Idi na sadržaj

Fotografija

histericno ponasanje

• Please log in to reply
33 replies to this topic

#21 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 07 September 2011 - 07:13 PM

Hm, pa to vam mi ovde ne možemo sa sigurnošću reći.

Ali, savetujem da proverite sluh i da nije neka upala uva (povezane su sa trećim krajnikom, teškim disanjem, hrkanjem...) a užasno bole i mogu biti razlog njegove nervoze.

Ja sam nedavno prošla kroz operaciju krajnika sa starijim sinom i dete se prepodorilo posle toga. Od toga da mu je fizički bolje do toga da mu se popravio i govor a i ponašanje (socijalniji je, nema više napade besa i neartikulisano ponašanje).

Imunotrofina je dobar lek, nama je dosta pomogao dok nismo stigli do operacije.
'Objavljena
'Objavljena

#22 sasais

sasais

Newbie

• Members
  • Pip
  • 10 Postovi:

Objavljeno 07 September 2011 - 08:03 PM

Hm, pa to vam mi ovde ne možemo sa sigurnošću reći.

Ali, savetujem da proverite sluh i da nije neka upala uva (povezane su sa trećim krajnikom, teškim disanjem, hrkanjem...) a užasno bole i mogu biti razlog njegove nervoze.

Ja sam nedavno prošla kroz operaciju krajnika sa starijim sinom i dete se prepodorilo posle toga. Od toga da mu je fizički bolje do toga da mu se popravio i govor a i ponašanje (socijalniji je, nema više napade besa i neartikulisano ponašanje).

Imunotrofina je dobar lek, nama je dosta pomogao dok nismo stigli do operacije.

hvala puno na odgovoru,donekle ste me utesili.mi se iskreno nadamo da ce operacija krajnika sve dovesti u red i dete i nas lisiti stresa i sekiracije.

#23 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 07 September 2011 - 08:05 PM

Želim vam puno sreće!
'Objavljena
'Objavljena

#24 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 07 September 2011 - 08:17 PM

A kako vi reagujete u tim situacijama?Ja lično nikad nisam dozvolila(ili ti ne bih)da dete na mene baca stvari,urla ili me udara.Mislim da bih rešila to nekom drastičnom merom,oštrom naredbom ,kaznom,pa možda i nekom ćuškom :embaressed .To je nešto što stvarno ne tolerišem!Bila bih malo strožija i videla kako to utiče na njega.
PS.to je onaj deo "strašne" i opasne :D mene ,inače se slažem sa devojkama u svemu što su prethodno rekle.Mislim i da je sasvim normalno izlaziti u susret bolesnom detetu i praviti medveđe usluge,ali i tome posle nekog vremena treba stati na kraj.

#25 sasais

sasais

Newbie

• Members
  • Pip
  • 10 Postovi:

Objavljeno 08 September 2011 - 05:41 AM

A kako vi reagujete u tim situacijama?Ja lično nikad nisam dozvolila(ili ti ne bih)da dete na mene baca stvari,urla ili me udara.Mislim da bih rešila to nekom drastičnom merom,oštrom naredbom ,kaznom,pa možda i nekom ćuškom :embaressed .To je nešto što stvarno ne tolerišem!Bila bih malo strožija i videla kako to utiče na njega.
PS.to je onaj deo "strašne" i opasne :D mene ,inače se slažem sa devojkama u svemu što su prethodno rekle.Mislim i da je sasvim normalno izlaziti u susret bolesnom detetu i praviti medveđe usluge,ali i tome posle nekog vremena treba stati na kraj.

vi ne mozete da poverujete da je on u tim situacijama drugo dete koje ja uopste ne poznajem.nikakva moja reakcija ne pomaze,ni poviseni ton ni batine ni lepa rec.jednostavno kad upadne u to stanje samo mu se treba skloniti i pustiti ga da izluduje.znam da zvuci neverovatno i svestan sam da ce svako ko to nije doziveo reagovati tako kao vi i ne zelim nikom da to dozivi al ja iz dana u dan sve vise gubim nadu i sve manje znam kako cu i sta cu.

#26 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 08 September 2011 - 07:48 AM

svestan sam da ce svako ko to nije doziveo reagovati tako kao vi ...

Mene ovo nikad nije brinulo. Dešavalo se da Srba ima tantrum ispred zgrade (sa 2 godine, recimo) i da se svi stanari nakače na prozore i gledaju...meni je bilo svejedno ko šta vidi i ko šta misli. Najveća briga mi je bila da se on ne povredi prilikom histerisanja.

Verovali ili ne, proći će.
'Objavljena
'Objavljena

#27 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 08 September 2011 - 07:51 AM

Izvinjavam se ako je zazvučalo da sam "reagovala"na neki način...samo pitam kako reaguje na vašu "ozbiljnost" i na postavljanje granice.
Mislim da veliki broj dece prolaze kroz sličnu fazu,samo je kod nekog manje ,a kod nekog više izražena i dramatičnija.Možda da potražite savet stručnog lica.

#28 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 08 September 2011 - 08:23 AM

Ni kod nas nije pomagalo ništa, samo smo morali da pazimo da se ne povredi. Koliko je to često, iz vašeg pisanja deluje mi kao da je svakodnevno? Kod nas je znalo da se desi nekoliko puta u toku nedelje. To je jako iscrpljujuće i za dete i za roditelje. Ako vas mnogo brine, potražite pomoć lekara.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#29 sasais

sasais

Newbie

• Members
  • Pip
  • 10 Postovi:

Objavljeno 08 September 2011 - 09:12 AM

necete mi verovati da smo potrazili pomoc lekara ali da nista nismo uradili.prvi put smo se obratili psihologu pre oko godinu dana jer su nam kod deteta smetali sitniji deciji nestasluci koji su karakteristicni za taj uzrast pa smo samo hteli da se posavetujemo sta da preduzmemo u slicnim situacijama.naravno,naisli smo na osudu okoline kako preterujemo i da nam dete nije ludo ,da je trenutno u nekoj svojoj fazi i da ce to vremenom proci tako da smo od psihologa odustali.kod istog psihologa smo se javili i ovih dana a ona nam je fino i kulturno odgovorila da se ne vraca na stare slucajeve pogotovo ako je dete otislo DALEKO.obratili smo se drugoj doktorki koja ima 20 i kusur godina i sa kojom smo razgovarali vise o postovima koje smo citali po forumima nego o necemu konkretnom.odustali smo,naravno i od te druge i okrenuli se internetu i sebi samima.klinac nam cirkus pravi skoro svaki dan.ima dana kad se to ponasanje vidi samo u tragovima a ima dana kad je to strasno.to traje vec desetak dana.u kuci je vanredno stanje,i kad je dobar nismo mirni jer svakog momenta moze da eksplodira.izbacio je popodnevno spavanje,ppisao sam vec da je preboleo afte,da pati od treceg krajnika koji uskoro treba da operise,sinoc smo mu jako pritisli oba uveta da proverimo da li ga bole nasta je jauknuo pa se sad sve nesto tesimo time da ce operacija krajnika sve resiti.ne znam da li sam u pravu ali nam je to slamka za koju smo se uhvatili i koja nas drzi da definitivno ne potonemo.....hvala svima koji su na nase postove odgovarali i koji nas razumeju.to nam puno znaci i daje nam snagu da guramo dalje i da pobedimo zlo koje nas je snaslo....
klinac nam ima 3 godine i 4 meseca,normalno je i napredno dete i fizicki i mentalno,vrlo cesto nas nekim svojim postupcima i komentarima iznenadi i to jako prijatno da smo na njega jako ponosni.strasno ga volimo i do sada je uvek obasipan ljubavlju i paznjom maximalno.gde smo pogresili......

#30 kikaiogi

kikaiogi

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2243 Postovi:

Objavljeno 08 September 2011 - 11:21 AM

U takvim situacijama, ni vikanje ni batine ne pomazu...Naprotiv...Samo daju kontraefekat....Kod Ogija se to smanjilo vremenom, svelo se na minimum,ranije je bilo strasno, kao sto kazu ostale mame, pazimo samo da se ne povredi....To samo kuci radi, u vrticu je fin, kada odemo negde jeste nemiran i nestasan, ali ne pravi scene... Ali, kao sto rekoh, smanjilo se sve to, kada ce prestati videcemo...A trajalo jeste, mnogo strpljenja i zivaca treba, ali verujem mammam da ce proci jednom....
Objavljena slika
Objavljena slika

#31 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 08 September 2011 - 12:36 PM

Iskreno, i ja se nadam da je "faza" i da će ubrzo proći.
No, u tonu pisma i u činjenici da ste već isšli kod psihologa pre godinu dana, meni se rodio crv sumnje. Lično bih išla dalje: sigurno je da postoji razlog, organske ili neorganske prirode. Moguće je i da je pomešan: da nešto što se dešava u organizmu izaziva takve reakcije. Ne bih više čekala, i ne bih ignorisala. Mala je razlika izmedju onog što roditelji, skolni subjekitvizmu, definišu kao "malu razmaženost", "fazu"... i poremećaja u ponašanju koje zahteva stručan pristup.
Ja sam celu temu iščitala ispočetka, odjednom, i ne bih vas samo tapšala po ramenu, uz rečenicu "proći će". Najviše bih volela da tako i bude, ali lično, ne bih dalje ni čekala ni ignorisala. Ne bih želela da vas ovo što sam napisala povredi ili uplaši, ali imam dete istog uzrasta (3 godine i 4 meseca) i takvo mi ponašanje ne deluje prepoznatljivo. Da ne idem dalje, moguće je da se javlja kao reakcija na gluten, na slatkiše, moguće je da je samo malo veća razmaženost, da ima bol u grlu, da ima neku drugu bol... ali, ja bih kao roditelj svakako volela da razlog znam, i da na njemu radim. Naročito što se ponašanje promenilo naglo, i što vi možete da locirate datum i dogadjaj kada su promene počele.
St0kp2.png

zPL8p2.png

#32 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 08 September 2011 - 07:04 PM

...pa se sad sve nesto tesimo time da ce operacija krajnika sve resiti.ne znam da li sam u pravu ali nam je to slamka za koju smo se uhvatili i koja nas drzi da definitivno ne potonemo.....

Operacija krajnika će rešiti problem disanja, zapušenog nosa ili ušnog kanala. U najboljem slučaju će smanjiti broj upala uha (ako ih ima).
Ja sam komentarisala da je moje dete promenilo ponašanje iz razloga što mu se posle operacije povratio sluh, pa je postao kooperativniji i socijalniji, ali sam ja i pre operacije znala da šta je njegov problem - ne čuje.
'Objavljena
'Objavljena

#33 sasais

sasais

Newbie

• Members
  • Pip
  • 10 Postovi:

Objavljeno 09 September 2011 - 05:21 AM

Da li nas neko moze uputiti kome mozemo da se obratim za pomoc a da to urodi plodom.zivimo u Kragujevcu gde nekog preteranog izbora nemamo i gde smo iscrpeli sve mogucnosti.Unapred vam hvala......

#34 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 09 September 2011 - 05:54 AM

Kragujevac ima Klinički centar, ima Medicinski fakultet, tako da izbor postoji. Lično ne poznajem nijednog dečijeg psihologa, ali sam sigurna da ih ima. Ima ih i u predškolskoj ustanovi, ima pri školama. Raspitajte se u Dečijem dispanzeru i na Pedijatrijskoj klinici.
St0kp2.png

zPL8p2.png

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika