Idi na sadržaj

Fotografija

histericno ponasanje

• Please log in to reply
53 replies to this topic

#1 sasais

sasais

Newbie

• Members
  • Pip
  • 10 Postovi:

Objavljeno 30 August 2011 - 01:03 PM

Voleo bih da neko obrati paznju na ovo sto sam napisao i da koliko toliko ,proba da mi pomogne.Supruga i ja imamo klinca od 3 godine i par meseci koji se ni po cemu ne razlikuje od svojih vrsnjaka.Dete smo cekali nekih 5 godina pa je i to mozda razlog sto je malo razmazen ali to je sve u granicama normalnog.Problem je poceo pre nekih desetak dana.Dobio je visoku temperaturu i za kratko vreme u ustima mu se pojavilo toliko afti da se dete preko noci strasno promenilo.Prestalo je da jede jer ga je strasno bolelo i pocelo je da dobija histericne napade,da nesnosno vristi,da se baca,da nas udara,lupa glavom o zid itd.Pretpostavili smo da je takvo ponasanje nastalo kao posledica velikog bola koji trpi i izgladnelosti i ponadali smo se da ce sa prestankom bolesti i ono povratiti normalno ponasanje koje je imalo pre toga.Klinac je nastavio i posle prestanka bolova i oporavka isto da se ponasa.Mahom u periodu pred spavanje dobija takve napade histerije da je to strasno.Poceli smo strasno da se brinemo,hitno nam je potrebna pomoc.Molimo sve koji su imali neko slicno iskustvo da nam odgovore i pomognu.....HVALA.

#2 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 30 August 2011 - 01:40 PM

Dobro dosao sasais!

Koliko dete spava?
Ja bih to povezala mozda sa umorom i razdrazljivoscu....

Da li je to bio neki koksaki virus (foot, hand and mouth disease)?
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#3 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 30 August 2011 - 02:45 PM

Mahom u periodu pred spavanje dobija takve napade histerije da je to strasno.

Razdražljivost pred spavanje je rezultat umora. To što je sada, posle bolesti prešlo u histeriju je najverovatnije posledica pažnje koju je dobijao kada priredi takvu scenu.

Ne sećam se tačno, možda neko drugi zna gde se tačno nalazi, imali smo na forumu temu o tantrumima i načinima da se ublaže ili izbegnu. Pregledajte forum malo, pretpostavljam da je u delu o vaspitanju.

Sličnu muku smo mi mučili godinama, pa iz iskustva za prvi korak predlažem ignorisanje histeričnog ponašanja. Naravno, uz sve mere opreza da se dete ne ostavi bez potpunog nadzora da se ne bi povredilo. Puno sreće.
'Objavljena
'Objavljena

#4 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 30 August 2011 - 03:05 PM

Deca umeju da budu strašno razdražljiva posle bolesti. I mi smo imali tantrume dugo i znam koliko to izbezumljuje, iscrpljuje i plaši roditelje. Pisali smo dosta o tome na forumu, najvažnije je biti priseban, a to je i najteže. Važno je, takođe, prepoznati okidač i po svaku cenu pokušati da se ti trenuci izbegnu. Kod mog deteta to je bila (i ostala, ponekad) glad; kod nekog drugog neispavanost... Samo polako i bez panike.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#5 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 30 August 2011 - 03:52 PM

Da se slozim sa svima! Ako se histerija javlja pred spavanje, onda je najverovatnije posledica umora. Stavite dete da spava malo ranije, a aktivnosti sat vremena pred spavanje smanjite. Neka to bude tusiranje, vecera, citanje knjige ili pricanje price.

#6 sasais

sasais

Newbie

• Members
  • Pip
  • 10 Postovi:

Objavljeno 30 August 2011 - 06:10 PM

Dobro dosao sasais!

Koliko dete spava?
Ja bih to povezala mozda sa umorom i razdrazljivoscu....

Da li je to bio neki koksaki virus (foot, hand and mouth disease)?

klinac nam sasvim dovoljno spava.U stanju je da legne uvece u 9 a da ustane ujutru u 7.Problem je popodnevno spavanje,cim postane i malo pospan pocinju takvi napadi da smo se uplasili.U stanju je da me udara,grize i bije mada se trudim da u tim situacijama ostanem potpuno miran i da ga ignorisem.Brine me sto u tim trenutcima to nije moje dete,totalno se promeni,kao da me ne poznaje.To traje 15 min do pola sata i onda se smiri kao da nista nije bilo,opet je onaj stari

#7 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 30 August 2011 - 06:16 PM

Proći će. Verovali ili ne.
Ja sam mislila da se naše muke oko ovakvih napada nikada neće završiti, ali, na sreću, sada su iza nas (moj klinac ima 6).
'Objavljena
'Objavljena

#8 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 30 August 2011 - 07:01 PM

klinac nam sasvim dovoljno spava.U stanju je da legne uvece u 9 a da ustane ujutru u 7.Problem je popodnevno spavanje,cim postane i malo pospan pocinju takvi napadi da smo se uplašili

Onda ustanovite gde je granica do koje se toleriše ne spavanje popodne i odakle se dtaviti dete da se odmori pitanje opstanka!
Najvažnije je ustanoviti uzrok i raditi na njegovoj eliminaciji.
Sretno!

#9 sasais

sasais

Newbie

• Members
  • Pip
  • 10 Postovi:

Objavljeno 30 August 2011 - 07:15 PM

Onda ustanovite gde je granica do koje se toleriše ne spavanje popodne i odakle se dtaviti dete da se odmori pitanje opstanka!
Najvažnije je ustanoviti uzrok i raditi na njegovoj eliminaciji.
Sretno!

ima li smisla za neko vreme izbaciti popodnevni odmor

#10 sasais

sasais

Newbie

• Members
  • Pip
  • 10 Postovi:

Objavljeno 30 August 2011 - 07:16 PM

Proći će. Verovali ili ne.
Ja sam mislila da se naše muke oko ovakvih napada nikada neće završiti, ali, na sreću, sada su iza nas (moj klinac ima 6).

recite mi koliko je to tacno kod vas trajalo,tj kad je sve pocelo

#11 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 30 August 2011 - 07:27 PM

I moje dijete ima takve napade i mislim da je to otprilike i vezano za taj uzrast. I sasvim sam sigurna da se dešavaju kad je premoren. Inače je prilično poslušno i razumno dijete. I baš kao što kažeš, u tim trenucima ga ne prepoznajemo. Ja nemam način da uvijek spriječim napade i smirim aktivnosti pred spavanje - prosto to nekada nije izvodljivo sa tri mala djeteta, ali uspiješno ignorišem i prođe... Samo strpljivo, proći će sasvim - meni je sa prvim djetetom prošlo prije četvrtog rođendana.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#12 kikaiogi

kikaiogi

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2243 Postovi:

Objavljeno 30 August 2011 - 07:44 PM

Mi takodje imamo taj probem, ranije je bilo izrazenije, sada sve manje, ali je i dalje prisutno, inace je zlatan, nestasan, ali nista preterano...Kada sam poslusala tetkin savet i pocela da ignorisem njegove ispade, sve ih manje pravi...Nadam se da smo na dobrom putu da ih uskoro prevazidjemo...Izgleda da je to stvarno karakteristika za tog perioda (Ogi ima 3 god.)...
Objavljena slika
Objavljena slika

#13 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 30 August 2011 - 07:50 PM

Link do teme:

http://www.mojabeba....ge__hl__tantrum
'Objavljena
'Objavljena

#14 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 30 August 2011 - 09:51 PM

Ne bih izbacivala popodnevno spavanje da sam na vašem mestu. Deset sati sna preko noći nije dovoljno za njega i plašim se da će biti gore. Možda bih pokušala da pomerim uspavljivanje malo ranije, dok se ne premori suviše. A to da za vreme tih napada dete ne liči na sebe, to je uobičajeno, mada izgleda strašno.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#15 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 30 August 2011 - 10:01 PM

Nama se to desilo svega nekoliko puta do sad. Uvek uvece kad je strasno umorna i kad se nesto desavalo tog dana. Svaki put je izgledalo jezivo i mislila sam da cu da presvisnem, jer je svaki put vristala i bacala se gola pre ili posle kupanja. Ja sam to resavala tako sto je uhvatim u narucje i jako stegnem i pevusim joj na uvo neku umirujucu melodiju ili joj pricam neke lepe stvari polako. Jos par minuta pokusava da se otrgne iz mog zagrljaja, mlati glavom i urla toliko da promukne, ali se ubrzo smiri.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#16 sasais

sasais

Newbie

• Members
  • Pip
  • 10 Postovi:

Objavljeno 31 August 2011 - 06:15 AM

Ne bih izbacivala popodnevno spavanje da sam na vašem mestu. Deset sati sna preko noći nije dovoljno za njega i plašim se da će biti gore. Možda bih pokušala da pomerim uspavljivanje malo ranije, dok se ne premori suviše. A to da za vreme tih napada dete ne liči na sebe, to je uobičajeno, mada izgleda strašno.

Kako ga uspavati?To mu dodje kao nemoguca misija.Nece da legne u krevet,kad se malo primiri pustimo ga da se zaigra ali od spavanja nista....

#17 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 31 August 2011 - 06:47 AM

Па треба да препознате када је моменат за спавање. Да не буде прекасно. Верујем да имате неки утврђен ритам - па то поподневно спавање негде ставите рецимо после ручка. Моје старије дете је ишло у вртић и тамо је ручак био у 11.30 а у 12 су сви у кревету. У мрачној соби. Морали су мирно да леже 45 минута - значи није неопходно да спавају, али морају да се одморе. То је било током 2 године у групи од 2 до 4 године. Када сам питала зашто их терају да леже мирно у мраку рекли су ми да деци тог узраста треба одмор и да су из искуства то закључили. Када се одморе мало лакше преживе поподне. Наравно деца су се вудила најкасније у 7.30 да би стигла у вртић око 8-8.30

#18 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 31 August 2011 - 07:28 AM

I ja mislim da im je taj odmor neophodan, Iva dugo u vrticu nije spavala, zaspi deset minuta pre nego sto krenu da ih bude, ali lezi sat i po vremena i odmara.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#19 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 31 August 2011 - 11:08 AM

Delim misljenje sa prethodnim postovima - dakle detetu je popodnevni san/odmor neophodan bar do 6te godine. Prepoznajte i odreagujte na onaj prvi umor, pomazite se i procitajte neku kracu pricu i neka neko od vas u isto vreme odmori sa njim.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#20 sasais

sasais

Newbie

• Members
  • Pip
  • 10 Postovi:

Objavljeno 07 September 2011 - 06:36 PM

moj klinac zadnjih 5,6 meseci ima strasnih problema sa disanjem.nocu vrlo tesko dise,bukvalno krklja,na momente ostane bez daha,ne dise par sekundi pa nastavi.naravno dijagnoza je,posle nekoliko promenjenih lekara treci krajnik.dobili smo uput da mu uradimo alergotest jer je doktor sumljao da su krajnici upaljeni zbog alergije.posle testa dobio je terapiju,imunotrofinu sirup i erijus sirup.od toga mu je prividno bolje ali sa disanjem i dalje ima problema.u medjuvremenu su se pojavile afte o kojima sam skoro pisao i tada je krenulo sa njegovim histericnim ponasanjem koje iz dana u dan ne jenjava.afte su prosle,dete se fizicki vratilo u normalu.ponovo je poceo da jede.medjutim ,sto se tice histericnih napada oni ne jenjavaju.postao je strasno agresivan.u stanju je da baca sve po sobi i da me udara cim stigne uz strasno vristanje.to ume da traje i po sat vremena i posle toga,kad se vrati u normalu bude kao da niste nije bilo.dosli smo do zakljucka da nesto mora da ga iziritira da bi se tako ponasao,u pocetku su to bili bolovi zbog afti u ustima a sad pretpostavljamo da je u pitanju treci krajnik.imamo li osnova za takvu sumlju i da li postoji mogucnost da ce takvo njegovo ponasanje prestati posle operacije krajnika.

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika