja mama je smrt za fleke. Moram da je pitam cime skida. Nosili smo joj letos kuhinjske krpe i stolnjake i svi su bez fleka (bili, jer smo ih ponovo upotrebljavali!!!)

Ja koristim Vanish uvek kad perem sareno. Stavim ako ima neka fleka (a rucak iz vrtica je kod nas i na majici i na pantalonama!) i jos stavim u samu masinu. Ja koristim tecni.

Perem odvojeno beli, odvojeno crni i posebno sareni ves - i stavljam onu krpicu hvatac boja u SVE. Kupila sam onu sto moze po 30 pranja da izdrzi. Probajte sa belim vesom, da vidite kako izadje crvenkasta!

Ako ista mrzim to su fleke na odeci!
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#17 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 09 February 2012 - 09:52 AM

И ја сам помислила на ацетон, али ме је страх да не скине боју. А мајицу је 3 пута обукла, полудела сам.

#18 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 09 February 2012 - 10:01 AM

Pa cvetić probaj sa štapićem za uši namočenim u aceton da li ce da skine boju na porubu majice sa unutrašnje strane, ako bude spadala boja onda znaš da aceton otpada.

Znam da se za skidanje silikona i akrilnih pasta sa odjeće koristi lak za kosu. Kao naprska se lak na fleku i to spada. Probaj i ti cvetić sa tim.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#19 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 09 February 2012 - 10:21 AM

ČEkaj, namerno su deci stavljale lepak na majice? Ljudi moji...
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#20 SanjaV

SanjaV

v.sanja

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5379 Postovi:

Objavljeno 09 February 2012 - 10:38 AM

Meni su najveci problem zvrljotine od hemijske olovke, Kalina mnogo voli da pise po sebi. Pokupila sam ih sve u komodu, ali ona jednu uvek negde nadje! Na tamnijim stvarima se mnogo i ne primeti, a na belim je uzas, ne skida ni ACE.
S ostalim flekama se dobro borimo, masne skida deterdzent za sudje, a fleke od mandarina i narandzi obicno spadaju da 95, ako ne, vratim ih na jos jedno pranje.
Vec sam negde pisala, kad devojkama kupujem garderobu, mislim kako cu da je perem i ne uzimam nista sem pamuka. Za modiranje, sljokice, cirkone i ostalo ce biti vremena, kad malo porastu i nauce da se ne uflekaju cim ustanu iz kreveta.
Objavljena slikaObjavljena slika
Objavljena slikaObjavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika