Idi na sadržaj

Fotografija

U kojoj nedelji beba ozivi..

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 BojanaStamatovic

BojanaStamatovic

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:
  • LocationBeograd

Objavljeno 16 November 2011 - 07:33 PM

Drage mame.. Ovim putem zelim da vas sve pozdravim.. Danas sam prvi put na ovom sajtu..citala sam mnoge vase teme i odgovore i mnogo se lakse osecam kada cujem necija iskustva..
Meni je ovo prva trudnoca imam 23 god i danas sam usla u cetvrti mesec...
Pa me zanima sa koliko nedelja beba ozivi posto ja ponekad imam osecaj da me nesto lupka u stomaku ne znam kako bih vam to objasnila.. to mi se od skora pocelo desavati...hvala vam unapred na vasim odgovorima... :)) pozz

#2 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12733 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 16 November 2011 - 08:23 PM

Бојана, добро дошла!

Беба је жива од тренутка када почне да јој ради срце. А то је од пете шесте недеље по зачећу. Што се бебиних покрета тиче - зависи одтрудноће до трудноће. Има тема о томе, "Када вам се први пут јавила беба"

То што ти осећаш је то. То су бебини покрети. Неко то описује као голицање, неко као лупкање, неко потпуно другачије, али то је то.

Ја сам прву бебу осетила око 16те недеље, а другу баш рано, са 11 или 12 недеља.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#3 BojanaStamatovic

BojanaStamatovic

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:
  • LocationBeograd

Objavljeno 16 November 2011 - 08:27 PM

hvala puno na odogoru malo sam se prepala jer su mi na dabl testu otkrili malo kontrakcije pa sam se prepala da je mozda to u pitanju...

#4 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12733 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 16 November 2011 - 09:06 PM

Како су ти на дабл тесту открили контракције?
Дабл тест је анализа крви и статистика.
Контракција може да иде од леђа преко сртука и стомака ка доњем стомаку. Или само затезање доњег стомака и бол у истом. Можеш чак и да је не осећаш...
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#5 BojanaStamatovic

BojanaStamatovic

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:
  • LocationBeograd

Objavljeno 16 November 2011 - 09:09 PM

kada su mi radili ultrazvuk to su otkrili.. ja se stvarno u to ne razumem.. pre nego sto su mi uzeli krv prvo su mi radili ultrazvuk i tu su mi to ustanovili..

#6 pokita

pokita

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 175 Postovi:

Objavljeno 18 November 2011 - 08:53 AM

Ja mislim da je rano za kontrakcije, one ne bi trebale da se javljaju pre 5-tog ili 6-tog meseca, ja sam ih osecala sa prvim tek kad sam krenula na porodjaj, sa drugim od 8-mog a sa trecim od 6-tog, ali to od pre porodjaja su lazne i ne bi smele da otvaraju matericu i skracuju grlic ako to rade onda bi morala da se uvede i terapija.

Sta ti kaze doktor, ako je slabo onda savetuju samo mirovanje, ne dizanje teskog, i da se izbegavaju odnosno ukinu odnosi do daljnjeg, ali ako su jace vidi da uvedu neki lek.

Sve najbolje ti zelim :)
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika