Idi na sadržaj

Fotografija

Sitnjena i seckana hrana

• Please log in to reply
50 replies to this topic

#1 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 12 January 2007 - 12:20 PM

Od koliko meseci ste poceli da dajete hranu u ovom obliku, a i da je sama uzima? Danja je sad postala zainteresovana za mrvice i dlacice i uopste sitne stvari, skuplja ih gde stigne. Citala sam da bi sada trebalo staviti joj tako hranu, na dohvat ruke da moze sama da je uzima i da proba da je zvacka, npr. keksic joj dati u ruku ili nesto slicno. Uvela sam joj pomalo plazme, ali ne znam bas da li da jpj tako dam ceo keks, a ako ne to sta drugo? Ja probala sa mrvicama hleba, iako joj to jos ne dajem, nijednu nije stavila usta, a inace sve sto dohvati odmah strpa. Bas ovo sto se jede , to joj je cudno, ne moze da veruje da se to jede ,a tako je neinteresantno i malo. Mnogo je smesna.
Objavljena slika

#2 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 12 January 2007 - 12:24 PM

Ja sam kasnije davala keks u rukicu, sve me bilo strah da se ne zagrcne mrvicama. A kiflu je negde u tom periodu poceo da rucka. Dam mu u rukicu i on mulja...ali vodim racuna da ne uzme preveliko parce.Ukini blendanje hrane...ali o tome smo vec negde pricali....(nemam vremena da trazim sad...prelistaj)
Objavljena slikaObjavljena slika

#3 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 12 January 2007 - 12:31 PM

Da , da, znam citala sam to vec, ne pasiram joj sasvim vec neko vreme, nego pustim samo jedan blend da zavrti ( al sam ga objasnila), pa bude krupno i to jede fino, ali ovo sama, sto ti kazes nisam sigurna, zato vas i pitam. A kakvu si kiflu davala, jos valjda ne sme to sa glutenom, belo brasno i ostalo, mada sam se ja odlucila da joj ipak dam malo plazme jer ne verujem da ce joj ista faliti, mi nismo u porodici imali te vrste alergija a, ona samo sto nije navrsila 8 meseci?
Objavljena slika

#4 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 12 January 2007 - 12:55 PM

Znas sta, ja sam se naslusala o glutenu...i slazem se sa svima...ali sam mu od 6 meseca davala kiflu. I slatko ju je ruckao...pa on ne moze da pojede bre tonu...ali kako hoces.

#5 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 12 January 2007 - 01:02 PM

Ne znam...meni mama kaze da sam ja vec i pasulj jela u Danjino doba, vidim neke rezime ishrane , vec se preporucuje pasta sa sirom, pa sto je kifla gora od paste, valjda ne zvuci italijanski:P
Objavljena slika

#6 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 12 January 2007 - 01:03 PM

Kazem ti...dete mora nekad da jede nesto. Naravno ne pasulj ali hleb zasto da ne....

#7 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 12 January 2007 - 03:59 PM

Moda da proba sa bananom. Ja sam to prvo Anji davala da \"jede sama\". Stavim joj u ruku, povremeno pomognem i pridrim i naravno sve vreme nadgledam. Tako je nau?ila da dri i cucka komade hrane. Posle sam joj na sli?an na?in davala i jabuku, kruku, dinju. Banana mi je mekana a i vole je pa mi je to bio bezbedan na?in za navikavanje i koordinaciju

#8 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 12 January 2007 - 09:56 PM

Lenki je mnogo zanimljivije da jede gnje?enu hranu nego pasiranu, a smena je kad va?e kao velika. Mi smo probali sa ?uvenom koricom hleba. Bili smo u restoranu pre neki dan, ona nas je naravno prodirala o?ima i bunila se, iako je bila sita, pa smo da moemo na miru da ru?amo, otkinuli malo korice i dali joj. Da ste videli to ludilo, oduzela se od sre?e, izbalavi koricu skroz pa je gnje?i, a ono joj sve izme?u prstiju izlazi. Pojela je...ne pitaj koliko, izbaci?ete me s foruma.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#9 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 12 January 2007 - 10:03 PM

Originalno postavio/la jelkaizbaci?ete me s foruma.

hocemo, nisi nas zvala u kafanu:P

#10 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 14 January 2007 - 11:20 AM

I Lazi i Dori sam od sedam punih meseci davala keks i koru hleba u riku i bili su oduevljeni to jedu sami..em se igraju,em u?e da jedu..jedino treba biti stalno na oprezu da se ne udave ve?im par?etom koje otkinu..Dori je zanimljivo i kad joj nakidam mrvice hleba i stavim na pult od stolice za hranjenje..ja vi?em pipipi,a ona ci?i od sre?e i skuplja mrvice i stavlja u usta..nekad potrefi,nekad se mu?i i taman fino trenira i prsti?e..

#11 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 14 January 2007 - 03:31 PM

....o ovome pricam....ovo je Djole sa oko 5-6 meseci.

Prikačeni fajl/fajlovi

#12 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 14 January 2007 - 05:18 PM

ve?a kifla od DJoleta!!!

#13 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 14 January 2007 - 06:59 PM

Originalno postavio/la djolenceali sam mu od 6 meseca davala kiflu. I slatko ju je ruckao...pa on ne moze da pojede bre tonu

a sada uporedite komentar i sliku pa mi posle kaite da su ljudi na netu iskreni ;)

#14 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 14 January 2007 - 10:58 PM

Jao kad se setim....baba ili deda se pojave na vratima sa kiflom a Djole se raspameti od srece....i sad voli da rucka koricu ili kiflu...

#15 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 15 January 2007 - 12:10 AM

Jel Djole imao zubice tada kada je copao tu \"malu\" kiflu?
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#16 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 15 January 2007 - 08:16 AM

Originalno postavio/la lucyJel Djole imao zubice tada kada je copao tu \"malu\" kiflu?

jok, prvi zub smo dobili tek sa 9 meseci....ali je tako vesto muljao da niko ne bi posumnjao...:)

#17 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 15 January 2007 - 10:38 AM

Meni se svi?a ova Vanjina igra \"pi, pi, pi\", proba?u danas, ova moja ?e da odlepi.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#18 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 16 January 2007 - 10:34 AM

samo da se zahvalim Vanji na ideji sa mrvicama, to nam je sada apsolutni hit! ju?e je nervozirala, nita od onoga to je obi?no oraspoloi nije palilo, i kad sam ovo probala...ludilo. Mala je jo, pa ne ume nijednu mrvicu da uhvati, izmrvi svuda okolo, ali joj je zanimljivo da ih lovi, sve otvorenom akom pokuava da ih zalepi, pa da ubaci u usta. Kao majmun?e.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#19 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 16 January 2007 - 11:32 AM

Originalno postavio/la AnjaModa da proba sa bananom.

Banana je odlicna ideja, ne znam kako mi nije to palo na pamet, i inace je obozava. Grickala je vec jabuku ali se umalo nije udavila pa sam voce totalno zapostavila u ovoj prici ali banana je mekana...hvala. Inace keks joj fino ide, kifla je na redu;)
Objavljena slika

#20 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 16 January 2007 - 11:49 AM

Originalno postavio/la jelkasamo da se zahvalim Vanji na ideji sa mrvicama, to nam je sada apsolutni hit! ju?e je nervozirala, nita od onoga to je obi?no oraspoloi nije palilo, i kad sam ovo probala...ludilo. Mala je jo, pa ne ume nijednu mrvicu da uhvati, izmrvi svuda okolo, ali joj je zanimljivo da ih lovi, sve otvorenom akom pokuava da ih zalepi, pa da ubaci u usta. Kao majmun?e.

i veruj mi jo joj nije dosadila ta igra,a upranjavamo je ve? mesecima i to svakodnevno..to nam je jedini na?in da mm i ja ujuru popijemo kafu..sad i kad joj bez mrva kaem pipipi,ona se ozari i trai mrve!

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika